Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 1 Hlasů

tak obecně, logování keší...díky!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
203 odpovědí na toto téma

#1 kačGary

kačGary

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 15:36

Tak se jdu zas dotazovat...mam malinko problém, v jedné keši, jsem dokonce četla, že pokud jí nenajdu, ať si jí zaloguju jako DNF....ok, já tedy osobně, pokud keš nepokořím se vším všudy, tj nešáhnu si na ní a nezaloguji, neloguji vůbec (vyjma keše, kde tužka nebyla a já si jí zapomněla...s tím, že se vrátím, ale dodnes se mi to nepovedlo a pak u jedný, na kterou si vylezu během víkendu, dneska by to bylo při mý batožině životu nebezpečný a potřebuju jističe :D) no a pokud keš vidim, ale jsem srab na to, abych jí sama za sebe dala, nebo tam prostě nedosáhnu, tak taky neloguju...je to teda otázka každýho z nás a jeho svědomí a určení "vlastních pravidel", nebo je to přesně daný...Váš názor prosím?? na vyřčený situace??

 

Pak mě udivilo, při oslavě stý keše, že se mi povedlo zaslat jeden log duplicitně a na geo si toho nikdo nevšiml (já tedy našt. jo...), kontroluje tohle někdo??

 

Za případný odpovědi díky moc, asi bych ptřebovala pořádný školení, budu muset na nějakej event...hezkej víkend všem, K.

 


  • 0

#2 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 16:42

Logovat DNF není žádná ostuda, každý občas trpí geoslepotou...pokud se u keše sejde více DNF logů, tak to někdy znamená, že je keš fuč a owner zpravidla vyráží na kontrolu.
Duplicitní logy u keše jsou problém, setkal jsem se s kešerem, který měl celkem 6 nálezů u 3 keší... Kontrola tu asi není, záleží na každém, zdali duplicitní log smaže, mazat takové logy může i owner.
  • 2

Co nevidím, nahmatám . . .


#3 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 17:01

Pravděpodobně jen popletené pojmy - různé druhy logů popsány v geoviki - http://wiki.geocaching.cz/wiki/Log

DNF - nenašel jsem - upozorňuje ownera a ostatní kačery na možné potíže, např. zcizení keše. Nepoužívá se, když k ní nedokážeš vylézt, ale když jsi přesvědčena, že jsi našla místo nebo úkryt a keš není na místě.


  • 4

#4 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 17:39

DNF loguji když nenajdu (slepota či není v úkrytu), pokud ji třeba vidí, ale vím, že nemám čas pro ni lézt (spěchám na vlak/autobus/MHD) zapíšu třeba poznámkou, že jsem na místě byl, ale odlov nechávám na jindy. :)

Ohledně duplicitních logů, svoje logy si hlídám, jelikož by mi jedena zapomenutá duplicita hýbnula s milníky, což bych nechtěl. U svých keší je kontroluji pomocí Project-gc. Jakmile nějaký najdu, udělám screenshot, napíšu autorovi logu, do zprávy přikložím důkaz duplicity (onen screenshot) a jeden z logů mažu. Někdy se mi dotyčný ozve s omluvou, že si toho nevšimnul, ale většinou zůstane má zpráva bez odezvy.


  • 5

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 18:24

DNF jsou dost důležité logy, pokud vidíš, že jsi na správném místě. Přišel jsem třeba na to, že už měsíc je moje krabice ztracená, než někdo DNF napsal. Osobně čekám na dva DNF po sobě a pak disabluju a jdu zkontrolovat. Bez DNF logů se o tom nedovím. Je ale možné, že jen nenajdeš nebo nemáš čas, pak není DNF tak žádoucí, nepiš nic, WN nebo i to DNF, to je jedno. Když napíšeš, že nemáš čas, disablovat nebudu.


  • 2

#6 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 20:47

Found It (nalezeno) - musím být zapsaný v logbooku (to je striktně dáno oficiálními pravidly - bez zápisu v logbooku prostě není nález). Netýká se to ale těch typů keší, které logbook ze své podstaty nemají. I když u MegaEventu to Grondspeak prý také chce...

 

DNF - hledal jsem a nenašel. Není tam (našel jsem jasný úkryt), kolem bylo moc lidí, takže se nedalo hledat, ...

 

WriteNote (poznámka) - keš jsem našel, ale nedosáhnu na ní, nebo něco podobného. Nebo dodatečné protahování trackables, což ale jde i přes editaci FI logu

 

Needs Maintenance - s keší je nějaký problém. Plný logbook, poškozená schránka, ... Dává se i jako druhý log k FI nebo DNF. Tento log přidá ke keši atribut s požadavkem na údržbu


Tento příspěvek byl upraven od rsc_cz: 06 červen 2014 - 20:48

  • 1

#7 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 204 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 21:00

Logovat DNF není žádná ostuda, každý občas trpí geoslepotou...pokud se u keše sejde více DNF logů, tak to někdy znamená, že je keš fuč a owner zpravidla vyráží na kontrolu.
Duplicitní logy u keše jsou problém, setkal jsem se s kešerem, který měl celkem 6 nálezů u 3 keší... Kontrola tu asi není, záleží na každém, zdali duplicitní log smaže, mazat takové logy může i owner.


Kontrola je mozna treba pres Project-GC.
  • 0

#8 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2014 - 7:53

Tady to opravdu vypadá, že tazatel si trochu plete, co znamená DNF log. Že ten se píše, když právě člověk nenajde. Osobně si myslím, že by se měl psát, i když nenajde kvůli nějaké chybějící stage, nebo kvůli chybě ve výpočtu souřadnic, kvůli vnějším vlivům (může to pomoci autorovi zohlednit jiné pohledy na výpočty finálky a autor pak může upravit popis kešky, protože člověk občas nevidí to, co si může všimnout jiný).

 

Osobně jsem rád za DNF logy, protože signalizují, že může být něco s keškou v nepořádku. Špatné naopak myslím je, když je 10 kačerů co naopak nenajdou, ale nezalogují DNF, protože autor kešky a další, co tam hledají, se pak nedozví, že keška je možná fuč.

Na svých keškách také většinou čekám na 2 DNFka, abych si potvrdil, že se nejedná o slepotu jednoho kačera, což se může lehce stát.

 

S kontrolou duplicit - pokud někdo zaloguje 2x, tak mu většinou napíšu. Záleží na tom, jak jsem vytížený a jestli si na to vzpomenu, zda mu napíšu hned, nebo když občas dělám kontrolu duplicit na svých keších až po čase :-). Většinou požádám, aby si svůj log smazal sám a chvíli počkám, zda tak neučiní...


  • 3

#9 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2014 - 8:39

Nejhorší je, když se některý owner dotčeně ozve, že jsem si zalogoval DNF, protože se to prostě nedělá a vypadá to u keše blbě. To pak akorát kroutím hlavou... Obdobné je to, když je X WN logů přede mnou, kde se píše, že je třeba něco opravit, hodím tam NM log a rázem mi dojde rozhořčený mail, proč tam píšu need maintenance, že to stačilo write notem. Občas si říkám, že někteří uznávají jen FI, na WN nereagují a zbytek je štve. Proč by tam ty ostatní logy ale potom byly?


  • 7

#10 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2014 - 9:49

Bohužel nezbývá než vysvětlovat dotyčným, že od toho tam ten log je a v případě, že to smaže se prostě nedat a napsat to tam znovu...

Osobně logování DNF log používám skoro pokaždé když nenajdu... Samozřejmě s důkladným popisem toho, jak jsem hledal.


  • 2

#11 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2014 - 10:02

No, ono to taky může být o psychice, kdy se někteří lovci mohou stydět za to, že neuspěli při hledání. Takže raději žádné DNF nelogují. Já jsem podobný případ, takže DNF dávám jen když je úkryt jasný a keška tam není. Zatímco jiní logují DNF, pokud nenajdou do 5 sekund. Někdy ale DNF není moc vypovídající, nedávno jsem třeba odlovil mikrokešku, kde byl hint "v trubce". Na místě trčela ze země obšlapaná trubka bez kešky, zatímco ta si hověla kousek vedle v trubce zatlučené v zemi. Po každém DNF logu pak autor vždy jen konstatoval, že vše je OK, až na lovcovy oči.


  • 2

#12 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2014 - 10:21

Mě osobně nelogování DNF se**, už párkrát jsem se setkal i s tím, že owner až sám zjistil, že keš na místě není, pač mu bylo divný, že na ní 2měsíce nikdo nebyl a nelogoval. Já DNF rvu všude kde selžu a pocit studu u toho nepociťuji, od toho to tam je, to samé NM a NA.
  • 8

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#13 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2014 - 10:34

DNF loguju když jsem keš nenašel nebo z nějakého jiného důvodu neměl v ruce. Když je pod lavičkou a hodinu tam leží houmlesák, zaloguju DNF a popíšu, proč jsem keš nenašel. 

Taky mě pak překvapí logy typu Nalezeno na třetí pokus, ale DNF toho kačera tam nikde není.


  • 3

#14 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2014 - 10:48

Novom: to byl začátečník, ne, co si stěžoval na tvé DNF?

Jinak to dělám stejně jako Smrk - DNF vždy, když přijdu na místo a odcházím s neúspěchem (a může to být i proto, že jsem hledat nemohl kvůli nějaké překážce, mudlovi atd. podrobně to rozepíšu do logu samotného).


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#15 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2014 - 12:13

Znám i zkušené a obecně známé kačery, kteří nemají rádi DNF na svých keších a nadávají, když se tam objeví. Říkají, že by tam mělo být jen v případě, kdy je jasné, že je keš ukradena. Přitom třeba na tradičce s pětkovou obtížností čekám, že DNF bude každý druhý log.


  • 1

#16 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2014 - 12:23

Ja píšu DNF vždy když pohořím.
Mně to baví.
Stejně tak Need archive.
Co na srdci, to v logu :-)
  • 3

*


#17 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2014 - 12:25

Jasně, když má keš hodně DNF, aniž by byla ukradená, tak je to pochvala pro ownera, že jí fakt dobře schoval, ne? :D :D :D

 

Já jsem za DNF na vlastních keších ráda, stejně jako za NM, protože vím, že mám jít na kontrolu. Stejně jako jsem vděčná, když mě něčí DNFlog upozorní, že nemám hodinu jako magor hledat něco, co tam nejspíš není. Sama DNF loguju tehdy, když se mi zdá, že keš by mohla být fuč nebo když překážka, proč jí nemůžu odlovit, by mohla vadit v odlovu i ostatním (kolem keše je ohrada a stavba, přibyla cedule se zákazem vstupu apod.). Když na keši pouze sedí milenci nebo spí bezdomovec, tak DNF obvykle neloguju, leda že si tam ten bezdomovec postavil rovnou stan.


  • 6

#18 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2014 - 12:28

Na druhou stranu logování je také takový zápisník, kudy jsem chodil. A neúspěchy k tomu také patří :-)

 

 

Já jsem za DNF na vlastních keších ráda, stejně jako za NM, protože vím, že mám jít na kontrolu. Stejně jako jsem vděčná, když mě něčí DNFlog upozorní, že nemám hodinu jako magor hledat něco, co tam nejspíš není. Sama DNF loguju tehdy, když se mi zdá, že keš by mohla být fuč nebo když překážka, proč jí nemůžu odlovit, by mohla vadit v odlovu i ostatním (kolem keše je ohrada a stavba, přibyla cedule se zákazem vstupu apod.). Když na keši pouze sedí milenci nebo spí bezdomovec, tak DNF obvykle neloguju, leda že si tam ten bezdomovec postavil rovnou stan.

 

Myslím, že DNFka ve stylu - nemohl jsem odlovit, byl tu milenecký pár, jsou také dobrá - pokud jich je podobných hodně, je to signál pro majitele kešky, že by bylo lépe ji schovat kousek jinde, aby nebyla někde, kde se prostě často schází milenci ;-)


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 09 červen 2014 - 12:31

  • 1

#19 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2014 - 15:36

Jsem člověk, který si selhání brával vždy hodně osobně. Musím říct, že keškování je jakousi formou sebezkušenostní psychoterapie, a jednou z rovin je právě nenález a následné logování DNF. Vždy na lovu - ale je skvělé, že se stále menší intenzitou - když pohořím, první signální mi rve do hlavy - neloguj DNF, dělej, žes tam nebyl:)

 

Jenže já vždy logy lovného dne píšu jako seriálový příběh, uvádím je básničkou a užívám si to i "literárně". Takže si vždy řeknu, že by bylo hodně trapné - pokud by se nějaký tajný fanda/fanynka zabývali mými lovy - kdyby vysvítalo, že jsem měl keš v cestě a z nějakého záhadného důvodu ji nelovil.

 

Po pár chvílích roztrpčení mi přijde do hlavy nějaký sebeshazující žertovný DNF koment, a tak DNF pak z domova loguji vlastně s hrdostí.

Jinak souhlasím s Jackou, že množství DNF logů na existující keši je vizitka pro zakladatele, že schovával mazaně. :)


  • 2

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#20 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2014 - 16:12

Můj první log v historii byl také FI, na jiné keši, než na té, co jsem si vybral jako první. Tam jsem na několika metrech čtverečních přehazoval sníh špachtlí a našel jsem ji až když sníh roztál, a to ještě těžko. Měl jsem napsat DNF? Asi ano, aby owner alespoň do atributů dal Nelovit pod sněhem.

Osobně mě logy DNF mrzí, ale znamená to jen to, že hledač nenašel. Pokud je keš rozbitá nebo evidentně ztracená, je na místě log NM. A pokud je tam i ten NM log dlouho, tak i NA. Owneři jsou různí. Někdo aktivně hledá a sleduje, někdo třeba jen založil keš na pro něj (i pro ostatní) zajímavém místě (např. u křížku, kde došlo k neštěstí, o kterém už mnoho lidí neví) a sám moc aktivní není. Tam se pak i stane, že mu revieiwer keš archivuje jen kvůli tomu, že se několik měsíců objevují logy o promočeném logbooku.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama