Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

iPhone a iPod


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
56 odpovědí na toto téma

#41 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2014 - 10:50

iP4 a iP5 několik let bez sebemenších problémů a dokonce i wigo appka, která je zdarma funguje docela dobře.


  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#42 Geo obludky

Geo obludky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2015 - 6:43

Ahoj, právě jsem sepsal krátký článek s aplikacemi na GC pro iphone a ipad, tak kdyby měl nekdo zájem odkaz je zde:

http://www.nassvet.e...pikace-pro-ios/


  • 2

#43 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2015 - 7:59

A co tak doplnit GeoWiki ?


  • 0

#44 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2015 - 9:53

Hezký přehled. Ještě jsem kdysi používal Geo Bucket, ale L4C má lépe udělanou šipku a navigování obecně.

Kdysi jsem pochytil informaci, že GcBuddy neumí vlastní navigaci. Prý nemá ani šipku ani mapu a musí se použít jiný program pro vlastní navigaci. Je to pravda?

Umí ofiko aplikace načíst GPX?

 

 


  • 0

#45 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2015 - 14:54

Čtyři thready pojednávající o stejném, sloučeny v tento jeden.


  • 1

#46 Geo obludky

Geo obludky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 11:21

Hezký přehled. Ještě jsem kdysi používal Geo Bucket, ale L4C má lépe udělanou šipku a navigování obecně.
Kdysi jsem pochytil informaci, že GcBuddy neumí vlastní navigaci. Prý nemá ani šipku ani mapu a musí se použít jiný program pro vlastní navigaci. Je to pravda?
Umí ofiko aplikace načíst GPX?


Ahoj, zacnu oficialni aplikaci, ta nacitat gpx neumi. Umi nacist pq ktere sis vytvoril v profilu na gc.com a nebo umi pri otevreni kese v prohlizeci presmerovat uzivatele do aplikace, kde se kes nacte.

Gcbuddy sipku má ale navigaci pomoci mapy nezblada nativne, je pak zapotrebi dalsi aplikaci. Osobne mi staci ta sipka .

Tyto informace vcetne par screenshotu doplnim ke clanku behem vikendu
  • 0

#47 Ivluci

Ivluci

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2015 - 22:59

Ahoj. Potrebovala bych poradit jakou aplikaci si mam stahnout na iphone pro geocaching. Aplikaci c:geo mi to nenaleza a pak mam jen nake omezene aplikace jinak placene. Dekuju


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 20 květen 2015 - 6:58
sloučemo s threadem k tomuto účelu již založeným

  • 0

#48 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2015 - 23:10

Nějaký aplikace jsou tady. http://wiki.geocachi..._pro_geocaching

Třeba má někdo s některou zkušenosti.
Pro iPhone buď oficiální aplikace, nebo jsem našel Geo Bucket.

Nebo se podívej sem:
http://www.geocachin...one#entry453359

http://www.nassvet.e...pikace-pro-ios/

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 20 květen 2015 - 0:18

  • 0

#49 Asir95

Asir95

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2015 - 8:25

Mohu doporučit L4C Lite. Je zdarma a umožňuje všechny funkce jinak placených aplikací (jediné co neumí Lite verze jsou offline mapy). Ze začátku může být trochu komplikovanější se v ní zorientovat, ale pak už to jde všechno intuitivně. Sám ji používám již několik let :).
  • 2

#50 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)
  • LocationMělník

Publikováno 20 květen 2015 - 8:37

Mohu doporučit L4C Lite. Je zdarma a umožňuje všechny funkce jinak placených aplikací (jediné co neumí Lite verze jsou offline mapy). Ze začátku může být trochu komplikovanější se v ní zorientovat, ale pak už to jde všechno intuitivně. Sám ji používám již několik let :).

Sice ted uz iPhone nemam ale L4C je fakt gut!


  • 0

:ph34r: Garmin Oregon 600 - Sony Xperia Z3 - GeoGet - a:Drake  :ph34r:


#51 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2015 - 12:55

Já také lovím s iPhonem a nemůžu si stěžovat. Můžu si stáhnout nejbližší kešky na místě a nemusím se tak doma složitě připravovat.

Navíc přesnost je hodně dobrá, i v lese je odchylka max. 5 metrů a to na rekreační hledání bohatě stačí. Ve městě jsem měl přesnost už horší +/- 20 metrů, ale vypnul jsem si 3G a hnedka mám přesnost opět 5 metrů (navíc mi to žere míň baterky).

Já s ním lovím i teréní a vodní keše, jelikož jsem si na něj pořídil outdoorový obal/držák na kolo, takže naprostá spokojenost. Vypadá to jako igelitový pytlík a používám ho jen na keškování, takže v normálním životě to nijak nekazí design. Navíc jsem ho sehnal po 500 :).

Pokud se jedná o výběr aplikací:

Oficiální od Groundspeaku: Geocaching
- placená asi 7 Euro
- já jsem s ní začínal, ale časem měla tolik nevýhod, že jsem s ní skončil
- demo verze umí najít jen nejbližší 3 tradičky a potřebuje po celou dobu navigování internet - takže v lese bez signálu internetu nelze hledat
- nemá offline mapy :/
++ nemá omezení na maximální počet stažených keší za den (viz. níže)

L4C - Looking4Cache
+ skvělá aplikace - tu nyní používám a naprostá spokojenost
- také placená, taky okolo 7 Euro
++ demo verze zadarmo umí vše potřebné pro hledání keší -> jedinný rozdíl mezi placenou verzí a verzí zdarma, je v tom, že demo verze neumí offline mapy. Ale pokud máš v mobilu internet, tak to nevadí
+ má spoustu skvělých funkcí na filtrování, hledání, práci s listingy a body
- na první pohled komplikovaná, ale čase se v ní dá zorientovat
-- aplikace bohužel pro přístup ke keším, používá Geocaching Live Api a tam má přímo Groundspeak nastaveno, že Basic Member může stáhnout pouze 3 keše denně (Premium může až 5000)
+ v aplikaci lze zapnout 'Lite verzi' (vedle vyhledávání), to znamená, že stáhne pouze název keše a její souřadnice a v této 'Lite verzi' lze stáhnout kolik keší chceš. Potom pokud na místě dlouho hledáš a nemůžeš keš najít, tak si teprve stáhneš plnou verzi listingu a tam máš i hint a poslední logy. Nebo je dole odkaz na keš na stránkách Geocaching -> otevře se ti listing v Safari a tam si můžeš zobrazit plný listing u kolika keší chceš :).

Takže za mě rozhodně Looking4cache - navíc v nejbližší době vyjde nová verze, která obsahuje velké množství vylepšení (například nad mapu si můžeš dát ikonu světla, takže přímo z aplikace lze iPhone rozsvítit)

Looking4Cache Pro (to je ta placená verze) taky doporučuju, a hlavní rozdíl není v nějakejch blbejch offline mapách, ale hlavně v tom, že zvládají výrazně lépe práci s kešemi a třeba i Pocket Queries (hlavní důvod nákupu pro dle mě většinu lidí). A teď tedy nejde logování, Api je nějký rozbitý. 

 

Ale jinak rozhodně doporučuju taky, je to fakt dobrý, na některý blízký lovy sice stále používám klasickou appku pro Geocaching, ale na větší akce rozhodně Looking4Cache (má lepší správu dlaších bodů, třeba pro multiny je to naprosto výborná věc).

 

jinak k tomu maximu keší .. dá se to obejít .. vyzkoušejte si kolik máte max .. a pak stačí vygenerovat více GPX souborů které toto maximum nepřesahují a jeden po druhém je tam naládovat
 
pomalu přecházím jen na L4C .. pro iphone jsem si akorát dokoupil pouzdro lifeproof (kupoval jsem na e-bay, akorát nekupujte ty nejlevnějí, ty levné čínské jsou prý většinou napodobeniny)
 
no a pak je tu ta věc s napájením .. nabíjím v autě, doma .. a začínám se poohlížet po extérní nabíječce  :)

Pokud v L4C dáš možnost uložit, tak si posléze přímo z apky můžeš odeslat field_note.txt soubor do mejlu (například).


  • 0
:)

#52 Matej123

Matej123

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2015 - 20:04

Dobrý večer kolegové. Mám dotaz zda existuje nějaká freeware aplikace pro iphone 4 něco jako je c:geo na android??? Díky předem za odpovědi.


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 06 červen 2015 - 20:18
sloučeno s threadem již k tomuto účelu založeným

  • 0

#53 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2015 - 20:16

http://www.geocachin...e-a-ipod/page-3

Nevím, jestli tam tenhle Tvůj dotaz nepřesunou, ale třeba tam něco najdeš.
  • 0

#54 Errov

Errov

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2016 - 17:30

Zdravim,

 

chci se zeptat uživatelů ofiko aplikace. Dá se nějak navigovat pomocí té externí mapy k waypointu? Mě naviguje jen k souřadnicím které má v sobě přímo keška a když jsou waypointy na různých místech je to autem celkem náročné.


  • 0

#55 ric.hard

ric.hard

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2016 - 22:45

Uvažuji o přechodu z Androidu na iPhone a řeším důležitou věc - jak na geocaching. Aktuálně mám free geocaching účet a využívám Locus se starým rozšířením, které ještě neomezuje na 3 kešky denně. Mohu tedy stahovat mapy do offline, keší dle libosti, to vše přímo v telefonu.
Poradíte obdobné řešení pro iPhone? Placená aplikace není překážkou, ale plné groundspeak členství nechci. Od aplikace chci navigaci, mapy a hlavně možnost stažení plného znění všech druhů keší vč. listingu v neomezeném množství.
Zatím jsem tu řešení nenašel a nějak nevěřím, že neexistuje :) Díky!
  • 0

#56 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2016 - 23:14

Troufnu si říct, že ekvivalent Locusu mimo androidí svět nenajdeš.
Se příprav, že některé věci, které jdou jednoduše na Androidu v i světě nejdou vůbec nebo těžkopádně.
  • 0

#57 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2016 - 23:06

Ono jsou hlavně aplikace na iPhone víc hlídány na legálnost, takže tam aplikací obchazející pravidla moc nenajdeš.
Ale trochu si protiřečíš - PM členství nechceš, ale neomezený přístup k plným listingům ke všem keším ano? Možná proto jsi řešení (legální) nenašel...
  • 2
Oregon 650, iPhone5 + Geoget




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama