Přejít na obsah


Fotka

Stratocaching 2014


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
86 odpovědí na toto téma

#21 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2014 - 19:43

Přesně tak. Cituji zprávu z aplikace odeslanou ze střediska v 10:41, tedy po více než hodině a půl od spuštění:
"Podařilo se nám trochu optimalizovat administrační rozhraní, zapisujeme postupně nálezce."

Celkem síla.
  • 1

#22 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2014 - 20:52

Jj ten ctyrkovej android odrizne pár desítek procent zařízení...

Jen tak pro zajímavost

a:Drake se používá ze 79% na zařízeních s Android 4.x, dál necelých 17% je 2.3, globálně pak vychází 88% pro 4.x, takže těch pár desítek procent je trochu nadhodnocené :-)

 

Omlouvám se za OT


  • 1

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#23 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 337 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2014 - 9:13

Přiznám se, že jsem na včerejší betatest úplně zapomněl, ikdyž jsem se zaregistroval. A vůbec mi to nevadí! Místo toho jsem se pěkně prošel, našel několik pěkných keší a nasbíral kaštany.

Na ostrou verzi se nechystám, protože by musela být pořádná vichřice (ve všech vrstvách atmosféry) nebo by museli pořadatelé změnit místo startu, aby se to dostalo do mého zorného pole.

 

Hledačům přeji, ať najdou všechna semínka!


  • 1

#24 Frenkonix

Frenkonix

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2014 - 9:20

Je někde seznam, kde včera rozmístili ty keše?


  • 0

#25 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2014 - 9:24

Na jejich FB je i mapka republiky s keškama.


  • 0

#26 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2014 - 9:29

kéž by se vykašlali na ty "hodnotné ceny pro výherce", zase se tam nahrne dav zlatokopů a půjde se přes mrtvoly :( být to zadarmo, byla by to zajímavá hra jen pro nadšence


  • 11

#27 Fx-nuclear&myška

Fx-nuclear&myška

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2014 - 9:36

Jj, ofiko zprava z ridiciho strediska vcera z 10:41 :
"Podarilo se nam trochu optimalizovat administracni rozhrani, zapisujeme postupne nalezce" :-)) zni to profesionalne, ze..
  • 0

#28 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2014 - 9:47

Včera jsme byli nějakých 35 km jízdy od Karlových Varů, takže volba padla na Junior. Zhodnotil jsem, že hrát o FTF nemá smysl, takže se tam stavíme cestou domů. Sešlo se nás tam asi 7, ale ani po třitvrtě hodiny hledání jsme nic nenašli (kromě široce rozrytého okolí). Bohužel nás už tlačil čas,tak jsme to zabalili s tím, že betakeška je zřejmě fuč. Doma překvapeně zjišťuji, že zbytek hledačů zalogoval....

 

Mohu poprosit někoho, kdo úspěšně odlovil Junior, aby napsal, kde vlastně byla? Pořád mi to vrtá hlavou, obešli jsme důkladně celé okolí v okruhu odhadem 50 metrů. Souřadnice ukazovaly na typický vyvrácený geopařez u cesty....


  • 0

#29 Frenkonix

Frenkonix

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2014 - 11:23

Na jejich FB je i mapka republiky s keškama.

FB bohudík nemám. Náhodou někde jinde ten seznam není?


  • 0

#30 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2014 - 11:30

Jj, ofiko zprava z ridiciho strediska vcera z 10:41 :
"Podarilo se nam trochu optimalizovat administracni rozhrani, zapisujeme postupne nalezce" :-)) zni to profesionalne, ze..

 

Profesionální je, že se dělá betatest. A tady přece šlo o betatest, který má jaksi z principu odhalovat všechny chyby a nedokonalosti "před uvedením díla na trh". Neprofesionální je nic netestovat a nechat na ostrou akci polotovar, o kterém si nafoukaně myslím, že bude bez problémů fungovat, protože jsem ho vytvořil "já, velký tvůrce"...  ;)


  • 3

#31 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2014 - 11:31

FB bohudík nemám. Náhodou někde jinde ten seznam není?

 

Ta stránka je volně přístupná, takže není problém si to všechno pročíst.


  • 0

#32 Frenkonix

Frenkonix

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2014 - 12:44

Ta stránka je volně přístupná, takže není problém si to všechno pročíst.

Aha. Tak to se mrknu doma. Jsem si neuvědomil, že v práci FB blokuji.


  • 0

#33 Fx-nuclear&myška

Fx-nuclear&myška

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2014 - 13:27

Profesionální je, že se dělá betatest. A tady přece šlo o betatest, který má jaksi z principu odhalovat všechny chyby a nedokonalosti "před uvedením díla na trh". Neprofesionální je nic netestovat a nechat na ostrou akci polotovar, o kterém si nafoukaně myslím, že bude bez problémů fungovat, protože jsem ho vytvořil "já, velký tvůrce"... ;)


Ja ale nepsal o testovani, to je v poradku, psal jsem o tom rucnim zapisovani nalezcu. Je jasny, ze to asi nevypisovali "rucne" ale automaticky to jiste neprobehlo. A to mi prislo, na dnesni dobu a takovy projekt prinejmensim usmevne.. :) v IT, serverch a databazich se pomerne orientuji, takze z me strany je to spis trochu zaujata poznamka, nic ve zlem ;)

Tento příspěvek byl upraven od Fx-nuclear&myška: 06 říjen 2014 - 13:28

  • 0

#34 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2014 - 14:01

Přidávám se k postřehu, že by na straně serveru mohli začít používat nějakou DB. Najdu keš, přečtením QR kódu se odešle info o nálezu - to se může zapsat do DB. Zavolám aktualizaci dat (tj. načtení aktuálního stavu), např. zda už byla "keška" nalezená. Ani po 2 hodinách od prvního logu nebyla nalezená, protože to nestihli ručně opsat. Kdyby bylo uloženo v DB, tak to snad není tak moc složitý SELECT - vypsat čas prvního nálezu té které keše. Zrovna tak žebříček nálezců. Tady nejde o ty nálezce, ale aby bylo aktuální info o poloze, pokud bude s několikahodinovým zpožděním, tak nález bude o náhodě jako loni - kdo neuvidí semínko padat, tak se o něm nedozví.

 

Jinak k tomu betatestu, podle mě to byl spíše alfa test. Necelých 800 hráčů zahltí na 20 minut server? Aplikace padá při různých akcích (nejen nabízená navigace) - byl nějaký log, co se zpátky odeslal tvůrci, aby poznal slabá místa?

 

S tím QR kódem to bylo dobré vylepšení, pro část hráčů dostatečně intuitivní. Ale třeba zjištění souřadnic ze zobrazené keše na mapě už tak intuitivní nebylo, chyběl klik na detail.


  • 1

#35 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2014 - 14:06

Podíl ruční práce tam musel být velký. Nálezy jim asi chodily do nějaké databáze, ale nejdřív to ručně kontrolovali a až pak posílali do aplikace. Mě už zarazilo to spuštění. Žádné odkliknutí uložených souřadnic najednou. Ťukali to tam postupně ručně a u jedné keše udělali překlep a ten pak celou aplikaci shazoval.


  • 1

#36 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2014 - 15:37

Přestože jsem v neděli ráno při klikání na obnovení dat a neustálém zírání na červený proužek asi taky utrousil nějaké nepublikovatelné slovo, tak musím říct, že betatest svůj účel jistě splnil. Paradoxně byl kromě zátěže problém jen v jedné špatně zadané souřadnici. Ta zbůsobila zbytek chyb (nefunkčnost celé mapy a nefunkčnost zobrazení poslední keše LoRa). Neznám implementační detaily, koukám se jen zpovzdálí, ale dovolím si napsat pár svých návrhů na úpravy (kromě rad typu "posílit server"):

  • Odpověď serveru na dotaz klienta mít připraven jako statický, resp. jej mít uložen v cache (to je ta jiná cache, než kačeři hledávají). Na odpověď stačí pár stovek bajtů a pokud se odpověď nebude za letu pro každý dotaz generovat, bude zátěž serverů minimální.
  • Obecně prodloužit timeout klienta. Byl velmi krátký a tím vzrůstala významně zátěž serveru, když ona tisícovka lačných lovců furt dokola klikala a klikala. Nebo lépe nechat timeout krátký, ale disablovat na určitou dobu možnost obnovení, tj. poslání dalšího dotazu ze strany klienta. Možná by nebylo zbytečné mít onu prodlevu náhodnou (jako když se řeší kolize na ethernetu) a stochasticky tak rozhodit dotazy klientů v čase. Nebo bych prodlužoval prodlevu v závislosti na délce řady minulých neúspěšných pokusů. Aby byla šance, že klienti "server pustí vydechnout".
  • Ošetřit výjimky na straně klienta. Chybný desetinný oddělovač v souřadnici (nebo co to bylo)  jistě nemá shodit celou aplikaci.
  • Aplikace občas padala i jen při snaze stále aktualizovat data. Subjektivně se mi zdálo, že je to způsobeno neošetřením stavu, kdy se čeká na odpověď serveru a již se znova kliká na "obnovit".
  • Bylo by praktické souřadnice stratokeše ukazovat trochu zřetelněji a ve formátu obvyklém u keší. Snad by se pro ně mohlo najít místo i přímo v seznamu stratokeší.

  • 0

#37 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2014 - 19:24

Včera jsme byli nějakých 35 km jízdy od Karlových Varů, takže volba padla na Junior. Zhodnotil jsem, že hrát o FTF nemá smysl, takže se tam stavíme cestou domů. Sešlo se nás tam asi 7, ale ani po třitvrtě hodiny hledání jsme nic nenašli (kromě široce rozrytého okolí). Bohužel nás už tlačil čas,tak jsme to zabalili s tím, že betakeška je zřejmě fuč. Doma překvapeně zjišťuji, že zbytek hledačů zalogoval....

 

Mohu poprosit někoho, kdo úspěšně odlovil Junior, aby napsal, kde vlastně byla? Pořád mi to vrtá hlavou, obešli jsme důkladně celé okolí v okruhu odhadem 50 metrů. Souřadnice ukazovaly na typický vyvrácený geopařez u cesty....

 

Fakt tu není nikdo, kdo našel stratokešku v Karlových Varech???


  • 0

#38 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2014 - 19:28

Myslím, že kolegové, kteří ji našli, na GC.cz moc nechodí. Zkus se zeptat Dacinky...


  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#39 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2014 - 20:07

Myslím, že kolegové, kteří ji našli, na GC.cz moc nechodí. Zkus se zeptat Dacinky...

 

Díky zkusím Dacinku. Pokoušel jsem se identifikovat někoho, koho znám, podle nicků nálezců na stratocachingu, ale nikdo mi tam povědomý nepřišel.... asi tam mají jiné nicky než na gc.com


  • 0

#40 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2014 - 7:59

Nicky jsou určitě jiné. Při registraci na Stratochaching zadáváš jen email a heslo. A nick je tedy jen to, co je v mailový adrese před zavináčem.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama