Přejít na obsah


Fotka

Garmin Oregon nejde zapnout


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
68 odpovědí na toto téma

#41 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2014 - 10:33

Ja mam podezreni na jednu malickost uvnitr GPI, coz by ale mohlo byt resitelne!

Zkus si schvalne davat pozor na to, jestli to obcasne zatuhnuti pri nabihani neni prave po aktualizaci nejakeho GPI.


  • 0

#42 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2014 - 11:31

Ja mam podezreni na jednu malickost uvnitr GPI, coz by ale mohlo byt resitelne!

Zkus si schvalne davat pozor na to, jestli to obcasne zatuhnuti pri nabihani neni prave po aktualizaci nejakeho GPI.

 

To odpovídáš na mne ??

 

No, o tom tady píšu, že mám podezření, že to dělá po nahrání nových dat.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#43 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2014 - 16:10

Ja mam podezreni na jednu malickost uvnitr GPI, coz by ale mohlo byt resitelne!
Zkus si schvalne davat pozor na to, jestli to obcasne zatuhnuti pri nabihani neni prave po aktualizaci nejakeho GPI.

Ahoj, já používám GPIgen a GGZ od doby, kdys to uvolnil a oproti O300 se mi ani jednou nestalo, že by se O650 při načítání nových GGZ a GPI kousnul. Občas (cca jednou týdně) se to kousne při provozu, ale nikdy ne při načítání nových souborů. A staré GGZ a GPI v GPSce přepisuju novými se stejným názvem a nikdy se to při načítání nezaseklo. O300 se kousnul témeř vždy......

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 24 září 2014 - 16:30

  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#44 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2014 - 19:16

GGZ nahravas do O300? :o

 

Ja nahrava do O300 jen gpi a od publikace (vlastne jeste driv) gipgenu jen vytvorene jim. Jeste se mi nestalo, ze by se mi O300 zasekl.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#45 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 21:21

No, co to testuji s různými názvy souborů, tak mi GPS zapínací závadu nepředvedla.

 

Typické GPX mám cca 1800 keší a asi 2000 WP, do POI dávám celou ČR.

 

Možná to závisí i na velikosti souborů.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#46 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2014 - 6:04

GGZ nahravas do O300? :o
 
Ja nahrava do O300 jen gpi a od publikace (vlastne jeste driv) gipgenu jen vytvorene jim. Jeste se mi nestalo, ze by se mi O300 zasekl.

Nee, do O300 (který teď používá žena) samozřejmě jen gpx a gpi. A zlobí jen to GPXko, i když udělám ten "čtyřhmat" - vymazat staré GPX, zapnout, vypnout, nahrát nové gpx....
  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#47 FORAY 555

FORAY 555

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2014 - 4:14

Jsem jediný, komu Oregon 600, po zapnutí, jen zobrazí nápis GARMIN a pak stojí a nic dalšího nedělá ?

 

Jediné, co jde, je vyjmutí baterek a další pokus, někdy i několikrát po sobě :-(

Tak tento problém jsem měl u Oregon 650. Začalo to vyjmutím tak 2-3x a když to bylo i 6x, šel na první reklamaci.

(Navíc rychle vybíjel baterie, někdy se dostal kousek dál, až k načítání tras a pak se teprve seknul, kde jsem dával GPX raději do max.500 keší, ale ani to nepomohlo. A aby toho nebylo málo, tak se přístroj nepravidelně sám i vypínal cestou)

Po reklamaci to chodilo asi týden a závada byla opět stejná. Šel tam znova.

Podruhé to konečně dopadlo na výměnu a nový kus zatím chodí bez problémů.

(Oprava - Vada odstranitelná, z ekonomických důvodů řešeno výměnou.)


  • 0

#48 jmeli

jmeli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2015 - 15:20

Mám problém s Garminem Oregon 300 - nejde zapnout, po zapnutí se objeví logo, pak se displej do půlky vymaže a zbytek jsou černobílé pruhy. Baterky jsou nabité. SD kartu jsem vytáhla. Hard reset nefunguje - držím prst na displeji, mačkám tlačítko, ale nic se neděje, zase se displej jakoby vymaže.

Jediné, co mi jde, je připojit ho k PC jako "mass storage". Vymazala jsem všechny gpx soubory, ale nepomohlo to. Zkusila jsem přes Garmin Express nainstalovat aktualizaci SW, taky nic.

V diskuzi se několikrát opakuje odkaz na wikispaces, jenže to už nefunguje. Nedaly by se ty návody najít někde jinde na netu? Mně se to bohužel nepodařilo. Nebo máte ještě nějaký tip, jak to opravit?


  • 0

jmeli
Náš tým = LooneyCZ (ona) + Czechbart (on) + JuniorZK (ono) + Oregon 300 (gps) + GASP (statistika)


#49 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2015 - 17:21

Vymaž i vše ze složek 

Garmin\GPX\Nav

Garmin\GPX\Current


  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#50 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2015 - 20:26

K tomu nahrávání: Nahrávám GPX i POI, vždy vše a vždy znovu, pod stejným názvem. POI cca 20000 bodů, GPX asi 4000 keší. První zapnutí po nahrátí trvá vždy dost dlouho. Ale zapínám to vždy hned po exportu, abych se přesvědčil, že jsem tam nahrál, co jsem chtěl. Pak v terénu to už nezdržuje. Opravdu radím při potížích vymazat vše, nebo vyndat kartu, pokud je to na ní, a zapnout. Může to dělat i nějaká keš, nebo je toho prostě moc. Ale mě se toto stalo jen párkrát, spíš mi zatuhnul při provozu. To neřeším, vyndám baterky, dám zpět, zapnu a jede.


  • 0

#51 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2015 - 20:34

V kazdem pripade zkus i uplne jine baterky, protoze takto by se i mohly projevovat baterky, ktere uz maji moc velky vnitrni odpor. Takove baterie sice maji porad plnou kapacity, ale i kdyz jsou nabite, nejsou schopny dodat potrebny okamzity proud a GPSka zhavaruje. Narust vnitrniho odporu je normalni projev starnuti baterii, zvlaste u mene kvalitnich kousku.

 

Takze to zkus tam dat neco jineho, na otestovani staci trebas i dve nove alkalicke baterky. Uz se tu neco podobneho v historii par lidem stalo, takze za pokus to rozhodne stoji.


  • 0

#52 jmeli

jmeli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2015 - 14:02

Díky všem za rady. Vyzkouším jiné baterky i vymazání uvedených složek. Je fakt, že ty baterie už mám docela dlouho, ale zrovna jsem neměla k dispozici klasické. Takže musím koupit a dám vědět výsledek.
  • 0

jmeli
Náš tým = LooneyCZ (ona) + Czechbart (on) + JuniorZK (ono) + Oregon 300 (gps) + GASP (statistika)


#53 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2015 - 14:14

Baterie kupovat nemusíš. Stačí navigaci bez baterek připojit k PC a měla by naběhnout i bez nich. 


  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#54 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2015 - 15:10

Bez baterek naběhne jako Mass storage device. Jedině že bys měl napájecí kabel, se zkratovanými datovými dráty (nebo odpojenými?). Takový jsem měl, bohužel díky tomu, že byl vadný. Nebo bormální kabel a autonabíječku, nebo powerbanku, která to má tak zapojeno vevnitř. Ale nejjednodušší asi bude koupit ty baterie.


  • 0

#55 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2015 - 17:47

O450 a 550 normálně naběhnou s klasickým USB kabelem. Jen si musíš odklepnout na displeji, že to tak chceš. Takže záleží na tom, jestli se Oregon sekne už před výběrem, nebo až po něm.

Předpokládal jsem, že by to tak mohlo být i u O300, ale to fakt netuším. Mám 550.


  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#56 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2015 - 20:35

Zajímavé, mě nabíhá O450 jen jako fleška. Možná se to dá nějak zapnout v nastavení.


  • 0

#57 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2015 - 21:57

Zajímavé, mě nabíhá O450 jen jako fleška. Možná se to dá nějak zapnout v nastavení.

 

Viz http://www.kolmanl.i...?show=oregon450

 

odstavec Napájení v autě


Tento příspěvek byl upraven od Zagloba: 22 listopad 2015 - 21:58

  • 0

#58 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2015 - 6:58

To je ono. Dá se to tedy nastavit. Ale s nekomunikujícím kabelem se přepne do napájecího režimu rovnou.


  • 0

#59 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2015 - 8:53

Hlavne, kdyz gps nejde zapnout, tezko se to prenastavi.
  • 0

#60 jmeli

jmeli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2015 - 9:57

Tak GPS ožila! Vymazala jsem GPX/Current, dala nové baterky (nenabíjecí), vytáhla jsem SD kartu a rovnou i aktualizovala sw a Oregon naběhnul! Díky za rady!

 

Zapnout jako mass storage do PC nebyl problém, to se podařilo vždycky, jenže GPS nechtěla naběhnout s baterkami.


  • 0

jmeli
Náš tým = LooneyCZ (ona) + Czechbart (on) + JuniorZK (ono) + Oregon 300 (gps) + GASP (statistika)





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama