Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Tvorba listingu a vložení obrázků

návod

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 suaeda

suaeda

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2014 - 19:20

   Mám již dost odlovů za sebou a rád bych založil nějakou svojí kešku pro ostatní. Mám připraveny asi 3 kešky s popisem zatím ve wordu. Ale nevím jak na to. Přečetl jsem strohý návod ve wiki, proklikal si zakládání keší na stránkách geocachingu, ale potřebuji odbornou pomoc.

   Poraďte pro začátečníka, který neumí základní html tagy jednoduchý html editor pro tvorbu listingu. Tvorbu keše pomocí návodu na geocaching.com nechci dělat, protože chci založit trochu složitější multinku, nebo mysterku.

   A druhá otázka se týká vložení obrázků, protože jsem si všiml že poslední dobou se u některých keší v listingu vůbec nezobrazují. Jak je nahrát do listingu? Můžu rovnou ze svého PC, nebo musím nejdříve obrázek někam uložit na net?

   Návod odkazující na wiki, nebo jak psát web mne nedoporučujte. Nejraději bych byl za hotový krátký listing, jako vzor, který bych mohl použít a po doplnění textu mohl vložit rovnou při tvorbě své keše. Jsem ochoten se za funkční vzor i nějak vyrovnat.

                     Díky za pomoc.


  • 0

#2 modry adept & Peggy

modry adept & Peggy

    Modry adept & Peggy

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2014 - 19:35

Já používám editor --- HTML Editor 3.0

 

Co se týká obrázků, nahraju je do listingu, otevřu a najdu adresu která má v sobě slovo geocaching. Tuto adresu potom protáhnu editorem html a vložím do textu listingu.


Tento příspěvek byl upraven od modry adept & Peggy: 29 červenec 2014 - 19:39

  • 0

#3 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2014 - 19:41

Základ je nahrát si obrázky na web k listingu, je tam na to přímo volba.

 

HTML pro listing je snadné, vystačíš s pár příkazy.

 

http://www.jakpsatwe...klady-html.html

 

http://www.jakpsatweb.cz/obrazky.html


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#4 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2014 - 20:03

A abys z toho vymlatil i odkaz na ten obrazek, tak na nej klikni pravym mysitkem a dej Kopirovat odkaz/kopirovat URL - zalezi na prohlizeci, co ti nabidne


  • 0

#5 suaeda

suaeda

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2014 - 20:55

Díky za příspěvky.

Uvidím zda to půjde. Kdyby byl pro mne html jazyk jednoduchý jako tvorba složitých vzorců v excelu tak je to legrace. Ale není. Je to pro mne mysterka o obtížnosti 10. Když se nezadaří tak bude jen o několik málo kešek méně. Potřeboval bych se přihlásit někam na počitačový kurz zaměřený na tvorbu základů webu.


  • 0

#6 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2014 - 21:08

HTML jazyk je jednoduchý, když si z něho vybereš jen tu jednoduchou část. A to je to, co ti k sepsání listingu stačí. Mysterka je to max za dvě, tři hvězdy...


  • 2





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:návod

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama