Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

přepis úvodních souřadnic v a:Drake


Nejlepší odpověď HaLuMa , 11 leden 2015 - 12:49

Protoze sis ty souřadnice přepsal na webu!

V pq mas pak misto výchozích souřadnic ty přepsane, ale nepoznáš to. Proto se ti v databázi ta keska přestěhovala.

Import z gclive to trochu napraví, souřadnice da správě a ty přepsane souradnice se objevi jako "coordinate override".

Ovšem do te doby, dokud nenaimportujes pq...

Proto je přepisování souřadnic na webu hovadina, protoze to Grundspeak udělal blbe! Přejít na celý příspěvek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
7 odpovědí na toto téma

#1 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2015 - 11:36

Zjistil jsem teď s překvapením v Geogetu u keše "Dodekaedr", že úvodní souřadnice jsou shodné s finále, které jsem vypočítal a ještě je tam waypoint "Coordinate Override", který má také tyto souřadnice. Takže tam mám třikrát stejné souřadnice. Viz obr.

 

To je asi práce a:Drake, ne? Já mám v a:Drake zaškrtnuté preferování finálových souřadnic, ale ten mechanismus jsem chápal tak, že při otevření databáze si a:Drake najde keše s finálovými souřadnicemi, přepíše jimi úvodky a původní úvodní souřadnice se přesunou do dočasně vytvořeného waypointu "Coordinate Override". A po skončení a:Drake se navrátí zpět a tento waypoint se smaže, aby nedošlo k jeho přenosu do Geogetu při synchronizaci.

 

Co se mohlo stát tady?

 

PS: po update z GC.Live se posléze správné úvodní souřadnice obnovily. Tuto kešku jsem v a:Drake neotevíral dobrých pár měsíců a často ji refreshuju pomocí Pocket Query. Naposled 1.1.2015 a je zvláštní, že se úvodky tehdy neobnovily. Ale to je otázka asi na Geoget...

Přiložený soubor (y)


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 11 leden 2015 - 11:48

  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2015 - 12:49   Nejlepší odpověď

Protoze sis ty souřadnice přepsal na webu!

V pq mas pak misto výchozích souřadnic ty přepsane, ale nepoznáš to. Proto se ti v databázi ta keska přestěhovala.

Import z gclive to trochu napraví, souřadnice da správě a ty přepsane souradnice se objevi jako "coordinate override".

Ovšem do te doby, dokud nenaimportujes pq...

Proto je přepisování souřadnic na webu hovadina, protoze to Grundspeak udělal blbe!
  • 2

#3 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2015 - 14:09

Ano, fakt je to tak. :) Corrected coordinates nepoužívám, protože mám Geoget....až na tuto výjimku. Zřejmě zkouška. Zlikvidovány.

Takže a:Drake v tom prsty nemá, ani Geoget, ale nekonzistentní nedodělávka ze Seattlu.

 

Moc, moc by potřebovali nějakou solidní konkurenci, to je přesně to, co jim chybí.


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#4 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2015 - 16:07

Moc, moc by potřebovali nějakou solidní konkurenci, to je přesně to, co jim chybí.

Ale vždyť už teď můžeš jít na "konkurenční" opencaching.cz / opencaching.com, v cizině lovit na opencaching.pl/de/....


  • 0

#5 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2015 - 16:26

O těch vím a proto jsem přidal přívlastek "solidní".


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#6 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2015 - 19:13

A jak by sis představoval solidní konkurenci? Dopadlo by to s ní stejně, nebo ještě hůř, než opencaching.xy. Ani ten, za kterým stojí Garmin nefunguje = hráčsky je mrtvý.

Jisté řešení by bylo znárodnit GS a jejich servery předat ke správě společenství osvícených kačerů :) Ale mám obavu, že pak by to bylo ještě horší.


  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2015 - 19:17

Prosim, filozoficke debaty o tom, "co by, kdyby", asi nepatri do diskuze o adrake.


  • 0

#8 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2015 - 21:51

Děkuji HaLuMovi za zodpovězení otázky a tímto debatu uzavírám.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama