Přejít na obsah


Fotka

Karamelky, Turecky med a dalsi dobroty


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
124 odpovědí na toto téma

#121 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2014 - 7:50

Tak uz se vratime k tem dobrotam. Co vy na to?
Hlavne by mi mohli damy poradit, co s tema karamelkama, aby mi stuhly. :)

 

Chce to teplomer na cukr. Poradovana konzistence se odviji od dosazenych teplot a musi se to hlidat. Pak taky tu pruznost/lepivost dost ovlivnuji pouzite suroviny, idealni je poridit si na to glukozu, ale je ponekud draha (aspon ta, kterou jsem shopna sehnat ja), takze pouzivam psenicny, ryzovy nebo jiny sirup (k sehnani ve obchodech se zdravou vyzivou). Tady mas vicemene presny postup http://tadyjeslaneck...-s-morskou-soli


  • 0

#122 Nogglli

Nogglli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2014 - 9:50

Karamelky jsem delal z trtinoveho cukru, mlika a masla. Podle receptu meli mit konzistenci, jakou chci, proto bych se nedivil, kdyby za to mohla ta voda. Nekde jsem cetl recept na pripravu karamelove polevy, ktera nestuhne a tam se prave opakovane pridavala troska vody do lehce ztuhleho karamelu a znova varilo. A logicky si pak myslim, ze cim min tuku, tak to bude tuzsi. Byl to muj prvni pokus, tak ted uz vim, kdy to prestat varit a uberu i maslo. Jo a jeste jsem na konci pridal kakao (ne kakaovou smes jako Granko apod.), aby ta horkost trochu srazila tu sladkost karamelu. V receptu psali kafe, ale to jsemnemel. Chut byla vynikajici.
  • 0

#123 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2014 - 9:53

Když se bavíme o kvalitě potravin, je na to pěkná písnička. Dočtěte až do konce, tam je řešení.

http://www.lyricsman...ilverstein.html


  • 1

#124 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 5:54

Kdo chce zkusit turecký med nebo kokosový suk udělat doma, tak si kupte časopis Knihovnička Recepty, nejnovější číslo s názvem Přijela pouť - tam jsou na to recepty...
  • 0

#125 Nogglli

Nogglli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 7:08

Na internetu se taky daji najit. Nejdriv musim vykouzlit karamelky a pak prijde na radu i tureckej med :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama