Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.9.0 (Advent)

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
69 odpovědí na toto téma

#21 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2014 - 14:20

Jen se chci ještě zeptat, jak pracovat s nakresleným polygonem v mapě keší? Konkrétně jak daný polygon dostat do gg, např. do filtru, aby mi zobrazil keše v daném polygonu atd...? Jak filtrovat vím, jen nevím jak daný polygon přenést do gg....Děkuji za informace....

 

Ted je standardni zpusob si ve filotech dat nakresleni noveho polygonu, nakreslis ho, das OK, ono se to zepta na jmeno, a bude tam.

 

Pokud z nejakeho duvodu potrebujes kreslit polygon v plne cachemape, pak si dej v prehledu nakreslenych veci jeho editaci, a zkupiruj si do schranky tu hromadu souradnic. Pak v datovem adresari najdi podadresar s polygony, zaloz tam textovy soubor, a jeho obsah vloz ze schranky.


  • 0

#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2014 - 14:23

Jsem docela konzervativní, ale myslím že se mi nová funkce bude líbit. Přestane to toiž být závislé na předprogramovaném výběru mapy a třebas v pohraničí "za čárou" půjde použít českou mapu. Nemluvě o zobrazení všech waypointů, které od jisté doby na velkých mapách dělalo problémy.

Takže za mne také díky za novou vlastnost.

 

Patrne mas na mysli zobrazeni kese na mape. Ano, i tohe byly duvody. Je nutno ale rict, ze to ma i nevyhodu - treba na mapy.cz neumim zobrazovat POI body, treba zastavky nebo hospody. Ale i na tomto poli se nabizi zajimave moznosti do budoucna!


  • 0

#23 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2014 - 14:36

To je zajimave. Instalace se standardne provadi pod administratorem, takze se to tam vesele zapsalo. Ale nebyly tam prava na spousteni standardnim uzivatelem? Pouzivas UAC, nebo ne?

UAC  to je nejaky to sileny rizeni pristupovejch prav, co?  Mam dojem, ze to mam nastaveny tak, ze pri spusteni PC se ktivovuje ta starsi verze.   No proste kdyz sem kouknul terab na GEOGET.exe tak prava  k nemu mely jen System a Administrator. A nektere slozky na tom byly podobne


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#24 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2014 - 14:44

Ted sjem to zchvalne zkusil, a prava tam mam naprosto spravne.

 

Nemas rozbita prava na nadrazenem adresari? Tohle by se melo dedit...


  • 0

#25 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2014 - 15:11

Jééé :D teď jsem objevil že se to okno i při kreslení dá zvětšit třeba na celou obrazovku ! Služba co jsem ji dosud používal měla pevně dalou malost !


  • 1

#26 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2014 - 17:31

No paráda, přímá editace polygonů mi fakt chyběla! Mám to sice dosti pomalé, ale on je můj počítač pomalý ve všem :)

 

Měl bych dotaz který s tím možná úplně nesouvisí: používám cachemapu také na vlastním serveru (pod heslem), ale nefunguje mi tam "rozkliknutí" kešek. Po přejetí myší se zobrazí tooltip, ale při kliknutí se neobjeví okýnko s odkazem. V tom samém prohlížeči na lokální kešmapě to funguje. Tuší někdo čím by to mohlo být?


  • 0

#27 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2014 - 18:18

Zdravím, W8, Opera, mapa skvěle funguje, díky moc.

Jen filtr podle okresu mi nějak přestal běhat. Původní nastavení podle polygonů viz Benešov nefunguje, nastavení podle tagu Cz Okresy ano, viz Kladno. Přitom polygon Benešov se při volbě Prohlédnout polygon na mapě zobrazí správně. Chyba mezi klávesnicí a židlí, nebo úmyslná úprava?

 

 

Přiložené miniatury

  • Kladno.jpg
  • Benešov.jpg

  • 0

#28 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2014 - 20:07

ANo, polygon "CZ Okres\benešov" se ti v nahledu ukaze spravne, ale ty tam mas v tom filtru ulozeny polygon "CZ Okresy\Benešov", ktery uz neexistuje, takze to podle nej nemuze nic najit.

 

kdyz sjem vydaval nove ceske polygony, kde k teto zmene doslo, tak sjem na to upozornoval, ze filtry se musi rucne predelat na nove polygony.

 

Takze si z toho filltru vyod ten stary polygon a dej si tam znovu ten spravny, a bude ti to zase fungovat.


  • 0

#29 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2014 - 20:55

Musím pochválit novou mapu ve volbě zobrazit keš na mapě :-)

 

Obzvláště se mi líbí, že ke vidět, který bod je co, což dříve vidět nebylo a musel jsem do GeoKuku.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#30 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2014 - 22:43

Také chválím - zkoušel jsem si různé kešky v mapě zobrazit, je to fajn. Ale s keší "Zapomenutý Barrandov" (GC30X76) je problém - místo mapy zůstává bílé pole a jen nahoře vlevo to hlásí "Browser is not compatible!". To by mě zajímalo, proč browser není s touto keší kompatibilní... :)


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#31 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2014 - 23:32

Díky moc, funguje to parádně. Jen se optám - nešlo by do turistických map z Mapy.cz přidat přes zaškrtávátko i možnost stínování (viz diskuze)...?!?


  • 0

#32 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2014 - 11:01

Také chválím - zkoušel jsem si různé kešky v mapě zobrazit, je to fajn. Ale s keší "Zapomenutý Barrandov" (GC30X76) je problém

 

To je jen moje chybicka. Ten napis se tam zobrazi ve chvili, kdy se nepovede zinicializovat mapy. V tomto pripade ale z duvodu syntakticke chyby ve zdrojaku.


  • 0

#33 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2014 - 11:10

Díky moc, funguje to parádně. Jen se optám - nešlo by do turistických map z Mapy.cz přidat přes zaškrtávátko i možnost stínování (viz diskuze)...?!?

 

Ten navod mi nefunguje, mapy se mezitim dosti zmenily. Soucasne stinovani je natvrdo vyrenderovane v urcitych urovnich jednotlivych map. Ty vis o nejake soucasne prekryvne vrstve se stinovanim?


  • 0

#34 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2014 - 11:48

Ten navod mi nefunguje, mapy se mezitim dosti zmenily. Soucasne stinovani je natvrdo vyrenderovane v urcitych urovnich jednotlivych map. Ty vis o nejake soucasne prekryvne vrstve se stinovanim?

 

Hmmm, máš pravdu. Starý formát URL převedou na nový, ale vrstva 17 nefunguje. V tom případě lze téhož dosáhnout mapou letní, což je turistická se stínováním. A máš pravdu, že to není jako vrstva, ale je to natvrdo vyrenderované do určitých úrovní zoomu. Přesto by byla stínovaná mapa myslím dost užitečná... :)


  • 0

#35 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2014 - 21:44

To stinovani tam maji jen do trochu jine urovne zoomu, ale ne vsude.


  • 0

#36 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2014 - 20:07

Prosím, prosím. Existuje kompletní seznam změn?

Editace polygonů je perfekntí. Teď jsem se dočetl, že můžu přidat skript do kontextového menu. Maličkost, která fakt potěší.

 

Co mi ještě uniká? Vašek


  • 0

#37 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2014 - 20:15

Vidis, ja to jeste nesepsal. Normalne jsem na to zapomnel.


  • 0

#38 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2014 - 10:11

jinak pak tady, kdyz geby nezapomene: http://geoget.ararat...p/gg2_changelog


  • 1

#39 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2014 - 12:12

.. a pokud si clovek udela na geogetim webu ucet, muze si nechat posilat notifikace, kdyz se na vybrane strance neco zmeni. ;)

 

changelog jsem prave doplnil.


  • 1

#40 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2014 - 21:11

Jedna chybička, jedna keš se mi z kontextového menu nechce zobrazit na mapě, píše to Browser is not compatible. Je archivovaná, ale zatím jsem nenašel jinou, která by nešla. Kdyby to někdo chtěl zkusit, je to GC1VTA0. Je mi to jedno, ale když jsem na to narazil, píšu to sem.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama