Přejít na obsah


Fotka

Vraťte nám naši hru!!!

groundspeak pravidla premium reviewer schvalování

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
134 odpovědí na toto téma

#101 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 10:41

Česká liga není fotbal, ale někým organizovaná soutěž, která má ňáký pravidla... To samý se dá říct o geocaching.com...

to nerozporuju, analogie je jasná

geocaching .... fotbal

GC.com ... česká liga

 

To ale nezakazuje fotbalistům (zvláště těm, co platí FAČR příspěvky) tlačit na to, aby respektoval jejich zájmy.


  • 0

#102 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 10:48

Možná nechápeš, co chci říci. Komunita investovala značný čas nejen do vytváření krabek, ale i do jejich publikace na GC.com. Jakési morální právo alespoň tlačit na GS, aby více respektoval její zájmy a požadavky tedy má.

Zkus si trochu rozebrat obchodní model GS a na kom je závislý... pak ti to dá smysl.

tak jednak zájmy komunity jsou dost neuchopitelné, protože by to nejspíš došlo k různým protichůdným zájmům. A navíc groundspeak jako provozovatel musí řešit i koexistenci s okolním světem a předcházet různým globálním zákazům, které by je poškodili mnohem víc než např. zákaz zakopávaných kešek.

tak zrovna úspěšnost groundspeaku a vzrůstající masovost je něco, co se části existujících hráčů nelíbí, protože už to není taková omezená aktivita jako před lety zatímco jiní vítají neustálou expanzi nových kešek. To jako příklad rozporů v zájmech komunity.


  • 2

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#103 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 11:22

Myslím, že už se to tu, lidově řečeno, "točí jako hovno pod splavem" a nic nového již nezazní.

Všem moc děkuji za diskuzi.


  • 0

#104 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 11:24

Ale asi se shodnem, že je to o nabídce keší - takže to začíná u kačerů-tvůrců
Znám dost lidí, kteří po srážce s revírníkem rezignovali na vytváření krabek
Místo toho, aby šli jinam... mohu se jen snažit to změnit...

Já bych to obrátil, ono jde totiž většinou o srážku blbce s revírníkem (tím teď necílím na nikoho konkrétního v této diskusi) a jejich tvorby zase tolik škoda opravdu není....
  • 1

#105 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 11:28

Já bych to obrátil, ono jde totiž většinou o srážku blbce s revírníkem (tím teď necílím na nikoho konkrétního v této diskusi) a jejich tvorby zase tolik škoda opravdu není....

Můžu tě jen pozvat na svou keš  - myslím Hansovo zlato, Ironicky... není vskutku nic oslnivého - nebo Brarušovskou tragédii a můžem to potom klidně probrat.


  • 0

#106 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 11:33

Můžu tě jen pozvat na svou keš - myslím Hansovo zlato, Ironicky... není vskutku nic oslnivého - nebo Brarušovskou tragédii a můžem to potom klidně probrat.


Čti pozorně, jak jsem uvedl v závorce - není to určeno nikomu konkrétnímu
  • 0

#107 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 11:41

Čti pozorně, jak jsem uvedl v závorce - není to určeno nikomu konkrétnímu

Já to četl... taky proto jsem se neurazil :D


  • 0

#108 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 11:48

Teda, to diskuze o nicem. Kdo nechce zadna pravidla, muze jit jinam a nebrecet tady. A kdo chce vubec bez pravidel, at jezdi treba autem u nas vlevo..................................... Na tyhle diskuze je dnes moc krasne, Jdete ven.


  • -1
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#109 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 12:07

Teda, to diskuze o nicem. Kdo nechce zadna pravidla, muze jit jinam a nebrecet tady. A kdo chce vubec bez pravidel, at jezdi treba autem u nas vlevo..................................... Na tyhle diskuze je dnes moc krasne, Jdete ven.

Aneb... kdo má jiný názor, ať nám sem neleze :D :D :D


  • 2

#110 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 12:13

Jiný názor a diskuze o ničem jsou dvě věci.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#111 tulen

tulen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 15:23

Diskusia sa uberá zaujímavými cestami a mňa napadajú rôzne analógie so zdanlivo nesúvisiacimi vecami, napr. príbeh http://www.crystallography.net

v mojom odbore ("najslávnejšie" databázy v zásade stoja na GS obchodnom modeli - vy nám niečo zadarmo a ešte k tomu viacmenej povinne odovzdávajte a my vám to potom budeme za ťažké prachy sprístupňovať; COD sa má k CSD/ICSD ako opencaching k groundspíkovskému gc).

Z hľadiska autorského práva je owner vlastníkom cache, takže ak ju submitne na x serveroch, gs je do toho hovno. Publikáciu na x serveroch tak nevie prekusnúť v zásade niekto, kto by, being self-consistent, nemal rovnako vedieť prekusnúť aj vydanie tej istej knihy viacerými vydavateľstvami. Nie je mi známe, že by som pri publikácii podpisoval TCA (Transfer of Copyright Agreement), rovnako len úplný idiot by napr. podpísal TCA na nekonečno a bez protihodnoty. (Nie že by sa podobné donucovačky nevyskytovali, to už je druhá vec.)

Komercia a morálka? Komercia je vlastne legalizovaný podvod resp. okrádanie (hovorí sa tomu "zisk") :lol: "morálne" by sa nám naozaj mala zberba zo Seattlu pchať do zadku, lebo z našej práce si oni žijú, ale keďže systém je na strane "tých, čo žijú z iných" tak sa nám v skutočnosti môžu, čo aj robia, tlemiť do ksichtu.

"krabičky by sa nemali miešať, lebo potom je chaos." - a čo tak "Inteligent zvláda chaos" ?

podobnú namietku som takisto počul voči možnosti druhý raz zalogovať tú istú cache (po zmene úkrytu, závažnejšom presune), že to niekomu pokašle "vizáž" štatistík - ja neviem, čo je nestráviteľné napr. na "tulenik has 1228 Finds on 1226 unique Geocaches"? tieto dva posledné pseudoproblémy by som očakával u aspergera alebo autistu, ale nie u psychicky zdravého dospelého človeka...

sambar439: tvoj agresívny mantinelizmus "najlepšie urobíš keď sa en bloc vykašleš na gc.com a hru opustíš" ja vyhodnocujem ako snahu zabrániť sjirkovi79 nabúravať ti tvoj obraz sveta ;)  v reálnom svete samozrejme každý z nás najlepšie vyjde, keď z produktov a služieb jemu viac alebo niekedy ("dosť často niekedy") aj menej naklonených poskytovateľov vyskladá niečo, čo bude "best fit" na jeho potreby BEZ AKÉHOKOĽVEK OHĽADU na to, ako sa to bude páčiť dotyčným poskytovateľom. NIE SOM POVINNÝ liezť "poskytovateľom" do zadku. Tuná na žumpe, myslím, fanúšikujete ZemoKecu až príliš. Podaktorí.

Parkis, "Já myslím že o nich ví hodně lidí, jen není důvod opouštět zavedený server a migrovat jinam." - ja to cítim tak, že gc.com má stále najlepší "medziksicht" smerom ku hráčovi, napr. na oc.com sa (no, nebol som tam prihlásený nejakú dobu) vôbec nedá urobiť stránka do profilu so štatistikami... ďalej, väčšina z nás spravidla začne niekde, je jedno kde, potom si pozrie zbytok serverov a väčšinovo zostane pri tom, ktorý má ten "medziksicht" najlepší a kde je najviac keší, a je tam dovtedy, kým mu nezačnú liezť na nervy GS obmedzenia - a aj potom väčšinou niečo prežvejkne, lebo ... holt najviac keší v zásobe (niekto sa tu raz trefne vyjadril, že oc.com nemá statbar s prdmi, a keby aj mal, tak bez tých prdíkov z gc.com).
Publikácia na oc.com a pod. autorovi cache v prvom rade silne zníži návštevnosť, takže ak je jeho motiváciou rochniť si v počte nálezov, momentálne to nie je cesta a potom skončí, ako ja - síce platonicky nad publikáciou na iných platformách uvažujem, nemám žiadny impulz sa rozhýbať. Sám mám túto možnosť v zálohe ako práve prostriedok regulácie návštevnosti, lenže keďže väčšina cacherov oc.com nesleduje (alebo sleduje minimálne), "lebo tam nič nie je", otázka je propagácia... lebo ako autor CHCEM, aby sa tých 30 cacherov, ktorí ma napadnú ako vhodní adresáti, o nej dozvedelo. A samozrejme, je to aj záloha pre prípad lumpárne, ktorá by neprešla cez ZemoKecného reviewera.
Hojší: ja tiež nemám z gc.com keší na oc.com nič. Hlavnou príčinou je, že na oc.com nemám porovnateľné možnosti v listingu, nedokonalosť enginu, a druhou je lenivosť púšťať sa do transpozície :rolleyes:


Tento příspěvek byl upraven od tulen: 06 duben 2014 - 15:25

  • 2

#112 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 20:57

Pred par lety, kdy tech kesi nebylo az tak moc, bylo bezne nejen publikovani soucasne i na opencaching.cz, ale i odkazovani na ne.
Tehdy to odkazovani  nikomu nevadilo...
V CZ je, bohuzel?, Opencaching v podstate mrtva platforma... Takze potencionalni hraci v podstate ani nemaji na vyber, jinde nez na geocaching.com by jim kese dost brzo dosly...
Hned u sousedu je to ale trochu jinak, tam je opencaching.pl docela uspesna alternativa.
Tem, co opencaching povazuji pomalu za synonymum slova "anarchie"  doporucuji ke cteni http://wiki.opencaching.pl/index.php/Zasady_funkcjonowania_Serwisu_OC_PL a zvlaste co je COG ...

Tento příspěvek byl upraven od bender-king: 06 duben 2014 - 21:01

  • 3

#113 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 21:19

Hned u sousedu je to ale trochu jinak, tam je opencaching.pl docela uspesna alternativa.
Tem, co opencaching povazuji pomalu za synonymum slova "anarchie"  doporucuji ke cteni http://wiki.opencaching.pl/index.php/Zasady_funkcjonowania_Serwisu_OC_PL a zvlaste co je COG ...

 

V Polsku neni ani moc kesek z gc.com. Na tom serveru co uvadis jsem nenasel mapu, abych to mohl porovnat a registrovat se mi nechce. Do Polska mam v planu jeden vylet, ale zrovna do mist kde je tech kesi snad nejmin z celyho statu.


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#114 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 21:23

V Polsku neni ani moc kesek z gc.com. Na tom serveru co uvadis jsem nenasel mapu, abych to mohl porovnat a registrovat se mi nechce. Do Polska mam v planu jeden vylet, ale zrovna do mist kde je tech kesi snad nejmin z celyho statu.

Už na první pohled je na opencaching.pl výrazně více keší než na GC.com. Takže pokud tam plánuješ výlet, tak těch pár minut na registraci se ti proti cestovním nákladům bohatě vyplatí...


  • 0

#115 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 21:24

No na gc.com kdyz se kouknu na Mazurske jezera a na severozapad od nich, tak tam bych to snad spocital na prstech rukou a nohou. Takze na oc.pl je to lepsi jo?


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#116 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 21:27

No na gc.com kdyz se kouknu na Mazurske jezera a na severozapad od nich, tak tam bych to snad spocital na prstech rukou a nohou. Takze na oc.pl je to lepsi jo?

Tak pokud jsem se správně díval, tak určitě...


  • 0

#117 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 21:29

Pred par lety, kdy tech kesi nebylo az tak moc, bylo bezne nejen publikovani soucasne i na opencaching.cz, ale i odkazovani na ne.
Tehdy to odkazovani  nikomu nevadilo...
V CZ je, bohuzel?, Opencaching v podstate mrtva platforma... Takze potencionalni hraci v podstate ani nemaji na vyber, jinde nez na geocaching.com by jim kese dost brzo dosly...
Hned u sousedu je to ale trochu jinak, tam je opencaching.pl docela uspesna alternativa.
Tem, co opencaching povazuji pomalu za synonymum slova "anarchie"  doporucuji ke cteni http://wiki.opencaching.pl/index.php/Zasady_funkcjonowania_Serwisu_OC_PL a zvlaste co je COG ...

Jasně, je jen na nás kačerech, zda to tak zůstane, nebo posuneme tu rovnováhu jinam.

My (komunita) jsme ti, co by měli určovat vývoj - ač jak píše tuleň je to jinak. Ale jinak s ním 100% souhlasím... kromě toho, že by se mohl připojit do posílení konkurence :D :D :D


  • 0

#118 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 21:59

Tak jsem se prolouskal celou diskuzi az sem. A dospel jsem k tomu, ze nechapu jak muze sjirka79 zvladat zivot. Nikde jsem jeste nevidel ceduli "Nadech" ani "Vydech". ;)


  • 0

#119 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 22:00

Když jsem začínal hledat, znal jsem jen geocaching.com. Zatim nezakládám, jednu kešku jsem adoptoval, takže jsem s reviewery ani GS nic neřešil. Kdo zakládá, má třeba zkušenosti jiný. Mám PM členství,chtěl jsem vidět listingy PM only kešek. Hledání keší z gc.com mi zatím stačí, i když na opencaching.cz účet mám. Do diskuse jsem se zapojil, abych Ti napsal o tom, že se jim prostě nelíbila ta propagace v listingu. Nemám dost zkušeností, abych někoho hájil nebo odsuzoval.
  • 0

#120 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2014 - 6:38

Když jsem začínal hledat, znal jsem jen geocaching.com. Zatim nezakládám, jednu kešku jsem adoptoval, takže jsem s reviewery ani GS nic neřešil. Kdo zakládá, má třeba zkušenosti jiný. Mám PM členství,chtěl jsem vidět listingy PM only kešek. Hledání keší z gc.com mi zatím stačí, i když na opencaching.cz účet mám. Do diskuse jsem se zapojil, abych Ti napsal o tom, že se jim prostě nelíbila ta propagace v listingu. Nemám dost zkušeností, abych někoho hájil nebo odsuzoval.

To je mi jasný, že se jim to nelíbilo. Jde o to, že v pravidlech o tom nic není.

Co když se rozhodnou, že smažou účet těm, kdo si ho dovolí mít i na jiné platformě?

Nebo zruší kešky, které si někdo dovolil publikovat i jinde?

Taky to bude OK a budeme muset pochopit, že se jim to nelíbí?

...to je woco go :D


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, pravidla, premium, reviewer, schvalování

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama