Přejít na obsah


Fotka

Giga Mnichov


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 11:21

Tak se někdo pochlubte se zážitky z Mnichova. Docela by mě to zajímalo :)

 


  • 0

#2 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 11:57

Já tam teda nebyl, ale zážitky si dovedu představit. Olympijský stadion, všude mraky stánků, mraky lidí, mraky vypnutých keší.


  • 0

#3 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 12:04

Hele, kupodivu to nebylo odlišný od MEGA. Mnichov (i stadion) je dostatečně velký, takže se cachíchtiví cacheři jednoduše rozptýlili. Jasně, některé cache se předávaly z ruky, to snad ani jinak nejde, ale sem tam bylo i něco hezkého - třeba velká cache, která měla speciální tapetový logbook pro tento víkend a standardní na šňůře, aby si ho mohli hráči podat ven a nelézt tam všichni.

Typická polovičatě plná sklenice - někdo vidí poloprázdnou, někdo poloplnou. To bude vždycky.


  • 0

#4 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 12:12

U nás bylo zklamání, že třeba T5 kešky v prostoru stadionu byly mimo provoz. Okolo dvou jsme měli cestu a byly položeny "na zemi"


  • 0

#5 janahrom

janahrom

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 12:15

Bylo to fajn - lidí hodně, ale na velkém prostoru, stánky nějaké byly a pár vypnutých keší taky, ale možností k lovu spousta. Já jsem si tam rozšířila počet ikonek o 4 typy. Jeli jsme vlakem a po městě jsme se přemísťovali metrem, s dopravou žádné problémy. A pokud jde o mraky, zmokli jsme jen třikrát, z toho jednou durch. Všude trackovatelná auta a trika. Atmosféra přátelská jako loni v Praze a překvapilo mě, že Mnichov je fakt pěkné město.


  • 1

#6 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 12:40

Na stadionu jsme se moc dlouho nezdrželi a ráno bylo lidí ještě pomálu (i když i tak jich bylo dost). Některé keše vypnuté, některé ne, ale nejeli jsme kombajnovat, takže nám to nevadilo. :) Zastavili jsme se pro pár pěkných keší, odlovili dvě webky a virtuálku. Za návštěvu stojí vysílač (věž) u stadionu, z plošin ve výšce stopětaosmdesát metrů byl skutečně nádherný rozhled do krajiny a celé město měl člověk jak na dlani. Zaskočili jsme i do BMW a pak vyrazili do centra, prohlédnout si město. Mnichov je moc pěkné město, trochu mi jeho styl přípomíná Vídeň (skoro jak přes kopírák, ale v dobrém slova smyslu). Pokud by si někdo představoval davové šílenství, tak se plete. Ano, kačerů bylo hodně, avšak jakmile se člověk krapet vzdálil od stadionu, tak jich bylo méně a méně. Někde se logbooky předávali, někde byl klid a v centru bylo tolik lidí, že se proti tomu těch pár kačerů doslova ztratilo v davu. :)

EDIT:

Bylo to fajn - lidí hodně, ale na velkém prostoru, stánky nějaké byly a pár vypnutých keší taky, ale možností k lovu spousta. Já jsem si tam rozšířila počet ikonek o 4 typy. Jeli jsme vlakem a po městě jsme se přemísťovali metrem, s dopravou žádné problémy. A pokud jde o mraky, zmokli jsme jen třikrát, z toho jednou durch. Všude trackovatelná auta a trika. Atmosféra přátelská jako loni v Praze a překvapilo mě, že Mnichov je fakt pěkné město.

Ten vlak a metro vám snad trochu i závidím. Kolejová vozidla, to je moje. ^_^ Na kolik vás ta cesta vyšla?


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 18 srpen 2014 - 12:42

  • 1

#7 Frenkonix

Frenkonix

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 13:17

Jak to vypadalo na stadionu se můžete podivat zde https://www.youtube....eature=youtu.be

Celodenní metro stalo 6e.

 

Obsah na stadionu byl o ničem, škoda vstupného. Stadion+okolí a prohlídka města byly skvělé. Kačeři byli všude po městě, atmosféra přátelská. Spousta příležitosti k pokecaní a procvičení konverzace v cizích jazycích. Jaké si to každý udělal, takové to měl  :D 


  • 2

#8 janahrom

janahrom

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 13:23

Je to tak trošku neuvěřitelná částka: 495 korun z Pardubic do Mnichova a zpět včetně metra. Byli jsme čtrnáctičlenná skupina, což bylo pro výši slevy důležité.


  • 1

#9 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 13:26

Kdepak, bylo to o korunu dražší - 496 Kč. Ale stejně jsme dali víc za piva :D


  • 0

#10 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 14:28

Jak už někdo napsal, tak na stadionu jako DOST nuda, sem tam nějakej stánek (nuda, včetně Garminu a Petzlu), nějaký sakra laciný hry, poměrně pěknej logbook, na kterej se téměř nedalo zapsat, mapa na zapíchnutí špendlíku (vodkud seš typu) - opravdu téměř škoda vstupného (za těch 12 ér jsem večer předtím měl velmi slušnou večeři), navíc totálně nezvládnutá fronta na zakoupení si lístků na fleku.

 

Dvě řady, jedna použitelně se pohybující, v druhý dle mě idiot, kterej si chtěl povídat a povídal si a povídat a to nejen s nakupujícími, ale i s kolegama ve stánku a to je dost na pár facek, po půl hodině ve frontě - navíc anglicky taky moc nebékal.

 

Kešku v Olympiaparku jsem si odlovil jen jednu, nějak jsem neměl tendence tam hopsat nějak dlouho, procházka po parku je super, stejně jako oblast olympijského parku a jeho blízkého okolí, stejně tak pro mě bylo hlavní lákadlo téměř přilehlé BMW muzeum a tak jsem tam strávil víc času než na eventu.

 

A doprava - zjistil jsem, že navigace mě neumí odnavigovat "mimo ty zkurvený zóny pro eko auta s nálepkou" (pro příště, koupit si nálepku, než pojedu do Německa) - tak jsme trošku bloudili, než jsme trefili na parkoviště - ale jinak, doprava fajnová a to i přes probíhající rekonstrukce - o den později jsme jeli znovu kolem a už jsmte to trefili v pohodě a navíc jsme viděli i Allianz arenu, takže jako taky fajn. Určitě mě tahle krátká návštěva namotivovala na další (a delší) návštěvu Mnichova (takže to účel splnilo:) ).

 

Ale samotnej event tak nějak nijakej, podle mě i nezvládnutej z organizačního hlediska (vypadalo to, že vlastně nikdo neví, co má a co nemá dělat). Super byl stánek s německejma Retrívrama, to bylo fajn, ten byl poměrně v obležení a ti retrívři tam vypadali spokojeně - to bych doporučil i k nám.

 

A mám pár otázek pro znalé německého prostředí:

1) Jak běžný člověk pozná, kterou ekonálepku si má nalepit na auto (nebo to někdo řídí?)?

2) Proč poblíž Allianz Areny není žádná keš?


  • 0
:)

#11 Paw&lucima

Paw&lucima

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 15:11


1) Jak běžný člověk pozná, kterou ekonálepku si má nalepit na auto (nebo to někdo řídí?)?

 

http://www.uamk.cz/a... plaketu v ruce

 

A kolem Allianz Areny pár keší vidím: http://coord.info/ma...6,11.62921&z=15


  • 0

#12 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 17:05

Jo, ale nejsou "blízko", jsou až mimo areál - a to je mi divný - ale je to fuk a díky za link!


  • 0
:)

#13 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 17:22

Jak už někdo napsal, tak na stadionu jako DOST nuda, sem tam nějakej stánek (nuda, včetně Garminu a Petzlu), nějaký sakra laciný hry, poměrně pěknej logbook, na kterej se téměř nedalo zapsat, mapa na zapíchnutí špendlíku (vodkud seš typu) - opravdu téměř škoda vstupného (za těch 12 ér jsem večer předtím měl velmi slušnou večeři), navíc totálně nezvládnutá fronta na zakoupení si lístků na fleku.

 

Dvě řady, jedna použitelně se pohybující, v druhý dle mě idiot, kterej si chtěl povídat a povídal si a povídat a to nejen s nakupujícími, ale i s kolegama ve stánku a to je dost na pár facek, po půl hodině ve frontě - navíc anglicky taky moc nebékal.

 

Kešku v Olympiaparku jsem si odlovil jen jednu, nějak jsem neměl tendence tam hopsat nějak dlouho, procházka po parku je super, stejně jako oblast olympijského parku a jeho blízkého okolí, stejně tak pro mě bylo hlavní lákadlo téměř přilehlé BMW muzeum a tak jsem tam strávil víc času než na eventu.

 

A doprava - zjistil jsem, že navigace mě neumí odnavigovat "mimo ty zkurvený zóny pro eko auta s nálepkou" (pro příště, koupit si nálepku, než pojedu do Německa) - tak jsme trošku bloudili, než jsme trefili na parkoviště - ale jinak, doprava fajnová a to i přes probíhající rekonstrukce - o den později jsme jeli znovu kolem a už jsmte to trefili v pohodě a navíc jsme viděli i Allianz arenu, takže jako taky fajn. Určitě mě tahle krátká návštěva namotivovala na další (a delší) návštěvu Mnichova (takže to účel splnilo:) ).

 

Ale samotnej event tak nějak nijakej, podle mě i nezvládnutej z organizačního hlediska (vypadalo to, že vlastně nikdo neví, co má a co nemá dělat). Super byl stánek s německejma Retrívrama, to bylo fajn, ten byl poměrně v obležení a ti retrívři tam vypadali spokojeně - to bych doporučil i k nám.

 

A mám pár otázek pro znalé německého prostředí:

1) Jak běžný člověk pozná, kterou ekonálepku si má nalepit na auto (nebo to někdo řídí?)?

2) Proč poblíž Allianz Areny není žádná keš?

V podstatě souhlas.

Programově zajímavější normal-eventy se pořádají u nás na okresní úrovni.

Nemít to GIGA ikonku, nestálo by to za to.

Na http://anmeldung.mun...tml?language=en se píše, že bude logbook pro neplatící u registrace. Nebyl.

Nějaké Eko nálepky jsem ani nějak neřešil, jelikož jsem to netušil. Parkování u stadionu za 5€ na den.

 

Jo, a suvenýr.


  • 0

#14 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 17:41

V podstatě souhlas.

Programově zajímavější normal-eventy se pořádají u nás na okresní úrovni.

Nemít to GIGA ikonku, nestálo by to za to.

Na http://anmeldung.mun...tml?language=en se píše, že bude logbook pro neplatící u registrace. Nebyl.

Nějaké Eko nálepky jsem ani nějak neřešil, jelikož jsem to netušil. Parkování u stadionu za 5€ na den.

S nepřítomností logbooku nemůžu souhlasit, jelikož dostupný byl (nebo alespoň my jsme se kolem deváté zapsali). Viz fotka:

http://imgcdn.geocac...74e0d6674e8.jpg

 

EDIT: Vstup jsme neplatili, kniha se nacházelapřed vstupem.


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 18 srpen 2014 - 17:42

  • 0

#15 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 17:45

Logbook pro neplatici divaky BYL. Jen nebyl u stanku s plakatem registrace ale u pokladen vpravo od vstupnich branek. Lezel tam regulerni logbook (no dobre, levnej A4 sesit) obklopeny frontickou logujicich. Asi poradatele necitili potrebu jej nejak moc inzerovat ale byl tam.

 

On tam jel nekdo (krome okolnich) z jineho duvodu nez kvuli ikonce? Nakoupit geocajky se da i lepe a bez cesty do Nemec :)

My se jen zalogovali a sli jsme si odlovit po okoli sbirku ikonek. Kolem tech co byli v tesnem okoli byl provoz, kolem tech zajimavejsich (virtual, web) pochopitelne taky, jinak klid a prazdno...


  • 1

#16 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 18:40

Tak nejen neinzerovali, spíš zatajovali. Na dotaz "nein". Takže buď nepochopil nebo nechtěl. 


  • 0

#17 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 18:42

Já bych jenom doplnil - plakety koupíte prakticky na každém STK.


  • 1
MaFa

#18 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 6:43

Takže, jak tak koukám, většina lidí eventem jen proběhla, aby tam strávili co možná nejméně času, protože to za to nestálo, získali novou ikonku a rozprchli se do města. Tudíž - žádná interakce s ostatními, žádné navazování známostí, žádná velká zábava na eventu. Což byla úplně prvotní myšlenka eventů, seznamovat a sbližovat lidi, popř. je nějak příjemně zabavit. Dopadlo to přesně tak, jak všichni předpovídali. Ještě, že jsem tam nejel. :D A ikonka giga se určitě dostane časem i k nám. Něco podobného očekávám za 3 týdny v Bratislavě.


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 19 srpen 2014 - 7:57

  • 3

#19 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 7:47

Když jsem začínal s geocachingem, moc jsem obdivoval megaeventy. Myslel jsem si, že je to obrovská pocta pro ownera, protože dokázal udělat event, který navštívilo víc jak pět set lidí, a proto zpětně dostal ikonku mega. Myslím, že by bylo dobré se k této myšlence vrátit a nezakládat mega, giga, tera rovnou.


  • 5

#20 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 8:10

Tak nejen neinzerovali, spíš zatajovali. Na dotaz "nein". Takže buď nepochopil nebo nechtěl.


To je divné, nám u stánku s registrací na dotaz, kde logbook najdeme, odpověděli bez problémů... Asi jsme narazili na někoho ochotnějšího...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama