Přejít na obsah


Fotka

Animovaná slepá mapa odlovených keší po dnech

mapa

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 11:46

Ahoj,

byl by zájem o nějaké automatické tvoření mapy v podobě http://brnenske-kava...animate_opt.gif.

 

Máte náměty na vylepšení?

 

K tvorbě mapy stačí pouze GPX s MyFounds. Případně by šly připravit i mapy jiných území.


  • 0
:)

#2 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 11:49

co to obnáší, třeba by to šlo šoupnout sem k ostatním mapičkám


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#3 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 12:25

vpravo je useklá poslední číslice roku.

 

mě by se líbilo kdyby byla dostupná tady mezi ostatníma mapkama a brala si stejná data, aby se dala rovnou šupnout do statistik bez nahrávání nálezů na nějaké další místo.


Tento příspěvek byl upraven od Parkis: 10 duben 2014 - 12:36

  • 0

#4 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 12:34

Jo, tahle podoba se mi líbí, možná kdyby šlo mít i různé varianty map jako tady na gc.cz.


  • 0

#5 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 14:39

co to obnáší, třeba by to šlo šoupnout sem k ostatním mapičkám

No, to je právě vono, určitě to nejde provádět (v PHP) on-the-fly, PHP je schopno vygenerovat obrázky a dál už se pomocí convert v shellu (tj. imagemagick) pracuje v tvorbě animace (a imagemagick je svině nenažraná, tj. čím víc ram, tím lépe), posléze pomocí gifsicle projde ještě optimalizace, protože jinak ta animace má 17 MB. 

 

Tj. asi by byl poměrně opruz to jen tak někde nasadit. (i já bych asi zpracovával postupně a dávkově).


  • 0
:)

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 16:13

Animace je pěkná, ale v reálu mě animované obrázky docela štvou. Teď mě napadlo - dělal jsem si kdysi JS aplikaci, kdy jsem na obrázek mapy pozicoval značky podle souřadnic. Kdyby to šlo vysypat z geogetu, byly by puntíkované mapy bez stahování z GC.CZ, tedy odněkud by se stahoval jen podkladový obrázek a obrázek značky. Daly by se udělat mapky od světa po jediné město a každý by si mohl udělat podklad jaký chce. Jenomže javaskript asi GC.com zlikviduje, musel by být přímo v tagu a to asi nepůjde.


  • 0

#7 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 16:58

Stačí číst sousední vlákna... :)
  • 0

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 17:17

Možná jsem pečlivě nečetl sousední vlákna. Ale šlo mi o to, že by se dal stáhnout jeden obrázek (cca 10 kB) a jeden puntík (cca do 1 kB) a veškeré pozicování udělat až v prohlížeči, tj. bez zátěže serveru. A to klidně staticky (vše najednou), nebo dynamicky - animovaně. Jenomže sám jsem si odpověděl, že bez javaskriptového souboru to asi nepůjde a ten GS nepovolí. Pokud by někdo věděl jak... Já takovou aplikaci mám, psal jsem ji asi před 10 lety a javaskript jsem se přitom učil a od té doby ho jen zapomínám. Vnořit něco takového do profilu ale nevím jak by šlo, jestli by to šlo. Je to jen nápad.


  • 0

#9 pripluv

pripluv

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2014 - 9:50

Je to hezký. Snad jen – načítání bych dal klidně po týdnech nebo měsících, nikdy se nevydržím dívat až do konce :)

 

Šla by celá Evropa?

 

Jestli je pozadí jen jakási bitmapa (jakože nejspíš ano), asi bych uměl dodat docela hezký (jen to je tak blbě useknutý, že tam jo pouze jižní část severských zemí :( 


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:mapa

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama