Přejít na obsah


Fotka

Spitfire geocoin - limitka fora gc.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
49 odpovědí na toto téma

#21 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 5:39

Není pochyb že že všech peruti, které Smik vystřídal je 312. nejvhodnější.

Tak já bych byl pro jeho slavnou DU-N na níž létal u 312. Čs perutě. Krásná devítka se symboly sestřelů. On by si tuhle poctu zasloužil, byl největší naše eso druhé poloviny války. Stále koukal koho by sundal :D Němců už tehdy nebylo tolik ve vzduchu, jinak by jeho skóre bylo jistě ještě daleko vyšší..... image.jpg


  • 0

#22 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 5:52

Asi by bylo dobré, když už je jakŽ takž daný tvar GC začít se zamýšlet nad dalsima důležitějšíma vecma.
1. Kolik by jich vlastně mělo byt vyrobeno a jaká je představa o ceně.
2. Jaká bude velikost coinu a jaky bude zvolen materiál.
3. Kanály distribuce. Podle mého názoru by se mohlo jednat o závazné objednávky tady na fóru + třeba exklusivita pro geokes (pokud nám s tím tedy Slávek Hoblik pomůže).
4. Asi by bylo dobré, aby se udělala alespoň nějaká základní myšlenková mapa.podle které by se dalo postupovat.
5. Jedná se o komerční projekt, nemusí být tedy zastresen aspoň nějakým OSVC, nebo jak na to koukate?

Tedy pokud by se to myslelo opravdu vážně.

Včera jsem byl na Prutu (sraz kaceri v Lysé) a zájem o coiny by asi byl.

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 08 říjen 2014 - 5:56

  • 0

#23 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 6:30

Možná seznam předobjednávek kde by se dalo registrovat? Ale říkám si, že tohle půjde na dračku, co jiného by si patriot měl objednat :) Snad lidé ještě nezapomněli....jak se zpívá v jedné písni, ještě jsou "blázni", kteří vzpomínají!
  • 0

#24 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 6:37

Ještě mne napadá jedno Smikovo letadlo, tentokrát 310.československá NN-N.Spitfire s invazními pruhy je velice atraktivní. A hákoše na kapotě motoru také vypadají dobře! :)

Přiložené miniatury

  • C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_Spitfires_ 2013_05.jpg

  • 0

#25 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 6:50

Co mám tak v hlavě:

@ určitě by měl být ve tvaru letadla - tady vidím akorát problém s vrtulí, aby to nevypadalo blbě

@ jsem pro barevný coin - letadlo ve zbarvení maskování, hrany + zadek by mohl být - černý lesklý nikl, lesklé zlato a nebo v šedostříbrné. Nemusí být 3 varianty, jsem klidně pouze pro jednu.

@ velikost - nemám teď u sebe měřítko, ale idea je, aby se vlezl dobře do dlaně

@ myšlenka do diskuze - jestli jej opravdu věnovat skutečnému hrdinovi, nebo jestli nevytvořit pouze SYMBOL
  • 0

*


#26 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 7:00

Je otázka, jestli by coinů nemělo být více, i když bombardér se asi bude dělat hůře.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#27 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 7:07

K tomu poslednímu bodu- vydat to jen jako jakýsi symbol je velmi povrchní. Geocoin s Richthofenem si koupim kvůli kombinaci známý stíhač-Foker. Mluvim samozřejmě za sebe, ale jen tak spitfire si asi nekoupím. Stejně jako když nedávno vycházela krásná stavebnice spitfiru IX., všichni jsme nejvíce čekali na československá esa - a Otto Smik tam nesměl chybět....to by bylo nemyslitelné.

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 08 říjen 2014 - 7:10

  • 0

#28 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 7:12

Určitě souhlasím, myslel jsem symbol všem našim WW2 pilotům.

ad bombardér - takový Lancaster by byla parádička, ale stíhačka se mi rozjezd zdá lepší
  • 0

*


#29 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 7:19

Určitě souhlasím, myslel jsem symbol všem našim WW2 pilotům.
ad bombardér - takový Lancaster by byla parádička, ale stíhačka se mi rozjezd zdá lepší

Určitě, taky bych začal stíačkou. Co se týče bombardérů, s našimi je spojen Wellington.
  • 0

#30 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 7:33

Kolombo: urcite ne. jeden je docela velke sousto

 

Von Bronin:  myslim, že letadlo by nemuselo být jen Smikovo. Obecně by se mělo jednat o letadlo některého našeho pilota v období kdy létal u Čs. perutě.  Teď půjde o to najít nějakou předlohu podle které by se to dalo realizovat. Nejlépe z boku a  s co největším počtem vrtulových listů splývajících s motorovou částí.

 

SKY: jsem také pro jednu variantu.  Symbol bez konkretní předlohy bych nedával. Odradí to znalce tematiky na které se dá spolehnout, že by si ho mohli koupit

 

 

 

ještě k velikosti: mám sice rád velké coiny, ale navrhoval bych rozměr délky 4-6 cm. výška samo v měřítku.


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 08 říjen 2014 - 7:45

  • 0

#31 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 7:47

6 cm by mohlo být tak akorát


  • 0

*


#32 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 7:59

Měl by být tak velký, aby byly pěkné detaily....

Ještě proč jsem navrhl právě jeho: 1)spitfire eso 2)stroje jsou velmi barevně i detailem zajímavé - budeme jen těžko hledat takto atraktivní předlohy s čs. vlaječkou pod kabinou, znakem perutě, symboly vítězství. Ještě mne napadá spitfire Stanislava Fejfara - padl v roce 1942, měl zajímavý stroj s malůvkami a taky eso (ale to už je spitfire V s třílistou vrtulí...
  • 0

#33 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 8:12

Uz jsem rozeslal nejake dotazy na lidi co si svůj coin uz delali. tak uvidíme. 

 

ono tohle povidani je sice hezke, ale je jasne ze cela ta akce spolkne docela dost casu a na zacatku hlavne penez. pokud budu pocitat  že ten coin vyjde vyrobnima nakladama třeba na 150,- je to u 200ks cca 30tis. Ja nejakou predstavu o financni spoluucasti uz mam.

 

budeme si muset nadefinovat požadavky na detaily a pak podle obtiznosti vyroby a s tim související ceny třeba i snižovat nároky. Nebo byt ochotni zvedat financni spoluucast.


  • 0

#34 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 8:24

O výrobě nemám páru, takže do toho nebudu kecat. Bylo by fajn oslovit nějakého výrobce (Slávka?), aby se k tomu vyjádřil...
  • 0

#35 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 8:32

jj uz mam pro nej rozepsanej mail:)


  • 0

#36 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 8:34

Ale nadefinovat požadavky musíme stejne my. A on to podle toho naceni.  takze  další dulezita otázka musí byt kolik by mel byt vyrobni naklad jednoho GC který jsme schopni akceptovat.


  • 0

#37 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 9:02

ad výroba - určitě nepočítám, že to bude hotové během pár měsíců - spíš bych ladil návrh, detaily, dal dohromady zájemce a podle toho se rozhodl.

S výslednou cenou za coin (pultovou - ne výrobní náklady), bych to reálně viděl na cca 400 - 500 Kč za kus

 

Sesumíroval bych naše požadavky a obeslal výrobce.

 

zajímavý kalukulace je třeba zde - http://www.crakephot...akeyourown.html


Tento příspěvek byl upraven od Skywalker: 08 říjen 2014 - 9:02

  • 0

*


#38 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 9:04

Trocha zkušeností (dělal jsem skautský geocoin):

 

- doporučuji nevzdávat se více verzí kovu, jednak se každému líbí něco jiného a druhak máte šanci, že si sběratelé vezmou celou sadu, čili jednomu člověku prodáte 3ks namísto jednoho. 

 

- počet kusů počítejte 300, jinak to bude asi dost drahé, nejdražší je totiž výroba raznice, náklady na jednotlivé mince už nejsou tak vysoké

 

- pokud budete chtít barevné provedení maskování, tak je třeba počítat s tím, že mezi každými barvami musí být "kovová hrana", aby se měla kde barva držet, Hoblík dělá hlavně s měkkým emailem (je tam jakoby nalitý, u okrajů barva vystupuje), ale zrovna na toto by možná byl lepší tvrdý (což Hoblík taky umí zajistit; je to pak tak, že barva je v jedné rovině až k hraně kovu).

 

No a za sebe říkám, že téma Spitfiru je mi velmi blízké, ale raději bych klasickou minci (nebo i tvar znaku perutě) než obrys letounu, ale to je jen názor jednoho potenciálního kupce.


  • 2

#39 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 9:12

popravdě s myšlenkou kulatého coinu který by měl na jedné straně spitfire a na druhé znak perutě jsem si již také pohrával  :D

 

 

 

No pokud se nebudou lisit náklady na materiál  lze o variantách uvažovat. Jako že se zadá 300ks a z toho 100ks po kazdem materialu bez rozdilu ceny. To by se dalo. Diky


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 08 říjen 2014 - 9:15

  • 0

#40 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 9:55

...

No pokud se nebudou lisit náklady na materiál  lze o variantách uvažovat. Jako že se zadá 300ks a z toho 100ks po kazdem materialu bez rozdilu ceny. To by se dalo. Diky

 

Ano, alepoň u nás to nemělo na cenu vliv. Vlastně jsme si udělali jeste 10 extra limitních v úplně jiné kombinaci. Pokud to ovlivnilo cenu, tak o tom ani nevím. :)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama