Přejít na obsah


Fotka

a:drake, locus nebo c:geo?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
77 odpovědí na toto téma

#1 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 12:08

Ahoj, pořídila jsem si nový telefon s androidem a teď přemýšlím, který prográmek na geocaching si k němu stáhnout. I nadále budu primárně používat GPSku a pro správu vyluštěnýcg mysterek atd používám Geoget. Vyhovovalo by mi, kdyby prográmek pracoval off-line. Může mi tu někdo shrnout klady a zápory programů a:drake, locus a c:geo? Případně mi některý z těchto prográmků doporučit. Ale vím, co člověk to názor :). Díky za rady. Daku


  • 0

#2 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 12:10

V prvni rade si je sama vyzkousej, at vis, co i vyhovuje. Paklize pouzivas GG, tak adrake a loacus umej pracovat primo s databazi GG. A taky v pripade, kdybys potrebovala neco dotahnout, stahujou data legalni cestou. c:geo je taha zpusobem ne zrovna koser.


  • 0

#3 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 12:15

za me ADrake - pouziva stejnou databazi jako GG, takze staci jen kopirovat soubor (nebo pouzivat plužin do GG, ale ten jsem nejak nepochopil :), umi se pripojit na API, cestina, umi byt kompletne offline (kesky i mapy - navod jsem pochopil i ja). Locus jsem nezkousel (cekam az budou mit nejakou slevu a koupim plnou verzi jako jsem udelal u AD). cGeo jsem videl u kamarada, ale nejak na me pusobilo divne. A taky to tahani dat je takove pololegalni a nerad bych se dohadoval s nekym z GC, az by mi blokli konto.

Obecne se neda vypichnout jeden z tehle trojice. Ja sel po prechodu z WinMobile na aDrake, protoze jsem byl zvykly na pocketdrake. 


  • 0

tarmara.png


#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 12:40

Locus neumi pracovat primo s Geogeti databazi, pouze umi pomoci pluginu z Geogeti databaze rovnou importovat do Locusu.

To je proste neco jineho, nez kdyz ten adrake s tou databazi opravdu primo pracuje.

 

Takze ja jsem pro Adrake s nakopirovanou Geogeti databazi + offline turisticka vektorova mapa. A online potrebuji jen kdyz v terenu chci neco zaktualizovat.


  • 3

#5 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 12:43

Addon v soucasny dobe dokaze pracovat "live" s databazi, import neni nutnej ;) A ze do ni neumi zapsat nemusi bejt nutne problem, pokud to dotycnej nepotrebuje (jako treba ja).


  • 0

#6 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 12:51

Celkem zbytecne se na tohle ptat. Co kacer to jiny nazor. Asi jako se ptat na to, ktery fotbalovy klub je nejlepsi :-D
Vyzkousej vsechny a sama si vyberes.
  • 1

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 12:51

Ale houby, i to je vlastne technicky import - locus si rekne o nejake zaznamy a plugin mu je musi vratit. Locus si to nasysli nekam do pameti a pracuje s tim. Takze se porad resi, kolik informaci ma ten plugin tomu locusu vlstne davat, aby pri vetsim mnozstvi kesi nedosla pamet... To jsou problemy, ktere s adrakem nemas.


  • 2

#8 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 13:08

No, jestli jsem dobře pochopil používání různých programů, tak u c:geo si tahá data přímo z GC.com (pololegální cestou), takže data o vyluštěných keškách musíš mít tam (Nepoužívám corrected coordinates na GC.com, takže nevím, jak to pracuje u jednotlivých programů včetně c:geo a jiných a zda se dají stáhnout pomocí live.api atp.).

Pokud máš data už stažené v GG je podle mě daleko jednodušší využít tato off-line data jako vstup pro A:Drake nebo ten addon v Locusu (já preferuji A:Drake, který umí i výpočty, FN atp., addon nepoužívám, takže nevím, zda toto umí). Pokud máš v GG i finálky a poznámky - máš vše i v mobilu i s vyluštěnými uloženými finálkami, které jsi měla předtím v GG. Filtrování i zobrazování WP mi v pohodě vyhovuje takže za mě doporučuji ten A:Drake, zvlášť, když už používáš GG.


  • 0

#9 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 13:53

Jeste k tomu c:geo - pracuje stejne jako GJ, tedy ne pololegalne, ale primo nelegalne. Navic je ze stejneho duvodu podobne pomaly jako GJ a oproti aktualizacim pres GC Live (kdyz uz bys to potrebovala v terenu) ma velikou datovou zatez, protoze vzdy taha vsechny informace, vsechny logy, ... Dalsi podrobnosti nevim, protoze jej nepouzivam. Nejpohodlnejsi prace na mobilu je pro me v aDrake.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#10 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 15:15

Všem díky, takže teď už se budu rozhodovat, jen mezi dvěma, ale osobně to vidím spíš na a:drake :-)


  • 0

#11 Bubaczech Gang

Bubaczech Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 15:53

Jako offline je asi nejlepší a:drake, zvlášť když používáš geoget, ale c:geo bych nezatracoval, samozřejmě taky pracuje offline, kešky si můžeš ukládat do různých seznamů, atd. Co ale využívám nejvíc je aktivní mapa, která se chová stejně jako mapa na gc.com. Tak když přijedu někam, kde to nemám zmapovaný, zapnu c:geo a vidím nejbližší kešky, nemusím mít nic připravený, samozřejmě se hodí nějakej datovej tarif.

 

Takže používám a:drake a c:geo, podle okolností.


  • 0

#12 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 16:30

ale adrake umi fungovat i s datama online - jen je treba v nastaveni prepnout zdroj dat ;) Na zakladni informace je uplne jedno, jeslti jsi PM/BM, pokud bys chtel i listingy, tak potom mas samozrejme problem jakozto BM :)


  • 0

#13 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 16:40

Osobně používám Locus, mj. proto, že jsem mapový hračička, používám při lovu bitmapovou turistickou mapu, nebo ve městech vektorovou mapu, případně satelitní při velkých přiblíženích. Takhle ani není kolikrát třeba zapínat GPS.
Většinou používám načítání keší z Geogetu, ale občas si natáhnu i data přímo od gc.com - můžu je vidět z obou zdrojů.
Líbí se mi zobrazování waypointů na mapě, i když je startovní bod úplně jinde... čili někam přijedu a vidím v mapě třeba finálku keše, kterou bych na mapě gc.com či cgea vůbec neviděl... Taktéž se mi líbí namalované spojnice mezi keší a jejími waypointy, hned je vidět, jak jsou případné důležité body daleko...
Logování keší a TB taktéž bez problému, ať už online nebo offline.
Jediné, co mi v Locusu chybí je nějaký solver, kteý by v listingu našel vzorce, vytahl proměnné, já zadám proměnné při luštění -> vypadnou souřadnice. 
-S těmito souřadnicemi by se dal založit waypoint (případně updatovat)
-Pokud je nějaké ověřovadlo -?> podstrčit souřadnice ověřovadlu
-případně zapsat do poznámky keše (pro PM)
Něco podobného umí adrake, ale nevím, v jaké míře, už asi rok používám jen Locus... Ale koukám, že je i nějaký nový plugin Cache Solver do Locusu...

  • 0

#14 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 23:02

Pouzivam a:drake a geoget jako zdroj dat. Locus jsem skusil, ale nejak mne nevyhovoval, nebo spis jsem ho neprokoukl. A:drake je dobry na mysterky a multiny v terenu a je docela intuitivni. Kdy je kacer PM, tak se pak v terenu snadno podiva, zda neni na cache nejaka zmena, coz obcas pouzivam, kdyz nemohu najit. Ale je to na kazdem, k cemu se nakonec kacer prikloni.


  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#15 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 6:50

Locus není dělaný pouze na keše (A:Drake ano), proto je složitější a taky jsem se s ním docela pral. Je třeba si s tím pohrát, nastavit si menu podle sebe, co nejvíc používám.

Locus podporuje připojení hrudního pásu skrz BT nebo ANT+ pro sportovce, dovede ukládat tracklog, načíst nadmořskou výšku podle tlakového sensoru nebo zkalibrovaných souborů, navigovat (jen online) nebo zavolat jiný navigační program, nově umí číst Chirp (pokud máš mobil s patřičným HW). Dokáže používat vektorové i bitmapové offline mapy nebo si sáhnout na net pro online. Import PQ, načtení určitého počtu keší od daného bodu, aktualizovat data keší, živou mapu...kdy načítá jen hlavičky keší a zobrazuje na mapě, logování online nebo offline,.....

2x ročně bývá sleva 50% (Vánoce a začátek léta) na Pro verzi.


Tento příspěvek byl upraven od vsa: 11 červen 2014 - 6:55

  • 0
VSA

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 8:40

"Dokáže používat vektorové i bitmapové offline mapy nebo si sáhnout na net pro online. Import PQ, načtení určitého počtu keší od daného bodu, aktualizovat data keší, živou mapu...kdy načítá jen hlavičky keší a zobrazuje na mapě, logování online nebo offline,....."

 

Vzdyt to adrake umi taky. Tedy pokud tou zivou mapou myslis to, ze si proste hejbnes mapou kam chces a vidis vsechny kese a waypointy, ktere tam jsou.

 

Ano, Locus je primarne zamereny na mapy, nabizi jich vice. Nicmene stejne jsem nakonec zustal u turisticke vektorovky + ortomapa googlu.


  • 1

#17 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 424 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 19:12

Tak jsem si zkusil ten slavný a:drake co se na něj pějí ódy a nic moc teda. :)

Co mi tam chybí, vadí:

  • pomalá práce s mapou, při posunu se trhá (zkoušeny různé mapy a starší telefon)
  • při pohybu s mapou mizí keše
  • pokud jsem to dobře pochopil, tak tu funguje pouze pomalá Live mapa a nikoliv trvalé zobrazení bodů
  • nepřišel jsem na to, jak vytvořit nový bod/WPT výběrem pozice na mapě
  • nepřišel jsem na to, jak vůbec vytvořit nový bod/keš - jen přidat WPT k již existující keši
  • WPT nejsou čarou spojeny s keší
  • keším chybí popisky přímo v mapě (při oddálení)
  • na mapě nevidím vzdálenost ke keši/WPT (pokud ji nemám vybranou)
  • výběr keše na mapě je takové drbání se pravou rukou za levým uchem
  • design aplikace je nic moc (asi jako kdybych ho dělal já ;))
  • nemožnost třídit keše do složek a nějak s nimi pracovat přímo v aplikaci
  • příp. nemožnost zvolit více databází
  • nemožnost výběru kešek, které si chci zobrazit na mapu
  • při prvním spuštění skončil pádem

Nenarazil jsem tam na nic, co by mi chybělo v Locusu. Spíše bych řekl, že množina funkcí a:drake je vlastní podmožinou funkcí Locusu.

 

Netvrdím, že něco ze seznamu výše nejde, ale po dvou dnech zkoušení jsem na to nepřišel.

 

Co se týče live mapy v locusu, tak ten si žádná data nepoptává, z databáze jsou do locusu zasílány automaticky dle zvoleného nastavení. Taky se tam neřeší nějaké problémy s nedostatkem paměti, to jsou zavádějící informace. ;) Problém s nedostatkem paměti se řeší jen u přímého importu dat do Locusu, což je pochopitelné vzhledem k přenášenému množství dat. Ale je to pouze jeden ze tří způsobů, jak data do Locusu z databáze dostat a v příští verzi bude výrazně optimalizován, takže i toto odpadne.

 

Bohužel musím říct, že jediné "lajkované" příspěvky v tomto vláknu jsou bohužel nepravdivé či zavádějící.


  • 2
\m/

#18 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 19:23

Voldiku, hned v jedne z prvnich odpovedi bylo receno, ze kazdy ma svuj oblibeny program, ktery mu vyhovuje vic nez ostatni, a ze neni jina cesta jak si najit ten svuj, nez si to osahat. Mne kuprikladu naprosto Locus nevyhovuje. Ani po mesici jsem jej nedokazal rozumne ovladat. Dneska je to treba uz jinak, to je moje zkusenost z drivejka. Jeho specializace na mapy byla patrna zejmena v tom, ze obsluha kesi nestala za nic.

 

EDIT: Je-li pravda, ze Locus pro Live mapu pouziva primo databazi, proc ji nepouziva primo i pro jine ucely a potrebuje tvuj plugin?


Tento příspěvek byl upraven od gord: 11 červen 2014 - 19:26

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#19 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 424 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 20:02

Tazatelka chtěla shrnout nějaké klady zápory jednotlivých aplikací. C:geo již vyloučila, tak jsem zkusil jako uživatel Locusu a:drake, aby mohl srovnat a sepsal co locus má a a:drake nemá a co považuji za nějakým způsobem relevantní vzhledem ke geocachingu. Určitě není cílem vyvolávat nějaký flame či tak něco, na to nemám čas. :) Opravdu jsem tam ale za dva dny nenašel nic, co by neměl Locus - snad kromě dešifrátoru morseovky apod. což se muze občas hodit.

Jinak autor Locusu ted zase chvilku keškoval a po této zkušenosti překopal celé ovládání keší - k výrazně lepšímu, takže klidně zkus. :)

 

Locus s geogetí databází nepracuje. On posílá všem aplikacím zprávu "Ahoj, tady Locus, uživatel je právě na mapě a mohly by se mu na ni hodit nějaká data. Souřadnice jsou: xxx"

Má (+kuratkova) aplikace tuto zprávu přijme, mrkne se do databáze geogetu a zobrazí na mapu odpovídající kešky. Je to obecné řešení, proto mohly vzniknout addony, které takto zobrazují data z databáze GeoGetu, GSAKu, Groundspeaku a libovolné jiné.


  • 0
\m/

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 20:03

Voldiku, fakt nevim, proc vedes nefer utok podpasovkami. Nebo si fakt myslis, ze clovek, kteremu das na dva dny do roky Locus, na nem take nenajde mouchy a hned vsechno pochopi?

 

Hele, jeden priklad za vsechny - tvrdis: "výběr keše na mapě je takové drbání se pravou rukou za levým uchem" Co ti mas na mysli? Nesnazis se jen aplikovat nejaky postup z Locusu, ktery neni potreba?

 

Ja na mape vybiram kese tim nejjednodussim zpusobem ... proste nekam pobliz kese placnu prst a podrzim ho. Nesnazim se ani trefit na ikonku, proste nekam na mape ke kesi placnu prst. Nic vic! Vyjede na mne menu, kde mam vypsane kese a waypointy z okoli meho prstu. Nejblizsi je nejvice nahore. A v tom seznamu tuknu na kes, kterou jsem chtel vybrat. Jednoduche, rychle, plne vyhovujici i na malickem displeji meho telefonu. Co je na tom spatne? co je na tom pres ruku? :blink:

 

Vis moc dobre, ze adrake i tvemu pluginu poskytuji stejnou podporu. Vis moc dobre, ze kdykoliv mas nejaky dotaz ohledne Geogeti databaze, rad ti odpovim a pomohu, jak nejlepe umim. Podporovat oba programy ma pro mne vyznam.

 

To ale nemeni nic na tom, ze sam pro sebe jsem si z obou programu vybral adrake. Treba memu brachovi se zase libi vic Locus. No a co?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama