Přejít na obsah


Fotka

Zneužití Geocachingu k reklamě a komerci.


Nejlepší odpověď Tobias Reviewer , 11 září 2014 - 12:35

Tato soutěž Škodovky http://www.skodageocaching.com/cs je oficiálně schválena Groundspeakem.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
46 odpovědí na toto téma

#1 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 12:02

Dostal se mi do ruky TB. Pěkný. Vzal jsem ho (jako spoustu jiných předtím) domů a zalogoval. Byl vyjimečný tím, že odkazoval na oficiální reklamní stránky jedné automobilky (Škoda) a nabádal k pořízení fotografie s tím, že se dají vyhrát hodnotné ceny....

 

...a jsme u jádra pudla.

 

Šel jsem trochu dál a kliknul si na "majitele" tohoto reklamního TB.  Na fotce chlapík, který má na svém kontě   8 (slovy osm) nalezených keší (žádnou založenou) ale 257  (slovy dvěstěpadesátsedm !!!!!!) vlastněných TB - ano správně  - všechny stejné - Škodovácké. Asi dvě třetiny jsou již ve světě, další má ještě doma. Do těch 8 nalezených keší by je těžko narval a tak je asi rozdává na potkání, některé i na eventech (které ale paradoxně neloguje).

 

Pokud se takhle začnou chovat ostatní výrobci, velké a malé firmy stane se Geocaching v podstatě nositelem reklam což odporuje nejen pravidlům ale snad i samotné myšlence Geocachingu. Samotné zakládání keší s komerčním nádechem je přímo pravidly zakázáno a dá se uhlídat (pokud se nejedná o skrytou reklamní keš umístěnou u vchodu do propagované restaurace nebo podobného objektu). Ale reklamní TB se uhlídat asi nedá.

 

...A tak prosím ostatní slušné kačery, aby se nenechali zlákat a nepřidávali se k šiřitelům tohohle hnusnýho zneužívání Geocachingu.

 

PS. dlouho jsem přemýšlel co s tímhle nalezeným TB. Zvažoval jsem nejrůznější varianty, dokonce jsem byl odhodlán ho zavléct na jeden z opuštěných ostrůvků v Chorvatsku (kde jsem byl na dovolený) s tím, že si tam pár měsíců poleží bez pohybu (konec sezony). Ale nakonec jsem ho přece jen přivezl domů, uložil do keše a tím mu umožnil další putování.....ale nevím, nevím, jestli jsem udělal správně.

 

 


  • -5

#2 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 12:12

Tohle je spíše dotaz na lidi zkušenější, kdo má podrobně prostudovaný pravidla, např. revírník,


  • 0

#3 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 12:28

V tomhle případě se patrně bude jednat o tuto soutěž.

 

http://www.skodageocaching.com/cs

 

Nicméně tomu tak být nemusí.


  • 0

#4 Tobias Reviewer

Tobias Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 12:35   Nejlepší odpověď

Tato soutěž Škodovky http://www.skodageocaching.com/cs je oficiálně schválena Groundspeakem.


  • 10
Tobias Reviewer
Reviewer pro ČR – kraje Moravskoslezský a Olomoucký

#5 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 12:51

Promiň...omylem jsem asi kliknul na palec...

 

...ale pokud se jedná o oficiálně schválenou akci nemělo by to někde být výrazně uvedeno??? myslím že jsem si ničeho podobného nevšiml.

 

Tím by se samozřejmě vše vysvětlilo a není co řešit.

 

Každopádně dík za reakci.


  • 0

#6 Tobias Reviewer

Tobias Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 13:03

Ale ono to bylo oznámeno v některém z srpnových newsletterů. Taky byla reklama přímo na webu geocaching.com.

Měl bys to mít v mailu ;)


  • 5
Tobias Reviewer
Reviewer pro ČR – kraje Moravskoslezský a Olomoucký

#7 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 13:08

Pokud se takhle začnou chovat ostatní výrobci, velké a malé firmy stane se Geocaching v podstatě nositelem reklam což odporuje nejen pravidlům ale snad i samotné myšlence Geocachingu.

Jak vidno, proti samotné myšlence geocachingu je především komerční chování Groundspeaku, který za peníze takovéhle prasárny firmám umožňuje :D!
  • 4

#8 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 13:11

Před několika lety takhle putovaly aktivní modemy Ufona.


  • 0

#9 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 13:24

Jak vidno, proti samotné myšlence geocachingu je především komerční chování Groundspeaku, který za peníze takovéhle prasárny firmám umožňuje :D!

 

Co je v tomto případě za prasárnu? Dali nám do hry spoustu mincí, kterých je v keších díky nám samotným (myslím hráče hry) čím dál míň. Kdo chce, tak se může zapojit i do soutěže a něco vyhrát, kdo nechce, tak prostě minci posune dál (nebo dokonce nechá být) a hotovo.

 

Vadí mi keše, které mě tahají do komerčních prostor, ale tady nás k ničemu takovému nenutí, jen nám do hry dali pěkné mince.


  • 35

#10 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 13:54

Souhlasím s marramem, většina GC nějaký úkol stejně má, a mne baví je plnit, tady je navíc šance, že bych mohl i něco vyhrát.

PS: no, v prvním kole jsem pár fotek přiložil, ale bohužel zatím nic


  • 2

#11 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 14:09

Já teda žádné auto ještě nenašel, natož abych dal pár fotek :-)


  • 1

#12 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 14:47

A před ještě víc lety putovaly kupř. Jeepy (autíčka). V různých barevných verzích. To bylo náhodou docele hezké promo, když se to člověku dostalo do ruky. Pokud to obohatí nabídku trackables v keších, jako že snad ano, tak nic proti tomu. Akorát to, že jde o součást masové oficiálně schválené komerční akce, by mělo figurovat alespoň malým písmem někde přímo v listingu konkrétního kousku - opravdu po mně nečekejte, že budu dopodrobna studovat  oběžníky, čemu vrchnost požehnání dala a čemu ne. I u reklamy v novinách či TV musí být někde na okraji či okolo poznamenáno, že jde o reklamní sdělení, aby si to někdo nespletl se "základním" obsahem.


  • 8

#13 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 15:56

A když si ten TB spleteš a nebudeš vědět že je to nějaká reklamní akce tak ho prostě poponeseš, zaloguješ a nic se neděje, případně máš ještě hezkou ikonku navíc. Nevidím  tady žádný problém, klidně by takový cestovatele mohlo posílat i víc firem.


  • 8
MaFa

#14 P€T@

P€T@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 20:12

Nemám rád soutěže s Geocachingem, ale myslím si, že tahle soutěž je vyjímka. Mají pěkné ceny i geocoiny. S organizátorem je fajn domluva a když v okolí žádný GC není, tak vám ho pošle poštou. Co jsem koukal, tak se zúčastnil i eventu. Zatím proti tomu nemůžu mít křivého slova.


  • 5

Samsung Galaxy Core LTE + Garmin Etrex 30


#15 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 21:10

Dokud to jsou jeepy a škodovky, budiž. Až mi někdo dá poponést Paroubka, Grebeníčka či Tvrdíka, budu řvát! TB se Škromachem by se do kešky nevešel  :D


  • 12

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#16 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 10:17

Vzhledem k tomu, jak málokdy objevím v keši nějakého cestovatele, proti tomu nic nemám, ba naopak.


  • 5

#17 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 10:59

Přesně tak. Cestovatelů je poslední dobou jako šafránu, takže mi je úplně jedno, kde se vzal.


  • 3

#18 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 12:53

Osobně mi hlavně přijde úsměvný, že kdyby nějaká firma řádně zakoupila 100 plíšků na TB a poslala je s přívěskem a odkazem na svou soutěž, tak je to zneužití geocachingu k reklamě a komerci. I přesto, že plíšek si může koupit od Grundspeaku kdokoliv, a poslat ho může taky s čímkoliv a odkazem na cokoliv. Pokud tak ovšem učiní firma po předchozí domluvě s Groundspeakem a s jeho požehnáním, najednou je to v pořádku a zneužití myšlenky geocachingu to není :D !


  • 2

#19 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 13:07

Ono se hlavně vůbec nejedná o zneužití geocachingu ale webu www.geocaching.com, který patří komerční firmě Groundspeak. Takže ta jejich ochrana proti komerci není proto aby chránili nějaký geocaching proti ošklivé komerci ale aby chránili sami sebe proti ošklivé konkurenci nebo zabránili někomu jinému vydělávat na jejich platformě. Pokud mě někdo nenutí platit na keš vstupné, tak je mi úplně jedno jestli je keš/TB/GC komerční nebo ne, jde hlavně o kvalitu.


  • 4
MaFa

#20 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 13:30

... a zneužití myšlenky geocachingu...!

Za těch pár let byla ta myšlenka "zneužitá" tolikrát (nebo se to o ní aspoň tolikrát říkalo), že já bejt tou myšlenkou, tak už radši ze strachu před dalším zneužíváním nevycházím na ulici.  B)


  • 9
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka