Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Kolo jako trackable

geocoin travelbug

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 Geokex

Geokex

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 16:30

Ahoj.

Chci se zeptat na problematiku trasovatelných předmětů. Chtěl bych mé nové kolo logovat jako trasovatelný předmět. Mohl by mi prosím někdo, kdo něco podobného už má (např. trasovatelné auto) poradit?  :)  Je lepší jej udělat jako travelbug nebo geocoin? Nebo je to úplně jedno nebo je to totální blbost? Budu rád za jakoukoliv radu  :)

Marek

 

(PS: jsem zde na fóru nový, pokud dělám něco špatně, rád se přiučím a napravím)


  • 0

#2 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 16:46

Jestli GC nebo TB je v podstatě jedno, záleží akorát na tobě jakou chceš mít u toho ikonku. Já se třeba chystám na svoje kolo dát kod z tohoto svého GC TB4VXRH (jen se k tomu musím konečně dokopat). Na autě zas máme jiný, záleží opravdu jen na tobě, jestli k tomu použiješ třeba určenou nálepku nebo kod z něčeho jiného.


  • 0

Navigace: Garmin Oregon 450 Používaná přibližovadla (nejčastější): nohy / Merida Matts Sport 500 černostříbrná / Daewoo Matiz (červený nebo modrý) Doplňky: batoh US Assault II. pískový + fotoaparát Canon EOS 600D + osobní GC Beruška pro štestí (teď už jen kód)


#3 Geokex

Geokex

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 16:55

Takže je to grounspeaku jedno? Nemají proti tomuto geocoinu nic?
  • 0

#4 Zoufalec

Zoufalec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 17:00

I já se chystám si udělat kolo trasovatelné a jako kolega výše, i já na něj chci použít kód z GC, který jsem si speciálně kvůli tomuto pořídil - TB31GA5

 

Podle mě je taková ikonka stylovější jak obyčejný brouk.


Tento příspěvek byl upraven od TheDesperateMan: 09 květen 2014 - 17:05

  • 0

Zoufalec.png


#5 Geokex

Geokex

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 17:07

Děkuji za cenné rady :-)
  • 0

#6 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 18:41

Pro auta existuje ikonka 

Cacher On Board   ;)   
  • 0

#7 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 20:06

Jsem asi hloupy, ze jsem nepochopil tu genialni myslenku, ale:

vidim geocoin - loguji geocoin
vidim kolo - loguji opet ten samy geocoin? To je preci chujovina.

Osobne bych si rad zalogoval, ze jsem videl kolo s ownerem a kdyz ten kod bude z uplne obycejneho brouka, tak budu jeste radsi, protoze jich je zalostne malo, zatimco nejruznejsi ikonky se mnozi jak houby po desti.

Na svem aute take vozim jesterku, kterou jsem dostal jako darek a ten kod je jedinecny a s nicim jinym zamenitelny. Muj nazor ...
  • 0

#8 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 20:26

Většinou se na to upozorňuje v listingu daného cestovatele, že lze logovat více předmětů pod stejným kodem. Už jsem zažil, že někdo si jedním kodem označil většinu svých věcí (auto, batoh, tričko....), akorát už si nevzpomenu kdo.

Já třeba ten cykloGC vozím ssebou na keše, kam vyrazím na kole a na těch ho loguju, ale občas mám strach, že ho cestou vytratím.No a pak ho vozím na ukázku na eventy (přece jen je to limitka a bylo by škoda schovávat si ho doma jen pro sebe), kam mu ale návštěvu většinou neloguju (výjimkou jsou cykloeventy). A protože mi jde o to logovat tento kod do keší kam vyrazím na kole, rád by ho měl přímo na kole. Uvažoval jsem i o nějakým držáku pro GC na kolo, ale nakonec jsem to zavrhl jako nepraktickou blbost a tak na kolo pujde kód.

Navíc třeba švagrový jsem pořizoval GC TB5CDKN a ten je přímo založen na tom, že jedna část je nálepka s kódem na auto (vlastně dokonce dvě) a druhá klíček s tím samým kódem. Takže dokonce i GC tak nějak oficiálně počítá s tím, že stejný kód je na více kusech.


  • 0

Navigace: Garmin Oregon 450 Používaná přibližovadla (nejčastější): nohy / Merida Matts Sport 500 černostříbrná / Daewoo Matiz (červený nebo modrý) Doplňky: batoh US Assault II. pískový + fotoaparát Canon EOS 600D + osobní GC Beruška pro štestí (teď už jen kód)


#9 ratonito+peteresek

ratonito+peteresek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 21:56

My jsme si teď objednávali podložku pod SPZ a na e-shopu bylo napsáno, že ikonka bude psí tlapka. Lhali, není, ikonka je CWG.


  • 0

#10 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 22:06

No já nevím, ale stačí kolo přestat zamykat a o n si je někdo grabne i bez čísla :D


  • 2

#11 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2014 - 8:25

No já nevím, ale stačí kolo přestat zamykat a o n si je někdo grabne i bez čísla :D

Mi už grabli i zamčený, a ještě k tomu vypučený!


  • 0

#12 Geokex

Geokex

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2014 - 8:58

Mi už grabli i zamčený, a ještě k tomu vypučený!

Mě ho grabli ze zemčeného sklepa -_-


  • 0

#13 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 3:57

Jestli znáte GPS souřadnice multikeše "Bleší trhy Kolbenova", tak si tam to grabnuté kolo můžete najít.  :P

http://www.blesitrhy.cz/


  • 0

#14 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 5:18

Mě ho grabli ze zemčeného sklepa -_-

A mně zase ze zamčeného auta, takže mám teď jen vysklenou čtyřkolku  :rolleyes: http://coord.info/TB2NR46


  • 0
Vložený obrázek

#15 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 7:05

A kdo uz mate kolo otrackovany, jakou mate uspesnost logovani? Jezdim totiz snad rok MHD s TB a track. nasivkou na batohu a nic... leda kdyz nekoho potkam u kese a upozornim nebo vezmu s sebou na nejakou akci...
  • 0

#16 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 7:22

A kdo uz mate kolo otrackovany, jakou mate uspesnost logovani? Jezdim totiz snad rok MHD s TB a track. nasivkou na batohu a nic... leda kdyz nekoho potkam u kese a upozornim nebo vezmu s sebou na nejakou akci...

 

Tak nějak. Podle mne si trackovacího kódu na kole málokdo všimne...

My máme nově trackovatelné auto, co tak různě postává v místě bydliště a všimli si ho zatím 2 lidé, zbytek byl na parkovišti u eventu :). Pořád čekám, kdy ho zaregistruje známý kačer, který bydlí ve stejné ulici, případně druhý, který bydlí u školky; a ono pořád nic :)


  • 0

#17 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 8:03

Já si na kolo číslo nedala z toho důvodu, že když z dálky vidim, jak se mi u zamčenýho kola kdosi motá, tak už jsem paranoidní, že ho chce šlohnout. Kdyby si tam kačeři chodili opisovat kód, asi bych za chvíli dostala infarkt :D.


  • 1

#18 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 8:28

Já mám na kole nalepenou obyč ještěrku, ale trackovací by určitě splnila účel. Viditelná by byla dobře a kačeři by se nemuseli motat u kola s lupou ;-)

93DSC_0595.jpg


  • 0

#19 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 20:43

Já mam tak blbě flekatě barevný kolo (bílá/černá/stříbrná/červená), že bych si musel sehnat nějakou ještěrku nebo kód v "ultrajedovatý" barvě, aby to na tom vůbec bylo vidět  :D


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geocoin, travelbug

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama