Přejít na obsah


Fotka

Psaní diplomky - pomoc s dotazníkem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
89 odpovědí na toto téma

#41 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 10:04

A to je k něčemu dobré?

 

Od diplomky se nedá očekávat, že v ní bude objev "světového významu", takových je opravdu málo. V diplomce má student předvést, že dokáže aplikovat to, co se naučil. Pokud dokáže pro diplomku vytvořit dobrý model chování hráčů geocachingu, což je samo o sobě možná k ničemu, tak v praxi, až bude chtít někdo model něčeho užitečného, tak to zvládne taky.

A pokud někdo pro diplomku vytvoří dotazník, ze kterého nelze nic kloudného zjistit, tak ukázal, že se nic nenaučil a ani v praxi to nebude lepší.


  • 3

#42 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 10:31

A to je k něčemu dobré?

No a která diplomka je k nečemu dobrá? Razím teorii, že o tom jak jsi zvládl školu by měly rozhodnout SZZ. Někdo může být češtinářské střevo a žádnou kloudnou práci nevytvoří, neb na to nemá buňky. To že napíše více jak 100 stan DP nemusí nutně znamenat, že je práce kvalitní. To však v jeho budoucím povolání nemusí hrát roli.

 

Rozhodně se nechci autorky zastávat, tyto dotazníkové geodiplomky mi přijdou hrozné, ale jen uvádím fakt, že i na toto téma se dá vytvořit dobrý model. A jestli je dobrý? Je to o individuálním posouzení. Já tvrdím že ano, protože podobné modelování může být nadále podnětné, v tomto případě, k založení další, nebo odstranění současné keše. :)

 

Matematická modelace prostoru s nějakými vstupními daty je právě dobrá zejména pro budoucí plánování čehokoli. :)


  • 0

#43 Pindenko

Pindenko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 11:50

Hoblíkův mistrovský kousek mě tak rozveselil, že jsem si ten dotazníček střihnul i bez fotky v plavkách.

 

Zakliknul jsem například, že GC nehraji už tři roky, nikdy jsem o něm neslyšel, lovím hlavně v Praze v pracovní době a motivací je honibodství.

 

Zkrátka pravdu a nic než pravdu.

 

SIGNÁL s námi, přátelé!


Tento příspěvek byl upraven od Pindenko: 11 duben 2014 - 11:52

  • -1

Geocaching [anglicky džiokešin, česky geokešink] je hra na pomezí komerce a turistiky


#44 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 11 duben 2014 - 12:07

no to je mi pěkné. A uvědomuješ si doufám, že jsi právě totálně znehodnotil všechna data.

Jaképak můžou být vysledky studie, kam lidi schválně postují lživé a zaváděcí údaje... Jak se ta naše hra má někam posunout, když něčí úsílí takhle maříte...


  • 3

#45 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 12:11

Vzhledem k tomu, že je ten dotazník stejně o ničem a vlastně se jedná o běžný průřez lidskou společností, výsledek je úplně k ničemu a autorka by možná měla lepší výsledky, kdyby si je vycucala z prstu.


  • 2

#46 krecek kuba

krecek kuba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 12:50

no to je mi pěkné. A uvědomuješ si doufám, že jsi právě totálně znehodnotil všechna data.
Jaképak můžou být vysledky studie, kam lidi schválně postují lživé a zaváděcí údaje... Jak se ta naše hra má někam posunout, když něčí úsílí takhle maříte...

No, já bych to spíš posuzoval jako znehodnocení něčeho nehodnotného což dle mě není nic hrozného. A jinak jak s výsledky tohoto průzkumu souvisí posum geocashingu?:-)
  • -1

#47 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 12:57

Když vám někdo škodí, protože vám zničí keš, je to zmetek? Je!

Když někdo úmyslně někomu škodí, je stejný.

I když keš je mizerná tic-tacovka pod parapetem, nebudu ji někomu ničit, protože někdo si s ní dal práci. Maximálně mu poradím a pomůžu, aby ji příště udělal lepší!

 

Podívejte, já se taky divím, na čem všem se dnes dá udělat diplomka. Ale i tak jsem dotazník vyplnil dle skutečnosti, i když jsem podobné dotazníky vyplňoval už min. 20x, min. 5x na chlup stejné...

Tenhle je alespoň jakž takž logicky v pořádku. (co jsem si všiml).


  • 1

#48 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 12:58

No, já bych to spíš posuzoval jako znehodnocení něčeho nehodnotného což dle mě není nic hrozného. A jinak jak s výsledky tohoto průzkumu souvisí posum geocashingu?:-)

 

A u těch geopeněz jsi myslel possum medosavé nebo vlnité...?!?  :P

 

eastern-pygmy-possum.jpg


  • 3

#49 Pindenko

Pindenko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 13:00

no to je mi pěkné. A uvědomuješ si doufám, že jsi právě totálně znehodnotil všechna data.

Jaképak můžou být vysledky studie, kam lidi schválně postují lživé a zaváděcí údaje... Jak se ta naše hra má někam posunout, když něčí úsílí takhle maříte...

Ježíš Marjá (Jacka promine), to jsem si vůbec neuvědomil!

 

Tak já rychle naklikám ten dotazník alespoň pětkrát podle pravdy. Snad to tu mojí lehkomyslnou škodolibost alespoň trochu napraví.

 

Smajlíky sem snad dávat nemusím, co?


  • 0

Geocaching [anglicky džiokešin, česky geokešink] je hra na pomezí komerce a turistiky


#50 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 13:03

Nemusíš, ono to stejně není vtipné...

Chápu, že takto sestavený dotazník může vyvolávat nějaké negativní reakce, ale věnovat čas a energii na to ho znehodnocovat ještě více, to už je mimo mé chápání.


  • 2

#51 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 13:11

Na eventu GC50HQE se objevil dotazník, o kterém jsem si říkal, že jsem ho už tady viděl. No nakonec jsem ho vyplnil, ikdyž mi přišel spíše k smíchu. A protože papír snese všechno, nebyl problém si připsat i vlastní kolonky.

A dneska koukám, že je dotázník i tady na foru :D

 

Doufám, že si z dotazníku poskládal čepici či lodičku, aby byl naplněn i záměr eventu  :D  :D


  • 1

#52 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 11 duben 2014 - 13:11

Ježíš Marjá (Jacka promine), to jsem si vůbec neuvědomil!

 

Tak já rychle naklikám ten dotazník alespoň pětkrát podle pravdy. Snad to tu mojí lehkomyslnou škodolibost alespoň trochu napraví.

 

Smajlíky sem snad dávat nemusím, co?

no jak to tady tak čtu, tak asi raději jo. Sem celkem překvapenej, kolik lidí nepozná ironii, když na ně nesvítí smajlík ;)

 

lidi vždyt se proberte - tuhle kravinu nemůže znehodnotit vůbec nic. Jak už bylo řečeno - i kdyby si to vycucala z prstu (což nakonec stejně udělá), tak to bude mít naprosto stejnou váhu.

 

Celý je to k smíchu. Jediný, co mě utěšuje je vědomí, že si z nás třeba jenom někdo dělá srandu a ten člověk vůbec není reálnej a tedy ani ta diplomka... ;)


  • 4

#53 Pindenko

Pindenko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 13:19

no jak to tady tak čtu, tak asi raději jo. Sem celkem překvapenej, kolik lidí nepozná ironii, když na ně nesvítí smajlík ;)

 

lidi vždyt se proberte - tuhle kravinu nemůže znehodnotit vůbec nic. Jak už bylo řečeno - i kdyby si to vycucala z prstu (což nakonec stejně udělá), tak to bude mít naprosto stejnou váhu.

 

Celý je to k smíchu. Jediný, co mě utěšuje je vědomí, že si z nás třeba jenom někdo dělá srandu a ten člověk vůbec není reálnej a tedy ani ta diplomka... ;)

Ty jsi můj člověk! Mít tendlencten fejkbůk, dám si Tě do přátel.

 

Jinak děcka, mějte se hezky. Už mi končí šichta, tak ode mě budete mít klid.

 

Přeji krásný víkend všem lidem dobré vůle,

Pinďa Pinďovič Pinděnko


Tento příspěvek byl upraven od Pindenko: 11 duben 2014 - 13:19

  • 0

Geocaching [anglicky džiokešin, česky geokešink] je hra na pomezí komerce a turistiky


#54 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 18:32

Znám jedno téma DP o geocachingu (katedra geografie), kde se samotná hra představí jen orajově. Hlavním myšlenkou je matematický výpočet zvýšení atraktivity a návštěvnosti daných lokalit, díky této hře.

Dá se tedy vypočítat, kolik lidí by se zde objevilo před a kolik po založení schránky a mapově se dá vše interpretovat, a to už si myslím není nejhorší, nebo se pletu? :)

No tak hoď odkaz (pro pochybovače Trhače: přesně na tomhle v současnosti pracuju jaksi prakticky projektem Powerless Trail /GC4Q51T atp./ ). Zrovna před nedávnem mi jeden nejmenovaný kolega v soukromé korespondenci nějaký svůj odhad kritické hustoty pro takovou či onakou míru návštěvnosti dával, no tak jsem zvědav, co k tématu praví opravdový teoretický model.

 

Ten poslední dotazník nebyl sice nic moc, ale zdaleka ne bůhvíjak tragický; to už je (ne)schopnost autorky, zajistit si, aby otázky byly přiměřené a nevěrohodné odpovědi odfiltrovatelné. Každopádně, odpovídat záměrně nepravdivě či jinak výzkum sabotovat není naopak ke cti respondentů; to jsem před časem zdůrazňoval už když jsme tu diskutovali nad SLDB.

 

Co ovšem nestrávím, je zločin proti českému jazyku hned v úvodní větě. Kdo aspiruje na vysokoškolský titul nebo píše listing, ten by neměl místo "byste" psát neexistující patvary.


Tento příspěvek byl upraven od Toniczech: 11 duben 2014 - 18:40

  • 3

#55 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 11 duben 2014 - 18:50

Ale už mě ty diplomky a dotazníky tady začínají vytáčet sedm kilometrů vysoko!!!!! To bude jako diplomovaný geocacher??? Nebo magistr geocachingu??? Vždyť o tom nic neví a chce psát vědeckou práci hodnou vysokoškolského titulu!!!!!! Takovou práci by přece musel oponent strhat jako nic.

Třeba já jsem GEOJUDr. už z Nebílov, teď si teprve dodělávám bakaláře...


  • 0

#56 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 19:24

Ono by hodně pomohlo, kdyby už z názvu dotazníku nebo bližšího vysvětlení vyplýval nějaký záměr nebo cíl té diplomky. Aby jsme měli představu, aby to celé působilo prostě aspoň trochu seriozně. Ty otázky takhle bez ničeho vypadají většinou opravdu strašně. A kolikrát se zdá, že autor o geoc. neví téměř nic.


  • 2

#57 P€T@

P€T@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 19:41

Tohle nehodlám vyplňovat, protože je chyba hned v nadpisu 

"Využití GPS v CR se zaměřením na geocaching v ČR"

Nehledně na to, že ten dotazník je plný nesmyslů a slečna viděla kešku akorát tak v reportáži na Nově.

 

Edit: CR je asi cestovní ruch ?


Tento příspěvek byl upraven od P€T@: 11 duben 2014 - 19:49

  • 0

Samsung Galaxy Core LTE + Garmin Etrex 30


#58 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 19:46

Pro všechny, kdo chtějí pro svou práci dělat dotazník, doporučuju např. Iarossiho "The Power of Survey Design". Ne, že by se jím museli řídit, ale třeba jim dojde, že vytvořit dotazník, z něhož lze získat nějaká data, není až taková prča.

 

Pro Toniczecha: z kvalitního dotazníku by měly jít odfiltrovat i záměrně špatné odpovědi (např. jde o marginálie či si protiřečí). Pro P€tu: CR je "cestovní ruch" (teda aspoň doufám).


  • 0

#59 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 19:47

Třeba já jsem GEOJUDr. už z Nebílov, teď si teprve dodělávám bakaláře...

Tak GeoJudrem jsem taky :-)


  • 0

#60 P€T@

P€T@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 19:50

Pro všechny, kdo chtějí pro svou práci dělat dotazník, doporučuju např. Iarossiho "The Power of Survey Design". Ne, že by se jím museli řídit, ale třeba jim dojde, že vytvořit dotazník, z něhož lze získat nějaká data, není až taková prča.

 

Pro Toniczecha: z kvalitního dotazníku by měly jít odfiltrovat i záměrně špatné odpovědi (např. jde o marginálie či si protiřečí). Pro P€tu: CR je "cestovní ruch" (teda aspoň doufám).

To nic nemění na tom, že dotazník je plný blbostí


  • 0

Samsung Galaxy Core LTE + Garmin Etrex 30





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama