Přejít na obsah


Fotka

a:drake vs. locus

android

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#1 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 11:16

Na podnět uživatelů zakládám toto téma . Jinak bohužel původní thread rozdělit nejde.

viz.

 

 

Prosim nektereho z moderatoru, zda by vlakno nepresunul z Poradny do Programu a navic neoddelil cast aDrake vs Locus. Myslim, ze obe temata jsou uzitecna a v poradne zaniknou.

 

EDIT: a nebylo by uzitecne udelat nejakou tabulku/text s rozdilnymi funkcemi aD-Loc? Ja ji vsak vytvorit neumim, nemam na to znalosti o Locusu. (Pro GG-GSAK takova tabulka smysl nema, oba umoznuji v podstate totez.

 

Porovnávací tabulka a:drake vs. locus od Gorda: zaklad pro porovnani

 

/Klidne doplnujte. Doufam, ze se nenajde nejaky sikula, ktery zneuzije verejneho pristupu k dokumentu a znici to./

 

 

 

 

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

 

 

2) mapy mohou používat ty samé jako my ostatní v aDrake nebo Locusu - formát ".MAP"
 

My ostatní máme v Locusu mapy Smartmaps a moc rádi bychom je používali v aDrake. Bohužel... takhle používáme jak výchozí aDrake a pro mapy voláme přes "sdílet souřadnice" Locus. :(


  • 0

#2 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 17:13

My ostatní máme v Locusu mapy Smartmaps a moc rádi bychom je používali v aDrake. Bohužel... takhle používáme jak výchozí aDrake a pro mapy voláme přes "sdílet souřadnice" Locus. :(

Ahoj, můžu se zeptat na důvod? Já používám na lovy právě kvůli mapám jen Locus.Zajímalo by mne, co umí aDrake navíc nebo lépe, že udrzuješ zároveň aDrake a Locus.
  • 0

#3 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 17:42

nalano: A nepsalo se to v tomto vlákně už dříve ?


  • 0

#4 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 17:58

aDtake vs Locus je podle me podobne jako GG vs GSAK.

 

aD je aplikace napsana presne na miru GG databazi, Locus je primarne mapova aplikace a geocaching, tim spis GG, je tam jaksi doplnen navic. Nekdo ma rad holky ... Obsluha Locusu mi pripada tak neprehledna a komplikovana, ze jsem od nej utekl velmi rychle. Znamm lidi, kteri to maji naopak - stejne jako je to s GG a GSAK. Nerikam, ze se leccos v Locusu nezmenilo, ale nemam duvod to zkouset znovu.

 

Radeji se naucim pouzivat jeden program nez zkouset stale dalsi vyvojove kroky jinych aplikaci. Jsem konzervativni a k prechodu na jinou aplikaci musim mit padny duvod.

 

Ale jak rikam, je to vec nazoru kazdeho z nas.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#5 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 18:24

aDtake vs Locus je podle me podobne jako GG vs GSAK.

aD je aplikace napsana presne na miru GG databazi, Locus je primarne mapova aplikace a geocaching, tim spis GG, je tam jaksi doplnen navic. Nekdo ma rad holky ... Obsluha Locusu mi pripada tak neprehledna a komplikovana, ze jsem od nej utekl velmi rychle. Znamm lidi, kteri to maji naopak - stejne jako je to s GG a GSAK. Nerikam, ze se leccos v Locusu nezmenilo, ale nemam duvod to zkouset znovu.

Radeji se naucim pouzivat jeden program nez zkouset stale dalsi vyvojove kroky jinych aplikaci. Jsem konzervativni a k prechodu na jinou aplikaci musim mit padny duvod.

Ale jak rikam, je to vec nazoru kazdeho z nas.

Úplně s tebou souhlasím, jen já jsem si zvykl na Locus. ;-). Jen mne zaujalo, že někdo používá obě aplikace, když obě umí skoro totéž.
  • 0

#6 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 18:29

nalano: A nepsalo se to v tomto vlákně už dříve ?

O tom, na co jsem se ptal , se tu nepsalo.
  • 0

#7 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 18:38

Tak ja nevim, treba totez neumeji. Umi Locus resit vzorce a z nich vytvorit souradnice noveho bodu? Umi aDrake zobrazit libovolne vlastni body - POI? To jsou jen priklady, netusim, jake jsou skutecne rozdily. A jelikoz mi aDrake vyhovuje (rozuimej: stacimi, nepotrebuju nic, co neumi), nemam potrebu to zjistovat.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 22 leden 2015 - 18:40

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#8 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 19:11

Ahoj, můžu se zeptat na důvod? Já používám na lovy právě kvůli mapám jen Locus.Zajímalo by mne, co umí aDrake navíc nebo lépe, že udrzuješ zároveň aDrake a Locus.

Duvod proc mam vedle Locusu i a:drake  je ta databaze. Mam jednu sdilenou obema programy a pro kesovani pouzivam Locus - ty mapy a nektere nastroje mam radsi mam proste radsi .

 

Adrake - ten mam hlavne pro to, ze Locus neumi zobrazit moje poznamky k waypointu - stamndartne si tam treba u mysterek  davam indicie a i delsich multi taky. Obcas se stane, ze owner presune finale a zmeni vzorec - v Locuse se do poznamky nedostane.

Druhy duvod pro adrakeje, kdyz nekdo vola o radu s kesi - v adreke ji snadno najdu dle nazvu ci Gc kodu.   V Locusu ji muze hledat tak max. v mape a to se obcas neda


  • 1
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#9 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 20:40

Už jsem to tu někdy psal. I když se Locus i a:Drake dají použít k podobným účelům, je mezi nimi zásadní rozdíl v přístupu.

Locus je profesionální mapa, která umí pracovat s databází keší z GeoGetu.

a:Drake je amatérský databázový program (kopatibilní s GeoGetem), který umí keše zobrazit i na mapě.

 

Takže asi tak.


  • 4

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#10 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 21:36

Děkuji za informace i děkuji amatérským i profesionálním programátorům za skvělé aplikace!
  • 0

#11 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2015 - 8:03

Používám oba programy. Locus obecně jako mapu nejen pro kešování, má obrovskou podporu různých online i offline map a velmi snadno se tam pracuje s mapami a vlastními body (nezávisle na geogetí databázi). Velmi snadno znamená poté co člověk vyzkoumá jak, na první pohled to není úplně intuitivní (asi podobně jako geoget :). Mám zde i live pohled do geogetí databáze, takže pěkně vidím rozložení keší na mapě včetně připojených waipointů. Když ale dojde na hledání, přepínám na aDrake, ten totiž naopak vyniká jako databáze. Umí z geogetí databáze nejen číst, ale také tam ukládat, to je proč je pro mě nenahraditelný. V terénu si tam ukládám indicie multin, vypočítané stage, bonusová čísla atd. Ze zadaných indicií podle vzorce rovnou počítá další souřadnice. Doma pak vše jedním klikem synchronizuji zpět do geogetu. Tohle prostě v locusu nejde (nebo aspoň nevím jak). Takže pokud jde o mě, Luďkovo stručné vyjádření o podstatě obou programů je velmi výstižné.


  • 2

#12 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2015 - 13:33

Ahoj, můžu se zeptat na důvod? Já používám na lovy právě kvůli mapám jen Locus.Zajímalo by mne, co umí aDrake navíc nebo lépe, že udrzuješ zároveň aDrake a Locus.

 

Locus moc neudržuju, mám ho (free verzi) vlastně jen a pouze kvůli SmartMaps. Ani ho moc neznám. Ale chci si psát v terénu offline logy a pak je doma najednou synchronizovat rovnou na web (buď jako shieldnote nebo rovnou jako log). Chci si bez nějakých exportů překopírovat celou geoget.db3 (800 MB) do mobilu a tam s ní pracovat. Chci si v terénu ukládat vypočtené/nalezené souřadnice waypointů a finálek a pak je synchronizovat zpět do Geogetu. Chci si číst poznámky waypointům (např. u finálek tam ukládám kód zámku). Chci v terénu logovat a stahovat logy k travelbugům. Chci jednouduše vyhledávat keše podle GC, názvu, autora, popisu. To je po mně asi tak ten nejnutnější základ. Jestli to umí Locus, tak si ho i zaplatím, stejně jako jsem se nezdráhal si zaplatit dospělou verzi adrake. 


  • 2

#13 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2015 - 15:25

Protoze na to nemam znalosti, ale zajima me to, vytvoril jsem zaklad pro porovnani. Klidne doplnujte. Doufam, ze se nenajde nejaky sikula, ktery zneuzije verejneho pristupu k dokumentu a znici to.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#14 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2015 - 15:26

Já používám spokojeně a:Drake i Locus.

Na kešky převážně a:Drake a na vše ostatní pak Locus.

K tomu, co tady již bylo uvedeno bych doplnil další rozdíl mezi programy a to je rychlost v načítání kešek z geogetí databáze. Zatímco a:Drake zobrazí listing okamžitě po kliknutí, tak Locusu to trvá na mém zařízení 20 vteřin. A zobrazení keší na mapě Locusu též chvíli trvá.

Dále pak ovládání a:Drake (stejně jako Geogetu) je pro mě velmi intuitativní. S Locusem se člověk musí naučit. Ale ty funkce pak stojí za to.

Tedy za mě: Pokud chce člověk něco jednoduchého jen na kešky, tak rozhodně a:Drake. A pokud chce člověk něco víc a je ochotný se učit, tak nejlíp koupit obojí. A provozovat se společnou databází.


Tento příspěvek byl upraven od Kohout team: 23 leden 2015 - 15:28

  • 1

Etrex 30 + GPI generator + Geoget + a:Drake Plus nebo Locus Pro na CAT S50, Wine, Debian testing


#15 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2015 - 16:54

Locus moc neudržuju, mám ho (free verzi) vlastně jen a pouze kvůli SmartMaps. Ani ho moc neznám. Ale chci si psát v terénu offline logy a pak je doma najednou synchronizovat rovnou na web (buď jako shieldnote nebo rovnou jako log). Chci si bez nějakých exportů překopírovat celou geoget.db3 (800 MB) do mobilu a tam s ní pracovat. Chci si v terénu ukládat vypočtené/nalezené souřadnice waypointů a finálek a pak je synchronizovat zpět do Geogetu. Chci si číst poznámky waypointům (např. u finálek tam ukládám kód zámku). Chci v terénu logovat a stahovat logy k travelbugům. Chci jednouduše vyhledávat keše podle GC, názvu, autora, popisu. To je po mně asi tak ten nejnutnější základ. Jestli to umí Locus, tak si ho i zaplatím, stejně jako jsem se nezdráhal si zaplatit dospělou verzi adrake. 

Tak na tohe je adrake jak delanej


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#16 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2015 - 19:17

Protoze na to nemam znalosti, ale zajima me to, vytvoril jsem zaklad pro porovnani. Klidne doplnujte. Doufam, ze se nenajde nejaky sikula, ktery zneuzije verejneho pristupu k dokumentu a znici to.

Tak sem to trosku podoplnoval s hlediska Locusu


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#17 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2015 - 19:28

tento thread jsem na žádost uživatelů rozdělil na:

 

1. Geoget vs. GSAK

2. a:drake vs. locus

 

a přesunul do sekce software. Některé příspěvky jsou upraveny, tak aby v novém tématu měli smysl. Stále však vyjadřují původní názor uživatele. Ty příspěvky, které po rozdělení byly nesmyslné, jsem smazal. Pokud jsem někde udělal chybu, máte možnost buď si svůj příspěvek upravit a nebo mi napsat SZ a koukneme společně na to co by bylo vhodné upravit.

 

 

Geoget vs. GSAK se nachází zde: http://www.geocachin...gsak-vs-geoget/


  • 0

#18 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2015 - 19:31

Adrake - ten mam hlavne pro to, ze Locus neumi zobrazit moje poznamky k waypointu - stamndartne si tam treba u mysterek  davam indicie a i delsich multi taky. Obcas se stane, ze owner presune finale a zmeni vzorec - v Locuse se do poznamky nedostane.

On to tam Voldik ještě nedodělal? Já měl dojem že už by to mělo umět. Pokud to poznámky nezobrazuje, tak je to ovšem fatální problém!
  • 0

#19 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2015 - 19:53

On to tam Voldik ještě nedodělal? Já měl dojem že už by to mělo umět. Pokud to poznámky nezobrazuje, tak je to ovšem fatální problém!

Tohle neni problem Voldika, ale meniona - Locus umi zobrazit u Waypointu Geogeti kolonku CMT, ale kolonku Poznamka nikoli. Plugin to mozna umi poslat, ale pokud Locus nema podporu ke zobrazeni policka v okne waypointu. Ono se to v Locusu tvari jako poznaka, ale je to obsah CMT. JInak Locus ma nejaky svoje interni poznamky

 

Spis kdyz se toho chopil Voldik tak chlapci rikali, ze by nemel byt tak velky problem poresit zapisovani do databaze, ale API Locusu to jeste asi stale nema


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#20 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2015 - 20:13

Šlo by odkaz na srovnávací tabulku připnout na začátek vlákna?


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama