Přejít na obsah


Fotka

Občas GPS ukazuje uplně mimo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#21 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2015 - 7:38

Přesun o stovky kilometrů nebo vypnutí na pár týdnů způsobí jen to, že navigace dlouho poprvé hledá satelity. Má načtený almanach, který neodpovídá aktuální situaci. Pokud telefon s AGPS načítá almanach z netu a ne jen z družic, neměl by to být problém. Ale nemohu to zkusit, telefon s GPS nemám.

Takhle blbě o stovky mertrů mi Oregon neukazuje nikdy. Někdy ale lítá a kupodivu třeba v lese, který ale není zase tak hustý, a přitom o kus vedle jde normálně. Jsou taková místa, kde si na signál stěžují všichni.


  • 1

#22 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2015 - 22:31

Přesun o stovky kilometrů nebo vypnutí na pár týdnů způsobí jen to, že navigace dlouho poprvé hledá satelity. Má načtený almanach, který neodpovídá aktuální situaci. Pokud telefon s AGPS načítá almanach z netu a ne jen z družic, neměl by to být problém. Ale nemohu to zkusit, telefon s GPS nemám.

Takhle blbě o stovky mertrů mi Oregon neukazuje nikdy. Někdy ale lítá a kupodivu třeba v lese, který ale není zase tak hustý, a přitom o kus vedle jde normálně. Jsou taková místa, kde si na signál stěžují všichni.

To jsem zažil například tady: http://www.geocachin...23-98b8b8bbed20 nebo tady http://www.geocachin...bc-aa0bd4a4d837. To první mi udělal GPS modul Holux, to druhé Garmin 12. Občas umí zkrátka GPS s uživatelem žertovat. Starý Garmin 12 mi dokonce jednou po ztrátě signálu a jeho opětovném chycení ukazoval úplně zmatené polohy asi 500km mimo a musel jsem ho vypnout a znova zapnout.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#23 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2015 - 23:16

Někdy se objeví takový podivný bod i v záznamu trasy. A ta rychlost! Když se tam zapíše pohyb o 5000 km na západ a ve vteřině zpátky!


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama