Přejít na obsah


Fotka

Jakou si mám vybrat GPS

garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
653 odpovědí na toto téma

#21 karel.haje

karel.haje

    karel.haje

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2011 - 12:03

Tak to bude asi jen atrapa ...
  • 0

#22 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2011 - 13:09

Za 1500kč nová GPS koupit nejde. Ceny nových začínají kolem 4 tisíc.
Proto zde doporučují modul k telefonu (vyžaduje mít bluetooth a javu) jde nový koupit kolem 600-800kč. a funguje to docela dobře.

Za těch 1500kč běžně seženeš ojetý Garmin Etrex Legend s mapami TOPO50. ty mapy k tomu vyžaduj. Prodával to Mountfield, často to má 7letou záruku, takže se dá koupit ojetý kus s dobíhající zárukou.
  • 0

#23 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2011 - 14:03

Osobně si myslím, že s uvedením nové řady eTrex 10, 20 a 30 se na trhu s použitými kousky objeví sdostatek eTrexů HCx Legend a Vista za slušnější ceny, než dneska, kdy se takřka dotýkají ceny nového a použitého stroje.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#24 choweetch

choweetch

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2011 - 19:18

Ahoj, smím se prosím přiživit? Teprve začínám a lepší polovička rozhodla, že budeme kupovat GPS kombinovanou auto - turistika. Čistě náhodou, nemohl by někdo něco doporučit? Na trhu je toho úděsná hromada :( Děkuju
  • 0

#25 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2011 - 19:32

Žádná taková která by dokázala kvalitně navigovat v autě a byla použitelná v outdooru s topo-mapami neexistuje. Snad jen Garmin Montana by tohle mohla zvládnout ale cena je docela hodně vysoko. V tomto případě lze doporučit jen nějaké PDA nebo smartphone a přepínat z aplikace do aplikace což je krajně nepříjemné, navíc to ve většině případů nejsou přístroje určené do ostřejších podmínek (vím o čem mluvím protože mé PDA spadlo a už se nerozjelo)
  • 0

#26 karel.haje

karel.haje

    karel.haje

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2011 - 22:18

Ahojky , myslím že nejlépe vyhoví mobil . Já používám MDA s WM a aplikaci GCzII Stáhnout se dá zde : http://tinyurl.com/3pgsoeb A čeština zde : http://tinyurl.com/skin68 Přítelkyně má na lovení mobil s OS ANDROID a aplikaci c:geo stáhneš zdarma v MARKETu Musí být samozřejmě i Internet v mobilu . Panda101 má paušál a intermet od TM za 120 Kč na měsíc Já mám twist a platím si balíček SURF+ 39 kč / týden . Pokud mluvím o mém s OS WM na dohledání keše v místě se mě osvědšilo zavolat si na pomoc Google Maps . Nic nevnucuji jen poměr Cena - Výkon mě připadá optimální ..
  • 0

#27 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2011 - 8:36

karel.haje napsal/a:
Nic nevnucuji jen poměr Cena - Výkon mě připadá optimální ..

Nic nevnucujes, jenom v tomhle tematu si to same napsal 2x.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#28 Jirka76

Jirka76

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2011 - 8:51

také začínám s geokačingem a přemýšlím o Garmin Dakota 10 Pro vs. Holux Funtrek 130 Pro. Nemá někdo zkušenosti s těmito gps????:)
  • 0

#29 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2011 - 8:55

Jirka76: Dakota 10 se uz neprodava ne? Takze spis model 20. Jinak ten Holux, utikej pryc, to bezi na WinCE 5.0!
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#30 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2011 - 8:58

choweetch napsal/a:
Ahoj, smím se prosím přiživit?
Teprve začínám a lepší polovička rozhodla, že budeme kupovat GPS kombinovanou auto - turistika. Čistě náhodou, nemohl by někdo něco doporučit? Na trhu je toho úděsná hromada :(
Děkuju

Taktéž doporučím PDA, asi nejrozumnější volba pro kombinované využití. Pořídíš si aplikace, které ti budou nejlépe vyhovovat.
Ze své zkušenosti HTC Desire HD, velice kvalitní a s velkým displayem.
A tip na velice povedený levný model Huawei Ideos X5 - http://www.svetandro...polecnik-201106
Jinak, nedej se zviklat neustálými poznámkami některých, že se nehodí do terénu. Můžu ti říct, že pokud se k němu nebudeš chovat jako prase, nebudeš mít problém. To tvrdím ze své mnohaleté zkušenosti už s druhým přístrojem, používáno v nejhorším terénu, slunci, sněhu, dešti, i několik dní mimo civilizaci. Vše se dá velice snadno pořešit a máš univerzální přístroj na vše.
  • 0

#31 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2011 - 10:44

MedoMys: ja osobne tvrdim, ze uni zarizeni ano, ale v kombinaci s turistickou GPS - clovek si tim vyresi doslova vsechno a nemusi se nicim omezovat.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#32 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2011 - 11:06

S474N: někteří to řeší tak, já mám své priority trochu jinak a nejsem ochotný takto rozhazovat peníze. A s PDA jsem se ještě nikdy nijak omezovat nemusel. B)
  • 0

#33 Jirka76

Jirka76

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2011 - 14:58

jen mi není jasný, jak jsi na tom s výdrží baterie. Na Samsungu mám 1500 mah a při použití navigace mám baterku za chvilku prázdnou. Tak mě napadá myšlenka, že na tuto činnost je pda k ničemu. Takže jakou koupit navigaci tak do 7000 kč pro začátečníka, který ji použije občas na kolo a na geokačing.
  • 0

#34 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2011 - 15:14

Jirka76: Oregon 450:
http://www.sunnysoft...-microsd-1.html
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#35 Wodka

Wodka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2011 - 15:18

Já mám už 2 roky HTC TP2. ALe takh drhaé pda třeba není. A výdrž baterií jsem si vyřešil nákupem další baterky s dvojnásobnou kapacitou, kterou využívám na geocaching (je krapet tlustší, tak se mi do saka nehodí). Největší výhoda WM je program GCzII - stahování keší na místě (nejbližší), doma dle kódu keše, názvu města atd., logování přímo od keše. A pak je super, že si přes Geoget a geojarry si můžu stáhnout potřebné keše (i celou čr) a vyexportovat do tomtoma. Takže jedu na služebku, koukám - keš. Zastavím, stáhnu listing v gczii Největší nevýhodu vidím v tom, že narozdíl od oregona nemá elektromagnetický kompas. Jak se zastavíš, jsi v čudu (na chvilku). u mě rozhoduje to, že navigace jako garmin jsou příliš drahé, a navíc bych musel tahat 2 přístroje. Soused to má přesně naopak. Takže v ideální případě lovíme spolu - garmin a TP2 :)
  • 0

#36 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2011 - 17:05

Osobně bych doporučil Vistu Hcx, umí vše, co potřebuješ (pokud tedy netoužíš hrát wherigo), cena více jak příznivá + velmi dlouhá výdrž baterek (běžně 2 celé dny i na kole i s využitím navigování ke keškám). PDA se dá taky v nouzi použít, jen je problém se sw - c:geo už nebude dále aktualizováno (tudíž bude brzy nefunkční)!
  • 0

#37 bousa

bousa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2011 - 18:42

Já používám Garmin e trex h a mohu ho jen doporučit.Běžně chodím z mapou a kompasem a přesnost dohledání Garmina:):) je užasná
  • 0

#38 radek67

radek67

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2011 - 18:52

Jak už jsem psal v souběžném vlákně, doporučuji smartphone s Androidem + Locus Pro (stoji stovku) + plugin Geocaching4Locus. Locus je velmi intenzívně vyvíjen, má zde samostatné téma. V terénu nejsou prakticky datové služby potřeba, protože mapy mohou být offline + caches jdou taky naimportovat předem např. přes wifi. A co se týče offline automobilové navigace, slušný pro Android je např. Sygic.
  • 0

#39 hugo48

hugo48

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2011 - 22:29

Hodně záleží na tom, jak často člověk na keše chodí a jestli třeba na celodenní výlety. Bohužel podle vlastních zkušeností se mobil rozhodně na celodenní výlet s navigováním nehodí, výdrž baterie pár hodin a třeba pro mne je vyměňování baterie docela nepohodlné. Mám asi 3 měsíce Dakotu 10 a jsem s ní spokojen stála mě tehdá v akci s topo czech pro za 5 000 a paráda, rozhodně mi nechybí ani nemožnost sd karet oproti 20ce. Nicméně GPS používám právě jen na keše v terénu nebo delší výlety, pro lovení ve městě nebo na krátké zastávky někde je ten mobil lepší, zvlášť díky možnosti okamžitého stáhnutí keší v okolí. K tomu z vlastních zkušeností stačí jakýkoliv mobil s integrovanou GPS, schpné free aplikace jsou nějaké pro každý systém, podmínkou je ale datový tarif. Takže je hlavně důležité zamyslet se, k čemu přesně tu GPS potřebuje, na dvouhodinový výlet ten mobil stačí, na celodenní lovení bych ale nedoporučoval.;)
  • 0

#40 devon rex

devon rex

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2011 - 23:13

Ono pro začátek bych ti taky doporučil nějaký inteligentní mobil. S HTC HD2 a free programem CGzii jsem jich pár odlovil, ale nakonec to dopadlo tak, že sebou stejně v EDC versipacku tahám Oregáno, (skoro) všechny keše v ČR jako POI + v gpx moje předpokládané okolí (jsem pohodlnej :o) ). Na tom HTCčku byla výdrž baterek tak na 1-2 kešky, na celé odpoledne určitě ne. Teď s jednou sadou náhradních baterek není celý víkend venku problém, včetně ukládání trasy. Před lety jsem zkusil i eTrex H a papírové sjetiny ale to je pak fakt jen o tom že jdeš po konkrétní cache.
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama