Přejít na obsah


Fotka

vysvětlit "protahuji TB"


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#1 Herinka team

Herinka team

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2014 - 12:28

Dobrý den,prosím  někoho o vysvětlení logu   write note:"protahuji TB"  a jak se to přesně dělá.Když jedu kolem keší ,které jsem už našla a mám zrovna v držení nějaký  TB(který třeba závodí a nahání km) ,tak jen zaloguji ,že protahuji TB do PC a musím to zapsat ještě i do logbooku v keši?  Děkuji za odpověď :)


  • -1

#2 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2014 - 12:53

já to dělal, když jsem si koupil TB a zpětně sem ho potřeboval "dostat" do už navštívených keší a nechtěl sem editovat své FI logy....


  • 0

#3 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2014 - 12:54

Dobrý den,prosím  někoho o vysvětlení logu   write note:"protahuji TB"  a jak se to přesně dělá.Když jedu kolem keší ,které jsem už našla a mám zrovna v držení nějaký  TB(který třeba závodí a nahání km) ,tak jen zaloguji ,že protahuji TB do PC a musím to zapsat ještě i do logbooku v keši?  Děkuji za odpověď :)

 

Tak to neloguju a neprotahuju, když neotvírám keš a jen jedu kolem.

 

Pokud se loguju do keše (do papíru, tedy normálně jako found), tak pak můžu dát "visited" u toho TB. Pokud jej tam zrovna nenechám "drop-off".


  • 4

#4 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2014 - 12:54

a samozřejmě, že jsem znovu ty keše fyzicky nenavštěvoval  :)


  • 0

#5 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2014 - 13:58

já to dělal, když jsem si koupil TB a zpětně sem ho potřeboval "dostat" do už navštívených keší a nechtěl sem editovat své FI logy....

To mi přijde dost nelogické, logovat TB keše, které jsi navštívil dřív, než jsi TB (skutečně) aktivoval...

 

Jinak mi přijde "správný" postup tak, jak to napsal dr.vota, protahuji jen pokud fyzicky navštívím schránku.


  • 5

#6 Herinka team

Herinka team

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2014 - 14:25

Díky za odpovědi,osobně si taky myslím,že protahovat jen,když keš fyzicky navštívím  poprvé,ale viděla jsem právě několik takovýchto logů v PC ,že protahujou TB,aby nahnali km a keš už navštívili někdy před tím....v logbooku jsem si nějak nevšimla,že by to bylo zapsané,jen v PC.


  • 1

#7 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2014 - 14:30

U TB nebo geocoinu, který mám dál u sebe, to dělám až do vložení také tak, jak píše dr.vota, tam plně souhlasím.

ALE co když potkáte kačera, kterého znáte - třeba při služební cestě, a jeden z vás nebo oba máte u sebe cestovatele, které si chcete vyměnit a poslat na výměnu do svých krajů? 

My to opakovaně řešili dvěma WN u keše, kterou máme nejbližší oba odlovenou - první vložil s poznámkou, kdo bude vzhledem k úkolu TB hned následně vyzvedávat a druhý ihned za pár minut vyzvedl. Dopředu jsme si domluvili čas logování, aby nebyl někdo třetí zmatený, že v keši chybí TB nebo GC. Kolem keše jsme projížděli třeba 150 - 200m, ale pro předání jsme ji znovu nenavštěvovali ( opravdu nebyl čas ) - přišlo nám to lepší než si navzájem TB grabnout - tím by přišly v některých případech i o více než 100 km. Takhle mají cestu a km správně - jen chybí log ve fyzickém logbooku, V počítači je vše podrobně vysvětleno.

Máte někdo lepší a správnější nápad?


  • 2

#8 Herinka team

Herinka team

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2014 - 14:39

U TB nebo geocoinu, který mám dál u sebe, to dělám až do vložení také tak, jak píše dr.vota, tam plně souhlasím.

ALE co když potkáte kačera, kterého znáte - třeba při služební cestě, a jeden z vás nebo oba máte u sebe cestovatele, které si chcete vyměnit a poslat na výměnu do svých krajů? 

My to opakovaně řešili dvěma WN u keše, kterou máme nejbližší oba odlovenou - první vložil s poznámkou, kdo bude vzhledem k úkolu TB hned následně vyzvedávat a druhý ihned za pár minut vyzvedl. Dopředu jsme si domluvili čas logování, aby nebyl někdo třetí zmatený, že v keši chybí TB nebo GC. Kolem keše jsme projížděli třeba 150 - 200m, ale pro předání jsme ji znovu nenavštěvovali ( opravdu nebyl čas ) - přišlo nám to lepší než si navzájem TB grabnout - tím by přišly v některých případech i o více než 100 km. Takhle mají cestu a km správně - jen chybí log ve fyzickém logbooku, V počítači je vše podrobně vysvětleno.

Máte někdo lepší a správnější nápad?

 

hezky a logicky vymyšleno a zapsáno :-) 


  • 1

#9 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2014 - 14:42

TB a GC zapisuju do keše jen při vyzvednutí nebo uložení, pokud je protahuji, píšu to jen do počítače a i to téměř vždy jen současně s FI logem.


  • 0

#10 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2014 - 14:53

To mi přijde dost nelogické, logovat TB keše, které jsi navštívil dřív, než jsi TB (skutečně) aktivoval...

 

Jinak mi přijde "správný" postup tak, jak to napsal dr.vota, protahuji jen pokud fyzicky navštívím schránku.

TB co mám na autě má teď prostě navštívený všechny keše co jsem odlovil..... 


  • 0

#11 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2014 - 15:00

TB co mám na autě má teď prostě navštívený všechny keše co jsem odlovil..... 

Hm, to já rozlišuji :) - když někde auto zůstane zaparkované a jdu třeba na pět keší pěšky, tak tam ho neprotahuji, přece tam se mnou nebylo, šla jsme kdovíkudy po pěšinkách, kam by se ani nedostalo nebo někam do zákazu vjezdu, který přece ( až na výjimky potvrzující pravidlo ) neporušuji.  ;)

 

phrkt: A jak si předáš TB s náhodně potkaným kačerem, to je to, co by mě zajímalo? 


  • 0

#12 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2014 - 15:28

Mě teda to protahování keší docela leze krkem. Když se podívám na logy u mých coinů, tak mě zajímá, v jakých keších a kde ty coiny byly. A ne že je někdo protáhne powertrailem po dvou stech metrech. Někteří taky mají coin i několik měsíců a protahují a protahují a protahují. Přitom účelem logů původně bylo, abych viděl, kdo ho vzal a kam zase uložil. A ne že ho měl v kapse, když šel kolem mikrošky.


  • 10

#13 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2014 - 15:39

U svého jediného puštěného coinu mám prosbu, aby kačeři nelogovali visited log. Mě nezajímá, kudy chodili a měli coin v kapse. Chci vidět, jak skutečně cestoval, ne pět stránek took it, took it, took it,... Proto ani nějaké protahování nechápu. Snad jedině důvod, jaký psala zvědavka. Klidně by ho mohli zrušit a vůbec bych se nezlobil ;-)
  • 3

#14 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2014 - 17:20

phrkt: A jak si předáš TB s náhodně potkaným kačerem, to je to, co by mě zajímalo? 

To jsem zatím nemusel řešit :).


  • 0

#15 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2014 - 19:46

...

phrkt: A jak si předáš TB s náhodně potkaným kačerem, to je to, co by mě zajímalo? 

Málokdy se mi stane, abych se náhodně potkal s neznámým kačerem jinde než u keše...


  • 3

#16 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2014 - 20:43

TB co mám na autě má teď prostě navštívený všechny keše co jsem odlovil..... 

:-) No, to muselo být zajímavé...

 

Já teda coiny - cizí - protahuji, aby jim přibývaly kilometry. Někdy mám problém najít vhodnou - velkou a bezpečnou skrýš, takže mi trvá vložení déle. Na druhou stranu, ty coiny při protahování jezdí se mnou, takže de facto u keše jsou. Předávku coinu mezi kačery - v 99% případů u keše, předávku alá Zvědavka jsem ještě neřešila...


  • 4

#17 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2014 - 20:44

Málokdy se mi stane, abych se náhodně potkal s neznámým kačerem jinde než u keše...

Jenže já ve 14:30 v příspěvku psala: "  ALE co když potkáte kačera, kterého znáte...." :)  A je pravda, že s některými to není náhodné - některé lidi vidím opravdu ráda a když to jen trochu jde, přizpůsobím program tak, abychom se na chvíli mohli potkat a třeba i pomohli k cíli TB a GC. :) 

 

Nešla by tu udělat anketa pro majitele cestovatelů - aby bylo vidět, jaká část si přeje/ nepřeje protahovat cestovatele odlovenými kešemi  a  třeba i pro ownery keší,  vadí/nevadí protažení vaší kešulkou?


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 19 červen 2014 - 20:53

  • 0

#18 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2014 - 20:59

Kolem keše jsme projížděli třeba 150 - 200m, ale pro předání jsme ji znovu nenavštěvovali ( opravdu nebyl čas ) - přišlo nám to lepší než si navzájem TB grabnout - tím by přišly v některých případech i o více než 100 km.?

 

Stejných 100 km dělá rozdíl, když protáhnu/neprotáhnu keškou, kolem které jedu a nenavštívím ji. Já bych to grabnul, protože to přesně odpovídá tomu, co se s tím dělá.

 

Mě teda to protahování keší docela leze krkem.

 

Mně taky a už ani nekoukám, kde všude byl, apod., protože bych stejně našel jenom propotahování powertraily. Prostě seberu, někam jinam dám a tím to pro mě končí. Když lovím s někým a něco najdeme, tak to nechávám někomu jinému.


  • 3

#19 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2014 - 21:08

No vida, mně ještě nikdo TB powertrailem neprotahoval :) Oni se taky moc nehýbou, pokud nejsou rovnou ztracené. No a dobrou polovinu mám doma a jen jeden z nich - "osobní", protahuji poctivě všemi kešemi, které navštívím. Potom cyklocoin protahuji keškami, ke kterým dorazím na kole.


  • 0

#20 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2014 - 21:23


 

....Dopředu jsme si domluvili čas logování, aby nebyl někdo třetí zmatený, že v keši chybí TB nebo GC....

Já tohle zatím taky nemusela nikdy řešit, ale myslím, že ani ten čas není zas tak nutné domlouvat (možná tak datum), podle mě je každému jasné (i když to tak není), že ten, kdo měl virtuelně logovat vyzvednutí, se k tomu třeba ještě nedostal a je v terénu. Vždyť se to děje furt - tedy to, že v keši nějaký tb už fyzicky není a neodpovídá to zatím inventáři keše v listingu.. Vyzvednutí kolikrát někteří logují až po několika dnech a počítá se s tím..


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama