Přejít na obsah


Fotka

LIGHT SIDE OF GEOCACHING IS not COMING SOON


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#21 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2014 - 10:35

 

Nakonec by mohlo být naopak velmi zajímavé, kdyby owner byl popotahován za poškozování cizí věci, neboť zavrtal do mnoha stromů (desítek, či stovek?) šrouby k uchycení držáků PET. Není to velké ohrožení stromu, ale poškozování to je a v takovém počtu...

Tak zrovna tohle je doporuceny zpusob uchyceni kese na strom podle MZO MHMP. Stromu to skodi mnohem min nez nez napr. drat kolem vetve. Ovsem chapu ho spis pri potrebe pripevnit kes nahoru na strom, na zemi se to da udelat i uplne bezbolestne, ze.


  • 1

#22 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2014 - 11:12

Tak zrovna tohle je doporuceny zpusob uchyceni kese na strom podle MZO MHMP. Stromu to skodi mnohem min nez nez napr. drat kolem vetve.

Jj, chvíli mi to trvalo, než jsem se s tím smířil, ale pak mi někdo vysvětlil, že i pro náís je lepší piercing než škrtidlo!


  • 6

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#23 Master Of The Dark Side

Master Of The Dark Side

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2014 - 13:08

Z kroniky JTJPT

Attended

 

cfc21c9d-e254-4573-a231-2e248e4eaddf.png

 

2ffcba2c-df9c-452d-b25b-ba3457234a2d.png


  • 0

#24 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2014 - 13:13

Z kroniky JTJPT

Attended

 

cfc21c9d-e254-4573-a231-2e248e4eaddf.png

 

2ffcba2c-df9c-452d-b25b-ba3457234a2d.png

A co tím chtěl mistr temné strany říct?  :)


  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#25 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2014 - 13:27

A co tím chtěl mistr temné strany říct?  :)

že vůbec řešíš nějakého anonyma


  • 0

#26 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2014 - 14:27

mistr chtěl nejspíše naznačit, že pan geoFukar, který se "přihlásil" na CITO věnované úklidu příkopů od plastového bordelu, v těchto příkopech předtím odlovil s radostí 51 FTF...

 

No nic. Už mi to celý přijde trapný, nebylo by lepší jít ven na keše??


  • 2

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#27 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2014 - 14:33

Zase na druhou stranu - Light Side má na své straně hezké holky.

Přikládám fotku ownerky CITA

 

sexy-star-wars-art.jpg


  • 5

*


#28 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2014 - 14:36

mistr chtěl nejspíše naznačit, že pan geoFukar, který se "přihlásil" na CITO věnované úklidu příkopů od plastového bordelu, v těchto příkopech předtím odlovil s radostí 51 FTF...

 

No nic. Už mi to celý přijde trapný, nebylo by lepší jít ven na keše??

A nebudeš tomu asi věřit, ale na tom novým jich mám lehce přes 30. A co to má společnýho s reakcí na, podle mě, super vtipný pseudo citoevent? Tušíš něco o humoru a nadsázce?


  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#29 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2014 - 15:43

Tak zrovna tohle je doporuceny zpusob uchyceni kese na strom podle MZO MHMP. Stromu to skodi mnohem min nez nez napr. drat kolem vetve. Ovsem chapu ho spis pri potrebe pripevnit kes nahoru na strom, na zemi se to da udelat i uplne bezbolestne, ze.

 

A ty navrtaný stromy snad patří MZO MHMP?! Práva vlastníka jsou šumák, když to doporučuje nějaký MZO MHMP? Poškození stromu to je - napsal jsem, že malé, vím taky, že drát je průšvih. I malý otvor může být vstupní brána infekce, může to poškodit pilu při kácení, při použití vrutu se vše časem zatáhne do kůry, i ten připojený drátěný držák PETky.

 

Prostě ty stromy ownerům PT nepatří a nemají do nich co zavrtávat. Zvláštní přístup k cizímu majetku, když "MZO MHMP doporučuje".


Tento příspěvek byl upraven od zmijovkar: 20 říjen 2014 - 15:43

  • 1

#30 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2014 - 15:54

Poškození stromu to je - napsal jsem, že malé, vím taky, že drát je průšvih. I malý otvor může být vstupní brána infekce, může to poškodit pilu při kácení, při použití vrutu se vše časem zatáhne do kůry, i ten připojený drátěný držák PETky.

Prostě ty stromy ownerům PT nepatří a nemají do nich co zavrtávat. Zvláštní přístup k cizímu majetku, když "MZO MHMP doporučuje".

V Praze jsem videl krabicku, kde poskozeni stromu bylo daleko vetsi, ale vetsina nalezcu odstrikavala blahem, jak je to skvela skrys. Prijde mi skoda, zbytecne poskozovat stromy.
  • 0

#31 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2014 - 16:15

V Praze jsem videl krabicku, kde poskozeni stromu bylo daleko vetsi, ale vetsina nalezcu odstrikavala blahem, jak je to skvela skrys. Prijde mi skoda, zbytecne poskozovat stromy.

 

Jo, to je smutný (v parku na Karláku?)

 

Kdyby někdo vyvrtal 5mm dírku ownerovi PT do auta, tak se asi posere. Přitom funkčnost auta zůstane stejná, trošku to kolem dírky orezne, no bóže. Sníží se prodejní hodnota auta, ale to  u postiženého stromu taky, kdyby ho chtěl někdo pak prodat na truhlářské řezivo. A na rozdíl od auta to už nejde spravit ani tak, aby to nebylo viditelné. A u auta nehrozí ani následná škoda na té pile při kácení, případně zranění...

 

Prostě je to ignorování cizího vlastnictví. Minimálně - když pominu ničení živého stromu kvůli nějaké hře. To, co citovala Slaneček, doporučení MZO MHMP, se týká třeba osazování budek, kdy se sice do stromu zatluče hřebík, ale užitek z ptactva tu škodu mnohonásobně převyšuje. Možná nějakých cedulí.. Existuje to doporučení snad konkrétně na keše? Troufli si snad na Odboru městské zeleně a odpadového hospodářství Magistrátu hl.m. Prahy doporučovat umísťovat konkrétně keše na stromy vrutem? To bych chtěl takové doporučení vidět. Spíš to tipuju na argumentační blábol z utkvělé představy, že tahle naše hra je snad ve veřejném zájmu a tak můžeme všechno, protože umísťovat keše je všeobecně žádoucí.


  • 5

#32 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2014 - 16:18

A ty navrtaný stromy snad patří MZO MHMP?! Práva vlastníka jsou šumák, když to doporučuje nějaký MZO MHMP? Poškození stromu to je - napsal jsem, že malé, vím taky, že drát je průšvih. I malý otvor může být vstupní brána infekce, může to poškodit pilu při kácení, při použití vrutu se vše časem zatáhne do kůry, i ten připojený drátěný držák PETky.

 

Prostě ty stromy ownerům PT nepatří a nemají do nich co zavrtávat. Zvláštní přístup k cizímu majetku, když "MZO MHMP doporučuje".

Ale jasne, jen tim chci rict, ze kdyz to doporucuje odbor mestske zelene (konkretne to bylo na dotaz o umisteni kese na strom v jejich sprave), tak asi vi, co rikaj. V pripade umisteni kese na strom jde zrejme o mensi zlo. A nijak nezpochybnuju, ze to porad ten strom poskozuje. Psala jsem, ze mi to prijde v pripade umistene kese u zeme zbytecne. 


  • 2

#33 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2014 - 16:26

Ale jasne, jen tim chci rict, ze kdyz to doporucuje odbor mestske zelene (konkretne to bylo na dotaz o umisteni kese na strom v jejich sprave), tak asi vi, co rikaj. V pripade umisteni kese na strom jde zrejme o mensi zlo. A nijak nezpochybnuju, ze to porad ten strom poskozuje. Psala jsem, ze mi to prijde v pripade umistene kese u zeme zbytecne. 

 

Ve Tvém případě OK, zeptala ses na strom v jejich působnosti. Ten PT je jinde a vsadím se, že se nikdo nikoho na nic neptal.


  • 0

#34 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2014 - 18:22

Stromu to skodi mnohem min nez nez napr. drat kolem vetve.

Ten drát můžeš při každé kontrole keše trošku povolit, je-li třeba.

Neboli: náhrdelník škodí méně, než piercing


Tento příspěvek byl upraven od ProKesTom: 20 říjen 2014 - 18:23

  • 3

#35 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2014 - 18:44

Ten drát můžeš při každé kontrole keše trošku povolit, je-li třeba.

Neboli: náhrdelník škodí méně, než piercing

 

Úplně vidim, jak to někdo dělá při údržbě PT ;-)  A když někdo gc zabalí, tak si třeba už ani nevzpomene na nějaký ovázaný strom. Taky spousta keší nevyžaduje údržbu ani 1x/rok a to strom třeba už znatelně nabyde. Ovazovat je fakt blbost. Bodové poškození pletiva je fakt mnohem lepší, ale žádné poškozování by nemělo být kvůli nějaké hře.


  • 0

#36 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2014 - 22:14

Tak abych uvedla na pravou miru svoje tvrzeni a nebyla obvinovana ze lzi: MZO MZMP nevydalo zadne oficialni stanovisko ani doporuceni, aspon pokud ja vim, o upevnovani kesi na stromy. Na muj emailovy dotaz, jestli nejsem mimo misu, kdyz si myslim, ze arboristou doporuceny zpusob uchyceni (prisroubovat kratkym vrutem) je koser, mi vedouci oddeleni pece o zelen odpovedel "Způsob uchycení zkuste do žádosti popsat, v souhlasu bych se jen odkázal na vámi uvedený způsob uchycení." Coz jsem si, zrejme mylne, vylozila jako doporuceni. Rozhodne mym umyslem nebylo vam lhat ani nekoho uvadet v omyl. Doufam, ze to jako uvedeni na pravou miru staci a cestne prohlasuju, ze si priste radsi omlatim hlavu o zed, nez bych se tu prezentovala se svymi nevyzadanymi nazory.

Pekny vecer vsem.


  • 0

#37 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 6:08

Drát kolem kmenu se dá naohýbat a dát tak navolno, že než se růstem stromu narovná, dávno se rozpadne. A krátký vrut nebo hřebík opravdu stromu neškodí, ten škodí až když do něj zajedeš pilou. Vylézt na strom a případně přitom zlomit větvičku stromu taky nic neudělá. Ovšem mnohem horší je, když na ten strom vyleze 100 lidí po sobě. O to tady jde. Proč by člověk mohl chodit po Českém ráji po vyhrazených cestách bez omezení, ale dálkový pochod už tam musel mít povolení? Proč jedno auto, které zastaví na kraji silnice, nevadí, ale bude vadit 100 aut, která budou zastavovat pořád na stejných místech? Myslím, že samoregulace bude fungovat. Ne policie, ale ty nejhůře umístěné krabice se brzy prozradí a mudlové, kterým to tam bude vadit, je zlikvidují. Bohužel pak budou naštvaní na kačery všeobecně, i na ty schránky, které nikomu nevadí.


  • 8

#38 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 8:38

pro kolegu geoFukara: Ale jasne, ze tusim...prave, ze tusim, tak i rozlisuju a zatímco uvodni hlaska avizujici pseudoCITO celkem sla, tak další patlani v "problemu" mi uz prijde trapny.

 

Zrejme jsem chudsi duchem, za coz opravdu nemohu, ale logiku v pocinani člověka, kterej se zaradi do skvadry odsuzujici powertraily, pricemz je sam a osobne s chuti odlovuje, nejak nevidim... Ledaze by to byl vtipek, přesahující muj inteligencni potencial, něco ve smyslu - nejprve se napasu a pak to zlikviduju...

 

Ale kazdej necht kona, jak umi.


  • 0

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#39 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 8:44

Pro Paha Ahmu.

Kdyby sis přečetl i vlákno temné strany, možná bys tam narazil na pár mých příspěvků. A pak bys třeba mohl soudit.

Tohle vlákno je od prvního příspěvku recesistické, ale to asi většina diskutérů nepochopila.


Tento příspěvek byl upraven od geoFukar: 21 říjen 2014 - 8:44

  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#40 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 9:09

Dyt ja nikoho nesoudim:) jak rikam, kazdej, jak umi...


  • 0

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama