Přejít na obsah


Fotka

Logcoin


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 Pavel Vlasák

Pavel Vlasák

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 9:18

Dobrý den,

právě pracuji na jedné keši, která bude poměrně na vysoké úrovni. Napadlo mě k této keši a podobným vytvořit takový nějaký ekosystém. Zajímal by mě váš názor...

 

Bližší info http://logcoin.howto.cz/
 

Předem díky za jakýkoliv podnět...


  • 0

#2 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 10:57

Podle mě ke svý keši si můžeš vytvořit co tě napadne a prodávat si jejím nálezcům taky co tě napadne, když si to od tebe někdo koupí. ALe mám velké pochybnosti, že v tý hře, co sis vymyslel, s tebou pojede ještě někdo další :D.


  • 3

#3 dílna u mnicha

dílna u mnicha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 11:06

nemáš foto jak vypadá v realu ? mám na mysli ten logcoin 


  • 0

2yxqhqq.gif


#4 Pavel Vlasák

Pavel Vlasák

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 11:22

Zatím real nemám. Dnes jsem se domluvil s jedním výrobcem cwg z Hradce Králove že mi udělá vzorek. Příští týden by měl být hotov. Máš nějaké pochybnosti? Myslíš že to nebude vypadat přiliš dobře?


  • 0

#5 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 11:36

Na mě je tam moc slůvek "musí" "nesmí" "povinnost" "pravidlo" apod...navíc se babrat s tím, abych někomu logcoiny posílal, nahlašoval termíny a místa předání atd atd...tohle nevidim dobře.


  • 6

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#6 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 11:37

Dobrý den,

právě pracuji na jedné keši, která bude poměrně na vysoké úrovni. Napadlo mě k této keši a podobným vytvořit takový nějaký ekosystém. Zajímal by mě váš názor...

 

Bližší info http://logcoin.howto.cz/
 

Předem díky za jakýkoliv podnět...

A máš tuhle komerční činnost zkonzultovanou a schválenou groundspeakem?


  • 5

#7 Pavel Vlasák

Pavel Vlasák

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 11:52

Nemám. Na srazech se cwg prodávají za 10Kč, ale pravda je, že v podstatě nevím jestli i oni mají tuto činnost povolenou. Já taktéž plánuji cenu za max. 10Kč. O výdělku se v podstatě nedá hovořit. V podstatě ani nechci by se mi vynaložené peníze vrátily, ale spíš mi jde o zážitek a aby si každý kdo chce něco odnesl. Na druhou stranu je pravda, že pokud mi finálku někdo poškodí, tak vše budu platit já. To si samozřejmě nevytvářím alibi.

 

Sice jsem zatím ulovil pouze 400 keší a to všechny více méně na Pardubicku a troufnu si říci, že způsob uložení Pardubického kinematografu bude jedinečné.


Tento příspěvek byl upraven od Pavel Vlasák: 26 září 2014 - 11:53

  • 0

#8 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 11:55

Koukám, další komerční záležitost... Ale třeba se chytne stejně jako CWG, pokud si ale domluvíš u GS to, že to vůbec můžeš dělat, vzhledem k té komerčnosti.

 

Přiznám se, že něco takového bych si nekoupil. Už takhle mě stojí údržba mých kešek dost a i když jsem do některých investoval více, než ty do své, nenapadlo mě to, na návštěvnících kešky vydělávat...

 

Jinak jestli jsem dobře pochopil, tak autor kešky bude posílat ty logcoiny poštou tomu, kdo si o ně řekne a zaplatí... Zvážil jsi to, že cena poštovného je vyšší, než cena toho logcoinu (tedy, vycházím z předpokladu, že výrobní ceny kolečka jsou asi jako CWG a + těch 5 Kč marže vlastníka kešky).

 

Mimochodem, nevím, jestli ti takto koncipovanou keš vůbec RW schválí - bude problém právě s tou komerčností... 


  • 4

#9 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 11:59

Je hezké, že se snažíš vymyslet něco nového, ale na mě je to moc komplikované. Jakožto nálezci nějaké logcoinové keše by se mi vůbec nechtělo někde se pracně domáhat toho, abych si mohl koupit trochu jiné CWG (pokud započítám poštovné tak notně předražené CWG), a jakožto autorovi by se mi už vůbec nechtělo zavázat se k téhle administraci. Navíc bych měl velké pochybnosti zda by si ten můj logcoin vůbec někdo koupil. Nešel bych do toho.


  • 6

#10 Pavel Vlasák

Pavel Vlasák

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 12:11

Děkuji za všechny připomínky. Logcoin bych samozřejmě ke své keši připojit chtěl. Upřesňuji tedy, že bez zisku! Propočet na jeden logcoin včetně pošty ke mně přijde na 7 Kč. Ta tuto cenu, bych tedy svůj logcoin zájemcům poskytl. Může být tedy problém i v tom že za kolik logkoin nakoupím tak ho za tolik i prodám?

 

V podstatě mi nejde o masové rozšíření Logcoin keší. Kdyby se jich v republice našlo 10 byl bych neskonale rád. Může to být scestně a třeba nikdo ani neocení mé provedení finálky, ale rozhodně nebudete mít promočený logbook a nebudete se hrabat v hlíně.


  • 1

#11 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 12:20

Hm, i kdyby jich bylo těch 10, chtěla bych vidět někoho, kdo si kvůli tomu založí "sbírku" 10 kusů dřeva :D. Mam pocit, že aby něco bylo předmětem sběratelské vášně, muselo by toho být kapku víc.


  • 1

#12 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 12:26

Na dvou svých obtížnějších keších máme prostě ve finálce speciální CWG. Kdo z nálezců chce, ten si jedno vezme. Řešit kolem toho nějakou administrativu, posílání poštou a podobné nesmysly by mě ani nenapadlo, nestojí to za ten čas.


  • 6

#13 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 12:48

Děkuji za všechny připomínky. Logcoin bych samozřejmě ke své keši připojit chtěl. Upřesňuji tedy, že bez zisku! Propočet na jeden logcoin včetně pošty ke mně přijde na 7 Kč. Ta tuto cenu, bych tedy svůj logcoin zájemcům poskytl. Může být tedy problém i v tom že za kolik logkoin nakoupím tak ho za tolik i prodám?

 

V podstatě mi nejde o masové rozšíření Logcoin keší. Kdyby se jich v republice našlo 10 byl bych neskonale rád. Může to být scestně a třeba nikdo ani neocení mé provedení finálky, ale rozhodně nebudete mít promočený logbook a nebudete se hrabat v hlíně.

 

No, v pravidlech, na které jsi dal odkaz, že slouží:

- jako sběratelské předměty

- jako zdroj příjmů k údržbě keše. 

 

Pokud chceš sledovat ten druhý cíl třeba s tím, že budeš prodávat řekněme za 10 Kč, když tvé náklady jsou 7 Kč, musel bys jich prodat stovky, aby se to vůbec alespoň trochu vrátilo. Ovšem k tomu si připočti min. 13 Kč za poštu (a to jsem optimista, že by šly posílat jen v obálce). Najednou to bude 20-25 Kč / jeden logcoin u žadatele o tento logcoin. Proto mi trochu nesedí, co teď píšeš, že je budeš posílat za výrobní náklady, když jedním z hlavních důvodů těchto logcoinů je to, aby přispěly majiteli keše na náklady...

 

Krom toho bys ještě musel vyřešit kontrolu nalezených logů, protože se občas stane, že se někdo zaloguje, i když ve skutečnosti u keše vůbec nebyl. Tj. před každým odesláním kontrolovat logbook. 

 

Osobně vidím lepší řešení to, co napsal Parkis. Ovšem samozřejmě ještě víc tím svou keš dotuješ. Protože občas se CWG-čka nevyměňují fair-play a někdo si ho vezme i bez náhrady...


  • 2

#14 pork eating crusader

pork eating crusader

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 12:52

A máš tuhle komerční činnost zkonzultovanou a schválenou groundspeakem?

 

z jakého důvodu by si to měl nechat schvalovat ? 
já myslel že u CWG to bylo kuli jejich logu ale zde kde nic takového není mi uniká smysl....


  • 0

#15 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 13:05

z jakého důvodu by si to měl nechat schvalovat ? 
já myslel že u CWG to bylo kuli jejich logu ale zde kde nic takového není mi uniká smysl....

 

Používá logo GS, minimálně.

 

Pro použití na CWG to schválené je.

 

A na CWG se nevydělává, většina lidí je koupí pro sebe a rozdá. Tady je chce prodávat za nález keše.

 

Celé je to praštěný nápad ....


  • 2

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#16 Pavel Vlasák

Pavel Vlasák

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 14:17

Samozřejmě ta pravidla jsou ve vývoje a na vaše reakce jsem ustoupil od vámi pojmenovaného komerčního prodeje. 3 Kč vem čert. Toto fórum jsem podrobně nepočítal, ale patrně řada zakladatelé eventů musejí být neustále pod palbou, že je zakládají výhradně komerčně a pro zisk, když upomínkové cwg prodávají za 10Kč. Rozhodně zjednodužším i pravidla, ale ideu kvalitních keší opustit nechci.

 

Pokud se sejde pár lidí co by chtělo udělat dobrou keš od logu až po finálku a budu je moci zaštítit mou vymyšleninou Logcoinu. Rád to udělám a pomohu.


Tento příspěvek byl upraven od Pavel Vlasák: 26 září 2014 - 14:19

  • 0

#17 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 14:57

No, že by se na eventovém prodeji CWG dalo vydělat, to si může myslet jen ten, co to nikdy nedělal.

 

Jen ten čas, co zabiješ přípravou eventu a CWG. O dalších nákladech ani nemluvě.

 

Tohle se prostě pro prachy nedělá a náklady se nevrací. Vem to jako fakt.


  • 3

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#18 Pavel Vlasák

Pavel Vlasák

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 15:05

S tím já naprosto souhlasím. Jen mě zarazilo, že logcoin za 10Kč je brán za komerční záležitost.


  • 1

#19 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 15:34

Mne by velmi zajímala kritéria pro tu kvalitní cache a nějaká ukázka té tvojí první, od které se budou dále ubírat ty lepší a lepší krabičky.
  • 4

#20 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 16:34

Jak to tak čtu, doporučil bych Ti raději držet se zavedených CWG, v tomto případě speciálních CWG s motivem pro onu keš. Spousta ownerů si nechává dělat unikátní CWG pro své keše, které neprodávají ani nerozesílají, ale vloží je do keše jako předměty běžné výměny. Pro nálezce je to pak suvenýr, který si vymění za něco jiného (pokud chce). Máš pak záruku, že Tvůj suvenýr z keše bude katalogizován a patřičně ceněn. Sice se stává, že se CWG z keše záhadně ztrácejí, takže většinu ownerů jejich doplňování za chvíli přestane bavit, ale to už je věc jiná  ;)


Tento příspěvek byl upraven od Chasseur23: 26 září 2014 - 16:35

  • 4

Chasseur.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama