Přejít na obsah


Fotka

Garmin Oregon nejde zapnout


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
68 odpovědí na toto téma

#21 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 14:47

Když O450 "zapomene" keše, pomůže tvrdý reset (při zapínání držet roh displeje). On si je pak zase nějak znovu načte. Ale bohužel se nastaví do továrního nastavení, takže je třeba vše znovu nastavit. Ale v terénu je to lepší než nic.


  • 0

#22 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 15:12

Když O450 "zapomene" keše, pomůže tvrdý reset (při zapínání držet roh displeje). On si je pak zase nějak znovu načte. Ale bohužel se nastaví do továrního nastavení, takže je třeba vše znovu nastavit. Ale v terénu je to lepší než nic.

.....lepší než nic - to jo, díky za radu, může se hodit.


  • 0

#23 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 16:44

GPX máš na kartě? Jestli ano, nemůže být problém v kontaktech pro SD kartu? geoFukar radil tady (http://www.geocachin...tu/#entry437277) přimáčknout boky držáku karty, aby líp držela....


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 05 srpen 2014 - 16:50

  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#24 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2014 - 22:29

No, tak mám hodně podobný problém. Taky mi od včerejška moje stará památeční třístovka už nejde zapnout...

Bohužel je to ale hardwarový problém, "tlačítko" je už takové celé promáčklé. Přímo ta ploška na obvodu přístroje, ne mikrospínač uvnitř, ten je zatím v pořádku... A aby toho nebylo málo, tak ještě ten nálitek - gumový čudl uvnitř, který samotný tlačí na mikrospínač, ten je už dost zmasakrovaný, roztřepený, takže ani pořádně nedomáčkne ten spínač.

 

Nevíte někdo co s tím? O nějaké opravě přímo té gumy asi nemá cenu uvažovat, že? Tohle by asi nejlíp vyřešila výměna celého těla Oregonu... Nojo, ale dát to Garmina, to se asi nedoplatím, chjo :( Nemáte tedy někdo nefunkční vrak téhle GPS? Opravdu by mi z něj stačil jen ten samotný přední kryt...

 

Nebo rovnou novou GPS? To si taky nejsem jistý kterou dnes koupit... Oregon 600 je už spíše historie, Montana velká mrcha, Monterra taktéž, k tomu navíc nehorázně drahá, ještě k tomu bez PRO verze českých TOPO map :o A dát dalších 5tis za tuhle mapu koupenou samostatně, tak to by mne fakt mohli milovat :blink:

 

 

EDIT: Po dnešním mailování s Garminem mi byla sdělena cena opravy: 1790,- za komplet práce + materiál. Hmmm, tak teď opravdu nevím jestli mám za tyhle peníze ještě tuhle rachotinu udržovat při životě, nebo se plácnout přes kapsu a koupit něco nového, chjo :huh:


Tento příspěvek byl upraven od Jarous1: 15 srpen 2014 - 12:53

  • 0

#25 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2014 - 14:12

Tak hlásím výsledek našeho problému s Oregonem 450, který se nechtěl zapnout (nejdřív se chvíli načítal, po chvilce zhasl - nepomohl žádný tvrdý restart, připojování k PC, smazání všeho na kartě i uvnitř přístroje, vyzkoušeli jsme vše, co se tu radilo - jediný výsledek to mělo ten, že se načítal až do poloviny a pak teprve zhasl...)

Dali jsme ho v rámci záruční doby do opravy a teď po měsíci výsledek - vracejí nám peníze. 

 

Nevím, jestli mám jásat, nebo plakat - teď budeme muset řešit, co dál, co pořídit jiného. Zatím si vystačím s mobilem (na ten svůj a c:geo já nedám dopustit), ale ten Oregon se taky občas hodil... 


  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#26 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2014 - 15:20

Psal jsem o tomtéž u Dakoty 20 http://www.geocachin...uhlá-vista-hcx/ a taky se optal v Garminu. Jejich odpověď je zde: …tato vada se zpravidla projevuje ve chvíli, kdy se přístroj snaží načíst GPX s body či trasami, který je však nějak poškozen. Pokud se toto projeví zpravidla lze problém odstranit tak že ve vypnutém stavu zmáčknete a držíte zapínací tlačítko (cca 30-60 vteřin), během jeho držení připojíte přístroj k PC. Po oněch zhruba 30-60 vteřinách stálého držení zap.tlačítka se přístroj připojí k PC jako disk a je možné z jeho paměti odmazat GPX soubory. Poté by přístroj měl nabíhat bez problémů.


Tento příspěvek byl upraven od Trhac: 22 srpen 2014 - 15:20

  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#27 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2014 - 15:41

Ano, tohle jsme dělali, tahle rada tu už zazněla.  ;) I jsem tu psala, že jsme tohle samozřejmě taky zkoušeli. 

Jenže připojit k PC se nám Oregona povedlo až po několika (hodně) neúspěšných pokusech. Když se konečně k PC připojil, smazali jsme co se dalo, odpojili od PC a - NIC. 

Nepomohlo vůbec nic, ani ten tvrdý restart. Prostě ani po smazání GPX souborů - my navíc smazali i mapy, prostě vše, co jsme tam sami dodali... a stejně nenaběhl. Jediné co jsem psala - naběhl skoro až do poloviny, pak zase zhasl. 

No a reklamace dopadla tak, že nám vracejí peníze. Kdyby to šlo vyřešit, tak předpokládám, že když to Alza předala do servisu, že by to tam zprovoznili. Evidentně se to nepovedlo ani jim.  :(


  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#28 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 21 září 2014 - 6:40

Dnes se mi stala nemilá věc. Oregon 550 mi asi týden stál bez vynutý. Dnes jsem nabil všechny baterky a po vložení a snaze zapnou - nic. Vůbec se nezapne, nic se na displeji neukáže. Vyzkoušel jsem všechny baterie, i alkalický nenabíjecí a furt nic. Oregon naběhne jedině po připojení přes USB kabel. Když kabel odpojím, přístroj chcípne, i když tam baterie jsou,

 

Co s tím?

 

Díky za rady


  • 0

#29 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2014 - 7:10

Jsem jediný, komu Oregon 600, po zapnutí, jen zobrazí nápis GARMIN a pak stojí a nic dalšího nedělá ?

 

Jediné, co jde, je vyjmutí baterek a další pokus, někdy i několikrát po sobě :-(


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#30 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2014 - 8:22

Hele, tohle se mi uz asi dvakrat taky stalo. Vyndam baterky, zandam, zapnu, a vesele to normalne nabehne. Naposledy jsem si u toho vsiml, ze mel pak uplne ujety cas a tak to chvili trvalo, nez chytil druzice.


  • 0

#31 rr

rr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2014 - 16:37

Hele, tohle se mi uz asi dvakrat taky stalo. Vyndam baterky, zandam, zapnu (...)

Rekl bych, že to není chyba, ale vlastnost Garminů - mě se tak běžně chová Colorado. Baterky ven, baterky dovnitř a je to opravené. Přičítám to SD kartě, ale Colouš je už je také hodně prošoupaný a nětěsní, takže kdo ví..

 

@Niraj - moc bych tomu nevěřil, ale zkus vyndat SD kartu, dát zdravé baterie a pokud nic, pak ti nezbude než obrátit se na servis.


  • 0
nás a naše geopříhody naleznete na www.rrota.cz

#32 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2014 - 18:40

Kartou to určitě není, tu jsem měl venku a dělá to stejně.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#33 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 21 září 2014 - 19:17

Niraj´s problem:  tak to byl nakonec jen špatnej dotek 2 plíšků uvnitř přístroje, který vedou od baterek a doléhají volně na základní desku přístroje. Musel jsem Oregon "rozpůlit", plíšky jsem přihnul a ono to naběhlo. Tak naštěstí je taková blbost. Ale proč najednou z ničeho nic se to přestalo dotýkat, když ty půlky přístroje jsou k sobě dotažené a vůbec není šance, že by se to nějak hýbalo...?  

No nic, třeba to pomůže někdy někomu dalšímu.

 

Kolombo´s problém: mě tohle ze začátku taky hodně dělalo, když jsem měl Oregona nově. P5isuzoval bych to častému "hrabání" se v datech, různým zkoušením, přepisováním, mazáním, ..... Pomohlo mně vždy co radí kolegové zde: vyndat-zandat baterky a znovu nahodit. A jedno jsem to myslím řešil i tím Recovery grifem, co je popsán na str.: http://garminoregon....m/Miscellaneous


Tento příspěvek byl upraven od Niraj: 21 září 2014 - 19:25

  • 0

#34 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2014 - 19:55

... protoze kazdy napruzeny kontakt se casem unavi...


  • 0

#35 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2014 - 20:02

Kolombo´s problém: mě tohle ze začátku taky hodně dělalo, když jsem měl Oregona nově. P5isuzoval bych to častému "hrabání" se v datech, různým zkoušením, přepisováním, mazáním, ..... Pomohlo mně vždy co radí kolegové zde: vyndat-zandat baterky a znovu nahodit. A jedno jsem to myslím řešil i tím Recovery grifem, co je popsán na str.: http://garminoregon....m/Miscellaneous

 

Nojo, ale když vyndáváš ty baterky po šesté ....

 

Přijde mi to trochu obtěžující, ta závada :-(


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#36 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2014 - 21:07

Hele, komu to ještě problematicky startuje, mám jeden dotaz:

 

Nahráváte nová data do GPS vždy se stejným názvem ?

 

Já tam, zpravidla, dávám soubor okoli_O600.gpx a poigarmin.gpi

 

Stejný název, ale v nové verzi jiný obsah. Zkusím to dělat s různým názvem.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#37 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2014 - 21:12

GPX ta nenahravam zadna, jen obcas aktualizuji POI. Takze to klidne muze byt aktualizace toho GPI. Pouzivas muj gpigen, nebo poiloader?


  • 0

#38 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2014 - 22:05

GPIGEN, mám povelák na POI a SPOILERY.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#39 mnik

mnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2014 - 22:36

jen mala vsuvka: me o650 casto vytuhava pri prepinani mezi profilama (3.60 - celkem bez problemu, 4.1 - seka se to casto), jednou jsem nemel naladu vytahnout baterky pri zamrzu a nechal to byt asi hodinu, oregon byl furt zmrzlej , tak jsem vytahl /zasunul baterky a nic - vubec nereagoval, nic nenabehlo , takze nervozita ... uhaneni domu ... zapojit k PC a nic

 

vytazeni sd karty novy pokus o pripojeni k PC a ozil, pak uz po vraceni karty nabehl i na baterky (nic nemazal ani neupravoval)

 

zaver : az oregon zase vytuhne - baterky okamzite ven na nic necekat , jinak to bude jeste horsi


  • 0

#40 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2014 - 8:19

No, já profily přepínám jen málo.

 

Ale hned při první větší výpravě se mi kousal při logování, když jsme kešovali na PT v okolí Gorzna. To jsem vyndával baterie snad 10x za den. Seklo se to vždy při logování nálezu. Ale to může záviset i na datech a jejich množství.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka