Přejít na obsah


Fotka

Zálohování fotografií na webu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#21 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2015 - 7:13

Zrovna tohle řeším, vychází mi nejlépe flickr a fotky od google na nějaké to neomezené zálohování.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#22 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2015 - 9:45

Pro vážné zálohování používám placené úložiště MediaFire.com, ovšem teď se pro pracovní/druhou zálohu nabízí 1TB od cmcm.com. Mají affiliate program, který na mne tenhle týden vyběhnul v aplikaci QuickPic na Androidu, kterou používám místo Gallery už nějaký pátek.

 

Takže, jestli někdo chcete sobě i mně přihodit 1TB, pak použíjte tenhle odkaz:https://cloud.cmcm.c...mpj12&l=en&d=i2


  • 0

Klidně se rozčilujte.


#23 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2015 - 10:26

Hmm, pro zálohování fotek z normálního fotoaparátu dost nepoužitelné, škoda. Na mobil fotím opravdu jen jako nouzovku a stejně to tahám na PC, takže nemá smysl pro mně zálohovat zvlášť.

Záloha 1 TB fotek zdarma by se hodila.


  • 0

#24 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2015 - 11:25

...ovšem teď se pro pracovní/druhou zálohu nabízí 1TB od cmcm.com. Mají affiliate program, který na mne tenhle týden vyběhnul v aplikaci QuickPic na Androidu, kterou používám místo Gallery už nějaký pátek.

 

Vidíš, a já právě proto, že byl doteď skvělý QuickPic koupen těma lotrama, vážně uvažuju o jeho nahrazení nějakou alternativou. Do cloudu bych jim opravdu nic nesvěřil. Viz třeba http://www.svetandro...h-mobile-201508

 

Používám Zoneramu. Bez omezení velikosti prostoru, fotek, bez reklam, nemám, co bych vytknul.


Tento příspěvek byl upraven od RenierX: 25 září 2015 - 11:29

  • 0

#25 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2015 - 12:27

Zoneramu jsem zkusil. Ovšem mám spoustu fotek tříděných do složek. Musel bych to nahrát buď na jednu hromadu, nebo zakládat jednu složku (album) po druhé a nahrávat to do nich. A nesmí tam být nic jiného, než fotky. Vnořená složka, foťákem natočené video, textový soubor - Když označím obsah celé složky a něco takového tam je, nezkopíruje se nic. Mluvím teď o Zoneramě integrované do Zoneru. Ale na webu to bude podobné, je to jen jiný přístup ke stejnému úložišti. Škoda, tohle by mi vyhovovalo nejvíc. A dá se tam velice jednoduše sdílet a publikovat. A v případě geotagovaných fotek ji rovnou ukáže na mapě (ale na to je lepší Geosetter).

A ještě - píšou že se fotky zmenšují, že to není plnohodnotná náhrada zálohování. Se 7MPx fotkami jsem žádné zmenšení neregistroval. Ovšem co není, může být, najednou to může začít fotky mršit.


  • 0

#26 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2015 - 13:14

... nesmí tam být ... natočené video, ...

 

A ještě - píšou že se fotky zmenšují, že to není plnohodnotná náhrada zálohování. Se 7MPx fotkami jsem žádné zmenšení neregistroval. Ovšem co není, může být, najednou to může začít fotky mršit.

 

Kde to píšou? Ve FAQ https://www.zonerama.com/FAQ je psáno:

 

  • Velikost prostoru pro fotografie: neomezeně
  • Formát fotografie: JPEG
  • Limitní velikost fotografií v px: neomezeně
  • Datový limit jednoho snímku: neomezeně
  • Limitní velikost videa: neomezený prostor pro videa max. tříminutové délky, pro videa délky 3-15 minut celkový limit 120 minut
  • Limitní velikost videa v px: 1280 × 720 (HD)
  • Doporučený kodek: MPEG4, H.264

Mám vyzkoušené 20 mpix fotky, na těch nic nemění, i to video. Textový soubor tam nahrát nejde, ale textová popiska k albu vložit jde.


Tento příspěvek byl upraven od RenierX: 25 září 2015 - 13:17

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama