Přejít na obsah


Fotka

Nalezený mobil


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 amax01

amax01

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 15:38

Ahoj všichni kačeři, dnes jsem našel na svých cestách mobil, nebudu psát ani značku ani kde, zkoušel jsem zavolat na některá čísla, ale simka je zablokovaná. Kdo ho postrádá, ať se mi ozve na mobil 604342701 po 18hodině . Pokud se nikdo do týdne neozve, odnesu ho na PČR. Milan - amax01


  • 1

#2 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 17:02

Když ani nenapíšeš kde, tak to je dost hloupé :-) Napiš kde a pokud ti dotyčný napíše správně typ telefonu, tak máš majitele.


  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#3 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 17:07

Já jednou našel zapnutej mobil, tak jsem se na majitele dovolat mohl. Měl upadlej kryt, štěstí, že nevypadla baterka, jinak bych se nedostal přes PIN. Majitel nebyl kačer, ale místní chalupář.
  • 0

#4 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 17:13

SIM je zablokovaná, ale jinak ho použít můžeš? Třeba se podívat na seznam hovorů a do adresáře a zavolat ze svého mobilu na naposledy volané číslo s udáním času toho volání - dotyčný pak najde, kdo mu v ten čas volal.


  • 0

#5 sl9m

sl9m

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 17:19

Přesně. Fakt občas to chce myslet.
  • 0

#6 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 18:03

Hm, tak mě v téhle souvislosti napadá, jestli jde někam do mobilu podobně jako do Oregona 450 vložit údaje o vlastníkovi?

Loni tu někdo poradil, jak to udělat u Garminích GPS, hned jsem během chvilky vložila do své navigace číslo mobilu spolu s jménem a  adresou. Moc lidí o téhle možnosti neví a při ztrátě poctivým nálezcům by to usnadnilo situaci. 

Proto se ptám : Jde, aby po zapnutí údaje stejně ukazoval mobil s Androidem? Popř. do jakého souboru info vložit? 


  • 0

#7 Filip Pecha

Filip Pecha

    Filip Pecha

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 18:06

takové informace jdou vložit do zamykací obrazovky, ale vzhledemk množství různých uprav androidu od některých výrobců to nemusí jít u každého. U mě - sony xperia a samsung tuhle funkci mají.


  • 1

#8 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 19:56

SIM je zablokovaná, ale jinak ho použít můžeš? Třeba se podívat na seznam hovorů a do adresáře a zavolat ze svého mobilu na naposledy volané číslo s udáním času toho volání - dotyčný pak najde, kdo mu v ten čas volal.

Ano, přesně takhle jsem před časem vrátil mobil majitelce.


  • 0

#9 amax01

amax01

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 20:02

Vyřešeno, majitel se mi už ozval...


  • 5

#10 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2014 - 7:58

Jo, taky jsem takhle asi 10 metrů od keše u silnice nedaleko obce našel mobil... Kupodivu byl místního klučiny. Naštěstí byl funkční, tak po zavolání na číslo Táta si pro něj rodiče po chvíli přijeli :).


  • 0

#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2014 - 8:58

Asi každý mobil to bude umět, umí to i můj letitý Samsung bez inteligence. Do uvítací obrazovky po zapnutí jsem si dal číslo na pevnou linku. Jinak, klávesy nezamykám, je to na Twist, tak by mi někdo provolal maximálně dvě stovky, víc tam nikdy nemám. Já jsem zatím našel poblíž keše jedině zcela nefunkční mobil, zřejmě ho tam někdo vyhodil.


  • 0

#12 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2014 - 1:40

Ahoj všichni kačeři, dnes jsem našel na svých cestách mobil, nebudu psát ani značku ani kde, zkoušel jsem zavolat na některá čísla, ale simka je zablokovaná. Kdo ho postrádá, ať se mi ozve na mobil 604342701 po 18hodině . Pokud se nikdo do týdne neozve, odnesu ho na PČR. Milan - amax01

Na PČR mobil nenos, neb tě s tím stejně vyhoděj, mají dost své práce, než aby se ještě starali o nějaké ztráty a nálezy. Dle zákona má každý povinnost odevzdat nalezenou věc vlastníkovi a pokud není vlastník znám, tak na nejbližším obecním úřadě. 

 

§ 1052 občanského zákoníku

(1) Ztracenou věc vrátí nálezce tomu, kdo ji ztratil, nebo vlastníkovi proti úhradě nutných nákladů a nálezného. 

(2) Nelze-li z okolností poznat, komu má být věc vrácena, a nepovažuje-li se věc za opuštěnou, oznámí nálezce bez zbytečného odkladu nález obci, na jejímž území byla nalezena, zpravidla do tří dnů; byla-li však věc nalezena ve veřejné budově nebo ve veřejném dopravním prostředku, odevzdá nálezce nález provozovateli těchto zařízení, který se zachová podle jiných právních předpisů, a není-li jich, postupuje, jako by byl nálezcem.


Tento příspěvek byl upraven od shaman3: 09 duben 2014 - 22:21

  • 1

#13 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2014 - 20:13

Jo, taky jsem takhle asi 10 metrů od keše u silnice nedaleko obce našel mobil... Kupodivu byl místního klučiny. Naštěstí byl funkční, tak po zavolání na číslo Táta si pro něj rodiče po chvíli přijeli :).

Jé, přesně takto se nám kdysi taky vrátil mobil našeho synka - je to už pár let, ale mobil to byl poděděný po mně a ještě dost slušný, tak to potěšilo - a ani nechtěli nálezné - dobří lidé ještě nevymřeli :)


  • 0
Don't panic!

#14 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2014 - 6:59

Vidíš, taky mě tenkrát nenapadlo chtít něco jako nálezné... Ještě mi bylo blbé, když mi dávali čokoládu :-)


  • 0

#15 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2014 - 22:30

Nový občanský zákoník počítá evidentně i s geocachingem a nálezy keší.  :D

 

 
   § 1063 Občanského zákoníku
   Nález skryté věci
   O  nálezu  věci  zakopané,  zazděné nebo jinak skryté platí totéž, co o
   nálezu  ztracené  věci.  Nálezci však nenáleží nálezné, když vlastník o
   úkrytu věci věděl.

  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama