Přejít na obsah


Fotka

Topo Czech 2015 (PRO)

mapa garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
233 odpovědí na toto téma

#201 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2015 - 23:26

Tak o změně stylů samozřejmě vím dlouho. A o tom, že každá mapa bude zákonitě obsahovat nějaký ty chyby, proti tomu jak je to v reálu taky netřeba diskutovat. To se prostě děje jelikož vydávat novou mapu s každou změněnou silnicí nikdo nebude. U prodávanejch papírovejch map taky vychází nová verze jednou za rok/dva roky jestli se nemýlím (už je to dlouho co jsem dělal v knihách/kartografii...). A taky maji chyby.

 

Navíc jestli se nepletu tak třeba KČT si svoje data nejprv vydá v papírovejch mapách a až teprv po nějaký době (půl roku/rok ?!? netušim) je uvolňuje dalším "subjektům". Jednoduše tak má ve svých mapách vždycky aktuálnější data o tur.stezkách než ostatní.

 

Testuju si teď Active Routing v nový Topo mapě a jsem nadmíru spokojen. Vyberu jízdu na kole, a jedu po silnicích. Vyberu horskou cyklistiku a jedu spíš terénem. Vyberu chůzi, zvolim jestli chci minimalizovat čas, vzdálenost a nebo převýšení a trasa vede plus mínus tudy kudy bych čekal (zkoušim tam kde to znám). To je pro mne docela veliký plus.

 

 

Když to vezmeš kolem a kolem tak ani jeden z nás dvou není normální uživatel. Normální člověk prostě nebude sedět u PC a zkoumat co a jak změnit ve vzhledu mapy, jak někam zadat úpravy, nebo jak si "vytvořit" z nějakejch dat vlastní mapu. Je taky pravda, že tady v ČR je spousta lidí se starejma přístrojema (který furt fungujou), co ten Active Routing neuměj, jenže situace v ČR je v tomhle dost jiná než jinde ve světě. 

 

Omlouvám se za trochu OT. Snad mi to tomy odpustí


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 26 březen 2015 - 23:50

  • 1

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#202 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2015 - 12:11

mr3ska: Kde přesně v nastavení zvolíš typ bicyklu nebo to nastavení pro pěší? moc hluboko ve svém eTrexu 30 nastavení nechodím ale tohle mě zaujalo. Teda samozřejmě pokud můj přístroj vůbec toto nastavení podporuje.

 

edit: tak jsem se podíval do nastavení a našel jsem jenom volby auto/motocykl - chodec/pěší - jízdní kolo, počítám, že to je jediné nastavení, které eTrex 30 jakožto nízký model umí :-(


Tento příspěvek byl upraven od DreamR: 27 březen 2015 - 12:19

  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#203 Kitotik

Kitotik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2015 - 8:21

Zdar všem, rád bych se podělil o moji zkušenost s aktualizací na TOPO CZECH 2015 PRO a následným zobrazením mapy v PC, BaseCampu bez připojení GPS (u mne O 450T).

Při instalaci virtuálního disku, který jsem instaloval podle návodu zde v diskuzi uvedeného, to ale hodilo chybovou hlášku a mapa následně nešla v BaseCampu řádně načíst. Vznesl jsem proto dotaz na Garminu - technická podpora a zde je odpověď: "vypadá to na nějakou chybu v oprávnění v systému, jednodušší bude zkopírovat data mapy na samostatnou SD kartu nebo flash disk a tento mít zasunut v PC". Takže večer mám zase co dělat :).

Držím nám všem nespokojeným palce :) ...


  • 0
OREGON 450t PRO

#204 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2015 - 8:55

mr3ska: Kde přesně v nastavení zvolíš typ bicyklu nebo to nastavení pro pěší? moc hluboko ve svém eTrexu 30 nastavení nechodím ale tohle mě zaujalo.

 

Ahoj, v eTrexu nevím, ale Oregon 600 má ty cyklo-profily rozlišené.


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#205 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2015 - 9:16

Tak se mi nakonec povedlo dostat TOPO 2015 do mapsource :-) Docela mě krká, že jako legální uživatel mapových podkladů musím dělat takové prasárny :-(pro_2015_cz.jpg


  • 1
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#206 Kitotik

Kitotik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2015 - 9:23

Tak se mi nakonec povedlo dostat TOPO 2015 do mapsource :-) Docela mě krká, že jako legální uživatel mapových podkladů musím dělat takové prasárny :-(attachicon.gifpro_2015_cz.jpg

Ahoj a podělíš se jak jsi to provedl nebo jsi použil zde již zmíněný návod, který je pro mě dosti krkolomný a obávám se, že bych jej nezvládnul, díky l:) ...


Tento příspěvek byl upraven od Kitotik: 01 duben 2015 - 9:45

  • 0
OREGON 450t PRO

#207 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2015 - 12:16

No on je problém, že kromě kromě toho krkolomného postupu musíš použít ještě odemknutý IMG soubor s mapou.


  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#208 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2015 - 1:12

Může mi někdo polopaticky vysvětlit jak se dostat k bezplatnému upgrade z TOPO Czech 2013 Pro na 2015? Teprve předevčírem jsem koupil O650 s TOPO 2013 Pro, čili předpokládám, že se na mne vztahuje ta jejich "ochranná lhůta" a mám nárok na ten upgrade zdarma...

Na registračních stránkách Garmina na mne čučí akorát možnost stáhnout si Adresy 2, Atlas 2013.5, Cyklomapu 2013 a TOPO 2013 Pro. Nikde ale ani zmínka o té nejnovější 2015... Všechny postupy, které jste zde průběžně uváděli, mi nefungují, ta mapa se nikde nenabízí... No, hlavně, že mi stránky My.Garmin.com jako aktualizaci do navigace narvaly soubory pro hlasovou navigaci :D

 

Mám rovnou napsat do Garmina? Nebo jenom dělám něco špatně? :huh: Věcičky od Garmina používám už od roku 2007, takže si dovedu s hromadou věcí už poradit sám, ale na tohle jsem už nějak krátký :angry:


Tento příspěvek byl upraven od Jarous1: 16 duben 2015 - 1:15

  • 0

#209 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2015 - 8:13

Bejt tebou píšu (nebo ještě lépe volám) rovnou do Garmina, obzvlášť pokud máš novou navigaci s příslibem upgrade na Topo2015. 


  • 2

tarmara.png


#210 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2015 - 19:06

Tak, hlásím, že 2 maily do Garmina to vyřešily :)


  • 0

#211 snorchl

snorchl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 168 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2015 - 10:25

Lidi ja si ted nedavno koupil novy Oregon 600 a uz jsem tam Topo Pro 2015 mel, ale musim rici i tak byl to opruz, nejdriv to neslo zalogovat kuli registraci a pak se nevygeneroval registracni kod, pro oboji jsem musel jit na Garmina.


  • 0

#212 zdf

zdf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2015 - 16:30

Ke tve ukazce, zkus se podivat treba na tohle: http://beta.map1.eu/...00033&layers=BT  To je o necem jinem, nez jsi ukazoval, ze jo? I tu turistickou znacku tam mas... Ano, i takhle muze vypadat OSM!

 

Ja myslim, ze to je alternativa. Uz dnes ji nekteri lide pouzivaji v Garminu. A uvedom si, ze ta mapa se kazdym okamzikem jen zlepsuje. Taky mam rad Topo mapu. Ale kdyz vidim, co garmin s mapou vyvadi a jak se k zakaznikum chovat, tak uz se zacinam secsakra drbat a rikat si, jestli mi to za ty prachy stoji, kdyz ta OSM uz vypada takhle.

Jo, tenhle vzhled OSM je perfektní.

Dotaz zní, jak mapu dostat do Garmina?

PS

Teď jsem si všiml hrubé chyby zde: http://ctrlv.cz/tCRt (zde není ulice=červené, je to areál školy=zelené)

Dá se to opravit?


  • 0

#213 zdf

zdf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2015 - 17:12

No at delam co delam tak nefunguje. V Mapsource se CTRL F vubec nezobrazi jako aktivni- funguje pouze CTRL SHIFT F - hledat nejblizsi. a v BC pokud zadam do policka vyhledavani napr "Praha" nenajde nic

pokud kliknu pravym a dam zobrazit nejblizsi tak to ukazuje

Asi bude problém v GMap Tool. Free verze vše nedělá, výpis z logu:

*******************************************************************************
Non Commercial only - Free cGPSmapper version with extended set of types
*******************************************************************************
Custom type definition    : YES
ESRI data support         : NO
POI full info             : NO
POI indexing              : NO
City indexing             : NO
Find intersection support : NO
Street numbers support    : NO
Street full address       : NO
Global indexing support   : NO
Auto-routing support      : NO
Marine (extended) types   : YES
Map locking support       : NO
*******************************************************************************

  • 0

#214 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2015 - 18:01


Teď jsem si všiml hrubé chyby zde: http://ctrlv.cz/tCRt (zde není ulice=červené, je to areál školy=zelené)

Dá se to opravit?

 

myslíš takto: http://www.openstree...3714/14.37830 ?


  • 0

#215 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2015 - 18:07

Jo, tenhle vzhled OSM je perfektní.

Dotaz zní, jak mapu dostat do Garmina?

 

Vypadá to zajímavě, ale na první pohled jsem našel chybějící ne právě malý les a hrad Frýdštejn je sice nakreslený včetně hradeb, ale nemá značku hradu :-(

 

Na to, abych to prověřil více mi to natahuje ruku s pokladničkou :-(


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#216 zdf

zdf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2015 - 18:15

Díky. Přesně tak.

Ještě by chtělo upravit to křížení Renoirova x Dreyerova (ta nějak divně přečuhuje). 


  • 0

#217 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2015 - 18:40

Detailisto.... :D  Máte to tam oba. Frýdštejn byl označen jako ruina, ale ne podle doporučení: http://wiki.openstre...Cs:Map_Features

 

Připomínky ale patří spíš do vlákna:Chyby v openstreetmap, tady je to OT.


  • 0

#218 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2015 - 18:47

Vy to porad jeste nechapete, jak tak koukam.

 

Existuji jen jedna data. Na openstreetmap.org, kde se i edituji. Jen bacha, ze tam neco na mape nevidte, vubec neznamena, ze to v datech neni! Prikladem jsou treba ty turisticke znacky. To je nase specifikum, takze tezko cely svet presvedcite, aby se tam v te vychozi mape kreslili. Kdyz ale data editujete, vidite uplne vsechno, i to co v mape vykreslovano neni.

 

Mapy slouzi k mnoha ucelum, a mnoho lidi ma rozdilne predstavy, co ma byt v mape vykresleno, a jakym zpusobem. Nekdo to chce jako autoatlas, nekdo jako topo mapu, ten chce tohle jiny zase neco jineho... Vtip je v tom, ze si z tech dat muze naprosto kdokoliv vytahnout co se mu zlibi, a vykreslit si z toho mapu dle jeho gusta!

 

A tak to nekdo dela i u tech map1eu. proste vezme data, a cas od casu vygeneruje ty obrazky tech map v podobe, v jake se mu libi. Dulezite je to cas od casu! To, ze tam vidite neco spatne, vubec neznamena, ze to v primarnich datech neni uz davno opravene. A i kdyz tam najdete chybu, kdokoliv ji muze opravit. Oprava se ale v tech vykreslenych mapach objevi az tehdy, kdy je jejich majitel necha znovu vykreslit. Coz byva mnohem drive, nez Garmin prijde s novou mapou. ;)

 

A k te pokladnicce... Openstreetmap po vas zadne ponize nechce! To chce jen ten clovek, co z toho OSM na vlastnim serveru generuje terabajty obrazkovych dat s mapou...

 

A ted to podstatne... pripadna mapa pro Garmin z OSM se negeneruje z toho, co jsem tu ukazoval.. ale z materskych dat. zhled zalesi na tom, jake mapove objekty se tam zahrnou a jaky vzhled se tomu udeli pres TYP soubor. Chtel jsem jen ukazat, jaka data v OSM jsou, a ze to cele muze vypadat zcela jinak, nez jak muze clovek ziskat dojem letmym pohledem na openstreetmap.org.

 

Uz chapete?


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 24 květen 2015 - 21:02

  • 3

#219 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2015 - 21:01

Jo, chápeme :-)

 

Na openstreetmap.org ta data vidím :-)

 

Asi nemám problém s tím přidat si do GPS další mapu, ale jak na to ?


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#220 MaLuPeS

MaLuPeS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)
  • LocationDěčín

Publikováno 28 září 2015 - 19:42

Zdravim, da se nekde na tuto mapu stshnout TYPek? Dik
  • 0
Oregon 550, iPhone 6





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:mapa, garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama