Přejít na obsah


Fotka

a:drake, locus nebo c:geo?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
77 odpovědí na toto téma

#61 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2016 - 11:40

Mám již leta koupený Locus a jsem s ním nadmíru spokojený. Má vše, co potřebuji jak na GC, tak na turistiku. A:drake používám paralelně s Locusem pro rychlejší vyhledávání určitých keší (u obou používám Geoget DB). Ve verzi 4 a:drake šlapal dobře, jen pro novější modely byly některé prvky ovládání moc malé/velké. Nyní ve verzi 5 mi aplikace neustále padá a bohužel s ní nejde normálně pracovat. Dokážu si představit, kolik hodin práce to dalo a kolik čeká v opravách, tak se nikde nerozčiluju. Prostě jsem ho přestal používat a jedu jen na Locusu a vše běží perfektně.


  • 0

#62 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2016 - 11:49

Se vsi uctou k tvurci a:Draku je nutne priznat, ze nektere ty recenze jsou relevantni. Petkova verze je oproti ctyrkove vice nestabilni a jsou v ni bugy.

Kazdopadne kazdemu vyhovuje neco jineho, coz je naprosto legitimni. Ja osobne vyuzivam a:Drake. Stale jeho klady prevysuji negativa.
  • 1

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#63 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2016 - 12:10

Ono zalezi hodne na tom, na co ten adrake pouzivas. K navigaci mam GPSku. Adrake v mobilu mam jako kapesni databazi kesi s moznosti online aktualizace. GPSku tak v mobilu ani nezapinam, a tak mi to prakticky vubec nepada.

 

Ono ve skutecnosti je to padani velmi pravdepodobne zpusobeno kombinaci divne GPSky v mobilu a chyby v cizi knihovne. Pokud clovek nema naladu a cas se vrtat v cizim kodu, neni vubec snadne takovou chybu opravit. Proto asi ta chyba tak dlouho stale trva.


  • 0

#64 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2016 - 13:06

Taky si myslim, ze to nebude aDrakem v5,ale nejakou divnou kombinaci HW a SW/knihoven. Na MotoG mi pri beznem hledani aD nepada (a pokud ano, tak velice rychle sam restartuje do stavu v jake skoncil). Beru ho jako GG na Androidu (vyhledavani,  listingy....).

Locus jsem si pred Vanoci (pred slevou) koupil, nainstaloval, protoze totalne predelali autonavigaci BeOnRoad a ja shanel nahradu. Pouzivam Locus jako autonavigaci, byt neumi rychle loadovat kese z GGdb do mapy (ano vim,ze jde naimportovat GGdb do Locusu, ale proc mit data v telefonu dvakrat). Vim proc tomu tak je, autor gg doplnku sice nereaguje,alenaucil jsem se s tim zit.

c:geo nepouzivam z principu (nema plnohodnotny offline mod nad GGdb a navic neni kompatibilni s API a o jeho loadovani dat z webu si myslim svoje).

Ono je to cele o pristupu ke GCdatum. Ja to mam nastavene tak, ze mam v PC pravidelne aktualizovanou GGdb,na ktere pracuju bud GG nebo nejaky SQL nastrojem. A v mobilu aplikace pouzivam primarne jako prohlizecky GGdb (navigace, autonavigace, ale i multiny - u tech pak prepisuju do GG vylustene waypointy rucne). A tam mi prijde (pokud opomenu autonavigaci) aD naprosto neprekonatelny....i diky tomu,ze mam evidentne mobil se spolupracujicich HW.


  • 0

tarmara.png


#65 miropiro

miropiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2016 - 21:06

Se nestačím divit, jak se to tu rozjelo. Trochu jsem si doma s Locusem hrál a zamlouvá se mi. Líbí se mi multifunkčnost oproti c:geo, které navíc v základní verzi navigace nabízí navigaci jen vzdušnou čarou či přes kompas a pokročilejší navigace je stejně řešena externě přes Google mapy či právě přes Locus....

 

Jediné, co tak nějak nechápu, je to, jak dostat z počítače kešky do Locusu snadno. V současnosti si prostě prohlížím komfortně Geocaching.com ve Firefoxu, která keška se mi líbí, tak tu si nechám poslat přes send 2 c:geo do mobilu přes internet a pak mohu v terénu vypnout internet a jít jen podle offline keší. To sice teď, jak mám internet v mobilu, bych nemusel, ale zas to internetové připojení žere baterku.

 

Zatím jsem jen objevil to, že přímo v appce si kliknu, kam chci jet, dám stáhnout kešky v okolí a pak je mám offline, to už jsem si vyzkoušel.

 

Ale to není úplně nejpohodlnější ve chvíli, kdy mám počítač po ruce :-) Tak jak na to - asi to pořád nechápu. Dále jsem již pochopil, kolik logů si má Locus stáhnout, ale chybí mi na rozdíl od c:geo okamžitý přehled o tom, kdo z mých přátel už kešku našel - někde jsem četl, že to musím udělat ručně, jen netuším, kde...

 

To vážně nejde, aby se stáhly automaticky logy mých přátel bez nějakého nastavení?

 

A jinak ty field notes - no koukám, že pro offline logování v terénu (a pak odeslání hromadně, což jsem sice nikdy předtím nepoužíval, ale proč ne), ty jsou taky placenou funkcí...

 

No myslím, že zatím to nechám plavat a třeba na nějakém eventu o té appce pokecám, v každém případě se mi začíná Locus zamlouvat, už jen pro možnost projekcí azimutu...


  • 0

Osobní blog na iDNES.cz (někdy i se zmínkou o putování a lovu kešek)

Osobní vizitka

 

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian


#66 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2016 - 1:14

V nastavení Locusu si zadáš nicky svých přátel a jejich logy budeš mít vždy navrchu. Kešky z PC do Locusu dávám importem vygenerovaného gpx z Geogetu. Dá se to řešit i stažením pocket query z tvého profilu na gc.com přímo v Locusu.
  • 0

#67 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2016 - 1:17

Doporučuji ti ještě stáhnout doplněk pro Locus "řešitel keší". Je to super věc na multiny, nebudeš už více potřebovat papír na psaní poznámek a počítání vzorců :-)
  • 0

#68 miropiro

miropiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2016 - 9:39

drowned: Díky za tip k tomu stahování, nějaká aplikace navíc na počítači s Windows mne vadit nebude :-) Z čeho jsem ale teď poněkud na větvi, je to, že když v Locusu prohlížím mapu, tak mám samozřejmě přes doplněk pro Geocaching povolenou živou mapu. Jenže z nějakého důvodu vidím jen body, které jsem si stáhnul pro 3 různé lokace (a tudíž jsem si pak ověřil, že budou vidět i bez připojení k internetu), respektive teď jsem si je zkusmo smazal.

 

A ačkoliv mám zapnutá data, limit nemám vyčerpaný, jsem PM hráč, tak zkrátka se program na pozadí tváří dle notifikační lišty, že stahuje data (kešky), ale nic, prostě mi je v mapě nezobrazuje, respektive nestáhne nic.

 

Zkusil jsem i program odinstalovat a znovu nainstalovat, potvrdil jsem, že povoluji periodické aktualizace a stejně nic.

 

No nakonec po nějakém přesvědčování aplikace se kešky začaly opět stahovat. Možná byl problém s tím, že jsem chtěl stahovat moc velký rozsah vzdálenosti a proto to nedávalo.


  • 0

Osobní blog na iDNES.cz (někdy i se zmínkou o putování a lovu kešek)

Osobní vizitka

 

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian


#69 miropiro

miropiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2016 - 22:28

drowned: Díky za tip k tomu stahování, nějaká aplikace navíc na počítači s Windows mne vadit nebude :-) Z čeho jsem ale teď poněkud na větvi, je to, že když v Locusu prohlížím mapu, tak mám samozřejmě přes doplněk pro Geocaching povolenou živou mapu. Jenže z nějakého důvodu vidím jen body, které jsem si stáhnul pro 3 různé lokace (a tudíž jsem si pak ověřil, že budou vidět i bez připojení k internetu), respektive teď jsem si je zkusmo smazal.

 

A ačkoliv mám zapnutá data, limit nemám vyčerpaný, jsem PM hráč, tak zkrátka se program na pozadí tváří dle notifikační lišty, že stahuje data (kešky), ale nic, prostě mi je v mapě nezobrazuje, respektive nestáhne nic.

 

Zkusil jsem i program odinstalovat a znovu nainstalovat, potvrdil jsem, že povoluji periodické aktualizace a stejně nic.

 

No nakonec po nějakém přesvědčování aplikace se kešky začaly opět stahovat. Možná byl problém s tím, že jsem chtěl stahovat moc velký rozsah vzdálenosti a proto to nedávalo.

Tak kéž bych tomu rozuměl...celý den to jede, stahují se kešky, respektive projíždím si mapu a vidím přehled keší. Ale najednou večer to blbne. Přitom import keší existuje, ale nefunkční je ta live mapa...internet přitom mám v pohodě, nemám vyčerpaný limit...


  • 0

Osobní blog na iDNES.cz (někdy i se zmínkou o putování a lovu kešek)

Osobní vizitka

 

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian


#70 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2016 - 23:06

Nahraj si do Locusu addon Geoget, do mobilu si dáš databázi z GG a funguješ i bez dat. Případně jen v terénu aktualizuješ...
  • 0

#71 mskopek

mskopek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2016 - 9:39

Locus vypadá zajímavě, jaké jsou přednosti placené PRO verze oproti té co je zdarma? Telefon s androidem mám par dní. Na staré xperii M, kterou jsem začal používat místo lumie 530 s WP. Zatím jsem zkoušel C:GEO a ofiko aplikaci, ale vodafone nemá všude pokrití 3G, LTE nemám tak stažení dat v terénu bývá oříškem .... tak databáze z geogetu by mohla být fajn :)


  • 0

#72 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2016 - 9:59

 stažení dat v terénu bývá oříškem ....

To se ovšem týká každé všech tří aplikací a zrovna tak do každé lze předem nahrát data ať už z Geogetu nebo přímo prostřednicvím Wifi.


  • 0

#73 miropiro

miropiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2016 - 10:50

Tak teď už mi to hlava nebere :rolleyes: Ráno jsem zapnul aplikaci Locus, chci si zobrazit mapu a interaktivně vidět kešky podél kurzoru (něco jak dělá perfektně c:geo), nic nepomáhá. A najednou světe, div se, už mi zase ta aplikace běží tak, jak má, tj zobrazuje mi korektně live mapu....tohle je nějak mimo mé chápání. Detaily o keškách nestahuji, tak ani nemůže být řeč o překročení limitu, tak nechápu...


  • 0

Osobní blog na iDNES.cz (někdy i se zmínkou o putování a lovu kešek)

Osobní vizitka

 

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian


#74 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2016 - 10:56

Locus vypadá zajímavě, jaké jsou přednosti placené PRO verze oproti té co je zdarma? Telefon s androidem mám par dní. Na staré xperii M, kterou jsem začal používat místo lumie 530 s WP. Zatím jsem zkoušel C:GEO a ofiko aplikaci, ale vodafone nemá všude pokrití 3G, LTE nemám tak stažení dat v terénu bývá oříškem .... tak databáze z geogetu by mohla být fajn :)

Namátkou PRO verze umí v online logování keší a TB, v navigaci autopřepočet trasy, výškový profil záznamu trasy, upozornění na blízký POI, konfigurovatelný dashboard. Nic klíčového, ale spoustu užitečného.
  • 0

#75 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2016 - 14:24

Já používám free verzi a bez problémů, stejně loguju z domova. FN si udělat můžeš i na free verzi.


  • 0

#76 o_three

o_three

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2016 - 15:25

Nahraj si do Locusu addon Geoget, do mobilu si dáš databázi z GG a funguješ i bez dat. Případně jen v terénu aktualizuješ...

tak něco dělám blbě. Nainstaloval jsem si addon GG nahrál soubor geoget.db3 do telefonu (do složky Locus), spustil jsem gg databáze, nastavil cestu na soubor geoget.db3 a kešky v mapě nevidím. Nevíte co dělám blbě?


  • 0

#77 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2016 - 15:30

Musíš v nastavení addonu buď zvolit live mapu nebo import keší v určité vzdálenosti od vybraného bodu.


  • 0

Etrex 30 + GPI generator + Geoget + a:Drake Plus nebo Locus Pro na CAT S50, Wine, Debian testing


#78 o_three

o_three

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2016 - 15:34

díky, už to funguje. 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama