Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

iPhone a iPod


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
56 odpovědí na toto téma

#1 rosemariee

rosemariee

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2014 - 20:29

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli se tu najde někdo kdo hledá kešky pomocí IPHONU a zda li je s tím spokojen a dá se s ním hledat i v přírodě? děkuju


  • 0

#2 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)
  • LocationMělník

Publikováno 14 leden 2014 - 20:38

Než jsem pořídil O600, tak jsem používal iPhone5. Docela spokojenost, ale nevýhody nakonec rozhodly o nákupu Oregonu! iPhone není zrovna vhodné zařízení do terénu a některé mokřejší kešky už se odlovit nedaly!
  • 1

:ph34r: Garmin Oregon 600 - Sony Xperia Z3 - GeoGet - a:Drake  :ph34r:


#3 rosemariee

rosemariee

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2014 - 20:45

nejsem žádný super keškař jen tak leháro ale nemám na to vybavení a nechce se mi koupovat navigace :/ a tohle mi připdalo docela rozumné řešení kešky v lese a v přírodě se s tím ale dají nalézt ne?


  • 0

#4 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)
  • LocationMělník

Publikováno 14 leden 2014 - 20:49

No samozřejmě daji, ale člověk musí být dost opatrný. No a potok třeba nerozdejchá ;-)
  • 0

:ph34r: Garmin Oregon 600 - Sony Xperia Z3 - GeoGet - a:Drake  :ph34r:


#5 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 204 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2014 - 20:55

Ja s nim lovim bezne, nic jineho nepouzivam, a hlavne je to pohodlne on-line kdyz vybude nekde chvile casu, juknu co je okolo, a muzu lovit.
Samozrejme to neni na extremni odlovy (ono extrem se v obleku lovi spatne ;-) )
  • 2

#6 Asir95

Asir95

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2014 - 22:05

Já také lovím s iPhonem a nemůžu si stěžovat. Můžu si stáhnout nejbližší kešky na místě a nemusím se tak doma složitě připravovat.

Navíc přesnost je hodně dobrá, i v lese je odchylka max. 5 metrů a to na rekreační hledání bohatě stačí. Ve městě jsem měl přesnost už horší +/- 20 metrů, ale vypnul jsem si 3G a hnedka mám přesnost opět 5 metrů (navíc mi to žere míň baterky).

Já s ním lovím i teréní a vodní keše, jelikož jsem si na něj pořídil outdoorový obal/držák na kolo, takže naprostá spokojenost. Vypadá to jako igelitový pytlík a používám ho jen na keškování, takže v normálním životě to nijak nekazí design. Navíc jsem ho sehnal po 500 :).

Pokud se jedná o výběr aplikací:

Oficiální od Groundspeaku: Geocaching
- placená asi 7 Euro
- já jsem s ní začínal, ale časem měla tolik nevýhod, že jsem s ní skončil
- demo verze umí najít jen nejbližší 3 tradičky a potřebuje po celou dobu navigování internet - takže v lese bez signálu internetu nelze hledat
- nemá offline mapy :/
++ nemá omezení na maximální počet stažených keší za den (viz. níže)

L4C - Looking4Cache
+ skvělá aplikace - tu nyní používám a naprostá spokojenost
- také placená, taky okolo 7 Euro
++ demo verze zadarmo umí vše potřebné pro hledání keší -> jedinný rozdíl mezi placenou verzí a verzí zdarma, je v tom, že demo verze neumí offline mapy. Ale pokud máš v mobilu internet, tak to nevadí
+ má spoustu skvělých funkcí na filtrování, hledání, práci s listingy a body
- na první pohled komplikovaná, ale čase se v ní dá zorientovat
-- aplikace bohužel pro přístup ke keším, používá Geocaching Live Api a tam má přímo Groundspeak nastaveno, že Basic Member může stáhnout pouze 3 keše denně (Premium může až 5000)
+ v aplikaci lze zapnout 'Lite verzi' (vedle vyhledávání), to znamená, že stáhne pouze název keše a její souřadnice a v této 'Lite verzi' lze stáhnout kolik keší chceš. Potom pokud na místě dlouho hledáš a nemůžeš keš najít, tak si teprve stáhneš plnou verzi listingu a tam máš i hint a poslední logy. Nebo je dole odkaz na keš na stránkách Geocaching -> otevře se ti listing v Safari a tam si můžeš zobrazit plný listing u kolika keší chceš :).

Takže za mě rozhodně Looking4cache - navíc v nejbližší době vyjde nová verze, která obsahuje velké množství vylepšení (například nad mapu si můžeš dát ikonu světla, takže přímo z aplikace lze iPhone rozsvítit)
  • 0

#7 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2014 - 22:29

iPhonem 4 jsem pohodově našel prvních 700 keší. Ale byl jsem limitován slabou baterkou. Pro větší pohodlí a hlavně výdrž baterie jsem si koupil Oregon 450 se kterým mohu sbírat celý den.
  • 0

#8 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 420 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2014 - 22:29

Já to občas dělám, ale mívám problém s navigací ke keši, oregon vede mnohem přesněji.


  • 0

#9 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)
  • LocationMělník

Publikováno 15 leden 2014 - 7:32

Ja nasel s iPhonem cca prvnich 150 kesi a u nekterych uz jsem byl, mirne receno, nervozni. Ono nemusi byt uplne extremni teren, staci podzimni les a je to o strach. Prece jenom stoji iPhone trochu vic nez jine telefony :-( Outdoor obal (pytlik) je resenim, ale neresi treba pad na kamen...A outdorr pouzdro mi zase nepasovalo do drzaku v aute...

Ale jak rikam, docela dost krabek sem nasel s iPhonem a hleda se s nim dobre!Ja nakonec zustal u ofiko apky od Groundspeaku. Neni pravda, ze nejde navigovat s offline mapou. Takhle jsem hledal napriklad v Nemecku. Po poslednim updatu mi prijde lepsi nez L4C. Ta neni spatna, ale clovek se s ni musi naucit. Me vyhovovala ta oficialni a pak sem si nejak na L4C nemohl zvyknout. Tim nerikam, ze je spatna. Chce to ale asi se rozhodnout hned na zacatku.

Jeste pripominka k stahovani kesi prez GSM. Nekdy to byl docela porod, kdyz jsem napriklad u Karanyho v lese se snazil stahnout listing finalky, na telefonu sice EDGE ale jedna carka! A to nemluvim o online hledani treba v Polsku!

Takze nakonec jsem presel na O450 a po reklamaci jsem ji vymenil za O600 a velka spokojenost. Samozrejme pouzivam stale iPhone na wherigo a obcas na online overeni v terenu (treba kdyz se cestou ke kesi zmeni souradnice finalky :-)

Ted spekuluji o Moterre, ale trochu me desi ta velikost. No musim se na ni poradne podivat.

 

 

.


  • 0

:ph34r: Garmin Oregon 600 - Sony Xperia Z3 - GeoGet - a:Drake  :ph34r:


#10 zzstan

zzstan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2014 - 9:47

Zkuste Geo Bucket, je malo znamy, ale umi toho dost vcetne offline a je zdarma.

 


  • 0

#11 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2014 - 9:48

vyzkoušel jsem pár appek a nejlépe mně vyšel L4C, hlavně díky integrovaným offline OSM mapám a celkovému přátelskému a jednoduchému prostředí


  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#12 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2014 - 13:11

Tak do nedávna a vlastně i teď občas hledáme s iPhonem. Rukama nám prošlo 3G, 3GS a 5. Aplikaci máme celou dobu tu oficiální.

Je super, moct se rovnou podívat "hele tady je ta a ta keš" rovnou to odnaviguje, nejnovější logy, obrázky atd. hned k dispozici...

 

Pak ale přišla Alkeho Geozoo, kde na 2/3 nebyl signál vůbec, natož data. A my měli smůlu. A přitom by stačila příprava - stáhnout keše pro offline.

Takže bezpřípravový kešování taky nic moc :-D. Další věc je výdrž baterky. Máme externí zdroje, ale přeci jen dávám přednost navigaci v ruce, telefonu v kapse - pro případ potřeby. Přeci jen mě na 3GS žere baterku hodně to, že tam mám šestkovej SW, natož GC, který často zapomenu vypnout a chroustá mi procenta na pozadí.


  • 0

#13 rosemariee

rosemariee

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2014 - 14:54

bude mi stačit 8 gb ??? iphone rozjedu v něm geo navigaci?


  • 0

#14 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2014 - 15:32

bude mi stačit 8 gb ??? iphone rozjedu v něm geo navigaci?

Ano, ale dost možná to bude pomalý, protože to nebude 5ka ani 5S/5C.


  • 0
:)

#15 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2014 - 16:56

bude mi stačit 8 gb ??? iphone rozjedu v něm geo navigaci?

jo bude, akorát když dáč načíst nějaký větší GPX export tak si ti nemusí načíst celý, ale jen část .. já si hodil do iPhonu (5S 64GB) 300mb seznam s celou ČR ale načetlo se jen 8000 keší :)))


  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#16 Asir95

Asir95

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2014 - 17:59

bude mi stačit 8 gb ??? iphone rozjedu v něm geo navigaci?

No určitě ano :). Já jsem keškoval na iPhonu 4 16 GB a úplně v pohodě.

To, že oficiální aplikace umí i offline mapy, to jsem nevěděl, a omlouvám se za to. Naposled jsem ji používal před rokem a půl. L4C má přímo centrum stahování offline map, kde si lze stáhnout přehlednou OSM jakéhokoliv celého státu na světě.

Výdrž baterie je pro mě vyhovující, protože mi vydrží na celý den. Ale u známým vydrží podstatně míň, záleží, jak se k ní majitel chová :).
  • 0

#17 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2014 - 18:28

zkoušel jsem ještě (stále L4C) že když si stáhnu z přílohy GPX tak ho můžu zobrazit rovnou v L4C což pokud někdo chce mrknout kde v okolí je nová keška se může hodit :)

 

akorát hledám jeslti to vytváři obdobu k field_notes.txt nebo ne .. ví někdo?


  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#18 Asir95

Asir95

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2014 - 19:29

...akorát hledám jeslti to vytváři obdobu k field_notes.txt nebo ne .. ví někdo?


L4C umí stáhnout Field note ze stránek Geocaching.com, zpátky to neumí. Lze ale přímo z aplikace odeslat log (lze vyplnit vše, včetně přiložených obrázků a akcí s TB). Pokud není k dispozici připojení na internet, tak se logy uloží a odešlou se až bude internet k dispozici. Navíc v novem verzi L4C (2.0) lze vytvořit "vzorový log", takže si třeba udělám vzor ve tvaru "ČÍSLONÁLEZU ČAS \n" a pak naleznu keš a dám přímo u ní 'Vytvořit log' a už se mi do logu vloží aktuální čas a pořádí :).
  • 1

#19 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2014 - 21:30

jinak k tomu maximu keší .. dá se to obejít .. vyzkoušejte si kolik máte max .. a pak stačí vygenerovat více GPX souborů které toto maximum nepřesahují a jeden po druhém je tam naládovat
 
pomalu přecházím jen na L4C .. pro iphone jsem si akorát dokoupil pouzdro lifeproof (kupoval jsem na e-bay, akorát nekupujte ty nejlevnějí, ty levné čínské jsou prý většinou napodobeniny)
 
no a pak je tu ta věc s napájením .. nabíjím v autě, doma .. a začínám se poohlížet po extérní nabíječce  :)


Tento příspěvek byl upraven od Orxion: 25 květen 2014 - 21:42

  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#20 Xelisa

Xelisa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2014 - 20:27

Dobrý den,
poradil by někdo začátečnici jakou aplikaci bych si měla stáhnou do iPhonu... Na ceně až tolik nezáleží, hlavně aby se s tím dobře pracovalo i blondýně ;)
Předem děkuji za pomoc, X.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama