Přejít na obsah


Fotka

a:drake, locus nebo c:geo?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
77 odpovědí na toto téma

#21 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 20:48

Těší mě, že moje amatérská hračka to dotáhla až ke srovnávání s profesionálním Locusem, takové ambice jsem nikdy neměl. Mezi oběma programy je zásadní rozdíl v přístupu k věci. Můj a:Drake je databáze keší s nástroji pro kačery, která mimo jiné umí ty keše zobrazit na mapě. Naproti tomu Locus je robustní mapová aplikace, která mimo jiné umí zobrazit i keše. Srovnávat je mezi sebou je tedy přinejmenším zavádějící. Každému vyhovuje něco jiného. Kdo chce mapu a všechny ty vychytávky, co tu byly zmiňované, ať používá Locus, kdo chce něco jednoduššího, může zkusit a:Drake,

 

Pro vaši informaci, za a:Drake stojí jeden člověk, normálně pracující a starající se o rodinu, který se programu věnuje občas po večerech, když vyjde chvilka.


  • 6

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#22 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 20:52

 Opravdu jsem tam ale za dva dny nenašel nic, co by neměl Locus

Tak ta nejhlavnější je přímá _obousměrná_ transparentní práce s databází, tohle je totiž zase drbání levou rukou za pravým uchem v locusu. Vím že na tom zpětném zápisu děláš a díky za to, ale zatím je pro mě tohle v a:drake pohodlnější.

Locus má lecos vyřešeno lépe, ale výše zmíněné ho u mě zatím pořád staví na druhou kolej.


  • 0

#23 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 424 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 21:02

Voldiku, fakt nevim, proc vedes nefer utok podpasovkami. Nebo si fakt myslis, ze clovek, kteremu das na dva dny do roky Locus, na nem take nenajde mouchy a hned vsechno pochopi?

Ne, to si rozhodně nemyslím. Neznám ale žádného aktivního uživatele obou programů, který by mohl provést skutečně objektivní srovnání. A pokud existuje, pak zde nepřispěl. :) Taky píšu, že to je můj pohled, pohled uživatele Locusu. A kdybych chtěl vypíchnout mouchy, tak zmíním, že v seznamu keší se nezobrazují počty FP nebo že přímo na mapě nevidím DT a velikost keše. Vypsal jsem pro mě osobně zásadní překážky.

 

Hele, jeden priklad za vsechny - tvrdis: "výběr keše na mapě je takové drbání se pravou rukou za levým uchem" Co ti mas na mysli? Nesnazis se jen aplikovat nejaky postup z Locusu, ktery neni potreba?

 

Ja na mape vybiram kese tim nejjednodussim zpusobem ... proste nekam pobliz kese placnu prst a podrzim ho. Nesnazim se ani trefit na ikonku, proste nekam na mape ke kesi placnu prst. Nic vic! Vyjede na mne menu, kde mam vypsane kese a waypointy z okoli meho prstu. Nejblizsi je nejvice nahore. A v tom seznamu tuknu na kes, kterou jsem chtel vybrat. Jednoduche, rychle, plne vyhovujici i na malickem displeji meho telefonu. Co je na tom spatne? co je na tom pres ruku? :blink:

No zatímco ty držíš prst, mně už se zobrazuje keš. Pokud jich je v oblasti více, tak se zobrazí stejná nabídka. Pokud budeš mít na mapě jen jednu jedinou keš, tak stejně musíš podržet, vybrat tu jednu keš a načíst. V locusu na ni klepnu a načítám. S tím způsobem výběru v a:drake souvisí i absence popisků - když nevím, jak se která keš jmenuje a chci si zobrazit jednu konkrétní keš kterou vidím v chumlu jiných na mapě, tak musím přizoomovat, zjistit její název a pak si ji zvolit. V Locusu nemusím zoomovat.

 

 

Vis moc dobre, ze adrake i tvemu pluginu poskytuji stejnou podporu. Vis moc dobre, ze kdykoliv mas nejaky dotaz ohledne Geogeti databaze, rad ti odpovim a pomohu, jak nejlepe umim. Podporovat oba programy ma pro mne vyznam.

To ale nemeni nic na tom, ze sam pro sebe jsem si z obou programu vybral adrake. Treba memu brachovi se zase libi vic Locus. No a co?

Však jo, já neříkám, že a:drake stojí za hovno. Je dobře, že existují alternativy/konkurence, které pak ženou vývojáře kupředu. Rozumím lidem, že Locus je na ně moc složitý (i já se občas ptám meniona, jak co kde v nastavení zapnout). Vidím i nedostatky v Locusu (safra, teď mě žádná nenapadá, ale cosi se mi tak fakt nelíbí a nemuzu si na to zvyknout :)), i tvé podpory pro geogetí plugin si vážím.

Vím, že máme každý jiný způsob odlovu a ten můj by prostě v a:drake realizovat moc nešel. Když třeba keškuju s gpskařema, tak vidím, jak se s tím garminem trápí, jak je zobrazení hintu a logování složité, jak mají omezenou kapacitu na keše atd. Zatímco oni hledají další keš v navigaci, já už mám zjistěnou velikost, hint a kudy tam jít. Na místě pak ale jim ukazuje gps 2 metry a směr, mně signál lítá jak divý a najdou ji dřív. Tím chci říct, že vím, že každému sedí něco jiného, něco má výhody v tom, něco v něčem jiném. A když se mě někdo zeptá, jestli si má pořídit gps nebo telefon, napíšu mu výhody telefonu z mého pohledu.

 

Je už na tazatelce, jestli mé důvody shledá pro ni a její způsob lovu relevantní.


  • 2
\m/

#24 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 424 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 21:10

Tak ta nejhlavnější je přímá _obousměrná_ transparentní práce s databází, tohle je totiž zase drbání levou rukou za pravým uchem v locusu. Vím že na tom zpětném zápisu děláš a díky za to, ale zatím je pro mě tohle v a:drake pohodlnější.

Locus má lecos vyřešeno lépe, ale výše zmíněné ho u mě zatím pořád staví na druhou kolej.

Jo, pravda, to Locus nemá, ale pro mě to není důležité, já totiž GeoGet nepoužívám. :) Takže to není něco, co bych úmyslně zatajoval.

 

Pro vaši informaci, za a:Drake stojí jeden člověk, normálně pracující a starající se o rodinu, který se programu věnuje občas po večerech, když vyjde chvilka.

Klobouk dolů! :rolleyes: 


  • 1
\m/

#25 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 21:13

No zatímco ty držíš prst, mně už se zobrazuje keš. Pokud jich je v oblasti více, tak se zobrazí stejná nabídka. Pokud budeš mít na mapě jen jednu jedinou keš, tak stejně musíš podržet, vybrat tu jednu keš a načíst. V locusu na ni klepnu a načítám. S tím způsobem výběru v a:drake souvisí i absence popisků - když nevím, jak se která keš jmenuje a chci si zobrazit jednu konkrétní keš kterou vidím v chumlu jiných na mapě, tak musím přizoomovat, zjistit její název a pak si ji zvolit. V Locusu nemusím zoomovat.

 

 

 

Ale houbelec. Ten prst nedrzis ani pul vteriny.

V adrake neni zadna absence popisku, to fakt nevim, kde jsi to sebral? Naopak, muzes si nastavit uroven zoomu, od jakeho se maji automaticky zobrazovat.  A navic mas na mape ikonku "abc", kterou si ty zobrazene popisky muzes kdykoliv schovat ci zase ukazat.


  • 0

#26 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 21:21

Díky všem za příspěvky. Zkusím jak a:drake, tak locus, ale jak to tady čtu, tak pro moje potřeby bude spíš a:drake :-)


  • 0

#27 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 424 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 21:52

Kde se nastavuje ten zoom level? Nastavení jsem prošel, ted ještě jednou, ale toto jsem tam nenašel. Jenom velikost popisků. Na "abc" jsem samozřejmě klikal, ale měl jsem zoom "400 metrů" a žádné popisky nebyly a nic to, teď už pochopitelně, nedělalo. :) 


  • 0
\m/

#28 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 22:15

Ridi se to vychozim zoomem mapy, v nastaveni konkretni mapy. Tedy, pro kazdy druh mapy to muzes mit jinak.

 

Ja osobne jedu normalne bez popisku, protoze treba tady v Praze bych pres popisky mapu nevidel. Popisky zapinam spise vyjimecne, a to jeste pri docela velkem priblizeni.


  • 0

#29 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 22:36

Mimochodem, ještě tady nezaznělo jak je to s kapacitou těch programů. Do a:Drake nacpu bez problémů databázi s několika datítkama či stovkama tisíc keší (ne že bych je na cestě potřeboval, ale je to jednodušší než složitě vybírat podle polygonů). A jak jsou na tom ty druhé dva ?

 


  • 1

#30 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 424 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2014 - 20:05

Pokud v Locusu použiješ Geogetí addon, tak jsi limitován jen velikostí karty v telefonu. Jaké má limity interní databáze v Locusu netuším, ale řekl bych, že maximálně nějaké systémové. 

 

Ještě jedna věc mi vrtá v a:drake hlavou, jde tam (jak?) provést projekci bodu? (nerýpu, to mě fakt zajímá)


  • 0
\m/

#31 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2014 - 20:40

Ještě jedna věc mi vrtá v a:drake hlavou, jde tam (jak?) provést projekci bodu? (nerýpu, to mě fakt zajímá)

 

Snad stačí odkaz

http://www.adrake.cz...d=user:projekce


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#32 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2014 - 20:47

No je fakt, že jsem to taky hledal hodně dlouho. V terénu. Až jsem přišel na to, že projekce se dělá z hotového bodu a ne při jeho vytváření


  • 0

#33 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 7:48

zdravím odborné publikum a dovoluji si položit dotaz, na který bych potřebovala dostat jednoduchou mně srozumitelnou odpověd .-)

 

dcera jede na Balkán, expedice po čtyřech zemích, ne k moři, a cestou by si chtěla odlovit nějakou tu krabičku

program cesty není přesně určen, ví jen, v kterých místech budou nocovat

ono tam stejně moc krabiček není, ale kdyby se náhodou v blízkosti nějaké vyskytla, ráda by ji odlovila 

GPS, se kterou normálně lovíme, budu mít já a budu v té době jinde, takže potřebuje něco do svého mobilu

nemáme s tím žádné zkušenosti a do budoucna ani neuvažujeme s tímto způsobem lovit

ale teď by potřebovala něco jednoduchého na jedno použití

a protože nebude mít v cizině datové připojení, bude spoléhat jen wifi v místě ubytování, tak bych si to představovala asi tak, že pokud se někde připojí, zjistí, co je v blízkém okolí a pak, aby jí to off line na místo donavigovalo

a aby si mohla před odjezdem do mobilu vložit několik krabiček z místa ubytování, kde předpokládá, že bude vystkytovat 

pro info - jsem BM a geoget používám jen na statistiku .-)

nahrání nebo vložení po jedné krabičce mi problém nedělá .-)

je něco takového možné?

co byste doporučili za aplikaci stáhnout do mobilu, aby to splnilo tyto mé požadavky?

moc děkuji za odpovědi


  • 0

#34 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 8:03

Pokud pouzivas GSAK nebo Geoget, nabizi se pouziti aplikace, ktera v mobilu pracuje primo s databazi prislusneho programu: Locus pracuje a obema, aDrake s Geogeti databazi. cGeo je nelegalni pristup pres webove stranky, stahuje velike objemy, ale pres wifi by asi slo pouzit take. Doporucuju si to vyzkouset dopredu, kazdemu vyhovuje neco jineho (ja se napriklad s ovladanim Locusu nedokazu smirit).

 

Geoget umoznuje i pro BM stahnout 10000 kesi denne v rezimu SUMMARY, coz znamena vsechny informace bez logu a bez obrazku. Logy je ale mozne dotahnout samostatne. Teoreticky si tak muzes pripravit data uz doma. (Predpokladam, ze v cilovych mistech nebudou velke zmeny ohledne stavu kesi.) Obrazky pak muzes v aDrake dotahnout na miste pres wifi.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 23 červen 2015 - 8:04

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#35 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 8:11

Pokud pouzivas GSAK nebo Geoget,

 

nepoužívám, mám tam uložené jen své nálezy pro statistiku

a hromadné stahování několka tisíc krabiček opravdu nepotřebuji

v místech, kde bude, je tak jedna dvě krabička na několik možná desítek km

a pobřeží nepotřebuje

 

potřebuji opravdu jen nějaký program do mobilu, který by se na místě připojil na wifi, ukázal, že v okolí je např. 500 m krabička

a po odpojení od netu pak dokázal na místo donavigovat .-)


  • 0

#36 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 8:16

Obavam se, ze kazdy ti doporuci neco jineho a zrejme to bude to, co sam pouziva. Takze spis reknu, jak bych situaci resil ja a treba se inspirujes. Nejdrive bych si rekl, co vlastne chci lovit, jestli jen tradicky, pripadne i jine typy kesi. (osobne mam v zahranici cas jen na tradicky) Pak si tyto kese stahnul do geogetu (zrejme pres SUMMARY nebo ti tady nekdo vygeneruje PQ) a databazi nakopiroval do telefonu do A:Drake. Zde je  dulezite upozornit, ze bych si dopredu stahnul mapy, abych mel offline mapy. 

 

Nicmene C:geo je mozna intuitivnejsi (s tim jsem zacinal) a pokud mas jistotu, ze se vzdy budes moct pripojit pres wifi, je to dobre reseni. Nicmene opet plati, ze bych si stahnul pred odjezdem offline mapy.

 

At vyberes cokoli, doporucuji to vyzkouset uz ted, at se s programem szijete. Pripadne odlovit jeste par kesi v CR.


  • 1

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#37 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 8:17

Myslím, že nahrát si všechny keše z oblasti do a:drake nebude až takový problém, i když si nahraje celý Balkán.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#38 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 8:21

No je fakt, že jsem to taky hledal hodně dlouho. V terénu. Až jsem přišel na to, že projekce se dělá z hotového bodu a ne při jeho vytváření

 

Pokud děláš projekci bodu, potřebuješ nějaký bod, ze kterého vyjdeš. Pokud bys šel zakládat bod jen tak, kde vezmeš ten výchozí?


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#39 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 8:22

najlepsie bude odskusat co ti vyhovuje. Oba vedia import GPX takze aj ked si stiahnes kese z gc tak naimportujes a netreba GG alebo Gsak


  • 0

#40 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 8:40

Obavam se, ze kazdy ti doporuci neco jineho a zrejme to bude to, co sam pouziva. Takze spis reknu, jak bych situaci resil ja a treba se inspirujes. Nejdrive bych si rekl, co vlastne chci lovit, jestli jen tradicky, pripadne i jine typy kesi. (osobne mam v zahranici cas jen na tradicky) Pak si tyto kese stahnul do geogetu (zrejme pres SUMMARY nebo ti tady nekdo vygeneruje PQ) a databazi nakopiroval do telefonu do A:Drake. Zde je  dulezite upozornit, ze bych si dopredu stahnul mapy, abych mel offline mapy. 

 

Nicmene C:geo je mozna intuitivnejsi (s tim jsem zacinal) a pokud mas jistotu, ze se vzdy budes moct pripojit pres wifi, je to dobre reseni. Nicmene opet plati, ze bych si stahnul pred odjezdem offline mapy.

 

At vyberes cokoli, doporucuji to vyzkouset uz ted, at se s programem szijete. Pripadne odlovit jeste par kesi v CR.

rozhodně jen tradičky, ony tam stejně jiné typy nejsou .-)

stahování nějaké oblasti jsem nikdy nedělala, takže nevím, zda bych to zvládla

a nevím, zda by to pak nebylo nepřehledné, nevím, jak se to ukazuje

 

možná je to pro vás těžko pochopitelné 

ale opravdu potřebuji jen pár krabiček

 

jestli toto, jak si to představuji já, umí zvládnout všechny aplikace, tak je mi jedno, kterou si asi nahraju

měla by být jen nejjednodušší a při navigaci nezávislá na netu

na větší odzkoušení tady nemáme čas

akce je naplánovaná narychlo, jinak bych se o to zajímala už dřív


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama