Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jaké lano?

t5

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#21 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2014 - 18:36

Tak dokud na nem jen tak visis tak samozrejme vydrzi. Ale je treba si uvedomit ze uzel snizi pevnost, voda snizi pevnost, opotrebeni snizi pevnost. Kdyz se pronasobej ty koeficienty, tak to vypada ze bezne opotrebovany lano s uzlem ktery zmokne ma mozna taky nosnost jen tretinu nominalu. Takze najednou je z 30kN treba taky jen 10 kN. Kdyz se takovy lano napne kladkostrojem na lanovce a zatizi 100 kilama veprostred, tak uz teoreticky rupnout muze, tam se tech 10kN udela. Kazdej material ma svy meze pouziti a ty je dobry znat.


  • 0

#22 Rýchly Šíp

Rýchly Šíp

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2015 - 19:03

Ahoj geokolegovia,
rozhodujem sa pre kupu lana na T5 a v tejto teme som objavil skvele Tendon Canyon. No existuju dva typy: TC Wet a TC Grande. Nemate niekto s tymito lanami skusenosti, lebo sam som medzi nimi neobjavil velky rozdiel a fakt neviem ktore kupit. Kto poradi? :)
  • 0

#23 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2015 - 22:37

Rozdíl je mezi nimi, myslím, dost zásadní: Canyon Wet je lano typu A, což znamená lepší parametry, např. pevnost 28 kN. Canyon Grande sice plave, ale je to typ B s pevností 18 kN.

 

Koupila jsem Canyon Wet 50m a jsem s ním spokojená. Představovala jsem si sice, že bude ještě trošku měkčí, ale to už bych asi chtěla moc. Jen mě udivilo, jak je na pohled tenké, i když je to 10mm. Cenově výhodnější než u výrobce bylo objednání přes e-shop Sambarsportu.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:t5

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama