Přejít na obsah


Fotka

FTF na earthce


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2015 - 12:07

Jaký je váš názor na logování FTF na earthkeších? Osobně mi to připadá poněkud podivné, protože to je spíše o rychlosti logování (kdo má internet v mobilu, je ve značné výhodě) než o rychlosti vlastního nálezu.Tím spíš, že není problém napřed zalogovat, a teprve pak si dojít na místo zjistit odpovědi a odeslat mail.


  • 0

#2 Bubbu

Bubbu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2015 - 13:22

No, nejen logování FTF, ale i logování Earth keší zpětně. Někde vznikne EC a někdo si vzpomene, že tam vlastně před několika lety byl a zaloguje si ji. 

Podle mne FTF je, pokud lovec na dané místo zajde první po publikaci a je to samozřejmě víceméně jen na jeho svědomí, zda tam opravdu zašel, těžko se to dokazuje. Proto si myslím, že je chyba, že u těchto keší chybí povinné foto. Ale kdo nepodvádí na normálních krabičkách, nebude podvádět ani tady, a kdo podvádí, tak by to stejně obešel. 


  • 0

#3 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2015 - 13:24

Není to podivné, pokud se hráči chovají dle pravidel. Tzn. kdo po publikaci místo skutečně navštíví a splní požadované podmínky jako první, má nárok na FTF. Většina ownerů požaduje nejprve zaslání odpovědí, a až poté se může logovat na webu. Někteří autoři povolují logování před schválením správnosti, popř. nereagují vůbec, pokud jsou podmínky pro zalogování splněny. Pak už jen záleží na podmínkách pro zalogování, jestli stačí něco vygooglit, poslat odpovědi a logovat. Pak opravdu může být problém, kdy jen owner ví, kdo mu poslal odpovědi jako první. Na druhou stranu jsou earthcache, které opravdu vyžadují novou návštěvu s úkoly na místě, které se nadají oblafnout.Tam je pak FTF zasloužené, a i já si jedno takové připsal na GC4Z1XY, kdy STF padlo až za další 3 dny a TTF za dva týdny. 


Tento příspěvek byl upraven od MikiHamza: 15 leden 2015 - 13:28

  • 1

#4 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6

Publikováno 15 leden 2015 - 13:26

Já jsem si jednou na earthce FTF zalogovala, ale bylo to v zahraničí, byla jsem tam deset dní po publikaci, poslala odpovědi a přidala fotky ještě týž den. Když ji dva týdny po mne nikdo nezalogoval se stejným nebo dřívějším datumem než tím mým, dala jsem si ji do FTF bookmarku a myslím, že za FTF to můžu považovat. Otázka je to spíš u earthek, kterou v den publikace odloví víc kačerů.


Tento příspěvek byl upraven od ptacopysk: 15 leden 2015 - 13:43

  • 2

#5 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2015 - 13:31

FTF na zeměkeši je stejné jako kdekoliv jinde, nic podivného na tom neshledávám. Jako prvního uznávám toho, kdo navštíví místo a odešle odpovědi - tedy první splní OBĚ podmínky. Kačeři, kteří na mé zeměkeše přijeli i FTF vždy normálně zalogovali.


  • 1

#6 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6

Publikováno 15 leden 2015 - 13:32

No, nejen logování FTF, ale i logování Earth keší zpětně. Někde vznikne EC a někdo si vzpomene, že tam vlastně před několika lety byl a zaloguje si ji. 

Podle mne FTF je, pokud lovec na dané místo zajde první po publikaci a je to samozřejmě víceméně jen na jeho svědomí, zda tam opravdu zašel, těžko se to dokazuje.

 

Záleží na tom, jaké owner udělá otázky. Pokud jsem někde byla před deseti lety, určitě si nebudu pamatovat, jaký druh ptáka byl na info tabuli a jakou nadmořskou výšku ukazoval rozcestník.


Tento příspěvek byl upraven od ptacopysk: 15 leden 2015 - 13:44

  • 1

#7 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2015 - 13:49

Jaký je váš názor na logování FTF na earthkeších? Osobně mi to připadá poněkud podivné, protože to je spíše o rychlosti logování (kdo má internet v mobilu, je ve značné výhodě) než o rychlosti vlastního nálezu.Tím spíš, že není problém napřed zalogovat, a teprve pak si dojít na místo zjistit odpovědi a odeslat mail.

 

No, jak se to vezme s tou rychlostí, já na jedné své Earthce čekal na první log skoro rok a půl ....  :D

No a po skoro pěti letech je tam osm logů ....  ;)


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#8 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2015 - 13:54

Jenže co když ten, kdo na místo dorazil první, loguje až hodinu poté po návratu domů a další, který přišel třičtvrtě hodiny po něm loguje okamžitě z mobilu, takže o 10 minut dřív? Co do fotky u logu, jsem šťastná, že to už být nemusí, jinak bych většinu svých earthek neměla. On jaksi né každý má čím ty fotky udělat :D!


  • 0

#9 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2015 - 14:13

Mě FTF na earthce nijak nevadí. Jestli tam někdo přijel až druhý, ale logoval z mobilu jako první? On to neví, že je tam druhý a ten první neví, že první není první. Je to neřešitelné, musel by tam někdo hlídat. K lovu FTF na earthce prostě patří internet v mobilu stejně jako oregon k lovu chirpovky. Tak to je a nic s tím nenaděláme. Navíc jak už bylo uvedeno výše, uloveno má ten, kdo odeslal odpovědi a kdo je poslal první, má první místo. I kdyby internet v mobilu neexistoval, tak přece nebudu s logem doma čekat, než případný prvolovec, jenž tam nechal ťápotu, dojede ze Znojma do Plzně, aby mohl doma zalogovat FTF. :-)

 

Já si dokonce jednou logoval FTF na CITO eventu. Ovner potřeboval, jestli by mu někdo byl ochotný pomoct dvě hodiny před začátkem. Z místních se nikdo neozval, tak jsem tam jel já. Hned po příjezdu jsem si vyžádal logbook a zalogoval se pěkně do horního rohu i s časem. :-) Je pravda, že mi dodnes občas někdo pošle docela jedovatý mail.


  • 0

#10 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2015 - 14:18

Ten, co loguje až po návratu má halt smůlu. Já to obdobně takto zažil. První příchozí odpovědi neposlal.FTF jsem tedy přiznal dívce, která přišla až následující den a odpovědi poslala dříve nežli on.
  • 0

#11 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2015 - 14:20

P.s. To byla reakce na Jacku :)
  • 0

#12 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2015 - 14:27

Mne to prijde stejne nesmyslne jako FTF na eventu. Ale kdyz ma nekdo tu potrebu...
  • 9

#13 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2015 - 14:36

Co se týká kačerů, kteří "honí" FTF, často se na earthcaches zaměřují :) Zatímco ostatní koukají na mapu a prěmýšlejí zda "není podivné jet na FTF", oni si prostě pro to FTF jedou :D a také ho často úspěšně získají (benjo atd.)
  • 1

#14 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2015 - 14:40

Mne to prijde stejne nesmyslne jako FTF na eventu. Ale kdyz ma nekdo tu potrebu...


"FTF na eventu" je nesmysl už z principu věci...
  • 1

#15 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2015 - 14:46

Připomíná mi to situaci, kdy kolega z legrace chtěl zalogovat (aspoň do logu potom napsal, že by to vlastně měl udělat :D ) FTF na keši, kterou našel u nás v kůlně měsíc před publikací, když jsem ji vyráběla.


  • 0

#16 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2015 - 14:50

"FTF na eventu" je nesmysl už z principu věci...

No, jak kdy a kde. Je spousta soutěžních eventů, kde vítěz "získává" FTF, popř. další v pořadí STF a TTF. A u hospodských eventů to může být třeba ten, kdo tam nechá největší útratu :D

Příklady: GC4XBAQ, GC4AHMA, GC3QQZ6


Tento příspěvek byl upraven od MikiHamza: 15 leden 2015 - 14:56

  • 1

#17 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2015 - 14:52

 A u hospodských eventů to může být třeba ten, kdo tam nechá největší útratu :D

Nebo ten, kdo se jako první najde pod stolem :D


  • 0

#18 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2015 - 14:56

Jo a ten argument s podváděním: Jakou radost komu přinese, že podvaděl při FTF?? MĚ NE. A když budu chtít podvádět na tradičce, mohu požádat kámoše, aby mě taky lognul FTF. Podvádět se dá všude....ale proč to dělat??
  • 1

#19 Ladvanice

Ladvanice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 406 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2015 - 15:28

Jaký je váš názor na logování FTF na earthkeších? Osobně mi to připadá poněkud podivné, protože to je spíše o rychlosti logování (kdo má internet v mobilu, je ve značné výhodě) než o rychlosti vlastního nálezu.Tím spíš, že není problém napřed zalogovat, a teprve pak si dojít na místo zjistit odpovědi a odeslat mail.

Já na obou mych earth dal FTF odměnu i s FTFCWG k utvaru :)


  • 0

#20 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2015 - 16:10

Už vím, proč Jacka otevřela tohle téma :-) Jestli si chceš napsat FTF na té earthce o novém pražském ostrově, tak si ho klidně napiš.  :)


  • 4




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama