Přejít na obsah


Fotka

Jakou si mám vybrat GPS

garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
653 odpovědí na toto téma

#61 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 19:21

Jirka76 napsal/a:
Nazdar lidičky, nevíte jak dlouho trvá registrace na geo.com? Vyplnil jsem všechny položky při registraci a ne a ne mi přijít potvrzovací email. Je to trošku mimo toto fórum, ale snad se to dá přežít. Předem dík


Nepamatuji se, že by tam byla nějaká dlouhá časová prodleva. Neskočil ten mail v nějaké spamové pasti ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#62 Sauge

Sauge

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 22:36

pravděpobně jsem již miliontej kdo se na to bude ptát tak se za to dobředu umpřímně omlouvám ale moje požadavky jsou trochu specifické takže prozatím jsem používal smartphone pro caching(puvodne xperii x1, ted htc desire) svým způsobem jsem s ním spokojenej ale přeci jen se vyskytnou případy kdy gps začne vyhazovat chyby jako prase a mam moznost si poridit dosti drahou hracku tak sem se rozhodl zainvestovat do něčeho kvalitnějšího na GC takze sem stravil nekolik dni na gc.com forech jen proto abych se rozhodl pro delorme a zjistil ze u nas jaksi neni k sehnani, tak se radsi zeptam primo tady presněji cena gps nehraje az takovou roli to si spis rozhodnu potom sam ale od GPS by chtel: 1. nová, použivout nechci a pokud ofic. prodávanou v ČR 2. přesnost ta hraje asi největší roli při výběru 3. Kvalitni elektronickej kompas (treba 60 csx prej nema tak dobrej) 4. paperless neni zas tak nutnou podminkou stejně budu mit vzdy po ruce moji desire ale samozrejmně by bylo lepsi kdybych mohl desire nechavat v pouzdre 5.mapy, u sousty pristroju jsou mapy s těmi je to podobne jako s paperless navigaci v aute obstara desire, ale pokud by to dany pristroj umel tak by bylo pěkny to tam mit 6. mam tak trochu odpor k gps jenom s dotykovym displejem(jj je to divny kdyz mam desire) tzn. oregon a ten druhej se mi ani trochu nezamlouvaji ale uplne je nevylucuji jinak predtim nez sem se rozhodl pro PN-60 jsem uvazoval o GPSMAP 60csx(ale ten uz je trochu starsi na muj vkus) a garmin colorado (taky jaksi asi neni k sehnani v ČR) takze hlavni otazka je co by jste doporucily jako alternativu k PN-60, nebo je už nějakej novej model 60csx? se stejnou spolehlivostí a u nás k sehnání
  • 0

#63 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 23:14

62jka... nebo počkej jak budou vypadat nové extrehy...
  • 0

#64 Sauge

Sauge

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 5:29

no prave ze sem zatim nevidel nic moc o ty 62 psanyho tak sem tak trochu predpokladal jestli ji garmin nezmrsil no budu muset se na to podivat protoze pokud stoji za to tak to bude asi presne to co hledam
  • 0

#65 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 6:38

Podle toho, co píšeš, je asi jedinou možností ta 62ka, taky má svoje mouchy, ale to si asi nevybereš :-(. (Je tu o ní někde celé mnohastránkové vlákno... tady, tak tam mrkni a kdyby tě zajímalo něco hodně specifického, co tam nenajdeš, tak mi klidně napiš.)

Pak by se ještě dalo kouknout, co teď nabízí Magellan, sám už nemám moc přehled, ale třeba poloprofi Mobile Mapper 6 nebyl špatnej, akorát je to teda spíš takové odolnější PDAčko s dotykáčem...ale i tlačítky a měl myslím nějaké problémy s kompasem (kdyžtak zase koukni tady ve fóru nebo na recenze jinde).

A ještě jeden profi (a bohužel opět PDAčkoidní) kousek: http://www.navigaceg...mble/trimbleSB/.
  • 0

#66 Sauge

Sauge

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 7:59

hmm tak jak procitam tema o 62 tak se k ni priklanim cim dal vic ale jedna vec me jeste vrta hlavou mozna sem to prehlidl nebo se to tam moc neresilo ale cetl sem o problemu s logovanim tras bylo to uz opraveno v nejakym novym firmware? hmm ten trimble vypada hodne zajimave jeste na nej budu muset kouknout sice nevim jestli bych ho uplne vymenil za desire(vypada to jako plnohodnotnej telefon ne?i když no budu se na to muset podivat podrobneji) preci jen android je android ps. jeste jedna otazka k 62 rozdil mezi 62s a 62s PRO je jen ze ta pro ma mapu v 1:10000 a 62s jen 1:25000 ? a jeste jedna otazecka mape nekdo zkusenosti s nahravanim map do 62 treba z http://www.velomap.org ?
  • 0

#67 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 13:29

Jaký problém s trasami máš konkrétně na mysli? Já si žádný nevybavuju, vím jen o tom, že počítadlo km by mělo údajně trochu nadhodnocovat nebo podhodnocovat v závislosti na rychlosti pohybu, údaj podle trasy ale naopak prý většinou odpovídal skutečnosti a i to počítadlo měl vyřešit nový firmware. (Vše jen z doslechu, sám pořád jedu se starým fw verze 2.5, počítadlo moc nepoužívám, problémy s logováním tras jsem žádné nezaznamenal.) Ano PRO verze se liší jen PRO verzí české mapy. (Detaily odpovídají mapě 1:10000) Velomap.org nepoužívám, ale podle toho, co tam píšou by se měly ty mapy nahrávat stejně jako normální mapy od Garminu. Trimble ani Magellan asi neumí telefonovat, pokud jsem se někde nepřehlédl. Jsou to spíš taková PDAčka.
  • 0

#68 devon rex

devon rex

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 14:11

Já mám Oregona, a jedno z hlavních kritérií bylo rozlišení displaye - takové žádný jiný model nenabízí - a je to opravdu velmi pohodlné čtení se všemi podrobnostmi aniž bych musel zoomovat. Možná by za to stálo zohlednit i tenhle parametr. Pokud bych měl přihlédnout k odolnosti v opravdu (!) extrémních podmínkách, asi bych šel také do té 62s.
  • 0

#69 Sauge

Sauge

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 16:18

Jj o tom rozliseni vim ale to me opravdu nejak netrapi teda planuju si jeste tu 62 jit vyzkouset nekam do obchodu ale nepredpokladam ze mi to bude nejak vadit zrak mam dobrej a nevim jak vy ale nemyslim si ze bych toho tolik na tu gps cetl preci listing si prectu vklidu doma nebo na desire
  • 0

#70 LALA.eu

LALA.eu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 16:21

Ja mam 62ku, ale mnohem lepe se mi pracuje s Oregonem 450...
  • 0

#71 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 16:48

Jako obvykle, co hlas to názor. Takže jeden přihodím a vyber si: Já mám Oregona 550, naprostá spokojenost. Myslím, že splňuje všechny tvoje požadavky až na ten dotykový displej, Ten však já považuji za výhodu, ovládání je daleko jednodušší než tlačítky. Velikost a rozlišení displeje oceníš ani ne tak při čtení listingu, ale při prohlížení mapy, při rozhodování jestli "za šipkou" nebo "po cestě" atd. Předtím jsem měl 60CSx a O300, paralelně používám smartphone na listingy s obrázky a samozřejmě přístup na web.
  • 0

#72 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 19:09

Taky prihazuju svuj nazor, sam mam O550 uz nekolik let a nevim na co bych jineho upgradoval, takze spokojenost
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#73 Sauge

Sauge

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 22:12

no momentalne jsem vicemene rozhodnutej pro 62s pokud neobjevim nejakej zasadni problem nebo me nezaujme neco jinyho co se tyce oregonu nevim proste se mi tahle rada gps ani trochu nelibi :) at uz je to ten dotykac nebo ne kazdopadne ted uz mi asi jen zbejva objehnout nejaky prodejny a podivat se na vsechno pekne v realu a ochmatat si to
  • 0

#74 Hanysek & Hanika

Hanysek & Hanika

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2011 - 12:44

Ahoj, měl jsem 60CSx a taky jsem dlouho váhal jakou si mám pořídit novou GPS, rozhodoval jsem se mezi 62 a Oregonem 450. Nakonec vyhrál Oregon a to také nemám v oblibě dotykový displej. Rozhodla podpora Wheriga a rozlišení displeje. Každopádně ho teď můžu jen chválit. Nahrání map nebyl žádný problém a keše se díky Mozigu do GPS ukládají luxusně s listingem. Displej je sice o malinko míň čitelnější, ale zvykneš si. Rozhodně vyhrává Oregon a 62 dost vrže! A cena je také podstatně někde jinde. Oregon za 6700 kč i s Topo CZ 2011.
  • 0

#75 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2011 - 18:08

Já mám přes sedmset keší se starym etrexem Bédou Trávníčkem.Nemusím říkat že jakýkoli výlet mne stál tunu papírů a hodiny příprav.Kdyby mi nepadl ze skútra a neletěl asi třicet metrů v kotoulech určitě bych ho měl dodnes.Ovšem mám rodinu a pořídit si oregona je drahá záležitost.Vyhrál tedy opět Etrex HCX.Pro mne je to jako koupě ferrari.Je radost sní pracovat.Stála mne 3500 kč a jediná nevýhoda je,že nemohu stáhnout listing.
  • 0

#76 asad

asad

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 23:10

Prosím o pomoc s výběrem GPS. Potřebuji GPS které mi VELMI PŘESNĚ (s chybou do 3 metrů) a RYCHLE určí polohu, a to i za velmi špatných podmínek (špatné počasí, úzká zalesněná údolí apod.). Nepotřebuji téměř nic dalšího (snad jen odolnost proti vlhkosti a základní mechanickou odolnost). K dispozici mám maximálně 10 000 kč. Předem moc díky za nápady.
  • 0

#77 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 23:19

Bojim se, ze "velmi presne" a "rychle" jsou dve podminky, ktere se navzajem vylucuji. Alespon u volne dostupneho civilniho kodu.
  • 0

#78 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 23:19

mam jednu radu znam paradni stranky kouzelny, kde se teto problematice dosti venuji, nevim jestli ty stranky napisu presne, je to myslim nejak geocaching.cz zkus to tam projit;)
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#79 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 23:27

zkus třeba http://www.garmin.cz/produkty/outdoor/
  • 0

#80 asad

asad

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 23:58

Pokud se rychlost a přesnost vylučují, upřednostňuji přesnost. Tyto stránky a zdejší fórum jsem samozřejmě procházel. Všiml jsem si kladných referencí na GPSMap 62S, nicméně kladné reference jsou třeba i na eTrex vista HCx Pro, které je levnější (nicméně: lze interpretovat kladné hodnocení této GPS absolutně, nebo jen vzhledem k ceně??). Jsou tedy např. tyto 2 modely co se týče přesnosti srovnatelné? Pane dr.voto: vámi citované stránky jsem si projel. Bohužel jsem ale zjistil, že zdaleka ne u všech přístrojů je uváděna přesnost, a u přístrojů o nichž se na www.garmin píše jako o přesných, je na tomto webu jejich přesnost a spolehlivost hojně kritizována. Zeptám se tedy jinak: existuje podobně přesný model jako GPSMap 62S, u kterého bych ale neplatil za funkce, které nevyužiji?
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama