Přejít na obsah


Fotka

Navigace TEASI


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
131 odpovědí na toto téma

#61 horny_cb

horny_cb

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2014 - 18:02

Improtvání tras do navigace se provándí softwarem Teasi, je to jednoduché a intuitivní. Po nahrání tras do zařízení se trasy zobrazí v Importované cesty.

 

Jenom se zeptám. Trasu si připravím a nahraju v pohodě přes Teasi tool, ale co když si chci třeba připravit trasu podél které budu mít například kešky. Připravuji si to v smartmaps pc manager, ale za boha to nemůžu dostat do navigace. Když si to připravím někde v jiném programu, tak to sice trasu načte ale nezobrazí se tam kešky. Dokáže mi někdo poradi jak do toho? Díky 


  • 0

#62 perna11

perna11

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 16:00

Chtěl bych se někoho optat jak to vypadá s praktickým použitím Smartmaps u Teasi One 2? Někde jsem četl, že jsou při použití určité mouchy a potíže. Nechtěl bych kupovat ostrou verzi, která by mi byla nanic. Já jsem si stáhl free a musím  říci, že mne to také nenadchlo, protože je nutno zachovat určitý postup, aby například při přechodu ze Smartmaps na OSM,  Teasi nezamrzlo. A hlavně na free nejde vyzkoušet geocaching. Co se týká navigace nemám připomínku, až na to že v hlubokém lesu mne to navádělo doprava i když na mapě byla cesta doleva. Vzhledem k tomu, že jsem neměl čas pořádně ověřit proč tomu tak bylo, tak toto musím ještě pořádně jednou prověřit. Teawsi má spoustu funkcí, ale návod je zastaralý, takže je nutno, aspoň u mne, prověřovat různé možnosti. Pokud se vyřeší geocaching, tak bych zatím neměl žádné větší připomínky.


  • 0

#63 restaurator

restaurator

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2014 - 8:26

Ahoj,

 

 tak máme konec srpna, předvedla firma nějakou novinku v navigacích na Eurobiku .

 

 Dík za info


  • 0

#64 hupcus

hupcus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2014 - 6:40

Ahoj,

 

 tak máme konec srpna, předvedla firma nějakou novinku v navigacích na Eurobiku .

 

 Dík za info

 

 

Ahoj,

předvedla, ale nic nového pro Vás. Předvedla navigaci spojenou s elektrokolem, takže displej zobrazuje informace o dojezd apod.

 

Diskutoval jsem s výrobcem o možnosti zvýšení podpory pro Geocaching (vlastní prostředí v navigaci) a dozvěděl jsem se, že dokončují větší update software a potom, že se zkusí zamyslet jak Geocaching funkci jednoduše implementovat do navigace. Řeší jeden problém a tím je jednoduchost ovládání a menu. Nechtějí z toho mít multifunkční zařízení ve kterém se nikdo nevyzná.


  • 0

Oficiální distributor navigací Teasi pro ČR

www.teasi.cz


#65 hupcus

hupcus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2014 - 6:57

Ahoj,

SmartMaps mají opravdu nějaký problém s Teasi One 2. U některých zařízení se při vložené kartě a restartu zasekne. Teasi ONE 2 jsem již zaslal do SmartMaps a oni zjišťují a odstraňují tento malý problém.

 

Co se týče manuálu, již pracuji na nové České verzi, takže by snad do konce týdne měl být hotový. Chystá se ještě jeden velký update a k němu bude další verze manuálu, takže podle data vydání se rozhodnu, jestli má smysl teď dělat překlad a nebo počkat na final verzi.


  • 0

Oficiální distributor navigací Teasi pro ČR

www.teasi.cz


#66 hupcus

hupcus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 7:31

A je to tady!

 

Teasi dnes uvolnila novou verzi jejich softwaru Teasi Tool a zároveň novou verzi Firmware pro všechna svoje zařízení. Zde je krátký souhrn nových funkcí:

 

- Můžete plánovat trasu v zařízení s více průjezdnými body 
- TEASI Tour: Vytvořte si pomocí webu bikemap.net trasu s POI, těm můžete přidat fotografii a popis a udělejte ze sebe turistického průvodce

- Rastrové mapy: Všechny zařízení nyní podporují rastorvé mapy ve formátu MB-Tiles 
- KOMPASS mapy: TEASI nyní podporuje mapy KOMPASS na všech svých zařízeních.
- GPS info: V menu nastavení nyní přibyla možnost vidět kolik satelitů je aktivních a aktuální GPS polohu
- Ještě podrobnější počítač: Nyní je možné obrazovku cyklo computeru rozdělit až na 6 různých oken s údaji o jízdě a poloze
- zapnutá/vypnutá  funkce vizualizace trasy v mapě
- Uživatelské profily nyní můžou být laděny podle preferovaných typů cest  také na Teasi One a Teasi ONE 2
- nyní můžeze zvolit navigaci "vzdušnou čarou" - ideální pro Geocaching 
- Nová aktualizace všech map EU
- Zplepšený znovupřipojení Bluetooth senzorů u Teasi PRO
- Kompletní stabilizace systému

 

Tak neváhejte a kupujte u oficiálního distributora pro ČR zde: 

http://bike4u.cz/brand/79/teasi.html


Tento příspěvek byl upraven od hupcus: 12 září 2014 - 7:32

  • 0

Oficiální distributor navigací Teasi pro ČR

www.teasi.cz


#67 bratpitr

bratpitr

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2014 - 8:20

Ahoj, 

nova verzia softwaru viditelne zlepsila navigaciu )

Mam ale otazku, kamarat ma tiez teasi one2 a po upgrade mu navigacia zamrzla a nevie co s tym, 

nejde to resetovat

Peter


  • 0

#68 hupcus

hupcus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2014 - 8:26

Ahoj, 

nova verzia softwaru viditelne zlepsila navigaciu )

Mam ale otazku, kamarat ma tiez teasi one2 a po upgrade mu navigacia zamrzla a nevie co s tym, 

nejde to resetovat

Peter

 

Ahoj,

pokud nefunguje ani podržet obě dvě tlačítka současně po dobu 20 vteřin, doporučuji nechat navigaci vybít, poté ji připojit na nabíječku na cca 2 hodiny a poté se ji znovu pokusit připojit k PC. Pokud ani to nepomůže, navigaci reklamujte u svého prodejce a my Vám ji vyměníme za nový kus.


  • 0

Oficiální distributor navigací Teasi pro ČR

www.teasi.cz


#69 hupcus

hupcus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 14:46

Pro ty, co se ještě nerozhodli jestli Teasi One nebo Teasi Pro mám dobrou zprávu.

Trvale jsme snížili ceny všech variant navigací Teasi PRO!

 

Nové ceny najdete zde:

http://bike4u.cz/brand/79/teasi.html


  • 0

Oficiální distributor navigací Teasi pro ČR

www.teasi.cz


#70 Doom61

Doom61

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2014 - 21:19

Dobrý den,

jsem majitelem navigace Teasi Pro, zajimalo by mě, proč nejde stahovat listing v geocachinu ve formátu GPX, jako to jde třeba u Garmina. Po nové aktualizaci se sice objevilo u keše jméno keše  a autor, ale listing se jim tam nepodařilo dostat.Po nové aktualizaci se mi navigace již několikrát zasekla, neboli zamrzla, to před aktualizací nedělalo. Další věc která mi trochu vadí, šipka kompasu neukazuje na zadaný předmět. Po novu se dá zadat bod přes souřadnice, ale po dosažení sam zmizí a napíše, Dosáhl jste cíle. Takže musím bod zadávat znovu a keš dohledávat.Děkuji za odpověď.


  • 0

#71 hupcus

hupcus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 16:32

Pro ty kteří nevědí jak používat bikemap.net nebo wandermap.net jsem připravil video návod ZDE.


  • 0

Oficiální distributor navigací Teasi pro ČR

www.teasi.cz


#72 Fisa2001

Fisa2001

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2014 - 14:50

Ahoj, nebyl  by i viedonávod jak to fachá na geocaching. Jak se tam hází keše a jak se s tím pracuje přímo v terénu? Možná by si mě přesvědčil o koupi. ;)


  • 0

#73 perna11

perna11

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2014 - 22:47

Jak jsem říkal, na kolo jako navigace je Teasi2 velmi dobré zařízení, ale na kešky bohužel raději stále používám telefon.  Je to rychlejší příjemnější a až na místa kde není tel. signal tak lepší než Teasi - co se týká hledání. Tím myslím, dle šipky směru a udávání vzdálenosti. Když hledám podle TEASI TAK SI MUSÍM ZAPSAT NA PAPÍR SOUŘADNICE  a podle nich chodit v lese a hledat. Další věc, kterou nechápu je, že na OSM v PC jsou určité cesty vyznačeny, ale v Teasi nejsou. Já osobně jsem již před 4 měsíci doplňoval cesty na OSM, ale do dnešního dne tam nejsou. Výdrž na jedno  nabití je cca 8 hod. Měl bych dotaz, když dám 2 ks Teasi vedle sebe každá má jiné souřadnice, čím to je? No a že Teasi občas zamrzne tak o tom již byla zmínka.


  • 0

#74 restaurator

restaurator

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2014 - 12:58

Ahoj,

 

mám Teasi Pro pulse+kadence,  s navigací jsem spokojený, ale mám zásadní dotaz k údajům týkajících se spotřebované energie.

Navigace to počítá sofwarově i když je připojený sensor srdečního tepu a údaje jsou tak úplně nesmyslné.

Navigace ukáže stejnou spotřebu při průměrné tepové frekvenci 100 i 150 na stejné trase ???

Mám sporttester Suunto T3 a když porovnám spotřebu energie, tak navigace ukazuje tak 3x větší data.

 

Je to tak nebo se mýlím  


  • 0

#75 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2014 - 12:02

Nemám teasi, ale řekl bych, ze to bude tím, ze Suunto i Garmin maji ve výpočtech algoritmy zohledňující výšku, váhu, věk a tepovou frekvenci. Případně ještě kadenci šlapání. To zřejmě teasi, která běží na winCE nema.
  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#76 hupcus

hupcus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2014 - 10:31

Ahoj,

 

mám Teasi Pro pulse+kadence,  s navigací jsem spokojený, ale mám zásadní dotaz k údajům týkajících se spotřebované energie.

Navigace to počítá sofwarově i když je připojený sensor srdečního tepu a údaje jsou tak úplně nesmyslné.

Navigace ukáže stejnou spotřebu při průměrné tepové frekvenci 100 i 150 na stejné trase ???

Mám sporttester Suunto T3 a když porovnám spotřebu energie, tak navigace ukazuje tak 3x větší data.

 

Je to tak nebo se mýlím  

 

Teasi kalkuluje pouze s hmotností jezdce a ne s výškou. Toto je docela dobrý dotaz a určitě ho postoupím výrobci, jestli by tuto funkci nemohli zdokonalit. Snad se brzy objeví v další aktualizaci.


  • 0

Oficiální distributor navigací Teasi pro ČR

www.teasi.cz


#77 restaurator

restaurator

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2014 - 18:28

Vracím se ještě k údajům spotřebované energie.

 

V profilu mám váhu nastavenou, ale jak  jsem psal podle mě navigace vůbec nebere v potaz tepovou frekvenci,

kterou snímá snímač. Ještě to zkusím vyzkoušet jaká data ukáže při použití snímače tepu a bez něj na stejné trase.

 

Porovnával jsem data z navigace ještě s sporttesterem Polar, který používá žena a rozdíl je také stejný cca 3x vyšší čísla.

 

Odpovídá tak datům, který Vám ukáže navigace z "chytrýho"  telefonu, který nemá tepový čidlo. Zkoušel jsem to se švárou a já měl na Suuntu po 40km volné jízdy 800

a švagr na telefonu po 10 km přes 1000 ... 


  • 0

#78 Zememeric_K

Zememeric_K

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 19:54

Můj kamarád si tuto navigaci koupil ne pro geocaching, ale teď s tím právě začíná. Rád bych mu vstup do tohoto světa usnadnil. Existuje nějaký jednoduchý způsob jak tam dostat vygenerované PQ? Podle diskuze tuším, že postup bude jiný, než u Garmina. A pokud má někdo zkušenosti s využíváním pluginu Cachelist v kombinaci s touto navigací (program podporuje alternativy jako třeba kml, wpt) , udělá mi radost, když se podělí). Děkuji předem. 


  • 0

#79 perna11

perna11

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2015 - 15:37

Kdysi a kdesi jsem četl, že navigace Teasi je připravena i na GPS Glonass. Jak to vypadá nyní? Glonassa má již kdejaký chytrý telefon. Zatím jsem s Glonassem nehledal a tak nevím zda je v tomto případě zaměření přesnější. Má někdo zkušenost? Děkuji za info.


  • 0

#80 hupcus

hupcus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2015 - 13:22

Dobrý den,

DOBRÁ ZPRÁVA PRO VŠECHNY!!!

Teasi vyslyšelo naše volání a chystá se na implementaci geocachingu do svých zařízení. První informace vyplula na jejich oficiálním FB profilu https://www.facebook.com/EasyTeasi


  • 1

Oficiální distributor navigací Teasi pro ČR

www.teasi.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama