Přejít na obsah


Fotka

Nové Mapy.cz - připomínky, dotazy, rady, komentáře


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
142 odpovědí na toto téma

#61 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2014 - 21:19

Jak zobrazit na obecné mapě cyklostezky, na to jste náhodou někdo nepřišel? Obávám se, že to nepude, ach jo, to je v háji.


  • 0

#62 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2014 - 21:46

Jak zobrazit na obecné mapě cyklostezky, na to jste náhodou někdo nepřišel? Obávám se, že to nepude, ach jo, to je v háji.

Z nějakeho nepochopitelneho duvodu  se tato kombinace Zakladni mapa + cyklostezky (čili cesty oznacene DZ C8a) ti zobrazí, pokud si vybereš typ mapy "FOTOGRAFICKÁ"

 

Takhle nějak jsi myslel? Vše je 161m od daného středového bodu.

 

jo, tohle je požadovaný výsledek. Přišel jsi na to, jak to udělat na tom mapovým webu mapy.cz? A pak z něj ty body vygenerovat do GPX?

Před inovací bych tento výsledek měl naklikaný za 39 sekund.


  • 0
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#63 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2014 - 22:20

Kdyby někdo chtěl opičku, co změní odkaz u kešek, tak ji najde tady: http://babitron.ic.c.../mapycz.user.js

Omlouvám se, pokud to nebude úplně fungovat, je to moje první opička.


  • 4

#64 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2014 - 22:44

Jak zobrazit na obecné mapě cyklostezky, na to jste náhodou někdo nepřišel? Obávám se, že to nepude, ach jo, to je v háji.

 

Jen se zeptám. Obecnou mapou myslíš tu základní? A co je špatného na cykloturistické mapě?

 

 

Z nějakeho nepochopitelneho duvodu  se tato kombinace Zakladni mapa + cyklostezky (čili cesty oznacene DZ C8a) ti zobrazí, pokud si vybereš typ mapy "FOTOGRAFICKÁ"

 

jo, tohle je požadovaný výsledek. Přišel jsi na to, jak to udělat na tom mapovým webu mapy.cz? A pak z něj ty body vygenerovat do GPX?

Před inovací bych tento výsledek měl naklikaný za 39 sekund.

 

 

Tak to jsi rychlejší. Mě třeba tohle trvalo cca 4min. Vše děláno v body a měření. Postup ti kdyžtak písnu až budu doma.


  • 0

#65 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2014 - 23:07

Zkoušel jsem naplánovat cyklovýlet. Kliknu na počátek, kliknu na konec. Napíše mi to "Trasa na kole přes Husova" - fakt užitečný údaj. Kliknu na výškový profil. Nevidím ho, musím rolovat. Chci trasu trošku posunout, abych se vyhnul prudkému stoupání. Dochází k přepočítání, výškový profil mizí. Musím opět odrolovat a kliknou na něj. A tak dále.

V předchozí verzi jsem výškový profil zapnul jednou, zobrazil se na pěkně viditelném místě a se změnou trasy se sám přepočítal a překreslil.

Dokážu si představit mnoho zlepšení, např. kliknutím na výškový profil by se mohl zobrazit příslušný bod na mapě. Ale my jsme řekli ne, nic se zlepšovat nebude a naopak to, co šlo pěkně, dovedeme až skoro k nepoužitelnosti.


  • 3

#66 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2014 - 5:08

Z nějakeho nepochopitelneho duvodu  se tato kombinace Zakladni mapa + cyklostezky (čili cesty oznacene DZ C8a) ti zobrazí, pokud si vybereš typ mapy "FOTOGRAFICKÁ"

Jo, tak ještě se na tý fotografický naučit vypnout ty všude překážející fotky a mám to :D

 

Jen se zeptám. Obecnou mapou myslíš tu základní? A co je špatného na cykloturistické mapě?

Občas třeba ty překážející turistický značky, pod kterejma dobře nerozeznáš, co tam vede za cestu, jestli asfalt nebo pěšinka. A jiný kraviny :D. Protě mi vyhovuje navolit si, který vrstvy mě v tu chvíli zajímají a který ne.


  • 0

#67 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2014 - 6:05

Myslím, že byste tyhle připomínky měli psát hlavně na tento odkaz http://www.mapy.cz/z...&z=6&feedback=1, nejen sem.

Třeba nejsou až takoví, jako Groundspeak, že by na názory uživatelů úplně kašlali...


  • 0

#68 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2014 - 6:11

Jojo, já jsem tam už připomínky psala, ale zatím odpověď žádná. Spíš tady mi šlo o sdílení dojmů a vzájemnou pomoc při odhalování cesty, jak co udělat.


  • 0

#69 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2014 - 6:42

Jo, tak ještě se na tý fotografický naučit vypnout ty všude překážející fotky a mám to :D

 

Občas třeba ty překážející turistický značky, pod kterejma dobře nerozeznáš, co tam vede za cestu, jestli asfalt nebo pěšinka. A jiný kraviny :D. Protě mi vyhovuje navolit si, který vrstvy mě v tu chvíli zajímají a který ne.

 

 

Aha. V předchozí verzi šli odstranit značky? Nejsem si jistej. Tak v tom případě by se mohlo hodit http://mtbmap.cz/


  • 0

#70 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2014 - 6:46

Ano, v předchozí verzi to ŠLO.

Turistické značení, cykloturistické značení bylo ve vrstvách, které se zapínaly. A myslím, že to bylo 10x lepší řešení než toto se zkostnatělým přepínáním map, které trvá hrozně dlouho.


  • 2

#71 Re0

Re0

    Re0

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2014 - 6:57

Kdyby někdo chtěl opičku, co změní odkaz u kešek, tak ji najde tady: http://babitron.ic.c.../mapycz.user.js

Omlouvám se, pokud to nebude úplně fungovat, je to moje první opička.

 Vyzkoušel jsem, a zdá se, že funguje ...   Díky :-)


  • 0

#72 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2014 - 7:00

AD NEFUNKČNÍ PRAVÝ MYŠÍTKO: u mě to dělal All-In-One Gestures plugin, on umožňuje v jednom nastavení změnit chování pravýho myšítka

 

Díky za radu, skutečně to dělá plugin All in one mouse gestures. Gest se nevzdám, budu muset také používat Alt (zajímavé, že to tahle funguje pouze u mapy.cz, na jiných webech mi pravé tlačítko bez problémů chodí).

Jinak dnes změna, po vložení bodu už se zobrazí souřadnice ve všech 3 formátech, bohužel po jeho posunu se přepne zas na ten jeden formát. Ale zdá se že je to na dobré cestě a postupně to doladí...


  • 0

#73 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2014 - 8:36

Kdyby někdo chtěl opičku, co změní odkaz u kešek, tak ji najde tady: http://babitron.ic.c.../mapycz.user.js

Omlouvám se, pokud to nebude úplně fungovat, je to moje první opička.

Můžu se pozeptat jak se to aplikuje ?


  • 0

#74 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2014 - 8:50

Můžu se pozeptat jak se to aplikuje ?

 

Pokud máš opičku, tak jenom klikneš na odkaz a na dotaz, jestli to chceš nainstalovat, odpovíš ano.

Pokud se dotaz neobjevuje, pak zřejmě opičku nemáš a musíš si nainstalovat nejdřív ji.

Pro FireFox je ke stažení na http://www.greasespo...d GreaseMonkey.

S jiným prohlížečem by musel pomoct někdo jiný.


  • 0

#75 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2014 - 9:04

Já opičku občas mívám, ale FF jí neměl. A opravdu, funguje to :D, díky !


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 26 červen 2014 - 9:06

  • 1

#76 Stepan_M

Stepan_M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2014 - 9:10

Kdyby někdo chtěl opičku, co změní odkaz u kešek, tak ji najde tady: http://babitron.ic.c.../mapycz.user.js

Omlouvám se, pokud to nebude úplně fungovat, je to moje první opička.

 

Mě bez problémů ve Firefoxu funguje. Díky.


  • 0

#77 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2014 - 9:20

Pokud způsob zobrazení vyhovuje, pak bych mohl napsat na GS, ať to takhle upraví přímo u nich.


  • 0

#78 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2014 - 10:16

Mně to přijde OK a líbí se mi, že je rovnou zobrazená turistická mapa.


  • 0

#79 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2014 - 10:52

Kdyby někdo chtěl opičku, co změní odkaz u kešek, tak ji najde tady: http://babitron.ic.c.../mapycz.user.js

Omlouvám se, pokud to nebude úplně fungovat, je to moje první opička.

Dik, funguje.


  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#80 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 543 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2014 - 10:58

Kdyby někdo chtěl opičku, co změní odkaz u kešek, tak ji najde tady: http://babitron.ic.c.../mapycz.user.js

Omlouvám se, pokud to nebude úplně fungovat, je to moje první opička.

Super. Díky moc. 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama