Přejít na obsah


Fotka

GPS - začátečník


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 varvie

varvie

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 13:16

Přeji pěkný den, 

prosím, máte někdo zkušenost s Canmore GP-102+ ? Proč ji pořídit či naopak nepořizovat? 

Děkuji za každou radu.

 
  • 0

#2 Stepan_M

Stepan_M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 13:51

 

Přeji pěkný den, 

prosím, máte někdo zkušenost s Canmore GP-102+ ? Proč ji pořídit či naopak nepořizovat? 

Děkuji za každou radu.

 

 

 

Osobní zkušenosti nemám, ale podle popisu je to takový chytřejší tachometr. Záleží na tom, na co to chceš. Na záznam trasy asi bez problémů, ale na keše podle mého názoru asi na nic (pouze hurá za šipkou na zadané souřadnice).


  • 0

#3 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 14:28

pokud je to neco jako Holux GPSport 245 (a dle obrazku a funkci asi jo), tak si to na kesky radsi nekupuj....protoze jinak to poleti do nejblizsiho rybnika. Za ty prachy sezenes nejakej zakladni Android telefon a s nim uzijes vic legrace - ale abych jen neplkal, tak napisu konkretni postrehy s Holuxem (od te doby co mi ukradly kolo ho pouzivam jen jako datalogger na dlouhych vyletech)

+ vydrz baterky - klidne i 20 hodin provozu 

+ velmi slusny signal srovnatelny s Garmin zarizenim

- displej

- sipka se otaci po 45 stupnich

- souradnice se zadavaji v setinach vterin - jiny format, nez se bezne v GC pouziva

- souradnice se zadavaji smerovymi sipkami

- souradnice nejdou nahrat z pocitace do navigace

- nulova podpora GC (listingy, waypointy)


  • 0

tarmara.png


#4 varvie

varvie

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2014 - 8:02

Moc díky za rady! :) 
Vyzkoušela jsem zatím mobilní aplikaci a chvíli se jí budu držet. Potom budu řešit nákup lepší GPS )


  • 0

#5 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2014 - 11:14

Nevím, kterou z mobilních aplikací jsi vyzkoušela - sama jsem začínala s GPS od Garmina Oregon450 - ale po více než roce mi kolega ukázal ve svém mobilu Locus s offline mapami a databází z GeoGetu a i nainstaloval, takže jsem vyzkoušela a některé věci se mi v mobilu zdají přehlednější a šikovnější než ve starší GPS od Garminu + také nemusím být online. Navíc ať jedu neplánovaně kamkoliv, mám sebou keše z celé republiky a blízkého okolí ( byť ne zrovna včerejší ), i když jsem dřív tvrdila, že tohle moc nebudu využívat. ;) Přesnost mobilu, a ne zrovna drahého, je srovnatelná s GPS, proto bych dnes asi hned GPS nepořizovala. Sice GPS má výhodu, že je odolnější, výdrž baterií mnohem větší a dají se lehce přehodit za náhradní, což u některých telefonů nejde, jenže cena nejnovější Monterry cca 17 tisíc a telefonu....Myslím, že jsi udělala dobře, že jsi výběr GPS odložila.


  • 1

#6 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2014 - 14:44

Sice GPS má výhodu, že je odolnější, výdrž baterií mnohem větší a dají se lehce přehodit za náhradní, což u některých telefonů nejde, jenže cena nejnovější Monterry cca 17 tisíc a telefonu....Myslím, že jsi udělala dobře, že jsi výběr GPS odložila.

 

Ono by nemusela kupovat Monterru, teda pokud by nechtěla mít v jednom odolnou GPS i operační systém na kterém by mohl běhat Locus a další aplikace ;)


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#7 varvie

varvie

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2014 - 10:02

Nevím, kterou z mobilních aplikací jsi vyzkoušela - sama jsem začínala s GPS od Garmina Oregon450 - ale po více než roce mi kolega ukázal ve svém mobilu Locus s offline mapami a databází z GeoGetu a i nainstaloval, takže jsem vyzkoušela a některé věci se mi v mobilu zdají přehlednější a šikovnější než ve starší GPS od Garminu + také nemusím být online. Navíc ať jedu neplánovaně kamkoliv, mám sebou keše z celé republiky a blízkého okolí ( byť ne zrovna včerejší ), i když jsem dřív tvrdila, že tohle moc nebudu využívat. ;) Přesnost mobilu, a ne zrovna drahého, je srovnatelná s GPS, proto bych dnes asi hned GPS nepořizovala. Sice GPS má výhodu, že je odolnější, výdrž baterií mnohem větší a dají se lehce přehodit za náhradní, což u některých telefonů nejde, jenže cena nejnovější Monterry cca 17 tisíc a telefonu....Myslím, že jsi udělala dobře, že jsi výběr GPS odložila.

 

Vyzkoušela jsem c:geo. Určitě vyzkouším i tu druhou. Zatím jsem velmi spokojená s přesnou navigací, taky můj mobil nestál zase moc peněz. Výdrž baterky u mobilu není zrovna dobrá, ale není to neřešitelný problém. Díky za radu :)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama