Přejít na obsah


Fotka

Oregon 300


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#21 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 12:20

Mně hrozně mrzí u těch odolnejch telefonů (taky už jsem o něm přemejšlel), že co jsem tak koukal tak největší baterku co maj je cca 2200mAh. To se  zaplou GPSkou, velkym displejem atd moc dlouho nevydrží. Proč když může Lenovo dělat neodolnej telefon s baterkou 4100mAh nemužou tohle dát do odolnýho telefonu...

 

Držák k tomu jsem ani neřešil, to mě nenapadlo v tu chvíli...


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 18 srpen 2014 - 12:20

  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#22 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 12:34

Mně hrozně mrzí u těch odolnejch telefonů (taky už jsem o něm přemejšlel), že co jsem tak koukal tak největší baterku co maj je cca 2200mAh. To se  zaplou GPSkou, velkym displejem atd moc dlouho nevydrží. Proč když může Lenovo dělat neodolnej telefon s baterkou 4100mAh nemužou tohle dát do odolnýho telefonu...

 

Držák k tomu jsem ani neřešil, to mě nenapadlo v tu chvíli...

Už se sice stáčíme od tématu, ale nedalo mi to.

 EVOLVEO StrongPhone D2 má 4500mAh. Ale má jen 512MB RAM a navíc ty rozměry.

Já si to Lenovo se 4000mAh koupil, ale hned ten den jsem ho poslal zpět. Je to moc obrovský a byla tam nějaká divná ROMka. Porád se to kousalo.

Zakoupil jsem tedy LG L90 s 2500mAh. Včera jsem měl v Locusu zapnuté trasování asi 6 hodin a bateka je dnes asi v polovině.


  • 0

#23 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 12:39

Sencor Element Destroyer nebo Aligator RX430 eXtremo mají "už" 2800mAh. Oboje v rozmezí 6500-7500,- Kč. Akorát nevím jestli potřebuji platit za dualSIM strojovnu, když tam kartu nechci mít ani jednu :D

EVOLVE / EVOLVEO tak nějak nevěřím, ti na trh pustí výrobek a tím pro ně veškerá "podpora" končí. Málokdy se člověk dočká update firmware, možná ještě tak v případě nějakého velkého problému...


Tento příspěvek byl upraven od Jarous1: 18 srpen 2014 - 12:42

  • 0

#24 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 13:17

GPS je GPS ... Zkoušel jsem už kde co ... Ale turistické GPS od Garminu pro geocaching prostě nemají konkurenci ať si kdo chce co chce říká :) a všichni co špekulovali,tak stejně jen vyhodili peníze ... Samozřejmě mít u sebe mobil pro nouzové odlovy a s přístupem na web je nepostradatelná součást vybavení profesionálního kačera, která mnohdy hodně ulehčí práci :) ... 

Bohužel,když navíc opomenu vše ostatní, tak baterie je prostě problém u všech androidích věciček. Když budete hodně rychlí, zvládnete 10 keší a jde do kytek. O nějakém trailu ani nemluvě ... A tahat sebou další věci jako power banky a jiné nesmysly ... nevím no ... Dle mého názoru jen vyhození peněz, když super navigace etrex 10 je za nějaké 3000 nová ... 


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#25 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 15:04

Zkuste se ptát po maketě 300/450/600, je to totiž úplně totožný originál kryt. Když jsem se ptal za kolik mi ji v elektru s GPS prodají, řekli 200,- Kč. Akorát už ji všude nemají páč se už neprodává.


  • 1
www.povetrnik.cz

#26 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 15:32

To mě také napadlo, jen jsem si nebyl jistý,že to bude uvnitř stejné ... Zkusím se poptat, díky moc ... 


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#27 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 15:50

Neskutečné ... To je politika až se z toho zvedá kufr ... 

 

Citace odpovědi z Garminu :

"Dobrý den,
bohužel nikoli, makety jsou určeny k prodeji pouze našim partnerům, kteří s námi mají dealerskou smlouvu."


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#28 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 20:14

Hovada... zeptej se v nějakém obchodě kdfe tu maketu mají... třeba už ji ani nemají vystavenou!


  • 1
www.povetrnik.cz

#29 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 21:36

Tohle prostě nechápu :angry:  Kdyby takhle fungovaly třeba automobilky, tak se koncový uživatel k veškerým náhradním dílům vůbec nedostane a každou blbost by cáloval, včetně práce, samozřejmě, pouze v předraženém servisu? Naštěstí to tak není... Přitom v některých případech ty samodomo opravy mohou být pěkně o hubu, něco člověk podělá a pak může jít i o život.

A Garmin se tady crcá o kus plastu za 1000,-, nebo na kolik si tenhle kousek bakelitu vlastně cení, nemám slov :( Neřeknu kdyby se mu někdo vrtal v obsažené elektronice, ale takhle???


Tento příspěvek byl upraven od Jarous1: 18 srpen 2014 - 21:37

  • 1

#30 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 22:09

Učebnicový příklad Amerického imperialismu ... Ale to na Čechy neplatí. Chce to jen trochu času a on se ten kryt objeví. Když nemůžu já za ním, příjde on ke mě :) ...

A pak do Garminu pošlu fotku, že to jde i bez nich :) 


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#31 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 9:40

GPS je GPS ... Zkoušel jsem už kde co ... Ale turistické GPS od Garminu pro geocaching prostě nemají konkurenci ať si kdo chce co chce říká :) a všichni co špekulovali,tak stejně jen vyhodili peníze ... Samozřejmě mít u sebe mobil pro nouzové odlovy a s přístupem na web je nepostradatelná součást vybavení profesionálního kačera, která mnohdy hodně ulehčí práci :) ... 

Bohužel,když navíc opomenu vše ostatní, tak baterie je prostě problém u všech androidích věciček. Když budete hodně rychlí, zvládnete 10 keší a jde do kytek. O nějakém trailu ani nemluvě ... A tahat sebou další věci jako power banky a jiné nesmysly ... nevím no ... Dle mého názoru jen vyhození peněz, když super navigace etrex 10 je za nějaké 3000 nová ... 

Aby nedošlo k omylu. Já jsem také zastáncem outdoorových GPS, ale můj nový telefon (viz výše) má zcela zřejmě delší výdrž než moje Dakota 20. Občas beru s sebou ještě eTrex Vista, tak mohu porovnat jejich výdrž.

A kromě toho je fajn mít s sebou více mapových podkladů. Zvláště u lesních a polních cest se TOPO Czech, Seznam a Shocart dost liší.


  • 0

#32 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 10:58

Paradoxně zde jsou k mání všechny díly na Oregon s čestnou výjimkou vrchní části krytu... :huh:


  • 0

#33 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 11:02

Dva tisíce za pár gramů plastu???


  • 0

#34 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 13:56

Vzpominam na kolegu, kteremu se v GPS rozbil usb konektor... Servis Garminu byl marny... nakonec take sehnal maketu a vzal usb konektor z ni. Takze ja se uz nedivim nicemu. Servis proste funguje tak, ze v zaruce meni kus za kus, jinak neumi opravit vubec nic.
  • 0

#35 blizek

blizek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 9:34

Ahoj, pokouším se o odlov jedné keše s chirpem... Nejdříve jsem si do telefonu Sony Ericsson Xperia pro nainstaloval aplikaci Chirp, ale nepodařilo se mi chirp načíst. Na webu jsem se dočetl, že Oregon 300 chirp podporuje, ale asi mám starou verzi firmware: mám tam verzi softwaru 3.70 a verzi softwaru GPS 4.34 Poradíte mi někdo, s jakou verzí by to mělo šlapat? Díky...


  • 0

#36 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 9:38

Normalni telefon neumi komunikovat pres ANT+, musi to mit i hardware podporu. Aplikace nestaci.

 

Nicmene ten O300 by to vazne mel umet, mozna to mas jen nekde v nastaveni vypnute. jestli je to az od nejake verze FW, to nevim. Ale co ti brani si do toho Oregona dat nejnovejsi firmware?


  • 0

#37 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 9:40

Myslim, ze s tvym FW by to melo chodit. Ja mam O300 a ackoli mi kdysi chirp chodil, ted nechodi. Neni to veci FW, ale jde o HW zavadu. Zkus se pripojit k jinemu Oregonu pres ANT+. Pokud to pujde, mel by jit i ten chirp, pokud ne, muzes mit stejny problem jako ja. (Opravovat se to nevyplati.)


Tento příspěvek byl upraven od gord: 27 srpen 2014 - 9:40

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#38 blizek

blizek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 9:42

Já ale tu položku CHIRP nemůžu najít v menu Garmina...


  • 0

#39 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 9:54

Já ale tu položku CHIRP nemůžu najít v menu Garmina...

Nehledej slovo CHIRP, ale "Sdílet bezdrátově" a tam "přijmout"

 

Já teda CHIRP použila jednou, na GPS MAZE, kde jsem to prostě musela vyzkoušet, když už toho Oregona mám  :D


  • 0

#40 blizek

blizek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 9:57

Sdílet bezdrátově se používá na přenos dat, která chci odeslat na jinou GPS-ku, například trasové body, trasy, prošlé trasy, schránky s poklady...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama