Přejít na obsah


Fotka

Dakota 10


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
529 odpovědí na toto téma

#81 honzah

honzah

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2012 - 9:15

Ahoj, poslední dobou se mi několikrát stalo, že po nahrání GPX souboru z PQ moje Dakota 10 nevidí žádné keše (přitom např. MapSource s tímto souborem nemá žádný problém. Vypadá to, že Groundspeak nějak změnil formát GPX a Garmin jej nevidí. Máte někdo podobnou zkušenost?
  • 0

#82 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2012 - 9:27

honzah napsal/a:
Ahoj, poslední dobou se mi několikrát stalo, že po nahrání GPX souboru z PQ moje Dakota 10 nevidí žádné keše (přitom např. MapSource s tímto souborem nemá žádný problém. Vypadá to, že Groundspeak nějak změnil formát GPX a Garmin jej nevidí. Máte někdo podobnou zkušenost?

Mně to tedy funguje, nahráváš to rovnou do adresáře GPX? (Tedy ne přes MapSource?). Ještě mě napadá jestli nemáš navigaci plnou, zkus nějaké starší PQ smazat.
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#83 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2012 - 11:41

Nauc se pouzivat Geoget v kombinaci s Geojarrym, budes to fakt potrebovat :-)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#84 honzah

honzah

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2012 - 13:18

Mně to tedy funguje, nahráváš to rovnou do adresáře GPX? (Tedy ne přes MapSource?). Ještě mě napadá jestli nemáš navigaci plnou, zkus nějaké starší PQ smazat.


Mě to taky donedávna fungovalo, ale včera mě Dakota zradila, když jsem vyrazil do hor bez jediné stažené keše :(
Nahrávám to do adresáře GPX přímo z PC a místa je tam určitě dost.
Holt budu muset GPX soubor před nahráním prohnat přes Geoget nebo MapSource, tam to asi bude fungovat.
Pokud to zlobí jenom mě, byla by to teda smůla...
  • 0

#85 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2012 - 15:48

honzah napsal/a:

Mně to tedy funguje, nahráváš to rovnou do adresáře GPX? (Tedy ne přes MapSource?). Ještě mě napadá jestli nemáš navigaci plnou, zkus nějaké starší PQ smazat.


Mě to taky donedávna fungovalo, ale včera mě Dakota zradila, když jsem vyrazil do hor bez jediné stažené keše :(
Nahrávám to do adresáře GPX přímo z PC a místa je tam určitě dost.
Holt budu muset GPX soubor před nahráním prohnat přes Geoget nebo MapSource, tam to asi bude fungovat.
Pokud to zlobí jenom mě, byla by to teda smůla...

S geogetem nemam zkusenosti, ale pokud to tam das pres MapSource, tak tam nebudes mit myslim listingy, ten to nejak spatne prechroustava.
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#86 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2012 - 15:59

honzah napsal/a:

Mně to tedy funguje, nahráváš to rovnou do adresáře GPX? (Tedy ne přes MapSource?). Ještě mě napadá jestli nemáš navigaci plnou, zkus nějaké starší PQ smazat.


Mě to taky donedávna fungovalo, ale včera mě Dakota zradila, když jsem vyrazil do hor bez jediné stažené keše :(
Nahrávám to do adresáře GPX přímo z PC a místa je tam určitě dost.
Holt budu muset GPX soubor před nahráním prohnat přes Geoget nebo MapSource, tam to asi bude fungovat.
Pokud to zlobí jenom mě, byla by to teda smůla...


Co takhle překontrolovat počet gpx souborů. Myslím, že D10 jich podporuje jenom 100, ale určitě ne víc než 200. Ze začátku jsem s tím měl problémy, někdy se mi nenačetly jen některé keše, jindy žádná. Jindy se mi podělal jeden gpx soubor a vypadalo to, že chcípla celá navigace. Pak jsem zkusil geoget, ale ani tudy cesta nevede, teda pro mne. Pak jsem si koupil PM a než někam jedu udělám si PQ a nemám problém. Za poslední dva roky ani jeden kiks.
  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#87 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2012 - 19:20

Geoget cesta je. Všechno si exportuju v jediném GPX. Má třeba 10 mega, ale navigace to vezme (Oregon, za Dakotu záruku neberu). A zmizely tím i problémy, že jsem měl jednu keš v několika GPX a zobrazovala se mi pořád ta první. Jen první start po nahrání nového GPX je dlouhý, pak už to jde rychle.
  • 0

#88 honzah

honzah

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2012 - 14:25

Mě to taky donedávna fungovalo, ale včera mě Dakota zradila, když jsem vyrazil do hor bez jediné stažené keše :(

Teď jsem zkusil to samé PQ stáhnout znovu a už je v požádku.
Díky všem za rady, bál jsem se, že jde o nějaký globální problém a možná to vzniklo jen mezi klávesnicí a židlí :)
  • 0

#89 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2012 - 19:49

GARMIN OC Letňany napsal/a:
Přenos z geocaching.com funguje i bez premiového účtu - jen je třeba aby v dakotě byly baterie, protože jinak se GPX po odpojení navi od PC smaže..


Co je tohle za blbost? Do Dakoty 10 se dají nahrát gpx soubory i bez baterií a rozhodně po odpojení od počítače nezmizí. Dělám to tak odjakživa. Baterie se nabíjí v nabíječce a já si mezitím připravuju keše na odlov...
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#90 Veruli147

Veruli147

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2012 - 11:21

Tak díky za odpovědi... Já do zahraničí moc nejezdím, a když už tak najdu tak jednu, dvě kešky a ne že bych jezdila do zahraničí na kešky... (Pouze za tímto účelem)... Takže díky a tomi22 (nebo jak se jmenuješ - promiň) naprosto stejný mám názor - když někam pojedu, tak to budu vědět- takže proto si tam nechám Česko a přidám jednu mapu zahraničí - kam pojedu a je to! Žádné složité kombinace... Nepotřebuju tam mít celou mapu Evropy... Jen se jěště zeptám: U navigace je instalační CD Topo, kde mohu sehnat Openstreet Maps??:|
  • 0
Nová keška? Na co čekám?!

#91 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2012 - 12:29

Jsou k tomu mapy, budto turisticke nebo cyklo, zalezi kterej balicek si koupis, ale nejaky tam budes mit urcite, ja se rozhodla pro turisticke, koukala jsem na nejake screenshoty a cetla par diskuzi a vyhraly. Na kole jezdim stejne radsi podle mapy a navigaci mam jako tachometr. Jinak jeste prohledej tady forum, nedavno tu nekdo psal, ze davaj k rocnimu predplatnemu MF Dnes Dakotu zadarmo, oboji dohromady to vychazelo na cca 2500,- coz je min nez samotna Dakota, tak na to mrkni (nevim jak to tam bylo s mapama v tomhle pripade, ja ji bohuzel koupila uz na jare :-).
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#92 siri

siri

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2012 - 13:26

Tak akce s předplatným byla s Právem a už skončila (do 31.7.2012). S instalačním CD s mapama to je jak píše Majus a jak na Openstreet mapy najdeš tady: http://www.geocachin...387#post_364387
  • 0

#93 Veruli147

Veruli147

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2012 - 17:08

Aha, díky.. Já s tím nemám zkušenosti..
  • 0
Nová keška? Na co čekám?!

#94 Veruli147

Veruli147

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2012 - 10:44

Jětšě se chci zeptat - když chci (samozřejmě v dakotě 10 - už ji mám) uložit samostatný bod (třeba výsledek mysterky) ale nechci k němu hned navigaci, jak to udělat??
  • 0
Nová keška? Na co čekám?!

#95 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2012 - 11:43

siri napsal/a:
Mírně off-topic, ale taky se to týká Dakoty 10. Když připojím do PC, tak napoprvé to jako jednotku nenačte. Musím vytáhnout USB konektor a znovu napojit a pak se hned připojí. Nevíte proč to napoprvý nevezme?Dík


To mi dělá i O450. Na řešení jsem zatím ani přes různé laborování s ovladači a lecčím dalším nepřišel. Dělá mi to na 2 různých a relativně nových počítačích (legální Win). Pokud si dobře pamatuju, na starším noťasu, co jsem měl s Win XP, to se stejným přístrojem nedělalo. Štve mě to ale řešení zatím nemám.
  • 0

#96 Veruli147

Veruli147

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2012 - 13:33

Mě to jde normálně.
  • 0
Nová keška? Na co čekám?!

#97 budarv

budarv

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 20:13

Přemýšlím také o koupi této navigace. Zajímala by mě jedna věc. Navigaci jsem měl doma zapůjčenou, ale když jsem do ní nahrál gpx soubor s keskami, a u jedné keše otevřel listing, nikde jsem nenalezl "hint". Opravdu tam není když nahraju keše tímto způsobem, nebo je to jen nějakým nastavením?
  • 0

#98 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 20:32

Pokud ji tam kuprikladu nahrajes pres Geoget a jeho exportni makro GPX for new Garmin, tak tam hint mit budes.

http://geoget.ararat...kript:gpxgarmin
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#99 budarv

budarv

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 21:01

ok, gpx soubor sem nahrál přímo z vytvořené pocket query z geocaching.com, nemas nejake zkusenosti s timto
  • 0

#100 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 21:23

Bohuzel, nepamatuji se, pouzivam export jaky jsem napsal vyse.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama