Přejít na obsah


Fotka

Stratocaching 2014


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
86 odpovědí na toto téma

#61 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2014 - 20:36

Tak konečně Pinnacle Studio kapitulovalo a video uložilo.

 


  • 1

#62 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2014 - 11:13

To jako vážně? Takže třeba king@seznam.cz, king@gmail.com, king@pomocnaskola.cz, king@hrad.cz jsou jedna jediná osoba? Nechtělo by se nad tím trochu zamyslet?

 

A ještě, už chvíli marně na tom webu hledám seznam nálezců z betatestu a najít nemůžu,,,a na FB je takový chaos, že ani tam to nevidím.

pořadí nálezců je v aplikaci...i z betatestu kdo si nevymazal nalezené betastratokeše.


  • 0

#63 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2014 - 11:16

Zdravím všechny, nechce se někdo zůčastnit dohledávací akce na LoRu? Chystám se zítra ráno, pokud se do té doby nenajde. Mám místo v autě pro eventualní stejné "blázny" jako jsem já. :-)


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 26 říjen 2014 - 17:24
sloučeno s threadem pro tento účel již založeným

  • 0

#64 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2014 - 22:55

Nakonec koukám že jsem udělal dobře, když jsem po loňské zkušenosti tuhle "zábavu" vynechal a šel raději na keše.
  • 2

#65 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2014 - 23:31

Každému, co jeho jest.

Jako technická záležitost - dobré.

Ale než honit semínka, raději bych šel sbírat šípky.


  • 0

#66 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2014 - 19:18

Jakožto pozorovatel od obrazovky počítače z tepla domova mohu konstatovat, že loňský ročník pro mě byl mnohem zajímavější a napínavější. Letos to prostě spadlo všechno na jednu hromadu a byl konec. V loni to bylo mnohem napínavější.


  • 3

#67 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2014 - 19:27

Na idnesu psali, ze neco nezafungovalo a balon praskl sam ve stratosfere. Seminka pak vypustil zalozni casovaci mechanismus ve 4 170 metrech. Pri takrka bezvetri pak neni prekvapive, ze vsechno spadlo na stejne misto.


  • 0
MaFa

#68 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2014 - 19:28

Prekvapive je vlastne jen to, ze za teto situace jedno seminko nenasli... ;)


  • 1

#69 malin.cz

malin.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2014 - 20:03

vzhledem k těm kukuřičným polím okolo se zas tolik nedivím
  • 0

#70 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2014 - 20:55

Jakožto pozorovatel od obrazovky počítače z tepla domova mohu konstatovat, že loňský ročník pro mě byl mnohem zajímavější a napínavější. Letos to prostě spadlo všechno na jednu hromadu a byl konec. V loni to bylo mnohem napínavější.

Navíc letos vypnuli ten přenos a člověk, kterej neměl mobil a chtěl to vidět na počítači, z toho neměl lautr nic.


  • -1

#71 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2014 - 7:25

Navíc letos vypnuli ten přenos a člověk, kterej neměl mobil a chtěl to vidět na počítači, z toho neměl lautr nic.


Nemyslete si, ani ti co meli mobil a aplikaci tak jim video neslo. Nebyl jste ochuzen jen vy u pocitace.
  • 0

#72 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2014 - 7:32

Na idnesu psali, ze neco nezafungovalo a balon praskl sam ve stratosfere. Seminka pak vypustil zalozni casovaci mechanismus ve 4 170 metrech. Pri takrka bezvetri pak neni prekvapive, ze vsechno spadlo na stejne misto.


Bohuzel zrejme za to muze GPS ktery mel iniciovat pyropatronu k vybuchu...bohuzel seminka odpalil az zalozni casovy system. To uz byl ovsem dropion po prasknuti balonu na ceste k zemi...udava se ze k vypusteni seminek doslo asi 4, 5km nad zemi. A pri temer bezvetri ktere ten den panovalo dopadla seminka vsechna na jednu hromadu.
  • 0

#73 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2014 - 7:39

Prekvapive je vlastne jen to, ze za teto situace jedno seminko nenasli... ;)


To sice prekvapive je ale jak mi vysvetlili na ridicim stredisku tak seminko LoRa bylo ze vsech nejlehci...museli do nej dokonce davat zavazi aby vubec letelo. A dalsi problem byl vtom ze nekdo z radioamateru odpojil sledovani LoRy a ta vyslala souradnice naposledy kdyz byla jeste v dropionu 16, 5 Km nad zemi.
  • 0

#74 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2014 - 8:01

Hmm, a podle čeho ji teď chtějí najít ? BF ?


  • 0

#75 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2014 - 8:09

Hmm, a podle čeho ji teď chtějí najít ? BF ?


Zrejme to bude asi o nahodnem nalezci. Vzhledem k tomu ze den po Stratocachingu celou oblast propatraval pan s motorovym rogalem, a co jsem koukal na radarovych mapach tak to bral hodne dukladne... jeste je mozne ze je nekde v kukurici ktere tam bylo v okoli dost. A uprime nas napadla jeste teorie ze si seminko nekdo proste odnesl domu jako suvenyr...nakonec na tohle nebyla zadna extra vyhra...jen stratociony...takze bych se nedivil.
  • 0

#76 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2014 - 10:04

Srandovní, seminko LoRa bylo celou dobu nejblíž kameře ... a pak se ztratí :) Dívám se na video shozu, a nezdá se vám, že vůbec nerotuje?!? Jedna malá mrňavá tečka tam valí dolů jak cihla.


  • 0
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#77 Rishare

Rishare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2014 - 13:11

Bohuzel zrejme za to muze GPS ktery mel iniciovat pyropatronu k vybuchu...bohuzel seminka odpalil az zalozni casovy system. To uz byl ovsem dropion po prasknuti balonu na ceste k zemi...udava se ze k vypusteni seminek doslo asi 4, 5km nad zemi. A pri temer bezvetri ktere ten den panovalo dopadla seminka vsechna na jednu hromadu.

A ja zase slysel, ze za to muze metalicka barva, kterou ten dropion natreli.....

S takovymhle "vylepsovanim" se treba pristi rok dropion ani neodlepi od zeme :D


  • 0

#78 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2014 - 14:06

A ja zase slysel, ze za to muze metalicka barva, kterou ten dropion natreli.....

 

To se nemusí vylučovat...


  • 0

#79 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2014 - 14:59

A ja zase slysel, ze za to muze metalicka barva, kterou ten dropion natreli.....

S takovymhle "vylepsovanim" se treba pristi rok dropion ani neodlepi od zeme :D

 

i to je možné  :D hlavně se vůbec neví jestli další ročník bude, prý jsou problémy s úřady...


Tento příspěvek byl upraven od preshing: 29 říjen 2014 - 15:00

  • 0

#80 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2014 - 20:38

Tak jsem jezdil dnes na kole za kešemi a po cestě jsem přemýšlel, co by se stalo, kdyby mi do obličeje (ev. jinam na tělo) při jízdě spadlo "semínko". Kdybych se lekl, ztratil směr a něco mě přejelo nebo spadl do příkopu. 90 gramů není při rychlosti třeba 30 km/h málo. Zrovna tak se může leknout řidič. Rád bych věděl, kdo by byl trestně-právně odpovědný za ev. neštěstí. Vyčetl jsem, že bylo uzavřeno pojištění proti škodám (r. 2013), ale to by zdraví nebo život nevrátilo. 

Vím, že pravděpodobnost zásahu je nepatrná, ale náhoda je blbec.


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama