Přejít na obsah


Fotka

Zdrojový kod statistik


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 LukasKotek

LukasKotek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2014 - 19:42

Prosím Vás, kde najdu ten zdrojový kod statistik v GeoGetu pro ruční vložení na web? Ať hledám kde hledám, nenacházím.

 

Děkuji za pomoc.


  • 0

#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2014 - 19:55

Stator ma vlastni vlakno. Co se tyka toho kodu nba vlozeni do statistik, tak by melo stacit toto.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2014 - 10:38

Pokud používáš stator, je to jedoduché, ten teď umí i vygenerovanou statistiku uložit do schránky.

Pokud používáš Autostat, najdeš to v %datadir%\script\autostat\last\něco.html (nemám to tu teď, adresa je bez záruky).


  • 0

#4 LukasKotek

LukasKotek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2014 - 19:30

Stator právě že nepouživám a ani nechci, dal jsem si dost práce s vlastním nastavením statistik v Autostatu.

Ten soubor jsem našel ale ty statistiky jsou 3 roky staré, nevíte, jak je zaktualizovat? :/ Nebo jsem nenašel ten správný

soubor.


  • 0

#5 LukasKotek

LukasKotek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2014 - 19:34

Už jsem to našel a funguje! Díky moc! :)


  • 0

#6 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2014 - 21:15

Také děkuji, sice mám k souboru trochu jinou cestu, ale při čtení vlánka jsem si uvědomil, že ač mi automatické nahrání statistik z Autostatu stávkuje, jde to i ručně. :) (ke Statoru jsem zatím nedospěl, statistiky z Autostatu se mi líbí více)


  • -1

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2014 - 21:32

Já mám taky ststistiky z Autostatu, ale Stator ladím. Bude to nutné, už dnes třeba Badgegen nezná jeden odznak a pásky počítá jinak, ostatní změny časem nastanou. Ve Statoru půjde udělat všechno jako v Badgegenu, asi i víc (např. SQLtable). A zřejmě půjde i pluginy, které dávají nějaký HTML výstup používat i nadále a ten HTML výstup začlenit do kódu Statoru. A navíc díky tomu, že Stator vzniká teď, když nejde nahrávat na profil automaticky, má toto vyřešeno lépe, není třeba výsledek hledat.


  • 0

#8 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2014 - 21:49

mpik: To je príma, ale autoři v samém elánu tvorby nepomysleli na manuál popisující přechod z GgStatu na Stator. Já už do toho koukal několikrát, ale vždycky jsem to zase odložil protože napřed potřebuju vybádat které barvičce GgStatu odpovídá která barvička v Statoru.


  • 0

#9 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2014 - 21:50

vystup ze statoru muze byt vicemene uplne stejny jako z GgStatu (AutoStatu)

user:skript:stator:style_blue_traditiona


  • 0

#10 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2014 - 21:57

No, když si vezmu, jak dlouho jsem ladil výstupy z GCstatu, tak je ten Stator asi na konfiguraci rychlejší a víc klikací.

 

Docela by pomohlo, kdyby některé části, třeba Puzzle, už byly předdefinované a prostě se tam nahrál hotový nakonfigurovaný blok a z něj by se ubíralo. Určitě by tak šlo udělat více částí statistik.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2014 - 12:12

mpik: To je príma, ale autoři v samém elánu tvorby nepomysleli na manuál popisující přechod z GgStatu na Stator. Já už do toho koukal několikrát, ale vždycky jsem to zase odložil protože napřed potřebuju vybádat které barvičce GgStatu odpovídá která barvička v Statoru.

Myslím, že manuál na přechod nepomůže, je to zcela jiné a musí se to udělat znovu. Spíš manuál ke statoru s detailním vysvětlením modulů, ale nevím, jestli už náhodou není, já takové manuály hledám většinou až když selžou všechny pokusy. A to nastavení nakonec docela intuitivní je. Pořád váhám, jestli kopírovat věci z Autostatu, nebo to udělat úplně jinak. Asi to zkombinuju, v Autostatu mám i věci, co mě už nezajímají a naopak.

 

A tvorba manuálů je v programátořině většinou až někde na konci, dokud to nefunguje, není čas je psát a když to funguje, tak už to všichni znají. Přinejmenším autoři.


  • 1

#12 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2014 - 12:43

Já myslím, že naklikat ve Statoru podobné statistiky není až tak složité, jen tady nesmíš zapomenout na krok podklady, kdy před generováním finální statistiky musíš aktualizovat vstupní data.

 

Někde tam je script, který by to měl udělat za Tebe, ale ten jsem netestoval.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#13 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2014 - 13:22

A tvorba manuálů je v programátořině většinou až někde na konci, dokud to nefunguje, není čas je psát a když to funguje, tak už to všichni znají. Přinejmenším autoři.

 
Správný postřeh... ;)  Přesto ale byla snaha dokumentaci nezanedbat. Popisy na Araratu jsou toho myslím důkazem.
 

Spíš manuál ke statoru s detailním vysvětlením modulů, ale nevím, jestli už náhodou není, já takové manuály hledám většinou až když selžou všechny pokusy.

 

No, tady by mne zajímaly vaše názory. Původně jsem chtěl do seznamu modulů doplńovat podrobnější popisy, včetně všech parametrů toho kterého modulu. Dokonce jsem začal... Většina modulů Statoru je ale velmi jednoduchých. Beru to jako základ celé jeho koncepce - skládat si statistiku z relativně jednoduchých částí. Tyto moduly i jejich parametry jsou ale celkem popsány už v samotném uživatelském rozhraní. Je tu ukázka výstupu, krátký popis modulu i komentář ke každému jeho parametru. Dokumentace na Araratu se mi pak pod rukama dublovala s tím, co je ke čtení rovnou ve Statoru. Proto jsem nakonec psaní ukončil. Zvláštní popis tak mají jen složité moduly typu CustomizedTable.

 

Takže otázka zní - jak moc potřebný je popis těch jednoduchých modulů do dokumentace na Araratu...?

 

P.S.

A jsme trochu off topic. Otázka patří do vlákna Statoru.


Tento příspěvek byl upraven od kiReGPS: 25 listopad 2014 - 13:25

  • 0

#14 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2014 - 14:12

 
Správný postřeh... ;)  Přesto ale byla snaha dokumentaci nezanedbat. Popisy na Araratu jsou toho myslím důkazem.
.....

 

Takže otázka zní - jak moc potřebný je popis těch jednoduchých modulů do dokumentace na Araratu...?

 

Asi není potřeba popisovat to, co je na první pohled jasné. Ale hodilo by se vysvětlení práce modulu. A co potřebuje v datech na to, aby správně fungoval.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#15 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2014 - 14:44

Asi není potřeba popisovat to, co je na první pohled jasné.


To souhlas. Jen si dovolím poznamenat, že to, co je na první pohled jasné není vůbec jasné... :lol:  (pardon, to jsem musel)
 

Ale hodilo by se vysvětlení práce modulu. A co potřebuje v datech na to, aby správně fungoval.

 

Jo, souhlas "co potřebuje mít v datech, aby správně fungoval" je dobrá připomínka. Díky. Až budu mít chvilku, projdu to a doplním, kde tenhle údaj chybí...


  • 1

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2014 - 14:58

Na Autostatu a teď i na Statoru mě nejvíc udivovalo, co všechno umí. Proto bych uvítal možnost vidět někde nějakou obrovskou statistiku kde by byly vidět všechny moduly a třeba i v různých variantách, protože něco se dá jen parametry změnit k nepoznání. Vím, že to nikdo asi dělat nebude. Nebo nějaký soubor screenshotů, třeba i jen na Rajčeti. Kdybych věděl, že TOHLE tam jde udělat, už bych na to přišel.

Jenomže jsou věci, které udělat nejdou, ale někdo to neví a udělá je. To znám.

Jednoduchý manuál toho moc neukáže a složitý je k nepřečtení. To znám taky.

A myslím si, že Stator je teď pořád v režimu překotného vývoje a dělat k němu teď podrobnou dokumentaci asi není vhodné, může se ještě něco změnit, nebo přibudou nové funkce, které by v manuálu nebyly.


  • 0

#17 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2014 - 15:19

To souhlas. Jen si dovolím poznamenat, že to, co je na první pohled jasné není vůbec jasné... :lol:  (pardon, to jsem musel)

 

To máš pravdu, každý má ty asociace trochu jinak. Ale třeba popis pole Title a podobné je asi zbytečný.

 

Problém je v tom, že ten, kdo to programoval to zná a vidí souvislosti tam, kde my je nemáme.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#18 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2014 - 18:09

mpik: To je príma, ale autoři v samém elánu tvorby nepomysleli na manuál popisující přechod z GgStatu na Stator. Já už do toho koukal několikrát, ale vždycky jsem to zase odložil protože napřed potřebuju vybádat které barvičce GgStatu odpovídá která barvička v Statoru.

 

Autori to promysleli opravdu hodne dukladne. Nejakou dobu jsme dokonce uvazovali o tom, ze vytvorime plugin, ktery konfiguraci GgStatu prevede pod Stator. ALE ...

 

  1. konfigurace je opravdu hodne odlisna a urcite by neslo prevest vsechno automaticky (treba vlastni pluginy, ktere jsem mel v GgStatu, injektaze, ...)
  2. pripadalo nam zbytecne nechat se omezovat tim, abychom mohli udelat jednoduchy prevod GgStat -> Stator
  3. klikaci prostredi nam pripadalo vcelku jednoduche a srozumitelne, meli jsme za to, ze jeho popis na Araratu je dostatecny (uznavam ale, ze casem se to trochu zkomplikovalo pridavanim dalsich funkci a moznosti nastaveni)

Abychom si rozumeli - vubec se nebranim tomu, napsat nekam nejaky navod. Na druhou sranu mam ale zkusenost takovou, ze at napisu cokoli a kolikrat chci, stejne se na totez mnoho lidi opta.

 

Kolikrat se tu lidi ptali jak dostanou statistiku do profilu? Kolikrat jim to bylo zodpovezeno? A opravdu si myslite, ze to neni napsano v dokumentaci? To je jeden priklad z posledni doby, podobnych prikladu bych mohl dat dohromady kupu. Divite se, ze mi programovani pak pripada uzitecnejsi? 


  • 5

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#19 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2014 - 18:23

Nebo nějaký soubor screenshotů, třeba i jen na Rajčeti. Kdybych věděl, že TOHLE tam jde udělat, už bych na to přišel.

Jenomže jsou věci, které udělat nejdou, ale někdo to neví a udělá je. To znám.

Jednoduchý manuál toho moc neukáže a složitý je k nepřečtení. To znám taky.

A myslím si, že Stator je teď pořád v režimu překotného vývoje a dělat k němu teď podrobnou dokumentaci asi není vhodné, může se ještě něco změnit, nebo přibudou nové funkce, které by v manuálu nebyly.

 

Zakladni vzhledu statistikz se voli tzv. tematem. Tema je v podstate dvojice souboru Colors.ini a Styles.ini, ktere definuji vzhled. Styles.ini popisuje jednotlive prvky statistiky (vestinou pomoci css) a pouziti barev je jasne. Soubor Colors.ini je mozne upravovat klikanim primo ve Statoru, styly takto upravovat nejde. Pripadalo nam to jako zbytecna prace vzhledem ke slozitosti. Ale rucne si to zmenit muzes podle sveho, udelat si svuj styl.

 

S vyse popsaneho vyplyva, ze je nemozne udelat nejakou uzavrenou mnozinu toho, jak muze statistika vypadat. Jiz pripravena temata maji svuj nahled na araratu.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#20 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2014 - 19:07

Gorde, mpik asi myslel screenshoty výstupů statorovských modulů. Tj. ukázky, co moduly umí s různým nastavením parametrů...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama