Přejít na obsah


Fotka

Nove CZ polygony

geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
115 odpovědí na toto téma

#1 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2014 - 9:33

Brzy budou vydany nove CZ polygony. Tim chci podekovat Geldovi, ktery mel semnou svatou trpelivost. ;)

 

Pozor, pri teto prilezitosti doslo ke zmenam! Polygony jsou nejen aktualni, ale take mnohem presnejsi. Mohly by byt teoreticky jeste presnejsi, ale snazili jsme se najit nejaky rozumny kompromis mezi presnosti a slozitosti polygonu, aby se s tim dalo rozumne pracovat.

 

Polygony byl take preorganozovany. Nyni tam jsou jen ctyri vrstvy:

  • kraj
  • okres (ovsem pozor, okres "Praha" je nahrazen starymi deseti prazskymi obvody, tedy Praha 1 az Praha 10.)
  • POU (zmena je ta, ze vsech 22 Prazskych casti je oznaceno cisly!)
  • casti (stare mestske casti a mestske obvody byly slouceny do jedne spolecne vrstvy a do spolecneho tagu. Pribyl polygon s nazvem '-', ktery predstavuje plochu mimo jakoukoliv mestskou cast.)

Doslo tedy ke zjednoduseni jednotlivych vrstev, a nove ma navic kazda vrstva 100% pokryti republiky.

 

Z duvodu takovehoto prekopani instalator odstrani nejen stare polygony, ale take stare tagy prirazene Dividerem, aby se vsechny pridelily ponovu a znovy podle novych polygonu. Bude take nutno upravit pripadne vase filtry, pokud pouzivaly primo nejaky polygon. A v neposledni rade, je treba upravit filtry, pokud se odkazuji na jiz neexistujici tag.

 

Na stavajici GGstat ma tato zmena v praxi ten vliv, ze se prestane ukazovat okres Praha (nebot v polygonech prestal existovat, musel by zacit brat hodnoty "Praha*"). A pripadna statistika mestskych casti je trochu splasena. Dopad na Stator jsem nezkoumal, je to preci jen porad betaverze, a urcite se rychle prizpusobi. :)

 

Tak doufam, ze tato zmena nezpusobi nekomu nejake potize, a ze bude jen ku prospechu veci.


  • 0

#2 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2014 - 13:52

Halumo, prosím, já jsem lama - co to prakticky způsobí v databázi nalezených keší? Znamená to, že jakmile se spustí divider, tak to přemaže ty městské části, jak jsem je měla nastavené dřív, a udělá se všechno jinak? Měla jsem kvůli mapkám u některých keší ty tagy přepsané tak, aby např. zařazovaly keš do městské části (ne podle čísla, ale např Suchdol, Přední Kopanina, Lahovice atd) nikoliv dle úvodek, ale podle polohy finálky. To se mi to teď po aktualizaci všechno přemaže?


  • 0

#3 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2014 - 14:05

Ano, presne tak. Kazdopadne, pokud mas u kese finalni waypoint, tak (jestli se nepletu) by s emely souradnice priradit prave podle umsiteni toho WP (aspon driv to tak bylo teda :D).


  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2014 - 14:16

Divider prirazuje podle finalek. A ano, soucasne prirazeni se vymaze a nastavi znova.
  • 0

#5 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2014 - 16:32

A ty polygony už jsou v provozu ?

 

Jak je načtu do GG ? Divider nic nového nestahuje.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#6 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2014 - 16:47

Ale Haluma to pise hned jako prvni vetu: 

Brzy budou vydany nove CZ polygony

;)


  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2014 - 17:54

Az polygony budou, nabidnou se jako normalni aktualizace pluginu. Chtel sjemjen informovat predem, at nejste prekvapeni.


  • 0

#8 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2014 - 18:41

GgStatu jsou okresy celkem jedno, v tabulce se vypíše všechno tak jak to bude v databázi. Horší to bude s mapou okresů, protože ta asi jednotlivé obvody nemá. Takže tahle změna vymaže Prahu z mapy okresů. Pokud by se ovšem nejdříve změnila mapa okresů, tak by stačilo změnit mapování okresů na zkratku, a to jde i v template.


  • 1
MaFa

#9 Dragouni

Dragouni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2014 - 19:11

Prekvapeni budeme, az budeme muset jet znovu do nejakeho okresu, nebo mestske casti, protoze v novych polygonech se kes treba zaradi jinam. To by se u kesi na rozhani stat treba mohlo :D
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2014 - 19:22

To se stat muze, nektere kese se skutecne priradily jinam nez byly.

 

Tip - pred instalaci novych polygonu si muzete stavajici kategorie tagu prejmenovat - tim padem se pri aktualizaci nesmazou a pak to muzete porovnat s novym prirazenim.


  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2014 - 19:27

Pokud by se ovšem nejdříve změnila mapa okresů, tak by stačilo změnit mapování okresů na zkratku, a to jde i v template.

 

Ted jsem moc nepobral, co myslis s tou zmenou mapy okresu? jestli jde zmenit mapovani na zkratky v template, pak se mapa menit nemusi, ale musi se doplnit template tak, aby Praha 1, Praha 2, atd. mapoval na zkratku okresu Prahy. To jde?


  • 0

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2014 - 9:48

Odted by se vam mely nove polygony nabizet k aktualizaci.


  • 0

#13 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2014 - 10:02

Mapovani Praha 1, Praha x na Praha sice jde, ale ve vysledku budes mit x krat Prahu, s cimz si mapa urcite neporadi, natoz aby to secetla, ale treba se pletu, nezkousel jsem to. GgStat rozlisuje okresy a ne zkratky, takze zadny mezisoucet se nekona. Proste vytvori tabulku vsech okresu (neboli ruznych hodnot v tagu) a pak jim pri generovani odkazu na mapu prideli prislusne zkratky.

Cim vic ruznych hodnot se nacpe do jednoho tagu, tim hur bude GgStat pracovat. Ja vubec nechapu, proc chces mezi okresy nacpat prazske obvody, to preci neodpovida zadne norme. Pokud ovsem na takovem delenit trvas, tak je treba zaridit, aby to taky bylo videt na mape okresu/prazskych obvodu, jinak takove deleni v puvodne smysluplnem tagu ztraci smysl. Nejjednodussi by bylo nechat tag okresu tak jak je ted a pridelat ten tvuj novej tag.


  • 0
MaFa

#14 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2014 - 10:03

Kdo chce mit funkcni mapu okresu v GgStatu tak at rozhodne nove polygony nestahuje.


  • 0
MaFa

#15 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2014 - 10:07

Ono by to bylo hezké jak je to na Slovensku - Bratislava a Košice vytažené zvětšeně vedle a tam už jsou obvody dobře vidět. Jenže to znamená dost velké úpravy mapek. Jenže podle toho co vidím na Internetu ohledně "okresy Slovensko", tak tam to má skutečně pozici okresu.

 

A netlučte mne za kaciřství - ale pražské městské obvody jsou pro ne-Pražáka naprosto nepochopitelné a rád bych věděl zda jim sami Pražázi rozumí. Už jsem viděl několik číslování a každé bylo úplně jiné,


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 08 srpen 2014 - 10:11

  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2014 - 10:09

Neodpovida to norme, odpovida to zdrave logice.

 

Mapa okresu v gGstatu vesele funguje, maximalne zustane jen bila Praha. Coz vzhledem k tomu, jak treba uz dlouho nefunguje mapka samotne Prahy, nepovazuji za tragedii.


  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2014 - 10:32

Pokusim se vysvetlit tu Prahu:

 

Praha je v soucasne dobe delena podle ruznych zakonu na ruzne celky, ktere se navic vzajemne ruzne prekryvaji. Zmatek!

 

Nejvice hrube deleni na Praha 1 az Praha 10 vzniklo § 2 zákona č. 36/1960 Sb. o uzemnim cleneni statu, a mam pocit, ze se to dodnes nepovedlo zrusit. Toto cleneni je treba dodnes patrne v postovnich smerovacich cislech, v postovnich adresach, atd. Proto mi prijde skoda, abychom to v polygonech nemeli.

 

"Ten zákon stanovil nové členění státu na kraje a okresy. Hlavní město Praha dostalo status rovnocenný krajům, obvody status obdobný okresům." pravi Wikipedie. Proto jsem sahl k logickemu kroku, ze jsem onen "okres Praha", ktery by jinak byl zcela shodny s "krajem Praha" (tady neprinasel by zadnou novou informaci), jsem nahradil temito deseti obvody.

 

Proc jsem to nedal do samostatneho tagu? Protoze jsem chtel mnozstvi tagu naopak zredukovat, a vyrobit co nejmene vrstev trideni, ktere budou mit 100% pokryti statu, aby se co nevice urychlilo pridelovani novych polygonu, ktere jsou nekolikanasobne slozitejsi a tim padem i pomalejsi, nez ty predchozi.

 

Jemnejsi cleneni na 22 casti prahy bylo puvodne v "Poverenych uradech". Nyni tam puvodne byla opet jen jedna velka cela Praha. Toto cleneni jsem tam vratil, protoze v puvodnich datech bylo, jen se nektere nazvy prejmenovaly tak, aby bylo pouzito ciste ciselne oznaceni. Prijde mi to prakticke.

 

Dalsi cleneni na 57 samospravnych mestkych casti zustalo zachovano v tagu Mestskych casti. Do tohoto tagu se jen pridaly ta mesta, ktere se neclenila na mestska casti, ale na mestske obvody. Z pohledu prava jsou to rozdilne veci, ale pro nase ucely je nesmysl to rozlisovat, navzajem se to neprekryva, ale doplnuje.

 

Nejjemnejsi cleneni na katastry jsem do verejnych polygonu schvalne nedaval.

 

Toz, tak!


  • 0

#18 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2014 - 10:49

Tady se nam ty ruzne logiky cleneni statu neprotinaji. GgStat pouziva jednoduchou logiku na uzemni deleni, jedna mapa = jeden tag. Vyskyt vsech ruznych hodnot v tagu se secte a po prelozeni na kod se preda mape. Takze nakonec nezbyde nic jineho, nez udelat Divider2 kterej to z tvych tagu prekope do prislusnych mapovych tagu.


  • 0
MaFa

#19 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2014 - 11:12

Domnivam se, ze nektere okresy jsou asi spatne pojmenovany (asi se zmenil nazev souboru a nevybarvi se polygon). Jde o okresy Sokolov, Plzen-Jih, Strakonice, Prachatice, Teplice, Semily a Rychnov nad Kneznou.

 

Kdyz v databazi vyhledam nalezene kese v danem okrese, tak tag maji spravne prirazeny. Pouze se nevykresli v GgStatu - tzn. chyba bude asi v nejakem internim pojmenovani (jako v ini u Statoru).


  • 0

GPS: Garmin Oregon 450, Nexus 7 2013 3G, HTC Desire X

Blog: manuály pro a:Drake


#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2014 - 11:19

Zkusil jsem letmo ten Sokolov, a zda se mi v poradku, pojmenovany je stejne jako driv, kese mi to priradilo...


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama