Přejít na obsah


Fotka

Logovani vlastni a kese a nasledna archivace



  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
77 odpovědí na toto téma

#1 ewwwe

ewwwe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 14:20

Chtela bych se zaptat zkusenejsich kolegu - jaky ma vyznam zalogovat vlastni kesku - ktera nepochybne byla vymudlena a nasledne ji poslat do archivu?

Logovani vlastnich kesi jako ownerka nechapu a nerozumi tomu - avsak tomu - co jsem cetla v listingu teto kesky - rozumim jeste mene.

Zajimaji me vase nazory :)

Přiložené miniatury

  • Blanice_Husinec.JPG

  • 0

#2 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 14:27

Řekl bych že jde o omylem zvolený špatný typ logu, že to měl být write note.


  • 0

#3 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 14:28

Evidentní omyl, ownerka asi chtěla napsat WN, ale zadala FI, protože je to defaultní volba. Taky se mi to už stalo.

PS: už zase jen STF :(


Tento příspěvek byl upraven od MikiHamza: 21 leden 2015 - 14:29

  • 0

#4 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 14:29

Varianta a) pouze omyl a mela to byt WN
Varianta B) i za vlastni kesku je bod

Pokud to chces vedet na 100% co k tomu ownera vedlo, budes se asi muset zeptat jeho. Kristalovou kouli zde ma jenom par vyvolenych :-)
  • 1

#5 Lilac VIRGIN

Lilac VIRGIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 14:50

Spíš bych se, být tebou, smířila s tím, že někdo to tak prostě dělá. Owner této keše (ne ownerka) jak tu někdo píše to možná okoukal od jiných, možná z okolí Protivína. Tam takových závěrečných "pá pá keško" logů, těsně před či po archivaci vlastní kešule, najdeš víc a rozhodně to není ukliknutím dotyčného. 

 

Na druhou stranu vadí to v něčem někomu jinému jestli to tak owner chce a povolené systémem to je ? Body si tím asi sotva honí. I když pokud by takto, zde odkazovaný brumlík, archivoval vše co má tak ten by si po takové akci téměř na nějakou dvoustovku FI přišel. A to už by třeba někomu mohlo vadit hodně  :D


Tento příspěvek byl upraven od Lilac VIRGIN: 21 leden 2015 - 14:54

  • 0

#6 Caskovi

Caskovi

    Igor

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 15:23

já myslím, že to udělal pro bod, viz jeho vlastní zalogované keše http://project-gc.co...k&submit=Filter

 

Ty poslední dvě má asi adoptované, tak je může mít zalogované, když ještě nebyly jeho. Ale má to cenu řešit? imho nemá


Tento příspěvek byl upraven od Caskovi: 21 leden 2015 - 15:28

  • 0

#7 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 15:32

Evidentní omyl, ownerka asi chtěla napsat WN, ale zadala FI, protože je to defaultní volba. Taky se mi to už stalo.

PS: už zase jen STF :(

FI není nastaveno jako defaultní volba

je tam prázdné okénko a musí se zvolit typ logu


  • 0

#8 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 16:11

FI není nastaveno jako defaultní volba

je tam prázdné okénko a musí se zvolit typ logu

 

S opičkou typu GC Little Helper se věci mají jinak. Pak můžeš mít FI jako defaultní typ logu a snadno se spleteš...


  • 0

#9 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 420 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 16:45

Kolem Protivína jsou i jiní, kteří s archivací dávají poslední FI na vlastní keši. Asi to je krajový zvyk.


  • 1

#10 Lilac VIRGIN

Lilac VIRGIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 16:51

No tak se zeptejte rovnou brumlíka  ;) 

Možná vám ty své pohnutky rozumně a pochopitelně vysvětlí :rolleyes:

Kdo nezná jeho nebo jeho časté spoluownery a doprovod při keškování seznamte. Je to i mediálně docela známá postava taže můžete třeba tady  http://www.regionplz...-vyhral-soutez-


  • 0

#11 ewwwe

ewwwe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 17:24

Občas si čtu logy archivovaných keší - tak jsem nedávno natrefila i na tento a jejmu podobné logy od stejného ownera. Nápad se zeptat se přímo dotyčného se mi nezdá jako nejlepší nápad - jednou jsem se zeptala úplně jiného kešera ze Strakonicka - proč si loguješ své vlastní kešky při údržbě a se zlou jsem se potázala. Jiný kešer zase loguje FI na vlastních T5kách a ještě se hodnotí - jak vylezl...

Takže se jedná o krajový zvyk :) OK - jen nevím - jestli nejsem náhodou úplně out - když si neloguju své kešky... To bych si mohla dát bod - že jo... :P


  • 3

#12 Caskovi

Caskovi

    Igor

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 17:29

tady máš ještě něco k tomu logování vlastních keší http://wiki.geocachi..._vlastní_cache?


  • 5

#13 brumlik

brumlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 19:10

Zdravím vás všechny ve spolek :)  Kamarád mě upozornil na toto téma, hustýýýýý 

Tak tedy, proč nenapíšete přímo Brumlíkovi, že ....

Tak pěkně popořádku, jednak mám pindíka a nemám "frndičku" takže jsem chlap a né žena

Za další v roce 2013 jsem odlovil 137 keší, v roce 2014 odlovil  97 keší, založeno mám 224 keší z toho archiv a zalogováno  mimo eventů 5 keší   TAKŽE MI O BODY OPRAVDU NEJDE !

A nyní k tomu proč to dělám, u keší, které jsou nevyhnutelně nutné archivovat, si je zaloguji těsně před tím než je pošlu do geonebíčka. Beru to jako rituál rozloučení s mou keškou. Takové z bohem a pozdravuj tam nahoře. Nic jiného v tom není, prostě je to můj osobní způsob, jek se s keškou rozloučit , vždyt v každé je kus mého srdíčka a tak je beru hodně osobně, a každé  nutné odeslání do archivu se mne trošku dotkne. 

Stačí vám to takto vysvětlit ?


  • 2

#14 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 19:41

:-)

 

Ono je hlavně úplně jedno, jak a proč to děláš.

 

Jen se zase našel někdo, kdo se nutně musí starat o to, jak něco dělá někdo jiný ....


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#15 jilovak

jilovak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 19:58

Moje řeč ať se každý stará o svoje keše a bude hned veseleji...Přesně toto chystám u svojich keší až někdy přijde jejich čas, a plně souhlasím s brumlíkem v každé mé keši je kus mého srdíčka.


Tento příspěvek byl upraven od jilovak: 21 leden 2015 - 20:00

  • 0

#16 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 20:03

Občas si čtu logy archivovaných keší - tak jsem nedávno natrefila i na tento a jejmu podobné logy od stejného ownera. Nápad se zeptat se přímo dotyčného se mi nezdá jako nejlepší nápad - jednou jsem se zeptala úplně jiného kešera ze Strakonicka - proč si loguješ své vlastní kešky při údržbě a se zlou jsem se potázala. Jiný kešer zase loguje FI na vlastních T5kách a ještě se hodnotí - jak vylezl...

Takže se jedná o krajový zvyk :) OK - jen nevím - jestli nejsem náhodou úplně out - když si neloguju své kešky... To bych si mohla dát bod - že jo... :P

 

Neboj, out nejsi... To by byla mimo většina autorů kešek... Spíše jsou divní ti, co si svou kešku zalogovali (tedy, pokud ji nezalogovali před adopcí).

Jinak pokud by bylo normální logovat i vlastní kešku, v tom případě bych byl nenormální dvojnásob... Osobně totiž neloguji ani návštěvy svých vlastních keší (a těch už za ta léta během oprav atp. bylo) ani své eventy (i když zde samozřejmě většina lidí má opačný názor, ale já jsem vždy bral založený event jako založenou kešku, tedy jako něco, za co už mám jeden bod, tak na co ještě dostávat bod za návštěvu)... A na tomto nehodlám nic měnit. Na druhou stranu u eventů ten argument návštěvy eventu ownerem zní rozumě...

 

 

A nyní k tomu proč to dělám, u keší, které jsou nevyhnutelně nutné archivovat, si je zaloguji těsně před tím než je pošlu do geonebíčka. Beru to jako rituál rozloučení s mou keškou. Takové z bohem a pozdravuj tam nahoře. Nic jiného v tom není, prostě je to můj osobní způsob, jek se s keškou rozloučit , vždyt v každé je kus mého srdíčka a tak je beru hodně osobně, a každé  nutné odeslání do archivu se mne trošku dotkne. 

Stačí vám to takto vysvětlit ?

 

Děkujeme za vysvětlení. Řekl bych, že každý z nás svou kešku bere osobně. I když jsem taky nějaké své keše archivoval, že bych je předtím zalogoval jako nalezené, to mě ani nenapadlo.

Je to trochu divné. Samozřejmě je to tvoje věc, že si loguješ vlastní keše, ale nediv se pak, že tohle přijde ostatním nenormální. Asi jako kdybys při pozdravu místo podání ruku podával nohu :-).


  • 10

#17 brumlik

brumlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 20:25

To : Roman_Jaromer

 

 

Děkujeme za vysvětlení. Řekl bych, že každý z nás svou kešku bere osobně. I když jsem taky nějaké své keše archivoval, že bych je předtím zalogoval jako nalezené, to mě ani nenapadlo.

Je to trochu divné. Samozřejmě je to tvoje věc, že si loguješ vlastní keše, ale nediv se pak, že tohle přijde ostatním nenormální. Asi jako kdybys při pozdravu místo podání ruku podával nohu :-).

  

****************************

Pardon, oč jako jde, je to má keš, můj log a mé rozhodnutí, což když ti umře někdo příbuzný, nevystavíš mu parte ?  Mne příde zas nemorlní probírat jiný lidi, aniž by jste se zeptali na jeho názor a za jeho zády tady řešit kraviny .

Tot vše


  • 0

#18 ewwwe

ewwwe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 20:36

Zdravím vás všechny ve spolek :)  Kamarád mě upozornil na toto téma, hustýýýýý 

Tak tedy, proč nenapíšete přímo Brumlíkovi, že ....

Tak pěkně popořádku, jednak mám pindíka a nemám "frndičku" takže jsem chlap a né žena

Za další v roce 2013 jsem odlovil 137 keší, v roce 2014 odlovil  97 keší, založeno mám 224 keší z toho archiv a zalogováno  mimo eventů 5 keší   TAKŽE MI O BODY OPRAVDU NEJDE !

A nyní k tomu proč to dělám, u keší, které jsou nevyhnutelně nutné archivovat, si je zaloguji těsně před tím než je pošlu do geonebíčka. Beru to jako rituál rozloučení s mou keškou. Takové z bohem a pozdravuj tam nahoře. Nic jiného v tom není, prostě je to můj osobní způsob, jek se s keškou rozloučit , vždyt v každé je kus mého srdíčka a tak je beru hodně osobně, a každé  nutné odeslání do archivu se mne trošku dotkne. 

Stačí vám to takto vysvětlit ?

 

Děkuji za odpověď - super - vážně jsem nečekala přímo vyjádření samotného pana Brumlíka. Na druhou stranu - geoznámí a geokamarádi jsou všude - takže se ani nedivím...

Jestliže se jedná o rituál a jakýsi v podstatě pohřební akt - myslím se jsem to pochopila...

Přeju hodně spokojených nálezců, nadšených logů a zase nám něco založte... Může být i mešího než T5 - bohužel nejsem veverka... I když nepopírám - že by to jisté výhody mělo...


  • 3

#19 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 22:26

:-)

 

Ono je hlavně úplně jedno, jak a proč to děláš.

 

Jen se zase našel někdo, kdo se nutně musí starat o to, jak něco dělá někdo jiný ....

 

Hezký, že to slyšim od tebe...

 

A jinak: hezkys to napsal, Brumlíku. O tom žádná. Bohužel to moc nesedí. Protože hra, protože společnej prostor a protože pravidla.


  • 7

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#20 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 22:40

 

...

Je to trochu divné. Samozřejmě je to tvoje věc, že si loguješ vlastní keše, ale nediv se pak, že tohle přijde ostatním nenormální. Asi jako kdybys při pozdravu místo podání ruku podával nohu :-).

 

Ne trochu divné, já bych řekl, že je to hodně divné...a s tím vysvětlením až úchylné. Místo parte se normálně vystavuje log typu Archive. Tohle je jako bys pozůstalým posílal gratulaci k promoci. :blink:


  • 14




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama