Přejít na obsah


Fotka

Ten, kdo si hraje


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#1 brutefilm

brutefilm

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2015 - 10:03

Ten, kdo si hraje

 

Před nějakým tím časem tu již stejně nazvané vlákno bylo a sloužilo k domluvě natáčení nového klipu k naší (text: St@nda, hudba: Agi, hrají: Bojánci) písničce „Ten, kdo si hraje“.

 

Písnička vznikla ve chvíli, kdy jsme dotočili klip k písničce předchozí (FTF), vše řádně zapili na dotočné a došlo nám (Wetu, Zličíňák a spol.), že o tu srandu při natáčení nechceme přijít.

 

Písnička je nahrána (slyšet jste ji již mohli na některém z koncertů Bojánků) a klip natočen. Ten zatím na svoji premiéru čeká. A nejen kvůli plánované premiéře se zde tohle vlákno objevuje opět.

 

Takže kdy, kde a co dál? To všechno se dozvíte v pozvánce a následujících příspěvcích.

 

 


  • 2

#2 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2015 - 10:21

A já proč Vašek měl poslední dobou tak málo času:-). Moc pěkná ochutnávka. Škoda, že jsem to neměl se zvukem.

Koukám, že v Bonatu bude asi opět pěkně narváno... Ještě kdy to M@x pustí. Ani se o vánocích nezmínil.


  • 0

#3 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2015 - 11:58

Pěkné ;)

Jen trochu z ruky :huh:


  • 0

#4 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2015 - 20:49

DSC_2390.JPG

 

Náš tým není příliš početný, na druhou stranu tady nejsme zachyceni všichni.  A na této známé romantické zřícenině padla v červnu 2013 pomyslná první klapka. Samotné natáčení bych popsal slovy: "Ono to nějak vyjde." A tady se ukázalo, že natáčet bez jasného scénáře je asi proti základním pravidlům kinematografie. Ono to totiž strašně zdržuje a nejasná linka se musí pořád hledat a hledat. Ale poučili jsme se a pokud dojde k nějakému dalšímu natáčení, potřebujeme dramaturga, scénáristu, skript. Odraznou desku také nutně potřebujeme, ale tu již máme. Hlásí se někdo?

Zličíňák.


  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#5 brutefilm

brutefilm

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2015 - 20:58

A já proč Vašek měl poslední dobou tak málo času:-). Moc pěkná ochutnávka. Škoda, že jsem to neměl se zvukem.

Koukám, že v Bonatu bude asi opět pěkně narváno... Ještě kdy to M@x pustí. Ani se o vánocích nezmínil.

 

Pusť si to ještě jednou se zvukem, je to namluveno rodilým mluvčím :-)


  • 0

#6 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2015 - 8:08

Kdo netuší, tak odrazná deska je toto. Slouží k projasnění stínů, jako stínítko proti slunci, jako hračka pro nezbedné děti a často se s ní táhneme úplně zbytečně. Ale čím víc odrazných desek, tím víc film  :)

 

DSC_0315.JPG


  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#7 Bojanci

Bojanci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2015 - 9:51

Byli jsme rádi, že jsme mohli opět svojí hudbou podpořit nový St@ndův text :-) Doufáme, že se bude líbit stejně jako FTF. Nahrávali a masterovali jsme všechno v našem domácím A-studiu v obsazení Agi - kytary, klávesové nástroje, zpěvy, Ondra - elektrické kytary, bicí, programování, Tomík - basová kytara. Před veřejností jsme Kdo si hraje už hráli několikrát na na našich koncertech a podle reakcí publika bylo vidět, že ji opět "přijali" . Uvidíme, jak budou reagovat kačeři na premiéře v Bonatu a široká kačerská veřejnost. Držíme palce a těšíme se.

Přiložené miniatury

  • 1026011_559066507477431_407199677_o.jpg
  • 10580809_777730102277736_5086048343982671594_o.jpg

Tento příspěvek byl upraven od Bojanci: 08 leden 2015 - 9:54

  • 0

#8 St@nda

St@nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2015 - 10:29

Ahoj,

 

taky jsem moc rád, že jsme dílko dotáhli po klikatých cestách až k premiéře. ;-)

 

Jak napsal Zličíňák, náš ryze amatérský spolek pojal natáčení v podstatě jako pohodová setkání nesešněrovaná nějakým detailním scénářem (obdobně jako u eFTéeFka). Wetu, který jediný z nás o natáčení něco věděl, z toho sice nejspíš zestárl o pár pětiletek, ale při nějakém příštím natáčení mu to jistojistě vynahradíme. Á propos, hodil by se nám i režisér. ;-)) 

 

Taky doufám, že se jak písnička (a tady jsem moc rád, že ji Bojánci zahrají na premiéře i naživo), tak ten klip budou líbit.

 

Jako takový dárek pro všechny, kdo se řídí heslem: "Ten, kdo si hraje, neprohrává..." a budou chtít, vymyslel a nachystal Wetu k patnáctinám geocachingu možnost, jak bez větší námahy vytvořit mysterku, u níž se nebude muset trávit u počítače víc jak pět minut.


  • 0

#9 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2015 - 19:22

Natáčení neohrozila ani tržná rána na hlavě našeho kameramana Wetua, kterou si přivodil o hranu zábradlí tohoto železničního mostu....

 

DSC_0335.JPG


  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#10 brutefilm

brutefilm

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 7:39

Ten, Kdo Si Hraje... nový videoklip a hra pro Tebe.

 

Myslíš, že Tě baví geocaching? A víš, že v roce 2015 oslavíme už 15 let naší, jak by řekl Alex - úžasné hry? Tak pojď a pomoz nám vytvořit k narozeninám geokačerů velkoplošnou sérii keší TKSH - Ten, Kdo Si Hraje... Téma je jasné - O kačerech, hrách, recesi, hřištích, zvláštních sportech a sběratelích.

 

Představ si. Odlovíš jednu keš a budeš mít rázem klíč ke všem keším série TKSH. Stačí na to 5 minut. Získáš klíč k otevření všech keší serie a současně klíč k založení vlastní keše do serie. Jak je to možné? Sérii totiž budou propojovat jednoduché společné indície. Každá nová keš série se proto narodí a na mapě zobrazí, jako otazníček. Díky společným, známym indiciím se však pro hledače každá další keš série okamžitě promění v jednoduchou tradičku nebo multinu, to podle nápaditosti autorů. Má to spoustu dalších výhod, stačí popřemýšlet. Jak bude serie vypadat a kolik keší nakonec bude mít záleží na nás - hravých kačerech. Možná vytvoříme sérii keší, která bude mít nejvíc owneru na světě, nebo bude zabírat největší území... Možná uspořádáme event všech, kdo TKSH vytvořili, co já vím...

 

gallery_104160_132_282085.jpg

 

Jisté je, že první keš serie TKSH bude publikována hned s premiérou nového geovideoklipu Ten, Kdo Si Hraje... No a právě v tomto videoklipu jsou schované jednoduché indicie pro zakládání a hledání keší série. Indicie jsou všechna jednociferná čísla 0 až 9 přiřazená k začátečním písmenům nicků autorů nebo hercu, kteří videoklip vytvořili. Např. Bojánci B= nebo Akytka A= atd. Tady je malý filmový HELP.

 

http://youtu.be/GC0CSOeX3Zk

 

Aby hledání nebylo úplně zadarmo, jsou indície jakoby součástí záběrů. Tu cedulka na stromě, tam nápis na mostě... Ale neboj se! Na konci klipu je ke každé indícii pro jistotu fotohint. Jenom autor textu, scénáře a owner první keše série, nemá v klipu žádnou indicii. St@nda si totiž zaslouží mít v klipu zapsanou přímo první keš serie TKSH. Koukám, zapomněl jsem nás představit. Pamatuješ na megaevent ve Velké Bystřici - Mega Morávia? Ptoběhla tu preniéra našeho prvního kačerského videa FTF song. Tenhle klip dokonce přeplaval oceán a tleskali mu dost nahlas kačeři na finále prvního ročníku filmového festivalu GIFF v Seattlu 2013:

 

https://www.youtube....h?v=E6Apl5MA0n4

 

Tentokrát má pro Tebe BF film klip druhý. Autor textu a scénáře opět St@nda Hůla, hudba a zpěv  Agi Bojanovský s rodinkou Bojánků.

 

Hlavní hrdina Zličíňák - sice trochu stárne, ale přes to je šťastný geokačer. Až jednou za podivných okolností potká Heulwen. Ta jako zvědavá mudlice odhalí o čem je geocaching a zařídí, že Zličíňák dopadne, jak snad ani nechtěl a ona samozřejmě tak, jak chtěla...

Tady je  pozvánka na premiéru klipu Ten,Kdo Si Hraje:

 

https://www.youtube....h?v=C4JdSKnocgk

 

A celá taškařice se koná v BONATU.

 

za BF film Wetu


Tento příspěvek byl upraven od brutefilm: 21 leden 2015 - 19:44

  • 1

#11 Bojanci

Bojanci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2015 - 11:39

Bojánci - Jak jsme se dostali k BF :-)

 
Jako Bojánci se věnujeme geocachingu už několik let. Sice ne, že bychom se honili od keše ke keši, prostě když je po cestě nebo na nějakém výletě nám ukáže zajímavé místo, o kterém jsme před tím nevěděli, tak kešku rádi odlovíme :-) A tak jsme lovili a lovili, až jsme jednou zjistili, že existuje i stránka geocaching.cz . Pročítali jsme si různé příspěvky, v té době jsme měli právě nového Oregona, tak jsme spíše hledali postřehy kačerů s touto GPS, jejich zkušenosti, fligny atd ... :-) No ale, co se nestalo ... Náš dlouholetý kamarád, tramp a výborný fotograf Kapsa, mi jednou zavolal a říká: 
"Céče, ty seš muzikant, s kapelou hrajete už dlóho, lidi znajó Vaše vály, udělé ňákó zonku pro kačery, uvidíš - bude to hit !"
Nejprve jsem mu odpověděl, že teď na to asi nebudu mít čas, protože děláme s kapelou na novém CD, že snad někdy později ... A Kapsa pořád , běž do toho :-) No a tak jsem si znovu otevřel gc.cz a tam objevil vlákno o nějakém geosongu, kde se objevil i text tehdy, ještě pro mě úplně neznámého textaře a kačera St@ndy. Několikrát jsem si text přečetl, raději si ho i vytiskl, kdyby mě náhodou osvítila hudební můza, ale práce na novém CD mě zatím směřovala jinam :-)
Protože Kapsa do mě pořád hučel, co s tím textem a jestli to už mám hotový atd, tak jsem si FTF vytáhl, opět několikrát přečetl a najednou zjistil, že po mírných úpravách textu, mi bude sedět do jedné melodie, kterou jsem měl připravenou. Pomalu jsem text nacpával mezi noty a dělal aranže. Po pár dnech byla písnička hotová.
Teď už ji jen nahrát a hurá do světa. No jo, jenže, kdo ji nahraje ? F.T.Prim měl CD už celé natočené a nechtěl jsem zatěžovat spoluhráče, dalším nahráváním. Tak mě napadlo - natočíme FTF s Bojánky, musí nějak začít, a bylo. S Ondrou a Tomíkem jsme zašli do studia a za pár dnů bylo FTF natočeno a připraveno na cestu ke kačerům. Protože  jsme ještě neměli CD poslané na finální mastering, tak jsme FTF přidali k ostatním písničkám a nakonec vyšlo v roce 2011 jako bonus na CD F.T.Prim - Woodcraft :-)
Ještě před vydáním CD, jsme zkoušeli s Bojánky písničku hrát před veřejností, abychom zjistili, jak se bude líbit. Veřejná premiéra písničky se konala v Brně 21.4.2011 v hudebním klubu Na špalku. Měli jsme z premiéry obrovskou radost, protože se moc líbila. 
Po dohodě se Sta@ndou jsme vytvořili "fotoklip" a písničku umístili pro kačery na YouTube. Mezi kačerstvem se zpráva o tehdy ještě skoro neznámé písničce FTF rychle rozšířila a sledovanost prudce vzrostla :-) Kačeři (a nejen  ti) nám začali volat a psát o text a akordy a jestli můžou použít písničku tam a tam, měli jsme z toho velikou radost. Hned jsem volal St@ndovi, jak to valí ... Někdy v květnu nám zavolal Radek Geoscorpions, že pořádají na zámku v Nebílovech 3.9. 2011 Mega Event a že by byli moc rádi, kdybychom tam přijeli písničku zahrát. Moc jsme si vážili pozvání a do Nebílov v září přijeli. Na setkání jsme se moc těšili, protože jsme se tam i poprvé osobně setkali se Sta@ndou, kterého jsme předtím znali jen z emailů a telefonu :-) 
V Nebílovech jsme taky poprvé viděli Wetu(a) a další, kteří se účastnili natáčení oficiálního videoklipu k FTF už pod hlavičkou BF Filmu. Natáčení za účasti mnoha kačerských dobrovolníků probíhalo v lokacích kolem Nebílov a na dalších místech - tyto lokace by nejlépe upřesnil Wetu a St@nda. Natáčení zabralo hodně času a Wetuho sil a světlo světa oficiální klip FTF spatřil 2.9. 2012, když byl umístěn na YouTube. Z písničky se pomalu, ale jistě stala kačerská hymna a do dnešních dnů ho vidělo přes 22000 nejen kačerů :-) Písnička nesmí chybět na žádném koncertě Bojánků, díky ní jsme mohli hrát na různých eventech a megaeventech. 
A Kapsa měl pravdu - je to hit :-))))
 
Když mi po nějakém čase poslal St@nda nový text, tak jsem měl opět práci při přípravě dalšího CD naší kapely, ale nedalo mi to a vrhl jsem se do zhudebňování. Jenže, jak to udělat, aby byla písnička zase jiná ? Zkoušeli jsme, vymýšleli, nahrávali, mazali, stříhal, znovu natáčeli, až písnička Kdo si hraje - opět natočená Bojánky, byla na světě. A tak se BF Film dal znovu dohromady a začal pracovat na klipu k nové písničce. 
Jak se to povedlo uvidíte na celosvětové premiéře oficiálního videoklipu v Náchodě - hotelu Bonato v pátek 13.2. 2015

  • 3

#12 brutefilm

brutefilm

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2015 - 9:31

Tentokrát jsme při přípravě natáčení skoro nic nepodcenili a řídili se kvalitním storyboardem. Ten pro nás nakreslil sasan_king, kterého jsme sice nikdy neviděli, ale prý to není přelud. Obrázky v celé kráse nakreslil podle fotek. Nyní provedu důkladný rozbor celého děje.

 

Na prvním obrázku si pohledná smyslná dívka (tak by to bylo jistě napsané ve scénáři, který jsme bohužel neměli) čte na pláži dívčí román a pán v nejlepších letech v květované košili má něco v ruce. Asi je to zajímavé, protože na dalším obrázku kukačka pozoruje klečícího a modlícího se pána a slečna se drbe na hlavě, zřejmě má vši. Na stromě je keška, což je vidět na obrázku třetím. Z levé strany přijíždí tank. Jeho lauf se snaží geokačera zaměřit a sestřelit. Neúspěšně. Další obrázek víceméně jednoznačně odráží současnou společenskou situaci. Opilce s láhví v ruce nahání žena v červené minisukni. Také s láhví, navíc se jedná o záběr typu celek a není tedy jasné, zda má na sobě ještě nějaké jiné oblečení.

 

KOMIXGCCZ.jpg

 

Další obrázek ukazuje jasnou převahu tajemného muže v kloboučku, kdy tento dívce nenásilně vysvětluje princip hry. Láhev je evidentně dopitá, protože z ní nic nevytéká. Na dalším obrázku již dívku využívá jako návnadu při lovu. Nechce být první, kdo se střetne s medvědem. Následuje klíčová scéna, kdy je muž obklíčen. Za pomoci doutníků, jimiž je obklopen, se dostává z pasti. A pak už může konečně žehlit. Dívka se mezitím proměnila v ženu a čte si deník Sport. Děti v popředí si hrají ... 

 

A nebo to bylo jinak?


  • 5

#13 brutefilm

brutefilm

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2015 - 9:49

Heulwen musela vydržet nápor velkých kousavých mravenců, kterých byl plný kmen stromu. To jsme bohužel zjistili až při klapce č.2. Musela vydržet až do konce :-)

 

DSC_3326.JPG


  • 4

#14 brutefilm

brutefilm

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2015 - 9:51

Štáb.

 

DSC_3493.JPG


  • 1

#15 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2015 - 10:47

Heulwen je drsnokačerka, pročež jí ňákej brabeneček nemůže rozházet. Jsem ovšem trpce zklamána, že na tom stomě nevisí v červený minisukni, jak předpisuje uvedený storyboard. Taky mi není jasný, co se dál stalo s tankem - na odlov některých keší by se ještě mohl hodit.


  • 1

#16 St@nda

St@nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2015 - 19:40

BF film – proč BF?

 

Navážu na Agiho příspěvek a napíšu něco o tom, co následovalo poté, když Bojánci uvedli na světlo světa písničku FTF a my se vrhli na natáčení. A vlastně i o tom, jak jsme se potkali a jak vznikl název našeho uskupení.

 

Začalo to na megaeventu v Nebílovech. Jel jsem tam se ženou, která by mě v tom samotného nenechala, s jasným cílem – natočit nějaké ty scény do klipu – a s mírným pocitem nejistoty, neboť jsem neměl přesný scénář a hlavního hrdinu a ani kameraman neměl tušení o tom, že vyhrál pomyslný konkurz. Jedinou jistotou byla Lucík7, která přislíbila svoji účast na eventu a hlavně na samotném natáčení.

 

Hlavní mužskou roli měl původně hrát Benjo5, který ale právě přecházel Alpy směrem k Benátkám a dal mi vědět, že Nebílovy určitě nestihne. Kameraman zase musel svoji účast zrušit ze zdravotních důvodů. Ale měli jsme v rukávu eso – Wetu chtěl být při tom a natočit film o filmu. Tenkrát v Nebílovech ještě neměl tušení, čeho všeho se s námi dočká. :-D Zprvu kategoricky odmítal, že by měl točit cokoli hraného s tím, že dosud točil jenom dokumentárně a to mu plně vyhovuje. Když ale viděl moje zoufalství, povolil. Prohlásil, že když teda ukecáme někoho, kdo si střihne hlavní mužskou roli, tak to s námi zkusí.  A to by bylo, abychom na megaeventu někoho nenašli! No, upřímně řečeno, nebýt Lucíka7, měl bych s tím, jakožto nespolečenský introvert, problém, ale Lucku jsme měli, takže to nakonec klaplo. Proběhlo to asi následovně: Rozhlédla se a s vítězoslavným úsměvem prohlásila: „Hele, to je Zličíňák, ten je pro každou špatnost. Do tohohle půjde.“ A měla pravdu, byl to Zličíňák a byl pro každou špatnost… ;-)  

 

A byla tam spousta dalších hravých lidí, kterým nevadilo jednou či dvakrát zopakovat některý záběr (jak se ukázalo, Wetu je perfekcionista). Páté, šesté či sedmé opakování už některým z nich asi trochu vadilo, ale nedali to na sobě ani v nejmenším znát.  :-D To samé pak platilo i na dalších místech, kde jsme tvořili (lomy Amerika apod.).

 

Wetu se nám už od začátku snažil namluvit, že bez přesného scénáře se nic natočit nedá. A my ostatní jsme ho vytrvale přesvědčovali o tom, že když člověk tak nějak tuší, co by tam mělo být a kde asi by to možná šlo natočit, jít to prostě musí a půjde to.  No a fakt to šlo. Jenom pak byl trochu problém to nastříhat tak, aby to nějak fungovalo. :-D Ale máme Wetua. Sice z toho úplně nadšený nebyl a přirovnával celý proces natáčení k odlovu kešky metodou BF, ale nakonec to zvládnul skvěle, nebo možná víc než skvěle.  A když už jednou použil výraz BF, byl na světě náš název, neb jsme museli uznat, že to je naprosto trefné.

 

Ale jak vidno o pár příspěvků výše, už jsme se poučili. Takže jsme měli "storyboard" a něco jako scénář taky, ale ten se nakonec ukázal jako nepoužitelný. :-D Takže i tentokrát jsme BF naplnili téměř beze zbytku.


  • 1

#17 brutefilm

brutefilm

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2015 - 17:15

Znáš asi tenhle refren :

"Už dávno nespím nahý, už dávno nespíš nahá, když signál z družíc z postele nás do neznáma tahá"

 

Myslím líp se naše posedlost nedá vyjádřit. A tak jsem našel kameru a rozhodl se natočit film o natáčení FTF klipu. Tenkrát mi St@nda, Agi, Lucík7, Banjo5 a kameraman připadli, jako nějací profesionálové. Vedli na vláknu odborné diskuse a já jen doufal, že až se mezi ně vetřu s mojí amaterskou technikou a nápadem dát  film o filmu, nebudou moc brblat.

 

Přešlo kousek času. Stojím na nádvoří Nebílovského zámku. Všechno vzalo úplně jiný konec. Refren však zvítězil. Neumím hraný film, neumím filmy na zakázku nebo, když se očekává výsledek. Pro mě v tomhle ohledu je BF film nejvýstižnějším označením. A tak stojím na nádvoří a nevím, že ten týpek Zličíňák, co jsem ho potkal ráno v lese, je náš hlavní hrdina. V telefonu se ozývá St@ndův sekretariát M@rci. Mimochodem většina lokací jsou její nápady. Stojíme tu já a St@nda. Vyhlížíme hlavní hrdinku Lucíka7. Nakonec přichází. Najdeme Agiho s Bojánky a Lucík7 ukáže na Zličíňáka, se kterým už mám od rána v kameře záběry do FTF songu, aníž bych to tušil. Štáb je komplet. Zjišťuju, že jediný scénář je písnička sama. Nastává improvizace. Nebílovy jsou plné kačerů, skvělá šance natočit davové scény. Přemlouváme davy kačeru, mezi nimi omylem i zatoulané mudly a daří se nám.  Zatím, co všichni ostatní vidí jednotlivé scény ve své mysli úplně jasně, já mám hlavu v pejru. Když se řekne Kačeři běží ke křížku zepředu, zleva i zprava a vtom za křížkem se objevuje kačerka s keší v ruce a vítězoslavně ji davu ukazuje,  určitě si tu situaci dovedeš v duchu představit.  Film neumí hýbat hlavou a dívat se jedním pohledem právě  kam je zrovna potřeba. Ten pohyb by Tě brzo nebavil a film by byl několikrát tak delší. Je to rámeček s obrázkem někde před Tebou. ScénuTi ukazuje, jako sled záběrů, které musí na sebe navazovat a fungovat. Třeba Dav běží zepředu, zleva a zprava je pořádný oříšek na představivost přímo na place, když chybí předem připravený scénář.  Záběry musí logicky fungovat, aby divák byl stále orientován, kde je dopředu, dozadu, doleva a doprava, když sedí a kouká na obrazovku pořád rovně...  

 

A tak jsme si pomalu na sebe začali zvykat. Na to, že film jsou nejen celky, ale hlavně detaily. Že existuje pomyslná osa pohybu, rytmus oblíbené dějové oblouky a podobně... Zpočátku jsme se vzájemně trochu durdili, že jeden druhému trochu křivíme představy. Jako v pohádce o slepičce. St@nda vymyslí příběh, Agi mu ho upraví, aby fungoval v hudbě a pak přijdu já a představy obou dám do obrazků.  Zase jinak než původně měly vypadat. Do toho hlavní hrdinové s těmi svými převleky, zapomenutými kloboučky, podivnými rekvizitami a všelijakými potížemi. Jeden čas měla Lucík7 asi deset dablérek až jsme ji chtěli ve filmu utopit v bažině. Naštěstí se ze všeho dostala a stihla i scénu s parním vlakem, který jezdí na Křivoklát v tu dobu, pouze jednou v roce. No a když je vše natočeno, přijde střih. Ledacos chybí, nefunguje, je rozmazané, rozklepané a je tu další zkreslení. Zjistili jsme však jedno - baví nás natáčení právě proto, že se všichni vyblbneme.

 

A tak jsem šel i do druhého klipu  - Ten kdo si hraje...

Nevadí, že jsem si o most rozrazil hlavu a díky ošetřování a stehování jsme málem prošvihli parní vlak, který v tu dobu  jezdí na Křivoklát jen jednou v roce. Nevadí, že Zličíňák s Heulwen se stále převlíkali do jiných triček a šatů až jsem vzdal nějakou vizuální jednotu herců... Nevadí, že jsme hlavního hrdinu pořádně prohnali do kopce a vykoupali v rybníku.  Zase jsme si natáčení užili. A počasí nám přálo. Máme totiž multifunkčního autora a režiséra St@ndu. Je lepší jak rosnička. A tak jsem optimisticky naladěn jel 200km v dešti natáčet letní scény.  Jo a jsme rádi, když se k nám někdo připojí. Vypadá to na další geoklip. Abych pořád jen nekecal, tady je malá ukázka z natáčení:

 

TKSH-FILM o FILMU http://youtu.be/TG-t1wZFub8

 

 

Za BF film Wetu

 


  • 1

#18 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2015 - 18:39

Wetu a spol, moc pekne. Neznat Heulwen a hlavne Zlicinaka "zblizka", snad bych jim i veril  :D


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#19 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2015 - 20:58

Myslím líp se naše posedlost nedá vyjádřit. A tak jsem našel kameru a rozhodl se natočit film o natáčení FTF klipu. Tenkrát mi St@nda, Agi, Lucík7, Banjo5 a kameraman připadli, jako nějací profesionálové. Vedli na vláknu odborné diskuse a já jen doufal, že až se mezi ně vetřu s mojí amaterskou technikou a nápadem dát  film o filmu, nebudou moc brblat.

 
Když jsem četl tohle, tak jsem si říkal, kdo to píše, jaký kameraman? Rychle sjedu dolů, a on Vašek! Ale vždyť Vaška tu známe všichni jako výborného filmaře :-). Tak jakýpak amatér to tu o sobě píše;-).

Díky za tvé filmečky z eventů, jsou moc fajn. Držíme palce, ať máš hodně času na filmování ;-)


  • 0

#20 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2015 - 21:15

Ten Wetu trochu zveličuje, prý rozseknutá hlava :-))

 

DSC_0307.JPG

 


  • 1
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama