Přejít na obsah


Fotka

Hromadné logování TB

travelbug pravidla

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
19 odpovědí na toto téma

#1 budoch

budoch

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 10:14

Můžete mi, prosím, vysvětlit, jak je možné, že někdo (geo.luki) v jeden den (31.10.2014) zaloguje desítky TB s tím, že jej viděl dříve.

Ten můj přitom leží rok v Thajsku... Je to nějaký hacking nebo proč to ten člověk dělá? Ještě jsem s tím nesetkal. Má/dá se to někde ohlásit jako podezřelé jednání.

Díky.


  • 0

#2 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 10:24

Mohlo se stát, že kód měl nepsaný a k logování se dostal z nějakého důvodu opožděně a nedal to správné datum. Vzpomínám, jak jsem zpracovával minulý rok kódy TB/GC z eventů v rámci GPS maze. Kompletně jsem je měl zpracovaný cca po skoro 2 měsících (celkově to bylo víc jak 300 kousků). Docela mi to dalo práci, abych si alespoň +- den uvědomil, kdy jsem daný TB/GC viděl


  • 0

#3 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 10:29

No, já bych řekla, že je třeba opravdu dříve viděl, ale nepamatuje si kdy, tak loguje pod jedním datem. 

Mému muži se stalo něco podobného. Logoval dodatečně TB a GC, které si nafotil, ale jaksi pozapomněl přenastavovat datum a tak je logoval pod datem, které bylo přednastaveno. Pak mi došel email od šťastného majitele jednoho GC, který si myslel, že se jeho ztracený GC našel. Nakonec jsem přišla na to, kde je zádrhel a tak moje drahá polovička musela všechna data hezky upravit podle dat u fotografií. A chudákovi natěšenému majiteli jsem musela napsat, že došlo k nemilému omylu a jeho GC je pravděpodobně dále ztracen... :(


  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#4 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 10:30

Když se podíváš na profil, tak je založen v roce 2014, ale nálezy má i několik let zpět. Jedná se tedy nejspíše o někoho, kdo byl součástí nějakého týmu a po nějakém čase si založil vlastní účet. Teď si loguje keše nalezené v rámci týmu a stejně tak i trackable. Jako podezřelé chování bych to opravdu neviděl a nikam bych to nehlásil.

Nebo příště zkus napsat přímo dotyčnému.


  • 4

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#5 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 10:48

Můžete mi, prosím, vysvětlit, jak je možné, že někdo (geo.luki) v jeden den (31.10.2014) zaloguje desítky TB s tím, že jej viděl dříve.

Ten můj přitom leží rok v Thajsku... Je to nějaký hacking nebo proč to ten člověk dělá? Ještě jsem s tím nesetkal. Má/dá se to někde ohlásit jako podezřelé jednání.

Díky.

 

Jedna z mnoha dalších .... v geocachingu, někteří už na to mají i SW, kterej to loguje za ně, protože na (některých) eventech se už TB/GC ani moc neukazují a rovnou se rozdávají papírky s trackovatelnými kódy.

 

Co dodat? Raději nic ....  :unsure:


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#6 budoch

budoch

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 10:56

OK, smysl mi uniká, ale jsem tu nový...

Když to někoho baví takto?


  • 0

#7 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 11:13

OK, smysl mi uniká, ale jsem tu nový...

Když to někoho baví takto?

 

Smysl uniká i nám starým. :(


  • 3

#8 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 11:21

Mi se občas taky stane, že někde na eventu si opíšu větší množství trackovacích čísel a když to pak doma loguju, sama to po sobě pořádně nepřečtu, nebo to číslo bylo moc malý a pořádně jsem to nepřečetla už na tom eventu. Zaměňuju nejčastěji 0 a O, ale někdy taky D/0/C, 8/B a podobně. Většinou mi to vyhodí neexistující číslo, ale tu a tam na mě vykoukne i nějakej existující cestovatel, kterej je někde na druhým konci světa. U dotyčnýho to mohlo bejt podobný - logoval nějakej event a zmýlil se v čísle cestovatele, který bylo hodně podobný tomu tvýmu, a sám si toho nevšiml. Taky bych to dál neřešila, o nic nejde.


  • 0

#9 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 11:25

weri má pravdu

 

viz.


  • 0

#10 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 11:32

Tak to se teda docela podivuju někomu, kdo je schopen léta archivovat trackovací čísla :D. Já bych je nenašla už po dvou tejdnech :D!


  • 0

#11 budoch

budoch

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 11:34

Mi se občas taky stane, že někde na eventu si opíšu větší množství trackovacích čísel a když to pak doma loguju, sama to po sobě pořádně nepřečtu, nebo to číslo bylo moc malý a pořádně jsem to nepřečetla už na tom eventu. Zaměňuju nejčastěji 0 a O, ale někdy taky D/0/C, 8/B a podobně. Většinou mi to vyhodí neexistující číslo, ale tu a tam na mě vykoukne i nějakej existující cestovatel, kterej je někde na druhým konci světa. U dotyčnýho to mohlo bejt podobný - logoval nějakej event a zmýlil se v čísle cestovatele, který bylo hodně podobný tomu tvýmu, a sám si toho nevšiml. Taky bych to dál neřešila, o nic nejde.

Rozumím tomu správně, že neloguješ TB, které jsi našla v GC, ale pouze čísla, o která se podělí navzájem počet na eventu sešlých kešerů? Takhle to mělo být? 

Do čeho jsem se to pustil...


  • 1

#12 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 11:49

No, nemělo a asi mám štěstí, zatím vždycky jsem se na eventech setkal jen s logováním opravdu přinesených TB, GC a obcházením trackovatelných geovozidel :) .


  • 0

#13 budoch

budoch

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 11:51

weri má pravdu

 

viz.

Takže tento uživatel by měl mít onen TB ve svém seznamu. Nemá.


  • 0

#14 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 11:55

Rozumím tomu správně, že neloguješ TB, které jsi našla v GC, ale pouze čísla, o která se podělí navzájem počet na eventu sešlých kešerů? Takhle to mělo být? 

Do čeho jsem se to pustil...

Ne. Loguju TB, které jsem našla v keších, ale taky TB a GC, které jsem viděla někde jinde, například coiny ve vlastnictví svých kamarádů, jejich trackovací trička a auta nebo cestovatele, které mi někdo ukázal. Takže na nějakém eventu si na kus papíru napíšu třeba 10 čísel coinů, které jsem si tam prohlédla. Taky já třeba na některý vybraný event přinesu ukázat svůj coin se svatým Cyrilem a Metodějem, který jsem dostala darem od Hoblíků a nikam ho neposílám, ale mám ho v šupleti :D. Rozhodně neloguju něco, co jsem neviděla. Když se v čísle spletu a otevře se mi stránka s evidentně jiným cestovatelem, než byl ten, jehož číslo jsem si chtěla opsat, tak to neloguju, i když bych mohla. Může se mi ale samozřejmě stát, že si záměny nevšimnu.


  • 0

#15 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 12:07

Takže tento uživatel by měl mít onen TB ve svém seznamu. Nemá.

 

Nemusí ho mít. geo.luki ho mohl spatřit - najít až po rozdělení.


  • 0

#16 budoch

budoch

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 12:08

Dík za vysvětlení. člověk se pořád učí. I po 60ti. Alespoň vím, jak je možné najít v 1000 keších 500 TB.

Já jsem dosud nedovedl pochopit kolik tito masteři museli ujít kilometrů pěšky, na kole nebo na koni, když mě to trvalo na ,mých 150 GC tak dlouho...


  • 0

#17 budoch

budoch

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 12:18

Nemusí ho mít. geo.luki ho mohl spatřit - najít až po rozdělení.

Rozdělení / založení účtu je datováno březen 2014.

TB leží v Thajsku od února.

Už v tom nebudu šťourat, vidím že je to normální.

Ale nečekal jsem to...


  • 0

#18 Kuníkové

Kuníkové

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 12:18

Dík za vysvětlení. člověk se pořád učí. I po 60ti. Alespoň vím, jak je možné najít v 1000 keších 500 TB.

Já jsem dosud nedovedl pochopit kolik tito masteři museli ujít kilometrů pěšky, na kole nebo na koni, když mě to trvalo na ,mých 150 GC tak dlouho...

Na srazu Geovozidel bylo k vidění více než 50 vozidel s trackovacím číslem. Jeden bod ve statistice keší a >50 zalogovaných TB ....


  • 0

#19 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 13:40

Na srazu Geovozidel bylo k vidění více než 50 vozidel s trackovacím číslem. Jeden bod ve statistice keší a >50 zalogovaných TB ....

A co z toho?


  • 1

#20 Kuníkové

Kuníkové

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 14:19

Nic. Jen, že 500 TB na 1000 keší není nic nemožného.

Tento příspěvek byl upraven od Kuníkové: 04 listopad 2014 - 14:22

  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:travelbug, pravidla

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama