Přejít na obsah


Fotka

Geocache Visits - chybný čas

garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2014 - 7:56

Ahoj, opět přicházím s jistě triviálním dotazem. Sem tam se mi stane, že cestuji mezi časovými pásmy a pro snadnější orientaci si na Oregonu 450 nastavím tamní časovou zónu. Po návratu opět vše zpět a zdánlivě je to OK. Bohužel, v textovém souboru Geocache_visits se mi ale nadále zobrazuje jiný čas (včetně ingonorace letního času). Co nastavit tak, aby mi Oregon zapisoval do tohoto souboru správný čas (tedy ten, který vidím na displeji v okamžiku ulovení cache)? Nemá někdo z vás tu zkušenost?


  • 0

#2 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2014 - 8:02

Casovou zonu si Oregon nastavuje do FN tak, ze (tusim) za nej da pismenko, kterym je ta casova zona oznacena... Jinak jsou tam vsechny casy v UTC... 


  • 0

#3 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2014 - 8:11

Geocache_visits obsahuje vzdy casy v UTC bez ohledu na aktualni casove pasmo.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#4 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2014 - 8:11

Pokud se nepletu, tak ve FN jsou časy vždy v UTC (a to písmenko je tam vždy Z - Zulu). Přechroupání na lokální čas můžeš udělat v geogetu, který podle polohy keše zjistí ve které je zóně a čas přepočte.


  • 0

#5 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2014 - 9:52

Tak zase vím něco nového, díky!
Peťulinko, jak je možné si tam správné písmenko dopsat předem? (jen mě to tak napadlo, možná je to hloupost a prostě si budu pamatovat Zulu Time)


  • 0

#6 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2014 - 11:03

Tak zase vím něco nového, díky!
Peťulinko, jak je možné si tam správné písmenko dopsat předem? (jen mě to tak napadlo, možná je to hloupost a prostě si budu pamatovat Zulu Time)

 

Rucne nebo si na to napsat nejaky programek/scriptik.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#7 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2014 - 12:17

A proc by si tam chtel menit casove pasmo? To by ten cas pak byl spatne. Kdyz to nechas jak to je, tak ti gc.com prepocita cas do casoveho pasma, ktere mas nastavene. Takze pokud chces logovat kese ulovene v jinem casovem pasmu, tak si ho proste behem logovani nastav na gc.com a ve field notes se ti automaticky ukaze lokalni cas pro nastavene casove pasmo.


  • 0
MaFa

#8 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2014 - 15:48

Ehm, tak teď už vůbec nevím, co máš na mysli.

Chtěl bych tam měnit časové pásmo proto, aby když přijedu domů, tak jsem se mohl podívat v kolik hodin tamního času jsem cache nalezl. Loguji ručně po návratu domů, nepoužívám žádný software (ani pro správu).

Ještě jsem moc nepochopil, co s tím má společného GC.com - ten přeci na čas nehraje vůbec (leda tedy pokud by byl časový rozdíl zrovna takový, že "tam" by bylo dneska a na HC už včera).


  • 0

#9 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2014 - 16:15

Nenahraje, ale zobrazi prevedenej cas na tvoje casovy pasmo v seznamu field notes. Kazdopadne donutit Garmina, aby zapisoval cas aktualniho casovyho pasma fakt nejde. Predtim jsem trochu mystifikovala s tim pismenkem, za to se omlouvam. 


  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2014 - 16:51

Moment, on ten garmin fakt nezapisuje cas ze spravneho casoveho pasma? Ja mel za to ze jo, akorat do FN souboru jej zapise prevedeny na UTC. :o


  • 0

#11 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2014 - 16:54

Hele, osobne to potvrdit nemuzu - nikdy jsem v jinym casovym pasmu nebyla.


  • 0

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2014 - 17:01

Ahoj, opět přicházím s jistě triviálním dotazem. Sem tam se mi stane, že cestuji mezi časovými pásmy a pro snadnější orientaci si na Oregonu 450 nastavím tamní časovou zónu. Po návratu opět vše zpět a zdánlivě je to OK. Bohužel, v textovém souboru Geocache_visits se mi ale nadále zobrazuje jiný čas (včetně ingonorace letního času). Co nastavit tak, aby mi Oregon zapisoval do tohoto souboru správný čas (tedy ten, který vidím na displeji v okamžiku ulovení cache)? Nemá někdo z vás tu zkušenost?

 

Dobre, muzes nam sem poslat par radku z tveho souboru, abychom mohli overit, ze je to opravdu spatne/dobre?


  • 0

#13 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2014 - 20:46

Tak já tady mám příklad z Bostonu loni, ve field notes (Oregon 550):

GC2J5MM,2013-06-09T17:04Z,Found it,""
GC3M5YN,2013-06-09T17:16Z,Found it,""

Čas ve field notes je vždy GMT, převod třeba pomocí http://www.timezonec...cgi-bin/tzc.tzc

 

Location Local time Time zone UTC offset UTC (Time Zone) Sunday, 9 June 2013, 17:05:00   UTC Boston (U.S.A. - Massachusetts) Sunday, 9 June 2013, 13:05:00 EDT UTC-4 hours

 

Takže pro zjednodušení, stačí mi odečíst 4 hodiny a mám lokální čas v Bostonu. Pokud jsem v Čechách připočtu v létě 2 hodiny a v zimě 1 hodinu.


  • 0
MaFa

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2014 - 6:32

Jinymi slovy, ve fieldnotes je to spravne.
  • 0

#15 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2014 - 9:30

Asi je hloupé teď přiznat, že nevím, jak se na Oregonu Field Notes používají, že?


  • 0

#16 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2014 - 10:03

V geocache_visits.txt je vždy čas v UTC (zimní čas na nultém poledníku).

 

Je tam ale i soubor XML, který má vlastně stejný obsah jako geocache_visits.txt (jen je to zabaleno do spousty XML značek) a tam je uváděn místní čas. Já při impotu nálezů (do GSAKu) používám ten, protože je v něm čas správně


  • 0

#17 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2014 - 10:09

Aha, tak to doma kouknu. Díky, teď už to snad půjde hladce.


  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2014 - 10:35

Tak on je cas spravne i v tom geocache_visits! Cas uvedeny v UTC preci neni chybny, je to jen jine vyjadreni stejneho casu.

 

V mem pripade pro zmenu Geoget provede sam pri importu spravny prepocet na lokalni cas, protoze Geoget u kazde kesky vi, v jakem je casovem pasmu. (Ba dokonce v jakem casovem pasmu byla v okamziku nalezu... protoze i casova pasma se obcas meni!)


  • 0

#19 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2014 - 15:34

Tak on je cas spravne i v tom geocache_visits! Cas uvedeny v UTC preci neni chybny, je to jen jine vyjadreni stejneho casu.

 

 

Já neříkám, že je chybný. Jen když najdu keš v Austrálii, tak mě opravdu nezajímá, kolik v tu chvíli zrovna bylo hodin v Londýně (což může být i jiný den)  ;)


  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2014 - 15:53

Tak to pozor, zaznamenavani casoveho okamziku jako UTC cas je naprosto bezna a logicka praxe. A nedela se to proto, ze by nekoho zajimalo, kolik hodin meli zrovna v Londyne. Porad je to jen jinak zapsany ten tvuj lokalni cas...


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama