Přejít na obsah


Fotka

Dakota 10


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
529 odpovědí na toto téma

#61 Veruli147

Veruli147

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2012 - 14:36

Ahoj, uvažuji o kopui GPS a chtěla bych vědět, jaké zkusšenosti máte s Garmin Dakotou 10 vy! NA kešky chodím tak 2krát za týden, čiliže poměrně často, takže u mě hraje velkou roli výdrž baterií (mám GP recyko) a taky síla signálu... Prozatím chodím s půjčenou Garmin Etrex Vista Cx ateda musím říct - nic moc - často ztrácí signál a dlouho hledá družice...;)Předem díky za všechny odpovědi...
  • 0
Nová keška? Na co čekám?!

#62 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2012 - 15:26

Ahoj, já Dakotu mám měsíc, nevěděl jsem, jak dlouho mě Geocaching bude držet, tak jsem nechtěl investovat moc velký prachy. Pořídil jsem ji na netu za něco málo přes 3000,- kč. Pomohla mi zatím najít cca 75 keší. Za mně v pohodě. Nemám možnost srovnání s jiným modelem, ale zatím se mě nestalo, že by mě nedovedla. Nainstalované mapy TOPO Czech by mohly být podrobnější. Na druhou stranu - na tak malém displeji by mi to stejně bylo na nic. Většinou chodím za šipkou a mapu používám jen v lese, abych zjistil, jestli náhodou nevede k cíli nějaká stezka, abych se zbytečně neškrábal křovím. Takže za mně - v pohodě a můžu doporučit. Za málo peněz relativně hodně radosti. Baterie používám dobíjecí 2300mAh - výdrž je taky slušná, díky odrostlým dětem mám z jejich hraček vytahaný tři sady dobíjecích baterek, takže je tam postupně točím. Ale ta jedna sada fakt vydrží až dva dny intenzivního provozu.
  • 0

#63 jana2520

jana2520

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2012 - 15:44

taky se přidám se zkušenostmi. Dakotu 10 máme od vánoc. Co mě tam vadí je pouze interní pamt (nedá se přidat paměťová karta), nedají se nahrtát obrázky (například fotohinty nebo obrázky z listingu). Ale pokud se s tím "smíříš", tak v pohodě. Trochu mi tyto funkce schází, ale rozhodně nepřemíšlím o výměně přístroje. Dá se s tím dost slušně hledat. Ani signál v lese moc neskáče. Neříkám, že to vždycky dovede přesně na místo, ale o tom geocaching přece není. Suma sumárum- já jsem spokojená.
  • 0

#64 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2012 - 16:48

Uvažuj spíš o Dakotě 20. Mimo to, že má možnost vložení karty má ještě tříosý kompas a ten stojí za to. Určitě ti bude stačit a hned tak morálně nezestárne. 10 je výběhový typ.
  • 0

#65 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2012 - 18:15

Ta karta i kompas jsou hodně důležité. Příklad: jedeš kešovat na tejden třeba do Alp, co já vim. Potřebuješ hned další mapy - Topo Osterreich, Tyrolsko, možná nějakou Itálii, co já vím. Do vnitřní paměti D10 se ti ale nevejdou... musíš smazat Topo Czech a rozhodnout se, kterou mapu potřebuješ víc. Kdybys měl kartu, můžeš si na pár kartách sebou nosit třeba celou Evropu. O velikosti GPX s kešema ani nemluvím. Kompas zase neslouží k tomu, abys věděl, kde je sever, ale aby to věděla Dakota. Přístroj bez kompasu si bere polohu podle tvého pohybu a družic, což je neohrabané, má to prodlevy a tudíž skokový efekt, hlavně při pomalém pohybu - a jak rychle se hejbeš při dohledávce? A tříosej magnetickej kompas nejen že ví, jak natočit šipku, i když se nehejbeš, on to ví i když ho držíš šikmo, když visí na rameni za karabinu, prostě furt a nemusí to zjiš|ťovat až když ho podržíš rovně... ona mu ta stabilizace taky chvíli trvá.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#66 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2012 - 19:51

Mam Dakotu 10, kdyz jedu do ciziny, tak nepotrebuju mapu CR, ze bych navstivila behem jedny dovoleny vsechny staty Evropy se mi nestava. Kompas mi nechybi, presnost je pro me dostatecna. Obrazky a fotohinty tam nahrat jdou, akorat se nestahuji v ramci PQ listingu, ale pokud ho chces, tak si ho nahrajes zvlast jako obrazek do prislusne slozky. Samozrejme, 20 je lepsi, ale take drazsi, zalezi na narocnosti uzivatele a financich. (Ber na vedomi, ze ti radi spokojeny uzivatel Dakoty 10, ktereho nikdo nepresvedcil o nutnosti vlastnit smartphone:p a klade vetsi duraz na kvalitu stanu a spacaku nez elektroniky, kazdy jsme jiny, zalezi co ocekavas ty.) Stastnou volbu ;).
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#67 Janek K.

Janek K.

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2012 - 20:22

Ja mam Dakotu 20 pro a nemuzu si ji vynachvalit.
  • 0
Moje sbírka CWG http://www.svetgc.cz/cwg/collections/my

#68 burg

burg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2012 - 21:18

Jo, souhlas s Citeckou. Bez těch paměťovek se loví mimo Čechy velmi blbě, prakticky to moc nejde. Já mám Dakotu 20 něco přes rok (první keš jsem s ní našel 1.7.2011), našel jsem s ní nějakých 500 keší a fakt si nemůžu stěžovat. Ovládání si člověk osahá během jednoho dne a pak už jede jak namydlenej blesk. A výdrž baterií - mám dva páry GP 2700 a jeden pár mi tam vydrží i kešovací týden. Často tedy jen kouknu na mapu, zjistím cestu a vypínám. Pokud běží celou dobu,tak vydrží půlku času.
  • 0
Lovte tak, aby vás to bavilo a zakládejte tak, aby to bavilo ty ostatní.

#69 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2012 - 21:22

Majus napsal/a:
Mam Dakotu 10, ... Kompas mi nechybi, presnost je pro me dostatecna....


Jasně, trabanty taky jezděj a dovezou tě až na Jadran. Hele, D10 tu nikdo nehaní. Ovšem to, že seš s ní spokojenej, neznamená, že ji musíš vnucovat ostatním jako čupr volbu. Férovější je poukázat na nedostatky, že to je ne výběhovej, ale už vyběhlej model a tak. Lovit se s tim samosebou dá, a dobře, možná líp jak jezdit s tim trabantem, ale... Trochu toho... jak se to šroubuje na foťáky... filtry? Ne, objektiv-ity je taky třeba. B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#70 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2012 - 21:33

Žádné vnucování jsem tady nezaznamenal... Původní dotaz zněl "jaké zkušenosti máte s Dakotou 10 vy?" Odpovědi směřovaly na tenhle dotaz... Ne každý jezdí za kešemi do Alp. Až budu na téhle úrovni, přirozeně se budu ohlížet po něčem lepším, než je D10, ale zatím je pro mně dostačující... Jo a absence slotu pro paměťové karty mi taky před koupí vrtala hlavou. Nakonec zvítězila přirozená spořivost - přece jen to byl rozdíl 2000,- Kč :-( Radši si za ně koupím o to lepší botky :-)
  • 0

#71 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2012 - 21:48

burg napsal/a:
Často tedy jen kouknu na mapu, zjistím cestu a vypínám. Pokud běží celou dobu,tak vydrží půlku času.

Tak tu výdrž ti závidím. Oregon na jedny baterky tak 8 hodin. Ale stačí to. Jedna náhradní sada, na dovolenou další 4 kusy a nabíječka. Do hor - bych přibalil ještě tak 2 sady alkalických. Tříosý kompas taky nikomu nevnucuju, ale pomáhá dost. Co se týče map. mám celou střední Evropu z wanderundreitkarte a je to tak akorát na 4gigovou kartu. Ale s vnitřní pamětí by se to taky dalo, TopoCzechPro má asi 350 mega, není třeba tam mít celou Evropu. Ale největší výhoda karty je, když tam něco nahraju blbě a kousne se to. Vyndám kartu a naběhne to, kartu strčím do PC a nahraju znovu (ještě jsem to dělat nemusel, ale vím o podobných případech).
  • 0

#72 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2012 - 23:38

Ano, mám sice dakotu 20, ale zjistil jsem, že by mi stačila v pohodě na mé hledání i dakota 10. Do ní bych dal v pohodě mapu Čech i Slovenska. No a kdybych jel ven tak odstraním to co v ním mám a nahraju mapu jiného státu. To jestli mně GPS navede na metr přesně neberu v potaz. Proč? Kdo z autorů keše zaměří keš na metr přesně? A navíc mně baví konečné dohledávání a ne to aby mi GPS "řekla" tady tu keš máš. Toť můj názor, který nikomu nechci vnucovat.
  • 0

#73 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2012 - 8:05

Dakotu 10 jsem koupil manželce, když se rozhodla že bude lovit na svůj vlastní nick. Tou dobou jsem měl O300, pak O450 a teď O550. Dále mám Holuxe na kolo a 60csx do rezervy. Citlivost je srovnatelná s ostatními jmenovanými, možná 60_ka průměruje souřadnice rychleji. Proti telefonům, tabletům a starejm navigacím Béďa Trávníček a spol je citlivost úplně jiná liga. Tím se nechci dotknout jejich majitelů, sám jsem s Béďou našel svých 300 prvních keší, ale vrátit se k němu dnes bych už nemohl. Jinak ale na takové to "pohodové kešování" úplně D10 stačí. Nevejde se ti tam topo celé Evropy ani všechny kešky, na druhou stranu, kdo to potřebuje. Bez přípravy toho stejně v cizině moc nenajdeš, třeba němci dají často DISABLE až poté, co se sami přesvědčí, že tam keš není, používají fotohinty .... Itoška, myslím v horách, tam je to taky docela problém, Rakousko jde, ale samé mikrošky no a jinde jsem nehledal. Tak že při přípravě si holt do navigace stáhneš navíc i nějaké části map a hotovo. Je samozřejmě horší než D20, ale vlastně jenom o tu kartu. Kompas je sice fajn, ale není limitující. Prostě vše je o ceně.
  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#74 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2012 - 8:37

tomy.22 napsal/a:
Ano, mám sice dakotu 20, ale zjistil jsem, že by mi stačila v pohodě na mé hledání i dakota 10. Do ní bych dal v pohodě mapu Čech i Slovenska. No a kdybych jel ven tak odstraním to co v ním mám a nahraju mapu jiného státu. To jestli mně GPS navede na metr přesně neberu v potaz. Proč? Kdo z autorů keše zaměří keš na metr přesně? A navíc mně baví konečné dohledávání a ne to aby mi GPS "řekla" tady tu keš máš. Toť můj názor, který nikomu nechci vnucovat.


Nemyslím si, že by D10 naváděla hůř, než D20 a Oregony - nebo se pletu a je tam jinej čip?

Mapy: a co pohraničí? Já mám Rakousko v navigaci pořád. Nikdy nevíš, kde se octneš. Poměrně často jezdíme na pomezí s Polskem, taky si rád odskočím přes čáru. Prostě, ta karta to usnadní. TO JE CELÝ.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#75 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2012 - 8:54

Citecka napsal/a:

tomy.22 napsal/a:
Ano, mám sice dakotu 20, ale zjistil jsem, že by mi stačila v pohodě na mé hledání i dakota 10. Do ní bych dal v pohodě mapu Čech i Slovenska. No a kdybych jel ven tak odstraním to co v ním mám a nahraju mapu jiného státu. To jestli mně GPS navede na metr přesně neberu v potaz. Proč? Kdo z autorů keše zaměří keš na metr přesně? A navíc mně baví konečné dohledávání a ne to aby mi GPS "řekla" tady tu keš máš. Toť můj názor, který nikomu nechci vnucovat.


Nemyslím si, že by D10 naváděla hůř, než D20 a Oregony - nebo se pletu a je tam jinej čip?

Mapy: a co pohraničí? Já mám Rakousko v navigaci pořád. Nikdy nevíš, kde se octneš. Poměrně často jezdíme na pomezí s Polskem, taky si rád odskočím přes čáru. Prostě, ta karta to usnadní. TO JE CELÝ.


Já nikde nenapsal, že nějaká GPS navádí hůř. Prostě jsem myslel to, že při založení keše se kolikrát owner netrefí do přesných souřadnic a pak je sebelepší přesnost GPS k ničemu.

No a pohraničí.... Vždy vím kam jedu a podle toho se doma připravím. Navíc nehraju GC tak, že si vybírám místa kde jsou keše, ale jezdím tam, kde se mně líbí. No a když je tam keš tak si jí najdu. A ani to není pravidlem. Zkrátka GC je pro mně zpestřením výletu, ale ne nutnost. ;)
  • 0

#76 siri

siri

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2012 - 9:08

Stejný problém jsem řešill cca před měsícem, kdy se se mnou začal loučit starý Etrex Beďa Travniček.Řešil jsem stejné problémy - paměťovou kartu a tříosý kompas. Moje řešení a hodnocení bylo následující (a je to čistě můj názor a nikomu ho nenutím :D): 1. Nechal jsem si poslat z Garminu kolik zabírá na interní paměti mapa TopoCzech 1:25000 (cca 240 MB) a kolik tam zbývá na případné ostatní mapy (cca 450 MB - něco zabírá software). 2. Mrknul jsem na velikost Openstreet map, které pro moje výjimečně zahraniční kešování postačují (tuším, že jsem koukal na Rakousko, které má celé cca 250MB). Je pak samozřejmě možné vybrat jen určitou část. 3. Tříosý kompas by byl samozřejmě lepší, ale s dohledáváním kešek problém nemáme ani s tím GPS kompasem a oproti starému beďovi je to nebe a dudy. 4. Můj závěr byl tedy takový, že pro moje "rekreační" rodinné lovení (hlavně o dovolené přes prázdniny a sporadicky v ostatní období) je Dakota 10 dostačující - nějaké Open street mapy se mi tam vejdou a bez lepšího kompasu se objedu. Takže rozdíl v ceně nějaké 2 tis převážil.
  • 0

#77 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2012 - 9:26

Jen pro informaci. Ve specifikaci k dakotě 20 se píše.

Využitelná vnitřní paměť 850 MB

viz. http://www.garmin.cz.../dakota-20.html


Přitom Vložený obrázek

Je tomu tak i dakoty 10?
  • 0

#78 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2012 - 9:47

Řekl bych, že to je v tom slůvku "využitelná". Něco bude blokováno systémem.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#79 siri

siri

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2012 - 15:51

Jo, je to stejný. Mně to u Dakoty 10 ukazuje taky 911 mega celkem a volných nějakých 657 po instalaci TOPOCzech.
  • 0

#80 siri

siri

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2012 - 15:53

Mírně off-topic, ale taky se to týká Dakoty 10. Když připojím do PC, tak napoprvé to jako jednotku nenačte. Musím vytáhnout USB konektor a znovu napojit a pak se hned připojí. Nevíte proč to napoprvý nevezme?Dík
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama