Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

data z AD do GG a obracene

geoget android

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2015 - 9:49

Ahoj,

 

mam dotaz pro zkusene uzivatele GG a jiste pro ne nebude problem mi poradit, pripadne odkazat na nejaky navod. Ja tapu.

 

Situace je takova, ze AD vyuzivam zrejme dosti odlisne od ostatnich. Vsechna data, ktere mam v AD jsem tahal pres GC live a nasledne v AD pocitam finalky, delam si poznamky. Nicmene bych rad vyuzil PQ cele Prahy, ktere si nechavam generovat a stahnu do GG. A zde zacina muj problem. Z nejakeho duvodu, nedovedu zprovoznit ADS. DB z AD do pocitace dovedu stahnout rucne, ale nevim, jak postupovat dale. 

 

Jak sloucim dve DB dohromady (tj DB AD a DB GG), abych dostal vysledek, ze DB tvorena z PQ se aktualizuje o data z AD? Nasledne bych tu sloucenou DB zase rad prehral do telefonu, takze bych mel v AD celou Prahu a zaroven mi nezmizely obrazky, ani jina data, ktera jsem predtim u kesi v AD mel. 

 

 

Snad je to aspon trochu k pochopeni, kdyztak upresnim.


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2015 - 9:56

Kopírování celé databáze z AD do GG nedělat! Sqlite v Androidu neumí vše, co potřebuje databáze v GG, takze takto zkopirovana databaze nebude v GG fungovat správne. (Opacny smer GG -> AD problem neni!)

 

Prave proto je dobra synchronizace ADS, ktera dokaze vzit nova data v AD, a pres SQL je vlozi do databaze v GG. Neni duvod, aby ti to nefungovalo, takze se spise zamer na rozchozeni ADS.

 

Protoze sjem sam pri cteni tveho prispevku trochu tapal, vysvetlivky zkratek:

AD = Adrake

GG = Geoget

ADS = Adrake Synchronize plugin

:-)


  • 0

#3 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2015 - 10:10

Bez ADS to pujde zpet tezko. Ale napada me kacirska myslenka (mozna mi to Haluma vyvrati):

 

Problem je v prostorovem indexu, ktery neni na Androidu podporovan. Nestacilo by po zkopirovani databaze do GG udelat Vacuum a pripadne reindex?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#4 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2015 - 10:16

ADrakeSync dělá jen to, že zkopíruje databázi z telefonu do PC, otevře ji v GeoGetu, udělá export do GPX, přepne zpět na hlavní databázi a to GPX do ní zase naimportuje. Tyto kroky lze klidně udělat i ručně.

Důvod je ten, že Androidí SQLite skutečně nepodporuje všechno, co GeoGet používá, ale exportu to nevací a při importu si to GeoGet udělá správně.

Přesun z PC do telefonu je prosté kopírování, tam žádný problém není.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2015 - 10:17

Minimalne v tech prostorovych indexech. Sam uz ani nevim, v cem jeste. Mozna treba hashe zaznamu, ale pokud je tam nula, nemuselo by to tak vadit, jen se pru pripadnem importu stejnych dat data zbytecne zaktualizuji.

 

Vacuum (ani skript fixRepack) nepomuze, ten prostorovy index nevyrobi. Provede jen fyzicke prebaleni databaze, ale zadnou prazdnou tabulku neprepocita! (prostorovy index neni nic jineho nez soustava normalnich databazovych tabulek, nad kterymi bezi kus programu a vyrabi jinou virtualni tabulku s nejakou funkci.)

 

Ale dal by se napsat skriptik, ktery by ty prostorove indexy zahodil a vypocital znovu. Ten kod existuje, pouziva se pri upgradu databaze.


  • 0

#6 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2015 - 11:04

To je zajimava myslenka a urcite by takovy Fix scriptik mel existovat. Jestli se pouzije u aDrake nebo ne je dalsi vec.

 

(Prikaz reindex neaktualizuje prostorovy index? Ocekaval bych, ze vysledek bude uvsech indexu stejny, bez ohledu na to, zda je prostorovy ci nikoli a jaky mechanismus bude za tim reindexovanim stat.)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2015 - 11:09

ne, reindex opravuje skutecne indexy, ne virtualni tabulky.


  • 0

#8 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2015 - 20:06

Tak jsem tu DB z AD hodil do slozky, kde ma GG ostatni DB. DB se mi zobrazila v GG, ze ji jakoze muzu otevrit, ale kdyz jsem ji dal otevrit, tak mi to vyhodi error executing SQL. Potrebuju delat nejake specificke kroky k otevreni te DB?

A ano, opravdu GG nerozumim, kdybyste si klepali na cela, co to ten kluk dela :)
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#9 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2015 - 20:56

To máš blbé, to vypadá, že ta databáze je nějak nabořená, normálně ji GeoGet otevře bez problému.

Jakou přesně chybu to vyhodí?


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#10 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2015 - 9:25

Stale je zde vysoka pravdepodobnost, ze je problem mezi zidli a obrazovkou. Prikladam log. Nevim, jak jinak, tak jsem to nahral na uloz.to.

 

http://uloz.to/xAQn9eP6/geoget-log


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2015 - 9:45

Rika ti to dosti vymluvnou hlasku:

SQLITE_CORRUPT [11]: database disk image is malformed

 

Tedy, tvuj databazovy soubor je poskozen. Bud neni cely, nebo je jeho kus prepsany nesmysly.


  • 0

#12 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2015 - 10:10

mně se z KiteKatu někdy některé soubory nechtějí do PC správně zkopírovat. Pomůže vystoupit a nastoupit (tj. vypnout a zapnout).


  • 0

#13 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2015 - 0:07

Rika ti to dosti vymluvnou hlasku:
SQLITE_CORRUPT [11]: database disk image is malformed
 
Tedy, tvuj databazovy soubor je poskozen. Bud neni cely, nebo je jeho kus prepsany nesmysly.


Ale kdyby ten databazovy soubor byl rozbity, tak by to nemel precist ani AD, ne? V AD mi vse normalne funguje.

Existuje pripadne nejake udelatko, ktere rekne, co je v DB spatne?

Kopirovat tu DB z telefonu do pocitace jsem zkousel vickrat, ale furt hlasi stejnou chybu.
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2015 - 10:39

Ta chybova hlaska si opravdu nevymysli.

Muze byt napriklad problem v tom, ze pokud v telefonu v tu chvili adrake bezi, nemusis z telefonu dostat soubor v konzistentnim tvaru. K databazi patri jeste podone nazvany soubor s journalem. Pokud neni nulovy, zkus jej zkopirovat take!


  • 0

#15 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2015 - 11:14

Mam doma jeden telefon, na kterem jsem zurnalovy soubor jeste nevidel prazdny. I kdyz je aD ukonceny (korektne), soubor nema nulovou velikost. Od zacatku se mi to zdalo divne, ale jelikoz vse pracuje podle ocekavani a databazi z telefonu nikam nekopiruju, prestal jsem tomu venovat pozornost.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2015 - 11:24

spis jeste dulezitejsi je, se podivat, jestli tam, kam se ta databaze kopiruje, tak jesti tam nahodou ten journal neni taky. A pokud je, musi se smazat! Joural od jine databaze ten databazovy soubor zcela jiste ponici.


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 24 leden 2015 - 11:25

  • 1

#17 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2015 - 11:43

Ja ted zacal uvazovat jeste jinym smerem. Nedavno jsem cetl, ze 90% problemu androidu je zapricineno Windows. Takze zkousim, zda mtp funduje korektne a zda nemuze byt problem v zapisu do adresare GG na pocitaci. Pred chvili jsem zkousel ADS a hlasi mi to chybu uz pri importu ini souboru. Takze asi problem s konektivitou, jak bylo receno vyse.


To s tim journalem urcite vyzkousim. Dik za tip.
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#18 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 22:06

Tak jsem se konecne dostal k pc, kde mam GG a vyzkoumal nasledujici, treba to nekomu pomuze.

 

ADS jsem proste nerozchodil, to jsem vzdal. Nicmene dobra zprava je, ze lze postupovat dle postupu uvedeneho vyse. Chyba v DB, kterou jsem pretahl z mobilu do PC byla opravdu zrejme zpusobena tim, ze AD s DB v dobe kopirovani "nejak" pracoval. Pri prvnim pokusu jsem prekopiroval DB z AD i journal. V GG jsem pak videl tu DB dvakrat. Nijak jsem to nezkoumal, ale zjistil, ze stacilo kopirovat jen DB z AD. Ackoli ma journal nenulovou velikost, nebyl pro otevreni AD DB potrebny. V GG se mi po prekopirovani jen te cachedb.db3 DB otevre, detaily kesi jiz zobrazit nejdou, coz nevadi. Jak nekdo psal vyse, udelal jsem export a pak import do zakladni DB GG (geoget.db3) a svete div se, funguje to. Nasledne zase  prekopiruju do mobilu a v AD funguje vse jak ma. Zajimavosti je, ze ta DB v GG je polovicni oproti velikosti te puvodni v mobilu, to me trosku znervoznuje.

 

Pri dalsim pokusu o kopirovani DB z AD mi GG nahlasil, ze je DB poskozena, ackoli jsem AD pred kopirovanim vypnul. Po restartu a opetovnem kopirovani bylo uz vse ok.

 

Takze dekuji vsem,za reseni meho problemu, sam bych to nezvladl :)


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, android

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama