Přejít na obsah


Fotka

GPI generator

garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
150 odpovědí na toto téma

#101 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2014 - 20:13

tipla bych to na spatnym smeru lomitka :D


  • 0

#102 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2014 - 20:31

já bych tipl že tou pouští bez parametrů, proto to jen problikne ;)


  • 0

#103 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 20:46

Při psaní dotazů do fóra už nesmím pít :-)  Původně jsem chtěl totiž dotaz napsat do linuxového fóra a nějak jsem se překlep.

Ale abych odpověděl jak program spouštím:

Prostě obyčejně, soubor s koncovkou exe se sám spustí pomocí Wine. Takto mi funguje plno her i programů původně určených jen na Windows. (Přes PlayOnLinux díky radě lukabike.com zase spouštím POI Loader.)

A musím se přiznat, s teminálem moc zkušeností nemám, raději pracuji s grafickým prostředím.

 


  • 0

#104 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 20:53

Ale tento exe soubor je urcen pro prikazovy radek, v kterem mu take pomoci dvou parametru reknes, co ma zpracovat a kam to ma ulozit. Be nic nevi, co vlastne po nem chces.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#105 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 20:53

Takze Parkis vyhral :)
Keres: podivej se o stranku zpet, mas tam priklad jak ten program spustit. To ze ne nej kliknes je spatne, sice ho spustis, ale program nevi kde jsou data ze kterych bude vyrabet vysledny soubor a nevi ani kam ho ulozit. To mu musis nejak sdelit.
Z toho meho radku je to snad pochopitelne, vic je napsano v dokumentaci.

Pripadne nam prozrad kde mas ulozene vyexportovana data a muzeme zkusit ten prikaz sepsat primo tady :)


  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#106 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 11:26

Myslíš kde mám uložený geoget?

/home/uj-pke/.wine/drive_c/users/uj-pke/Application Data/GeoGet


  • 0

#107 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 11:33

Ne. Funguje to hodne podobne, jako POIL. Musis tomu predhodit GPX a ikonky a ono ti to udela gpi.


  • 0

#108 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 12:41

Kde mas datadir geogetu je celkem jedno. Dulezite je kde je ulozen ten exe soubor, na ktery ted klikas. Tedy misto kam jsi rozbalil stazeny archiv.

EDIT: a jeste dulezitejsi je vedet kde mas vyexportovane soubory, ze kterych chces vyrabet POI body :)


Tento příspěvek byl upraven od lukabike.com: 11 červen 2014 - 12:44

  • 1

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#109 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 15:12

Myslel jsem si že v Geogetu kliknu na ikonku GPI a budu mít soubor, který zkopíruji do Dakoty 20.

U POI Loaderu to tak fungovalo, kliknul jsem na ikonku POI Garmin - GPX pro POI Loader a výsledný soubor jsem použil pro POI Loader.

 

lukabike.com: exe soubor "gpigen.exe" mám zatím uložený ve složce kam mi Firefox běžně stahuje, t.j. "Stažené". A zatím nemám tušení jakým exportem mám data pro GPI připravit (myslel jsem si že v geogetu prostě kliknu na plugin GPI a výsledek jen zkopíruji do navigace).


  • 0

#110 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 16:02

GPIgen je plugin pro Combine. Protoře jsem ale měl nějakou chybu v parametrech, neudělal co jsem chtěl. Než bych celou dávku pouštěl znovu (nebo si dělal druhou jen pro GPIgen), spustil jsem ho ručně z příkazové řádky Total commanderu  s příslušnými parametry a fungovalo to bezvadně.

Dnešní uživatelé Windows už neumí spouštět konzolové aplikace s parametry. Kdo začínal Dosem, je mu to známé.

V každém případě je nutno, aby program věděl, KDE má zdrojové soubory a KAM má nahrát výsledek. Buď na PC, nebo přímo do připojené navigace, která se tváří jako externí disk. Jestli ho spustím ručně z příkazové řádky, z BAT souboru, nebo z řádky v Combine, je jedno. Dokonce si dovedu představit udělat mu zástupce na ploše a parametry pro spuštění napsat do toho zástupce. I když to asi smysl moc nemá.


  • 0

#111 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 16:07

Myslel jsem si že v Geogetu kliknu na ikonku GPI a budu mít soubor, který zkopíruji do Dakoty 20.

U POI Loaderu to tak fungovalo, kliknul jsem na ikonku POI Garmin - GPX pro POI Loader a výsledný soubor jsem použil pro POI Loader.

 

GPI generátor nahrazuje POI loader, ne generování podkladů pro POI body.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#112 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 16:09

No, ze dnesni uzivatele Windows si netykaji s prikazovou radkou, to bych jeste pochopil. Ale ze je prikazova radka neznama dnesnim uzivatelum Linuxu, to je pro mne novinka. :blink:

 

"U POI Loaderu to tak fungovalo, kliknul jsem na ikonku POI Garmin - GPX pro POI Loader a výsledný soubor jsem použil pro POI Loader."

- tady to funguje velmi podobne. Uplne stejnym zpusobem si pripravis data, akorat misto POIloaderu spustis GpiGen.

 

jenze zatimco PoiLoader se te v prubehu zpracovani zeptal, kam ma dat vysledek a odkud ma brat zdrojova data, tak GpiGenu se to rika temi prikazovymi parametry. Na nic se nepta.


  • 0

#113 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 17:42

GPIgen je plugin pro Combine. 

 

gpigen rozhodne neni plugin pro Combine, ale je to plnohodnotny konzolovy program.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#114 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 17:56

No, ze dnesni uzivatele Windows si netykaji s prikazovou radkou, to bych jeste pochopil. Ale ze je prikazova radka neznama dnesnim uzivatelum Linuxu, to je pro mne novinka. :blink:

Tak to by měla být dobrá zpráva pro ty, co teprve Linux chtějí vyzkoušet. Operační systém Linux nemusí užívat jen odborníci přes programování, ale ale i obyčejní uživatelé, co chtějí přejít jinam z Windows. 

     snoozer_likelinux_man.gif  

Já Linux používám asi 3 měsíce a terminál jsem vyzkoušel jen jednou. Ještě musím popřemýšlet jak GPI zprovoznit, možná se terminálu nevyhnu.

Takže první krok, připravím si ty samé data z Geogetu jako jako do POI Loaderu. 


  • 0

#115 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 17:59

No, ze dnesni uzivatele Windows si netykaji s prikazovou radkou, to bych jeste pochopil. Ale ze je prikazova radka neznama dnesnim uzivatelum Linuxu, to je pro mne novinka. :blink:

On ten uzivatel je jedn z tech, co prechazeli z XP po ukonceni jejich podpory... Kazdopadne kdyz si nekdo neumi ani precist navod a divi se, ze mu to nefacha, tak je to smutny :(


  • 0

#116 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 18:00

Ano, a pak spustis poigen, prvni parametr je adresar, v kterem jsou pripravene ty soubory a dryhy parametr je jmeno souboru, ktery se ma vytvorit a ktery pak zkopirujes do gps.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#117 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 18:03

2 Keres:

Vytvoř si v domovském adresáři složku s názvem "poi" a nahraj do ní gpigen.exe a sqlite3.dll.

Spust v geogetu plugin POI Garmin a výsledek ulož do složky "POI" kterou vytvoříš ve složce "poi"

Spusť terminál a jdi do složky "poi" příkazem: cd /home/uj-pke/poi

Spusť v terminálu: wine gpigen.exe Z:/home/uj-pke/poi/POI/ Z:/home/uj-pke/poi/poi.gpi

Ve složce poi by se měl vytvořit soubor poi.gpi

Funguje?


Tento příspěvek byl upraven od Kohout team: 11 červen 2014 - 18:21

  • 2

Etrex 30 + GPI generator + Geoget + a:Drake Plus nebo Locus Pro na CAT S50, Wine, Debian testing


#118 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 19:12

gpigen rozhodne neni plugin pro Combine, ale je to plnohodnotny konzolovy program.

Omlouvám se za nepřesnost, ale vždyť jsem vzápětí psal, že jsem ho spouštěl ručně z příkazového řádku. Pochopitelně je to plnohodnotný konzolový program bez grafického rozhraní, což je v tomto případě i lepší, nějaké grafické okno by tady k ničemu nebylo. A asi nejvhodnější je spouštět ho z Combine, protože ho stačí jen zavolat a proběhne sám. Kdo chce program který se na všechno zeptá, může pořád používat originální POIloader. Ale příprava dat a ikon je pro oba programy stejná.


  • 0

#119 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 19:16

Jasne, ja vim. I jsem pochopil, zes to tak nemyslel. Ale uvedl jsem to na spravnou miru prave pro ty zacinajici linuxaky bez zkusenosti s prikazovym radkem :)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#120 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 22:24

Funguje?

Ano, funguje to dobře, zkoušel jsem to i v navigaci.

Děkuji všem za rady a trpělivost, nejvíc mi pomohl konkrétní návod od Kohout team.

Teď popřemýšlím jak tento způsob co nejvíc zjednodušit.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama