Přejít na obsah


Fotka

Statistika kešek ČR vs. jiné země

statistika

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
50 odpovědí na toto téma

#1 JeDie

JeDie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2014 - 22:51

19.11.2014

 

Při současném vývoji geocachingu (Dark side is rising...) mě zajímalo, jak jsou na tom v jiných zemích, co se diverzity typů keší týče.

 

Projel jsem několik náhodně* zvolených zemí (project-gc) a udělal následující tabulku. Tabulka porovnává země podle procentuálního zastoupení nejoblíbenějšího typu keší - tedy tradičních.

Řazení jsem zvolil od nejmenšího podílu tradičních keší. Je to z toho důvodu, abych vypíchl, že žijeme v jedné z mála unikátních zemí, kde je zastoupení ostatních typů kešek ve větší míře než kdekoli jinde... Předstihli nás jen Holanďani, asi tam jsou trošku více free, jak by řekl klasik...

*náhodně = vyspělé země, kde si myslím, že hrají geocaching hlavně místní obyvatelé a ne jen turisté...

  1. HOLANDSKO - 29878 kešek, z toho tradičních: 15556 tj. 52,1%
  2. ČR - 39878 kešek, z toho tradičních: 22839 tj. 57,3%
  3. NĚMECKO - 328275 kešek, z toho tradičních: 199393 tj. 60,7%
  4. ŠVÝCARSKO - 24244 kešek, z toho tradičních: 15905 tj. 65,6%
  5. RAKOUSKO - 37598 kešek, z toho tradičních: 25135 tj. 66,9%
  6. BELGIE - 22847 kešek, z toho tradičních: 15347 tj. 67,2%
  7. SK - 10483 kešek, z toho tradičních: 7428 tj. 70,9%
  8. ŠVÉDSKO - 87081 kešek, z toho tradičních: 70569 tj. 81%
  9. AUSTRALIA - 59404 kešek, z toho tradičních: 48760 tj. 82,1%
  10. FRANCIE - 109388 kešek, z toho tradičních: 89970 tj. 82,2%
  11. UK - 176101 kešek, z toho tradičních: 149005 tj. 84,6%
  12. POLSKO - 17193 kešek, z toho tradičních: 14697 tj. 85,5%
  13. ITALIE - 13971 kešek, z toho tradičních: 12088 tj. 86,5%
  14. US - 1009951 kešek, z toho tradičních: 887559 tj. 87,9%
  15. KANADA - 205746 kešek, z toho tradičních: 181154 tj. 88%

Unikátní postavení dále podtrhuje dodatečná statistika:

HOLANDSKO mystery: 8367 tj. 28% a multi: 5266 tj. 17,6% ostatní typy (EC, Wigo, atd.): 2,3%

ČR mystery: 10169 tj. 25,5% a multi: 5558 tj. 13,9% ostatní typy (EC, Wigo, atd.): 3,3%

NĚMECKO mystery: 77406 tj. 23,6% a multi: 43890 tj. 13,4% ostatní typy (EC, Wigo, atd.): 2,3%

 

Mě osobně tahle různorodost baví, leč trend ve světě je jiný, viz tabulka

Je vidět, že střední a východní Evropa jsou hravé národy, ostatní docela konzum...

 

Zajímalo, jaké byly poměry před pár lety, nemá někdo podobnou statistiku (vývoj)?


  • 9

#2 JeDie

JeDie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2014 - 23:00

Pro zajímavost sem se podíval na svoje statistiky a víceméně kopírují rozložení keší v ČR ... ;)

 

                                    Počet        Procent

Traditional Cache            1144      55

Unknown Cache              484         23,27

Multi-cache                      226         10,87

Earthcache                      112         5,38

Event Cache                    30           1,44

Wherigo Cache                28           1,35

Letterbox Hybrid              22           1,06


  • 1

#3 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2014 - 23:01

Onehdá jsem něco podobnýho taky počítal. Není to tak dávno, aby bylo srovnání s aktuálním stavem až tak zajímavé, ale zkusím to najít...


  • 0

#4 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2014 - 23:04

19.11.2014

 

Při současném vývoji geocachingu (Dark side is rising...) mě zajímalo, jak jsou na tom v jiných zemích, co se diverzity typů keší týče.

 

Projel jsem několik náhodně* zvolených zemí (project-gc) a udělal následující tabulku. Tabulka porovnává země podle procentuálního zastoupení nejoblíbenějšího typu keší - tedy tradičních.

Řazení jsem zvolil od nejmenšího podílu tradičních keší. Je to z toho důvodu, abych vypíchl, že žijeme v jedné z mála unikátních zemí, kde je zastoupení ostatních typů kešek ve větší míře než kdekoli jinde... Předstihli nás jen Holanďani, asi tam jsou trošku více free, jak by řekl klasik...

*náhodně = vyspělé země, kde si myslím, že hrají geocaching hlavně místní obyvatelé a ne jen turisté...

  1. HOLANDSKO - 29878 kešek, z toho tradičních: 15556 tj. 52,1%
  2. ČR - 39878 kešek, z toho tradičních: 22839 tj. 57,3%
  3. NĚMECKO - 328275 kešek, z toho tradičních: 199393 tj. 60,7%
  4. ŠVÝCARSKO - 24244 kešek, z toho tradičních: 15905 tj. 65,6%
  5. RAKOUSKO - 37598 kešek, z toho tradičních: 25135 tj. 66,9%
  6. BELGIE - 22847 kešek, z toho tradičních: 15347 tj. 67,2%
  7. SK - 10483 kešek, z toho tradičních: 7428 tj. 70,9%
  8. ŠVÉDSKO - 87081 kešek, z toho tradičních: 70569 tj. 81%
  9. AUSTRALIA - 59404 kešek, z toho tradičních: 48760 tj. 82,1%
  10. FRANCIE - 109388 kešek, z toho tradičních: 89970 tj. 82,2%
  11. UK - 176101 kešek, z toho tradičních: 149005 tj. 84,6%
  12. POLSKO - 17193 kešek, z toho tradičních: 14697 tj. 85,5%
  13. ITALIE - 13971 kešek, z toho tradičních: 12088 tj. 86,5%
  14. US - 1009951 kešek, z toho tradičních: 887559 tj. 87,9%
  15. KANADA - 205746 kešek, z toho tradičních: 181154 tj. 88%

Unikátní postavení dále podtrhuje dodatečná statistika:

HOLANDSKO mystery: 8367 tj. 28% a multi: 5266 tj. 17,6% ostatní typy (EC, Wigo, atd.): 2,3%

ČR mystery: 10169 tj. 25,5% a multi: 5558 tj. 13,9% ostatní typy (EC, Wigo, atd.): 3,3%

NĚMECKO mystery: 77406 tj. 23,6% a multi: 43890 tj. 13,4% ostatní typy (EC, Wigo, atd.): 2,3%

 

Mě osobně tahle různorodost baví, leč trend ve světě je jiný, viz tabulka

Je vidět, že střední a východní Evropa jsou hravé národy, ostatní docela konzum...

 

Zajímalo, jaké byly poměry před pár lety, nemá někdo podobnou statistiku (vývoj)?

Sakra hoši, to si přece nenecháme od těch Holanďanů líbit. Já tedy zkusím zapracovat na těch rozpracovaných mysterkách.


  • 4

#5 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2014 - 23:05

Btw - na Project-GC můžeš dát filtr na datum založení a získat tak historický vývoj...


  • 0

#6 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2014 - 23:24

Jedno hodně historické vlákno: http://www.geocachin...erek#entry36972
  • 0

#7 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 0:04

Já se snažím, mám dva letterboxy, jednu mysterku, dvě multiny a dvě tradičky.


  • 0

#8 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 0:06

Když byl v Praze Maze a návštěva z GS, tak se řešila podpora wheriga. Oni jen udiveně zvedli obočí a odpověděli něco v tom smyslu, že pokud to není tradička u silnice, tak to Američan nikdy hledat nebude, tudíž wherigo a cokoli jiného než tradička není jen okrajová věc, ale naprosto raritní.


  • 1

#9 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 0:36

Pro zajímavost sem se podíval na svoje statistiky a víceméně kopírují rozložení keší v ČR ... ;)

 

                                    Počet        Procent

Traditional Cache            1144      55

Unknown Cache              484         23,27

Multi-cache                      226         10,87

Earthcache                      112         5,38

Event Cache                    30           1,44

Wherigo Cache                28           1,35

Letterbox Hybrid              22           1,06

Pěkná statistika - je vidět, že keše už si asi vybíráš, ze začátku skoro všichni chodí převážně na tradičky.

Osobně se asi budu muset zamyslet, že mám 7% = momentálně 70 eventů proti 3% multinek. Vychází mi podle jednoho dotazníku, co tu nedávno byl, že jsem "družič", překvapivě společenská, podle kolegy "vymetačka eventů", proti dříve jasnému introvertovi, co byl nejspokojenější s knížkou někde v ústraní. To jsou paradoxy!


  • 0

#10 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 0:37

Jestli to nebude špíš tím, že ostatní země mají pořádné hory, nebo moře...případně obojí.

 

Pokud část roku trávíš v dokonalém lyžařském středisku, nebo se povaluješ na pláži....

A to nemluvím o jiném milionu kulturních, přírodovědecko historických, či sportovních atrakcí.

 

Nebudeš si tedy život zatěžovat mysterkama a multinama, protože na to prostě nemáš chuť ani čas.


Tento příspěvek byl upraven od Skywalker: 20 listopad 2014 - 0:40

  • 1

*


#11 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 7:49

Osobně bych viděl rozdíl mezi mysterkami - a mysterkami.

Jsou mysterky hravé, které mají nápad (luštěné na místě či podobně) a mysterky googlící, které mi zase jako hravé nepřijdou, či pro lámání kódů, či hádání myšlenkových postupů, které normální kačer prostě bez nakopnutí nedá. Většina takových pak se luští spíše na eventech či ve velkých skupinách kačerů. A těch je podle mého názoru až moc.

Podívejte se na centra našich měst. V případě, když jedete někam do města, abyste si skoro luštili jen mysterky, protože tradiček už je tam minimum. Pro zajímavost jsem si udělal malou statistiku města, kam se teď chystám s Lidlenkou. Mysterky - 52%, tradičky - 31%, multiny - 11%, ostatní - 6%. A to ještě když jsem si pár mysterek vypočítal, vyšly někam, kam pěšky prostě nestihneme dojít, protože se chci podívat i trochu po centru...

 

Předem říkám, že nechci nic zakazovat, ale říkám všeho s mírou. Přemýšlejte, než budete zakládat další haldu mysterek, které zase jen přemysterkují centra měst nebo jejich okolí. Spoustu lidí daleko víc potěší tradička na pěkném místě, než mysterka, kterou musí doma googlit či složitě počítat, pokud to není nějaký pěkný příběh.


  • 3

#12 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 8:55

Už jsem to našel:

 

pod%C3%ADl%20otazn%C3%ADk%C5%AF.PNG


  • 2

#13 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 11:04

No parada. Do Holandska se kvuli tem 2.5% navic stehovat nebudu. A Nemecko je za rohem, da se tam jezdit. Ja jsem celkem spokojenej. A krabice na 3 mysterky mam zrovna rozdelany ve sklepe na ponku. Ty Holandany dame, to nebude problem :-)

 

Blby je akorat ze nam to sabotujou honibodi s tema trailama. Nebejt tech novejch 500 pixel ve skarpe, byli bysme Holandanum o desetinu procenta bliz.


  • 7

#14 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 11:14

Když byl v Praze Maze a návštěva z GS, tak se řešila podpora wheriga. Oni jen udiveně zvedli obočí a odpověděli něco v tom smyslu, že pokud to není tradička u silnice, tak to Američan nikdy hledat nebude, tudíž wherigo a cokoli jiného než tradička není jen okrajová věc, ale naprosto raritní.

Je fakt ze kdyz jsem kdysi resil tu korespondencni twincache a vybral si na to nejakyho amika se kterym jsme to udelali, tak sice mel nejaky tisice FI, ale profil mel naprosto fadni. Samy tradicky malejch obtiznosti. A to ani nechodil na ty velky traily, evidentne normalne sbiral co mu prislo prirozene pod ruku. Nikde zadny sileny mysterky, zadny dabelsky D/T kombinace. Nejvejs zasel na prochazku do hor, ale i tam nasel jen bezny tradicky. Asi i pekny, to nevim, ale kdyz jsem na nej vyrukoval s tim ze budeme resit D5 byla to pro nej naprosta rarita. Psal mi ze o kesi sice vi, ale ze ho nikdy nenapadlo ze by to mohl resit.


  • 1

#15 Yaro.SH

Yaro.SH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 11:23


Předem říkám, že nechci nic zakazovat, ale říkám všeho s mírou. Přemýšlejte, než budete zakládat další haldu mysterek, které zase jen přemysterkují centra měst nebo jejich okolí. Spoustu lidí daleko víc potěší tradička na pěkném místě, než mysterka, kterou musí doma googlit či složitě počítat, pokud to není nějaký pěkný příběh.

 

Osobne si myslim, ze ve velkych mestech uz mas pekne mista davno rozebrana. A v Praze vetsina tradicek te neprivede ani na ty pekna mista.

Takze radeji zalozim dalsi mysterku, kde je potreba zapojit mozek i kdyby to potesilo minimum lidi (kazdy ma rad neco jineho a i oni by meli lovit neco, co je bavi), pro zbylou vetsinu je tu kesek vic nez dost. Nechci delat kesky, ktere potesi vetsinu, ale kesky, ktere by potesily mne - kdybych je lovil.

 

Sakra nejaky Holandsko preci porazime ne ? Jsem rad, ze jsem prispel alespon tou troskou - zadna tradicka, jen mysterky.


Tento příspěvek byl upraven od Yaro.SH: 20 listopad 2014 - 11:26

  • 5
---
Normální je respektovat i jiné postoje - nemusíme dostávat infarkt z toho, že někdo si myslí něco jiného než my. To je podstatou demokracie a plurality.

#16 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 11:45


Sakra nejaky Holandsko preci porazime ne ? Jsem rad, ze jsem prispel alespon tou troskou - zadna tradicka, jen mysterky.

Co takhle dat si zavazek ze budeme zakladat jen mysterky. A kdo zalozi tradicku, je smrdutej skunk ;)

 

A vubec. Ja bych jim to nandal ve vsech disciplinach. Trumfnem vsechny nejen v procentech mysterek, ale i v procentech tradicek, multin a dalsich typu kesi. Jak na to koukam, budeme muse mit aspon 28% mysterek, 88% tradicek, 18% multin a par procent ostatnich. To je jen nejakejch smesnejch 140%. To dame, kdyz poradne maknem :D


  • 8

#17 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 11:49

Já mám mysterky docela ráda, jen na ně nemám moc času. Ale myslím tím mysterky s nějakou vtipnou hádankou nebo prostě něčím, co člověku pocvičí mozek. Naopak mi fakt rozčilujou mysterky typu: "na stránkách fotbalového klubu S.K. Dolní Kotěhůlky zjisti, v kterém roce vyhrál náš klub mistrovství okresu Kocourkov a proveď ciferaci letopočtu".  Případně poznávačky přisprostlých písní nějakýho obskurdního rádobymetalovýho uskupení :D. Následuje PM only filmovka bez víčka pod parapetem neb za okapem, případně škatul 3 km za městem na smetišti, ač úvodky byly vtipně situovány vprostřed hlavního náměstí. Docela bych ale u mysterek a multin uvítala, kdyby atributy <1km, >1km a podobně byly povinný a víc rozškálovaný. Když člověk jede narychlo do jinýho města, ještě třeba do zahraničí, tak aby měl nějaký vodítko, na který mysterky má cenu koukat a který vyjdou někam dopryč, kam stejně nemá šanci se dostat. Je k vzteku, když máte dvojmysterku (překlad z cizího jazyka + luštění), kterou v potu tváře lousknete a ona je v lese 5km za městem.


  • 9

#18 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 11:56

.... A to ještě když jsem si pár mysterek vypočítal, vyšly někam, kam pěšky prostě nestihneme dojít, protože se chci podívat i trochu po centru...

 

... Přemýšlejte, než budete zakládat další haldu mysterek, které zase jen přemysterkují centra měst nebo jejich okolí. ...

Taky často narážím na to, že jedu kvůli něčemu jinému než geocachingu do nějakého města, mám tam půl hodiny čas, ale nemám, co bych si odlovil. Minulý víkend jsem byl v Sokolově. V centru jsem ulovil dvě tradičky a pak tam byla hromada mysterek. Tak jsem ulovil alespoň wherigo.


  • 0

#19 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 11:57

Tradička v centru Prahy nemá smysl, spousta honibodů ani neví co odloví. Když se jim z toho udělá mysterka, kde musí něco zjistit z listingu, úplně nejlépe pokud to souvisí s místem (a ne vítejte na pražském hradě, pro odlov hekněte tuhle brutal šifru) nebo multinu kde něco zjistí na místě, hned to má větší smysl.
  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#20 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 12:00

Osobne si myslim, ze ve velkych mestech uz mas pekne mista davno rozebrana. A v Praze vetsina tradicek te neprivede ani na ty pekna mista.

Takze radeji zalozim dalsi mysterku, kde je potreba zapojit mozek i kdyby to potesilo minimum lidi (kazdy ma rad neco jineho a i oni by meli lovit neco, co je bavi), pro zbylou vetsinu je tu kesek vic nez dost. Nechci delat kesky, ktere potesi vetsinu, ale kesky, ktere by potesily mne - kdybych je lovil.

 

Nikdy jsem nechapal, proc u nas zakorenila predstava, ze mysterky na peknych mistech byt nemusi. Kdyz uz si clovek da tu praci vymyslet nejakou zajimavou mysterku, tak by mel zapremyslet i nad mistem. Kdyz me vylusteni nejake mysterky privede k pocuranemu rohu budovy ci k mistu totalne "zadelanem" od ptaku, tak je cela kes propadak a zadna sebelepsi sifra uz to nezachrani. Samozrejme se mista vyvijeji (vetsinou k horsimu), ale neni to zase tak casto.


  • 9





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:statistika

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama