Přejít na obsah


Fotka

Geocache Visits - chybný čas

garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#21 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2014 - 16:32

Si před odkliknutím hotovo (v GPS) napíšu do komentu čas nálezu a je to.


  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#22 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2014 - 16:44

To jsem také dělal, ale pamatovat si při logování "+2" mi přijde i tak snadnější.


  • 0

#23 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2014 - 19:44

Pokud field notes nahraješ na gc.com, tak si nic pamatovat nemusíš, protože ty časy se zobrazí přímo jako lokální.


  • 0
MaFa

#24 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2014 - 20:47

Klidně to může být běžná praxe a logická, ale je nutné uvádět i časovou zónu. Ze samotného času v UTC správný lokální čas v jiném časovém pásmu nevykouzlíš - prostě není jak zjistit ten posun.

Pokud vezmu obecný soubor geocache_visits.txt (který třeba někde najdu), tak podle GC kódu musím dohledat, v jaké zemi se keš nachází, zjistit si její časové pásmo (+ jestli ne/používají letní čas) a pak to teprve můžu přepočítat. A bez přístupu na gc.com se první krok zjistit nedá, takže za obecných podmínek (nemám žádnou databázi keší s údaji k nim) se lokální čas nedá nějak automatizovaně zjistit (když bude převodník pokaždé koukat na gc.com, tak bude porušovat TOU).

Z mého pohledu je proto zápis času v geocache_visits.txt řešen polovičatě (a spíše je tam k ničemu) a mám mnohem raději geocache_logs.xml, kde je i údaj pro přepočet na lokální čas

 

např.:

2014-07-24T14:27Z

2014-07-24T16:27:27+02:00

 

 

 

To jsem také dělal, ale pamatovat si při logování "+2" mi přijde i tak snadnější.

 

 

+2 je to u nás v létě, v zimě jen +1  ;)


Tento příspěvek byl upraven od rsc_cz: 23 září 2014 - 20:49

  • 0

#25 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2014 - 21:08

Jasně, každému je pohodlnější něco jiného. Já třeba tu databázi mám, protože z ní jsem keše do garminu exportoval, takže není problém ji využít i k zjištění časového pásma.

A je to i o něco spolehlivější, protože už se mi párkrát stalo že oregon jaksi zapomněl jestli je letní nebo zimní čas a ukazoval ho blbě. Kdežto UTC má vždy dobře.


  • 1

#26 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2014 - 21:09

No dobre, tak vsem, krome GSAKu, staci standardni fieldnote soubor, tak jak jej generuje nejen Garmin, ale i hromada jineho softu. Ani ten gc.com web s tim nema problem. :rolleyes: Ale hlavne ze je spousta argumentu, proc to nejde. :D


  • 2





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama