Přejít na obsah


Fotka

Topo Czech 2015 (PRO)

mapa garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
233 odpovědí na toto téma

#181 Zdenys

Zdenys

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 18:58

Updatoval jsem si Topo Czech Pro 2013 na 2015 - nainstalovala se pouze do Oregona 300, následovala laborace aby byla i v PC - podařilo se. A taky komunikace s helpdeskem Garminu jestli není možno koupit licenci i pro instalaci na PC - výsledek už byl popsán někde výše... jsou věci, které holt nepochopím.

 

Chtěl bych se zeptat (abych zbytečně neřešil něco co nejde ):

V BaseCampu naplánuju cestu naprosto dokonale - část v režimu routování "přímý", část v režimu "chodec" nebo jiném a trasa se zobrazuje OK. V navigaci Oregon 300 se ale celá trasa zobrazí v režimu routování "přímý" nebo v routování po cestách (podle nastavení v profilu)... Takže mě navigace nutí obejít celý les po routovatelných cestách a nevede mě přes les (tak jak správně naplánovanou cestu ukazuje BaseCamp). Dělám někde chybu nebo zkrátka Oregon 300 neumí to co BaseCamp?

 

Pokud je trasa nebo POI ve vnitřním úložišti tak nejdou v BaseCamp třeba vymazat - (tady si nejsem jistý ale mám pocit, že v Topo Czech Pro 2013 to šlo ale už to nemohu zkontrolovat)...

 

Pokud na tyto dvě otázky můžete někdo odpovědět tak předem díky moc :-)) 


  • 0
Oregon 300

#182 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 19:59

Garmin je spícím autistou ve svém vlastním světě....Něco jako Nokia nežli šla do kytek....Člověk by čekal, že se dávno poučej....


  • 0

#183 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 20:15

nojo ale jak js psal vyse postup 127 funguje ale nejde mi vyhledavani - v BC vubec ne a v Mapsource jen castecne. Vam to funguje i s vyhledavanim?

 

Nevim, co tim mas presne na mysli. Ale co tu ted zkousim v Basecampu, tak mi to vyhledava naprosto normalne. Jak pres menu Vyhledat, tak i kdyz nekam na mape pichnu mys, a dam vyhledavat veci v okoli. Vsechno funguje normalne.


  • 0

#184 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 20:17

V navigaci Oregon 300 se ale celá trasa zobrazí v režimu routování "přímý" nebo v routování po cestách (podle nastavení v profilu)... Takže mě navigace nutí obejít celý les po routovatelných cestách a nevede mě přes les (tak jak správně naplánovanou cestu ukazuje BaseCamp). Dělám někde chybu nebo zkrátka Oregon 300 neumí to co BaseCamp?
 
Mam za to, ze O300 neumi ActiveRouting, takze umi routovat jen postaru. Zatimco basecamp a nove GPSky Activerouting umi, pokud to podporuje mapa.

  • 0

#185 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 20:22

Nechci se Garmina nijak zastávat, spíše naopak, ale zas na druhou stranu ty samostatné mapy dnes nestojí 5tis Kč jako předešlé verze... Takže se někde něco "zoptimalizovat" asi muselo, aby se dostali na tu cenu jakou za to chtějí nyní.

I tak mne to ale štve a s Garminem jsem asi už konečně skončil :angry:


Tento příspěvek byl upraven od Jarous1: 25 březen 2015 - 20:23

  • 0

#186 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 20:49

Pokud je trasa nebo POI ve vnitřním úložišti tak nejdou v BaseCamp třeba vymazat - (tady si nejsem jistý ale mám pocit, že v Topo Czech Pro 2013 to šlo ale už to nemohu zkontrolovat)...

 

Ale POI a trasy nemají s mapou nic společnýho. POI, pokud jsou to tedy POI, tedy soubor GPI co obsahuje body, prostě v přístroji nevymažeš (myslím tím jeden bod ze všech co v GPI jsou). Trasa by měla být v GPX, ale tenhle starej přístroj jsem nikdy neměl takže nemužu říct jestli to z něj jde vymazat v BC nebo ne. U Dakoty 10 to šlo. A body v GPX (ne GPI) taky.


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#187 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 21:27

Nechci se Garmina nijak zastávat, spíše naopak, ale zas na druhou stranu ty samostatné mapy dnes nestojí 5tis Kč jako předešlé verze... Takže se někde něco "zoptimalizovat" asi muselo, aby se dostali na tu cenu jakou za to chtějí nyní.

I tak mne to ale štve a s Garminem jsem asi už konečně skončil :angry:

 

Ale tenkrat nebyla alternativa zadarmo. To je sam o sobe hodne dobry duvod pro to, aby sli s cenou dolu. A taky hodne dobry duvod pro to, aby si sve uzivatele hyckali, ale ne s nimi vymetali.


  • 0

#188 Zdenys

Zdenys

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 22:54

HaLuMa - díky za info, na německém fóru jsem našel stejnou informaci. (bohužel až po odeslání dotazu sem)

 

mr3ska - otázku jsem nepoložil správně - pokud jsou data ve "vnitřním úložišti" O300 nemohu s nimi v BaseCampu dělat nic (jen je prohlížet a použít v trasách). Pokud jsou v "uživatelských datech" můžu je úplně spravovat (tedy i mazat). Přímo v O300 k nim mám také úplný přístup. Když byla nainstalována v O300 stará mapa tak podle mě byl úplný přístup přes BaseCamp i do vnitřního úložiště... Není to zásadní problém, stále mám přístup do vnitřního úložiště jako na diskovou jednotku. Jen je to nepohodlnější než to bylo dřív. A nikde jsem nenašel zda to je záměr výrobce nebo jsem si někde něco vypnul/zapnul.

Ale také díky za snahu pomoci. 


  • 0
Oregon 300

#189 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2015 - 8:28

Nejak mne nenapada mechanizmus, kterym by to mapa mohla ovlivnit.


  • 0

#190 Zdenys

Zdenys

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2015 - 8:59

To mi není taky úplně jasné... Nicméně -  experiment je kritérium pravdy:-)). Ale znovu opakuji - nejsem si až rak úplně jistý, že si nevymýšlím. (A starou mapu pro ověření instalovat znova nebudu - tak zásadní problém to fakt není).


  • 0
Oregon 300

#191 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2015 - 10:14

Ono to tam je nějak zamotané. I samotná mapa obsahuje POI, tedy body, které se tak chovají. Docela rád bych některé odstranil, ale asi to nejde (např. studna-vrt, ale i restaurace - města jsou jimi komplet pokrytá). Asi by to šlo typ editorem, ale jak jsem pochopil, ten teď nějak nefunguje a nikdy jsem se do úprav nepustil. A pak jsou tvé POI body, tedy soubor GPI, ten si generuješ nebo stáhneš sám. Jak spravovat tyto body taky nevím, pokud nemáš zdrojové GPX. Na POI.cz se stahují GPX, to jde načíst a následně upravit.


  • 0

#192 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2015 - 13:05

Typ editor ti POI v mape neodstrani, pouze zmeni zpusob jeho vykreslovani. Takze ti jej maximalne zneviditelni. Ale POI ta bude porad, a bude fungovat treba na vyhledavani.

 

Ten webovy TYP editor sice uz neni, nicmene existuji i jine ruzne TYP editory. Takze ta moznost tu porad je.

 

Garmin to ted trochu tou mapou "jen v GPS zkomplikoval, nicmene pokud se pouzije postup pres Gmaptool a vyrobi se normalni instalace, pak je to stejne jako driv. A i kdyby ne, tak lze temi nastroji vytahnout TYP primo z te GPSkove mapy, a pak ho tam napasovat zpet. (to jsem ale jeste sam nezkousel)


  • 0

#193 madbin

madbin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2015 - 13:41

A i kdyby ne, tak lze temi nastroji vytahnout TYP primo z te GPSkove mapy, a pak ho tam napasovat zpet. (to jsem ale jeste sam nezkousel)

 

Ja jsem to zkousel a jde to bez problemu. Udelal jsem si vlastni typ, na ktery jsem zvykly. Kdyby s tim nekdo chtel zapasit tak moje doporuceni je:

 

1) na extrakci typu z img souboru pouzit Typwiz4 (pro extraci staci free verze)

2) pro editaci pouzit TYPViewer

3) pro nasledny replace do img souboru pouzit GmapTool


  • 0

Martin > Madbin > Voyager Reviewer


#194 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2015 - 13:41

Jo, chápu, že to jde. Do Mapsource jsem si kdysi natáhnul mapu přetypovanou, tur. cesty z koleček (čáry se ztrácí v podkladu), atd. Jenomže nikdy jsem to nenahrál do navigace. Prostě jsem si mezitím zvykl na ten vzhled. A nevím, jestli ten Typ editor (by) uměl zneviditelnit jen některé kategorie POI. Občas se hodí i to vyhledání restaurace, ale nechci, aby se mi ikona plácla přes celou ulici.


  • 0

#195 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2015 - 15:53

Pak je tu ještě možnost ikonku v TYPu nechat, ale zmenšit ji. Osobně to využívám kvůli staré GPSce s malým displejem...
  • 0

#196 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2015 - 16:43

Ja mam rad male ikonky i na nove GPSce s velkym displejem. Tak nejak si myslim, ze velky displej je tam od toho, abych videl vetsi kus mapy, a ne aby mi ji prekryvaly obrovske ikonky.


  • 0

#197 mkazda

mkazda

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2015 - 19:48

Nevim, co tim mas presne na mysli. Ale co tu ted zkousim v Basecampu, tak mi to vyhledava naprosto normalne. Jak pres menu Vyhledat, tak i kdyz nekam na mape pichnu mys, a dam vyhledavat veci v okoli. Vsechno funguje normalne.

No at delam co delam tak nefunguje. V Mapsource se CTRL F vubec nezobrazi jako aktivni- funguje pouze CTRL SHIFT F - hledat nejblizsi. a v BC pokud zadam do policka vyhledavani napr "Praha" nenajde nic

pokud kliknu pravym a dam zobrazit nejblizsi tak to ukazuje


  • 0

#198 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2015 - 21:48

Aha, tak to se mi chova stejne.


  • 0

#199 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2015 - 22:18

Ale tenkrat nebyla alternativa zadarmo. 

 

Tak ona ta alternativa zadarmo moc alternativou není. Za minulej rok jsem byl na dost místech kde mi OSM byla tak nějak k ničemu jelikož ve spoustě věcí neodpovídala. Pokud pominu přeznačený tur.stezky (ty se v reálu v lese měněj až moc často mi přijde) tak třeba lekárna, která už dlouho neexistovala dle místní paní (moc fajn jít pár km zbytečně).

 

Vybral jsem náhodně místo v mapě (mimo civilizaci) kde jsem ještě nikdy nebyl a porovnal na různejch zdrojích a prostě mi Topo mapa co mam v přístroji (obr. vlevo nahoře) přijde mnohem víc vypovídající o situaci v terénu a taky přehlednější.

 

Obrázek je moc velkej tak link tady: http://i.imgur.com/avmQaNd.png

 

Ale je pravda, že v zemích kde třeba nikdo mapu nevyrábí, je OSM to jediný když pominu papírový mapy.


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 26 březen 2015 - 22:22

  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#200 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2015 - 23:12

To je na delsi debatu, hlavne nad ramec tohoto vlakna.

 

Nicmene nevim, proc sem pletes vzhled, ten muze vypadat uplne stejne jak ta tvoje mapa. Vzhledu existuje milion, kazdy si muze udelat jaky chce. Dulezita jsou data! A ze jsou data nekde blbe, to se zakonite musi stat. Jenze plati to i pro tu Topo mapu!

 

Stravil jsem ted vikend v Kutne Hore. A musim rict, ze na chyby v Topo mape jsem narazel doslova na kazdem kroku! Silnice, kterou ignoroval routing, neexistujici cesty v mape, chybejici cesty, cesta znacena jako lesni prusek, turisticka znacka vedena po uplne jine ceste nez ve skutecnosti, zakreslene zbourane budovy, chybejici neprostupne arealy...

 

Ano, mohu to vsechno nakreslit a nahlasit Garminu. A treba se za dva roky dockam opravy. :huh: Nebo si sednu k prohlizeci, a rovnou si sam opravim zjistene chyby v OSM... a do tydne si stahnu novou mapu vcetne mych oprav.

 

Ke tve ukazce, zkus se podivat treba na tohle: http://beta.map1.eu/...00033&layers=BT  To je o necem jinem, nez jsi ukazoval, ze jo? I tu turistickou znacku tam mas... Ano, i takhle muze vypadat OSM!

 

Ja myslim, ze to je alternativa. Uz dnes ji nekteri lide pouzivaji v Garminu. A uvedom si, ze ta mapa se kazdym okamzikem jen zlepsuje. Taky mam rad Topo mapu. Ale kdyz vidim, co garmin s mapou vyvadi a jak se k zakaznikum chovat, tak uz se zacinam secsakra drbat a rikat si, jestli mi to za ty prachy stoji, kdyz ta OSM uz vypada takhle.


  • 5





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:mapa, garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama